Ter için Tereson Solüsyon kullanan var mı ?

Arkadaşlar herkese merhaba :)) bu tereson losyonu bende kullandım koltukaltında gerçekten asırı etkılı fakat ellerımde kullandıgımda böyle sarı sarı lekeler yapıyordu ayaklarıma surmeye cesaret edemedım o yuzden kullanan varsa ayakta falan leke yapıyormu????

seninkide benimki gibi oldu demek,bendede koltuk altıma etkili oldu fakat ellerimde seninki gibi sarı yeşil renklenme oldu kaydirigubbakcemile3 tek derdim ellerim olduğu için ayağıma kullanmadm ama ben

aa çok ilginç ,içerisinde ne varki böyle sarı-yeşil renk bırakıyor?
benim kullandığım solüsyonda hiç böyle yan etkiler olmadı..

bizde bi sorun var bence aklinialirimsmile en azından bende oldunu biliyorumda kaydirigubbakcemile3

Arkadaşlar bu ürünü ben de denedim. Çok ama çok memnunum...
İlk gün işyerinde sürekli tuvalete gidip bakıyordum leke var mı diye.Leke görmeyince koltuk altımı kontrol ediyordum kupkuru...İnanmadım açıkçası.İnce giymişimdir falan dedim.(ki aslında ne kadar ince giyersem giyeyim bir yandan deli gibi terleyip bir yandan da tüylerim iken diken üşüdüğümü bilirim)
Ertesi gün yine aynı.Ve sonraki gün,ve sonraki gün...
En sonunda inanmaya başladım ve lekeyi olduğu gibi tüm iğrençliğiyle gösterecek dar ve renkli birşeyler giydim.O gün tuvalette sevinçten dansederken defalarca yakalandım:KK70:
Kullanımı zor değil fakat aşırı kaşıntı oluyor,uyutmuyor bazen hatta.Ama ben tüylerin de çıkıyor olmasının bunu arttırdığını düşünüyorum açıkçası...
Eminim yan etkileri vardır.Çünkü ter bezlerinde mekanik engel oluşturur diyor prospektüste.Ama görmezden geliyor insan.Dua edelim de çok kötü bir yan etkisi oluşmasın...
Kısacası, benim gibi aşırı terlemeden muzdarip arkadaşlar,çıplak bile dolaşsa koltuk altı su içinde kalanlar, kıyafetin içinde koltuk altında peçeteyle dolaşmak zorunda kalıp yine de lekeli gezenler...Ben sonuçtan çok memnunum.Eğer yan etkiymiş vs.miş umursamayacak düzeydeyseniz bir deneyin derim...

pepper,teresonu gece yatmadan önce sürüyorsun,sabah kalktığında yıkıyorsun,birde kesinlikle kılları kökten aldığın ilk gün hatta ikinci günde sürmemelisin,çok yakar ve şiddetli kaşıntıya sebep olur,kıllar uzadığında terlemenin artması mümkündür,çünki kıllar zaten ter ifrazatında önemli rol alıyor.
aleminyum tuzlarının fazla kullanılması durumunda zararları olduğu söyleniyor ama net bilimsel bir çalışmada yok,günlük alım miktarı 30 gramı geçmemeli deniliyor ,zaten senin kullandığın teresondaki aliminyum miktarı 12 gr civarı,100 ml lik solüsyonda%12 civarında kullanılmıştır yani,içerisindeki alkol ve aleminyum tuzları cildi kurutur,bölgeyi susuz bırakır,aleminmuyum gözenekleri bloke etmesi dışında böyle kurutucu etkiside vardır.
hergün kullanmak yerine,diyelimki terlemeniz 5 gün sonunda tamamen kesildi,bir daha yeni terleme olana kadar kullanmayın bence,ben 2 gün kullanıyorum uzun süre terlemiyorum,dneyerek keşkedebiliyorsunuz bunu.
ha çok çok sağlıklı buluyormuyum,tabiki hayır,sonuçta vücut aleminyum tuzlarını kolay kolay dışarı atamıyor,bünyesinde uzun süre tutuyor.
bitkisel antiperspirant etkili birşeyler kullanmayı tercih ederim ..
ama piyasada aleminyum şuan en etkili olanı antiperspirant olarak.

