Temizlik için yardımcı konusunda fikir verir misiniz?

Gif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
1.759
3.371
38
İyi akşamlar. Şimdi öncelikle baştan belirteyim ben insan emeğine çok önem veririm. Temizlikle ilgili konularda da hep konu sahibiniz haksız bulmuşumdur. Aynı kefeye koymayın diye baştan yazmak istedim.
Bir konu kafamı karıştırdı. Benim daha önceden çağırdığım biri vardı fakat evi uzak. Metrodan almak gerekiyor falan. Ben de evime yakın olsun daha düzenli cagiracagim biri olsun istedim. Ben yokken de çağırabiliyim diye.
Bir komşum birini önermişti. Onun boş evini temizlemisti. Ben sadece ilk aşamada mutfak için alacağım. Kaça temizlersiniz dedim 500 dedi. Az değil mi tam gün sürer dedim. Sizin normal ücretiniz ne dedim . 2+1 ler 2 bin 3+1 ler 3 bin aslında dedi. Sonra uzun uzun temizlikten konuştuk fiyat konusu havada kaldı.
Fakat 2-3 bin dedigi için ben cagirmaktan vazgeçtim. Başka birine baktım denk gelmedi bir türlü.
Sonra yanlış anlamışimdir belki diye tekrar aradım. Bu sefer bin TL dedi. Yarım gün ücretiniz ne kadar diye sordum. Tam yarım gün diye ayiramadigini ise göre fiyat verdiğini söyledi. Fakat yarın bankada işi varmış. Önce bir saat geç geleyim dedi. Peki dedim 1 de gelince diyelim iş 7 de bitti o saatte kadar kalıyor musunuz dedim. Kalırım zaten biter falan dedi. Sonra vazgeçtim bankaya işten sonra giderim dedi. Bu durumda 12-5 arası çalışacak. Hatta yolu da düşünürsek 12-4.
Bu noktada kafam karıştı. Demin görüştüğüm için vazgececeksem şimdi vazgecmeliyim. Bu kadar sürede mutfak biter mi ki. En son görüştüğüm başka biri yarım 550 4 saat tam 1100 8 saat demisti. İşi bitirmeden bırakmıyorum dedi ama eli ne kadar hızlı bile olsa ne kadar yapabilir ki. Bu durumda yalap salap mi olur. Bana çok ozendigini temiz yaptığıni söyledi ama kafam karıştı.

İyi akşamlar. Şimdi öncelikle baştan belirteyim ben insan emeğine çok önem veririm. Temizlikle ilgili konularda da hep konu sahibiniz haksız bulmuşumdur. Aynı kefeye koymayın diye baştan yazmak istedim.
Bir konu kafamı karıştırdı. Benim daha önceden çağırdığım biri vardı fakat evi uzak. Metrodan almak gerekiyor falan. Ben de evime yakın olsun daha düzenli cagiracagim biri olsun istedim. Ben yokken de çağırabiliyim diye.
Bir komşum birini önermişti. Onun boş evini temizlemisti. Ben sadece ilk aşamada mutfak için alacağım. Kaça temizlersiniz dedim 500 dedi. Az değil mi tam gün sürer dedim. Sizin normal ücretiniz ne dedim . 2+1 ler 2 bin 3+1 ler 3 bin aslında dedi. Sonra uzun uzun temizlikten konuştuk fiyat konusu havada kaldı.
Fakat 2-3 bin dedigi için ben cagirmaktan vazgeçtim. Başka birine baktım denk gelmedi bir türlü.
Sonra yanlış anlamışimdir belki diye tekrar aradım. Bu sefer bin TL dedi. Yarım gün ücretiniz ne kadar diye sordum. Tam yarım gün diye ayiramadigini ise göre fiyat verdiğini söyledi. Fakat yarın bankada işi varmış. Önce bir saat geç geleyim dedi. Peki dedim 1 de gelince diyelim iş 7 de bitti o saatte kadar kalıyor musunuz dedim. Kalırım zaten biter falan dedi. Sonra vazgeçtim bankaya işten sonra giderim dedi. Bu durumda 12-5 arası çalışacak. Hatta yolu da düşünürsek 12-4.
Bu noktada kafam karıştı. Demin görüştüğüm için vazgececeksem şimdi vazgecmeliyim. Bu kadar sürede mutfak biter mi ki. En son görüştüğüm başka biri yarım 550 4 saat tam 1100 8 saat demisti. İşi bitirmeden bırakmıyorum dedi ama eli ne kadar hızlı bile olsa ne kadar yapabilir ki. Bu durumda yalap salap mi olur. Bana çok ozendigini temiz yaptığıni söyledi ama kafam karıştı.
Biraz atlaya atlaya okudum ama ben yurtdışındayım. Burada 4 saatte 4 oda 3 banyı evi temizleyip çıkıyorlar. Yani işini hakkıyla yapan biriyse be kadar sürede yaptığı önemli değil bence.