pepper,teresonu gece yatmadan önce sürüyorsun,sabah kalktığında yıkıyorsun,birde kesinlikle kılları kökten aldığın ilk gün hatta ikinci günde sürmemelisin,çok yakar ve şiddetli kaşıntıya sebep olur,kıllar uzadığında terlemenin artması mümkündür,çünki kıllar zaten ter ifrazatında önemli rol alıyor.
aleminyum tuzlarının fazla kullanılması durumunda zararları olduğu söyleniyor ama net bilimsel bir çalışmada yok,günlük alım miktarı 30 gramı geçmemeli deniliyor ,zaten senin kullandığın teresondaki aliminyum miktarı 12 gr civarı,100 ml lik solüsyonda%12 civarında kullanılmıştır yani,içerisindeki alkol ve aleminyum tuzları cildi kurutur,bölgeyi susuz bırakır,aleminmuyum gözenekleri bloke etmesi dışında böyle kurutucu etkiside vardır.
hergün kullanmak yerine,diyelimki terlemeniz 5 gün sonunda tamamen kesildi,bir daha yeni terleme olana kadar kullanmayın bence,ben 2 gün kullanıyorum uzun süre terlemiyorum,dneyerek keşkedebiliyorsunuz bunu.
ha çok çok sağlıklı buluyormuyum,tabiki hayır,sonuçta vücut aleminyum tuzlarını kolay kolay dışarı atamıyor,bünyesinde uzun süre tutuyor.
bitkisel antiperspirant etkili birşeyler kullanmayı tercih ederim ..
ama piyasada aleminyum şuan en etkili olanı antiperspirant olarak.

evet teşekkür ederim.
zaten içindeki prospektüse göre uyguluyorum. gece yatmadan koltukaltımı yıkayıp iyice kurulayıp ondan sonra sürüyorum
sabah ilk iş de yıkıyorum.
tüyleri aldıktan sonra 1-2 gün kullanmıyorum.
ilk başladığım hafta 5 gün kullandım bıraktığımda beni birkaç gün idare etti.sonra 1 gün kullandım 1-2 gün ara verdim. ne zaman terleme olmaya başlıyo ben o zaman kullanıyorum.
yani açıkçası ben kullanımımda bir yanlışlık olduğunu zannetmiyorum ama dediğim gibi hem uzamanın etkisidir kaşıntılar hem de benim zaten cildim fazla hassastır ondan da olabilir.
ben de çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ama umuyorum ki çok kötü etkileri yoktur... doktorlara gittim verilen merhemleri kullandım piyasadaki roll-on vs ne varsa denedim son çare bu kalmıştı. herkese de önce diğer çözümleri denemelerini öneririm...

kızlar bende dün aldım teresonu ellere nasıl uyguluyosunuz avuciçine mi sadece sıkıosunuz sıktıktan sonra dağıtıomusunuz?bişeye sarıyomusunuz?

Kızlar okuyunca yazdıklarınızı okadar mutlu oldum ki...Yıllardır çekerim bu el ve ayak terlemesini.Kesinlikle açık ayakkabı giyemem yazın.Biriyle tokalaşmak ölüm gibi gelir sırf bu yüzden.ınsanın sosyal hayatını çok kötü etkiliyor.Yarın ilk işim bunu sipariş etmek fakat kullanan ve işe yaradığını söyleyen arkadaşlar nereden aldıklarını özelden bana yazabilirlerse çok sevinirim.Pek çok ürünün merdiven altı üretimi var artık okadar para verip hezimete uğramak istemem:gitme:

Kızlar yorumlarınızı okuduktan sonra ben de tereson aldım.Elim ve ayaklarım aşırı terler hele aklıma gelince su içinde kalır.Ne berbattır otobüste aykata kaldığınızda tutunduğunuz yerin su içinde kalması...Sınavlarda kağıdın şapur şupur su oması...Tam biriyle tokalaşacakken avucum terledimi yok yok terlemedi terlemesinnnnn derken su içinde kalması..Yazın hele de nemli bir şehirde yaşıyorsanız elinizin ve ayaklarınızın hiç kurumaması :KK43: Kışın soğukta bile terliyor ne hikmetse.Az önce teresonu sıktım elime ilk defa bilgisayarımın tuşları kuru kaldı aklıma ter geldiği halde :)) bu süper bir şey bu eziyeti boşuna çekmişim yıllardır.50 değil 100 tl olsa yine değer .ok mutluyum umarım etkisi geçici değildir.Benimki birazda psikolojik.Belki bu sayede yenerim bu rahatsızlığı.

malzemeler;
-20 gr alcl3(aliminyum klorür)
-20 ml distile su
-100 ml (%70'lik etil alkol)
hazırlanışı:
önce alcl3 ile distile su karıştırılır
sonra etil alkol ilave edilir,bir gece buzdolabında bekletilir
siz bunu evde kendiniz yapmayın bence,alcl3 etil alkolle kimyasal reaksiyona girdiğinde hertaraf toz duman olabilir,bunun için eczacıya hazırlatın,onlar nasıl hazırlandığını biliyorlar.
Alcl3 kimyasalını temin etmek güç oluyor sadece yani her eczanede bulunmuyor,onlar kimya depolarından sipariş ile temin ediyorlar..
Ben çok zor bulmuştum bunu yapan eczaneyi..
Maxim ve teresonla aynı içeriğe tıpatıp sahiptir...
Bu formülü hazırlatıp uygulayan çok insan var
(eczacıya yukarıdaki tarifi verdiğinizde hazırlıyorlar,şansınızı deneyin derim,maxim ve teresondan daha etkili ,çünki bu formülde 20 gr alcl3 var,onlarda 12 gr alcl3 var)
merhaba bende istanbuldayım acaba hangi eczaneden yaptırdınız bu solüsyonu ben de yaptırmak istiyorum,yardımcı olur musunuz

merhaba bende istanbuldayım acaba hangi eczaneden yaptırdınız bu solüsyonu ben de yaptırmak istiyorum,yardımcı olur musunuz

burdan eczane ismi veremiyorum,size özel mesajda atamıyorum,profilinizden özel mesajlarını açarsanız ,eczane ismini gönderebilirim.

birdaha kimseye yardımcı olmayı düşünmüyorum
burdan bikaç kişiye daha gönderdim eczanenin ismini adresini
çoğu dönüp bi teşekkür bile etmedi
normalde bu solüsyon eczanede hali hazırda bulunmuyor,ben kendilerinden alcl3 ü temin etmelerini ve bu solüsyonu hazırlamalarını rica ettimde hazırladılar
çünki alcl3 başka herhangi bir ilaç için kullanmyor eczacılar,yani ellerinde kalsın istemezler doğal olarak
açıkçası biraz kırgınım
bence herkes hangi ildeyse ,gidip bu solüsyonu yapabilecek bir eczacıya formülü ve yapılışını anlatsın,onlar sipariş üzerine kimyasal hammadde satan firmadan sipariş edip getirtirler alcl3 ü, isterlerse tabi..

bir kişinin teşekkür etmemesi daha sonrakilerinde etmiyeceği anlamına gelmez sanırım.Ben bizim eczaneye sordum 40 liraya yaparım dedi 22 lira fazladan veremem öğrenciyim sonuçta siz belki yine vermiyeceksiniz bilgileri ama teşekkürler yinede

cimcime merhaba
ben burdaki arkadaş için eczaneye gidip rica ettim hazırlarmısınız diye,çünki öncesindede kendim için zor kabul ettirmiştim,hazırlamıyorlar,kaç eczane dolaştım geçmişte anlatamam.
eczane tamam hazrlarım diyince burda bahsi geçen arkadaşa haber verdim,cvp yazmadı,sonra tekrar mesaj attım ,eczaneyle iletişim kurabildinizmi dedim ,kaç gün geçti foruma girdiği halde yine cvp yok...
yardım etmeyeceğim derim ama siz bana aldırmayın,istesemde yapamam:),biraz kırıldım sadece.
özelden atıyorum sana şimdi eczane adını ,tel nosunu...