Sadece mutfak ise yarım günde biter dolap içine fln gireceksekse, yoksa daha da kısa sürer. Ama fiyatı ve çalışma saatlerini sürekli geveleyip değiştirmesi hoş değil ben olsam soğurdum. İşini profesyonel yapan fiyatta da net olur saat konusunda da. Ben 3+1 eve tam gün 1500 veriyorum

Konudan bağımsız mutfak nasıl bir mutfak ki bitmiyor ben iç dış özene özene yapıyorum 2 saat sürmüyor yani tüm gün sürecek kadar kir mi çok eşya mı çok siz bir vakit verip keşke yol yapmasaydınız savsaklamaya bahanesi olmasaydı

Benim evime gelen bayan tam gün 8 saati 1000 e geliyor yarım gün 4 saati 500 e geliyor.

2-3 bin mi? Yok babacım 10bin ya olur mu öyle şey!
Hay Allahım son zamanlarda bu temizlik işi çok sıkıntı olmaya başladı. Yarım güne tam parası ben vermem mesela. Adı üstünde yarım gün.
İş biter gibi görünür ama büyük evse kolay bitmez.

Maşallah herkesin eli ne hızlı 🤣
Ben mutfağı dip köşe yapayım dersem tüm günümü veriyorum yetmiyor bile.
Dolapların iç dış kapakları saatlerimi alıyor. Dolaplarınız kolay siliniyorsa belki yeterli, bizimki lekeyi emiyor resmenn. Belki ondan uzun sürüyordur ama bana her halukarda 4 saat yetersiz geldi.
Tabi kaç dolabınız var o da önemli.

Istanbul benim cevremde tam gun 1000 ile 1100
2 +1 civariydi.suan bilmiyorum.ama mutfak icin
500 normal bence. Bulaşıklar makinede yikaniyor.
Bu arada bir oyle bir boyle konusmasi can sikici.

Sadece mutfak ise yarım günde biter dolap içine fln gireceksekse, yoksa daha da kısa sürer. Ama fiyatı ve çalışma saatlerini sürekli geveleyip değiştirmesi hoş değil ben olsam soğurdum. İşini profesyonel yapan fiyatta da net olur saat konusunda da. Ben 3+1 eve tam gün 1500 veriyorum
Ben kendim yavaş yaptığım için tam gün sürer gibi geliyor. Buzdolabı falan da temizlensin istiyorum çünkü. tekrar benim mutfağa girmem gerekmeden temizlensin istiyorum. Aklımda zaten tam gün ücret verip tam gün sadece mutfak temizliği vardı. Fırın içi falan da dahil. Günlük biri gelince cihazları dıştan siliyordu.

Yani şu an şey gibi hissediyorum. Tam gün ücreti vericem ama mutfak da tam bitmeyecek gibi hissediyorum. 4 saatte bana çok zor geliyor bitmesi

Son düzenleme:
Mersin de tüm gün temizlik fiyatları 1500 olmuştur bence yılbaşından sonra.

Siz sadece mutfak için alacaksanız dolap içini silmezler diye düşünüyorum çünkü burada silmiyorlar ekstra para istiyorlar onun için,ütü,cam balkon silmede varsa oda ekstra oluyor diyorlar.

Mersin de tüm gün temizlik fiyatları 1500 olmuştur bence yılbaşından sonra.

Siz sadece mutfak için alacaksanız dolap içini silmezler diye düşünüyorum çünkü burada silmiyorlar ekstra para istiyorlar onun için,ütü,cam balkon silmede varsa oda ekstra oluyor diyorlar.
Ama zaten dolap içi için istiyorum . Günlük temizlege gelen kişi üstten mutfak dolabı zaten siliyordu

Valla ben şunu gördüm.
Almadan bilemezsiniz.
Çok aradım yardımcı abla, balkona ekstra isteyenler, camı dışarıdan silmeyenler, dolap içine girmeyenler, banyo temizlemeyenler gırlaydı.

Deneyeceksin, evi görecek, işi görecek, ona göre tekrar konuşulacak bu konular.

Düzenli alınmayacak kadın için ise 1000 TL normal.

• Beğen
Reactions: Gif
Bir mutfak temizliği ne kadar uzun sürebilir ki? Dolaplardan çıkaracağınız her şeyi elde yıkatmayacaksanız kadına 3-4 saatte biter de üstüne kahve bile içer.
Hayır dolap içini kendim yerleştiririm zaten. Ben onla beraber boşaltır sonra ben yerleştiririm. Makineye de ben atarım. Dolap sayısı var baya. Buzdolabı çok vakit alır. Bulaşık makinesi ve fırın gibi cihazlar da silinsin istiyorum. Ben bunları tam günde anca yaparim. Hatta iki günde 😄 o yüzden 4 saat yetmez gibi geliyor. Ha mutfak cami ve yeri de. Yani tam mutfak temizliği iste

X