Beany merhaba.. ben ankaradayım.. bahsettiğin losyona çok ihtiyacım var.. ankarada bir kaç ezcaneyi gezdim fakat sonuc alamadım..bana yardımcı olabilirmisin ? Lütfen...

Beany merhaba.. ben ankaradayım.. bahsettiğin losyona çok ihtiyacım var.. ankarada bir kaç ezcaneyi gezdim fakat sonuc alamadım..bana yardımcı olabilirmisin ? Lütfen...

özel mesaj attım sana

mesajdada belirttiğim gibi şu şekilde yapabilirsiniz;
ve alcl3 kimyasalının 100 gr şeklinde satıldığı linki atıyorum;
http://www.macrol.com/urun_goster.php?kat=71&id=704
solüsyonda kullanılacak malzemeler ve hazırlanışı
-20 gr alcl3(aluminyum klorür)
-20 ml distile su(tüm eczanelerde bulunur)
-100 ml % 70 lik etil alkol(tüm eczanelerde bulunur)

önce aluminyum klorürürü distile suya ekleniyor,sonra etil alkolü ilave ediliyor,eğer önce etil alkolle muamale edilirse alcl3, bu kez toz bulutları çıkar ortaya ,çünki kimyasal tepkimeye giriyor ve tehlikeli olabilir ,onun için önce distile suyla sonra alkolle muamele edilir alcl3.
son olarakta hazırlanan karışım ilk gün buzdolabında bekletilir,ertesi gün kullanıma hazırdır ,
bu malzemeleri alıp bi eczacıya aynen tarif ettiğim gibi yaptırabilirsiniz,herhalde bunada hayır demezler.

(50 Mesaj olmadan Özel atamıyormuşum sadece bunun için kaydoldumda siteye)

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim..Kendim yapmaya kalkışmalımıyım bilmiorum.. Bilmiorum kabul edermisin ama ben hesabına ücretini yatırsam sen kargo ile gönderebilirmisin acaba..Daha önce maxim de kullanım 50 tl ye almıştım.. fiyatı benim için sorun değil sen ne kadara mal edersen kabul ederim..Yapmamam desende problem değil gerçekten.. çünkü biraz fazla şey istiorum :) Ama dedimya gerçekten ihtiyacım var..

(50 Mesaj olmadan Özel atamıyormuşum sadece bunun için kaydoldumda siteye)

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim..Kendim yapmaya kalkışmalımıyım bilmiorum.. Bilmiorum kabul edermisin ama ben hesabına ücretini yatırsam sen kargo ile gönderebilirmisin acaba..Daha önce maxim de kullanım 50 tl ye almıştım.. fiyatı benim için sorun değil sen ne kadara mal edersen kabul ederim..Yapmamam desende problem değil gerçekten.. çünkü biraz fazla şey istiorum :) Ama dedimya gerçekten ihtiyacım var..

ben eczacıya yaptırmanızı tavsiye ederim,bahsettiğim olası problemlerle karşılaşabilirsiniz,bir kimyager ve eczacı için bu solüsyonu hazırlamak çocuk işi ama işin ehli olmayanlar için farklı sonuçlar oluşabilir ,nette bu solüsyonu ev ortamında çokca hazırlayanların yorumlarını okudum ama yinede siz bilen birilerine hazırlatın
bende bu solüsyonu eczaneye yaptırmıştım,kendim hazırlamadım
bunun için bu anlamda size istemeyerek yardımcı olamayacağım.
dediğim gibi bu malzemeleri temin edip bir eczaneye yaptırabilirsiniz bence
100 gr alcl3 gönderdiğim linkte 16 küsür tl
distile su çok ucuz ,etil alkolde öyle
ben 100 ml lik solüsyon için eczaneye 18 tl ye hazırlatmıştım ekimde .
ama tabi bu malzemeleri kg bazında hepsini tek tek alırsanız biraz daha maliyetli olur ama uzun sürelik bir solüsyon hazırlamış olursunuz .

X