Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

bu arada babama da başlattım tibeti desem ne dersinizzzzz??? :KK9: yalnız iyice sayı olayını anlatmama rağmen kafasına göre yapıyo ama, 3 le başlayalı daha 3 gün oldu ama 7 ye geçmiş nası oldu anlamadım :KK53:

Merhaba Kızlar,
Tibetin 11. tekrar haftasına dün girmiş bulunuyorum. Gece çok geç yatmış olmama rağmen bugün özellikle öyle dinç bir şekilde kalktım ki anlatamam. Bu tibet gerçekten işe yarıyor.
Bu arada idrarda koyuluk, sivilcelenme, saçlarımın yağlanması geçti çok şükür. Ama hiç terlemeyen birisi olarak çok terliyorum şu sıralar ve mide ağrısı çekiyorum bir haftadır. Bu mide ağrısı tibetten mi çok merak ediyorum doğrusu. Birde bacaklarımda bir ağrı vardı bu hafta geçti çok şükür. Herşeye rağmen Tibete devam diyorum.
:KK9:
Güne dinç başlamak sahiden de çok keyifli.. Ara verdiğim dönemde yoksunluğunu çok hissetmiştim..
Mide ağrısı ne acaba? Yani kas ağrısıysa normal.. Özellikle de mekik çekmeyen biriysen, karın kasların zayıfsa kas ağrısı yapabilir.. Ama gastrit/ülser kaynaklı bir ağrıysa da doktora görünmek gerekir, diye düşünüyorum..
Bacak ağrısının geçmesi de güzel olmuş! :nazar:

bir haftadır falan yapmadım baştan mı başlayayım şimdi :26: gerçi önce tahlil yaptırıp sonrasında başlamak istiyorum ama bilemedim:KK53:
Hangi aşamadayken bir hafta ara verdin onu bilmediğim için yorum yapamadım..
Tahlili, tibet etkisini gözlemlemek için mi yaptırmayı düşünüyorsun?

bu arada babama da başlattım tibeti desem ne dersinizzzzz??? :KK9: yalnız iyice sayı olayını anlatmama rağmen kafasına göre yapıyo ama, 3 le başlayalı daha 3 gün oldu ama 7 ye geçmiş nası oldu anlamadım :KK53:
Süper olmuş derim! :KK9:
Baban tahmin ediyorum hareketlerin kolay olduğunu görünce kaptırıp gitmiştir.. O nedenle kitabını okumak önemli zaten..
Erkekler bize göre daha kolay yapıyorlar tibet yogasını.. Kol kasları daha güçlü, özellikle de 4. hareket için popo çıkıntılarının olmaması kolaylaştırıyor..
Bu arada lafı geçmişken, bu popo işini bizzat kendimde de denemiş oldum.. Bir süredir diyetteydim. Tibete başladığımda daha kiloluydum. Şimdi hedef kilomdayım ve doğal olarak popom daha küçük.. Ve 4. hareket meğerse kolaymış.. popo küçülünce sürtünme etkisi azaldı.. :KK60:

Not: Kedicim nerelerdesin yahu! :26:

17 de bıraktım ben :26: evet tahlili tibetin etkisini gözlemlemek için yaptırmayı düşünüyorum. bu arada mide ağrısı bende de olmuştu yazmıştım uzun uzun. midemi bir şeyle sıkıştırıyormuş gibi bir ağrıydı. 13-15 tekrarlarında olmuştu.

17 de bıraktım ben :26: evet tahlili tibetin etkisini gözlemlemek için yaptırmayı düşünüyorum. bu arada mide ağrısı bende de olmuştu yazmıştım uzun uzun. midemi bir şeyle sıkıştırıyormuş gibi bir ağrıydı. 13-15 tekrarlarında olmuştu.

17 deyken bıraktıysan, bana göre 2-3 basamak aşağıya çekmek yeterli olur, diye düşünüyorum..
Ben senin yerinde olsam, 11 tekrarla devam ederim.

Sıkıştırma hissi veren ağrı kas ağırısıdır ki bu da normaldir.. Diğer arkadaşınki de bu tanıma uyuyorsa mesele yok, geçer gider.. :KK34:

17 deyken bıraktıysan, bana göre 2-3 basamak aşağıya çekmek yeterli olur, diye düşünüyorum..
Ben senin yerinde olsam, 11 tekrarla devam ederim.

Sıkıştırma hissi veren ağrı kas ağırısıdır ki bu da normaldir.. Diğer arkadaşınki de bu tanıma uyuyorsa mesele yok, geçer gider.. :KK34:

yani 11 canıma minnet olur :KK1: teşekkür ederim Püsküüt.

Sevgili Tibetçi Arkadaşlar:)
Bunu yazmak için bekledim çünkü emin olmak istedim,Tibet Yogasının bendeki çok büyük bir etkisini paylaşmak istiyorum;
yıllardır boynumda belli aralıklarla sivilceler çıkar,hani sıkılmaz ama bi et parçasıdır bazen kırmızıdır bazen kahverengi ama iğrenç bir görüntüsü vardır ondan...işte bu tibete 3.başlayışım son 1 yıl içerisinde,ne zaman tibete başlasam 5 gün içerisinde o sivilce sönüyo ve yok oluyo,en son 2 ağustosta başladım yani 2 hafta oldu şu anda o sivilce izi o kadar minik ki :)
Bunu buradaki değerli dostlarla paylaşmadan edemezdim,hepimize kolay gelsin

az önce kitabı şöyle bir karıştırdım da, eğer tüm tekrarları yapamayacak kadar yorgun ya da meşgulseniz her hareketi 3 kez yapın diyor. tüh ya , gözümden kaçmış bu benim. hatırlasaydım öyle yapardım.

bir de eğer bir günden fazla süre yapamamışsanız birkaç hafta geri gidin yani en baştan başlamayın diyor. acaba Püsküüt' ün dediği gibi 11 den mi başlasam yoksa 13 ten mi bilemedim :26: 17. tekrarda 2 hafta kalmıştım çünkü.

yarın sabah aç karna yeniden dönüyorum egzersizlerime. gelişmeleri uzuuun uzuuun yazacağım yine :KK76:

Bunu yazmak için bekledim çünkü emin olmak istedim,Tibet Yogasının bendeki çok büyük bir etkisini paylaşmak istiyorum;
yıllardır boynumda belli aralıklarla sivilceler çıkar,hani sıkılmaz ama bi et parçasıdır bazen kırmızıdır bazen kahverengi ama iğrenç bir görüntüsü vardır ondan...işte bu tibete 3.başlayışım son 1 yıl içerisinde,ne zaman tibete başlasam 5 gün içerisinde o sivilce sönüyo ve yok oluyo,en son 2 ağustosta başladım yani 2 hafta oldu şu anda o sivilce izi o kadar minik ki :)
5 gün ne kadar kısa bir süre böyle güzel bir etki için!
Süper haber! :nazar:
Paylaştığın için teşekkürler..

az önce kitabı şöyle bir karıştırdım da, eğer tüm tekrarları yapamayacak kadar yorgun ya da meşgulseniz her hareketi 3 kez yapın diyor. tüh ya , gözümden kaçmış bu benim. hatırlasaydım öyle yapardım.

bir de eğer bir günden fazla süre yapamamışsanız birkaç hafta geri gidin yani en baştan başlamayın diyor. acaba Püsküüt' ün dediği gibi 11 den mi başlasam yoksa 13 ten mi bilemedim :26: 17. tekrarda 2 hafta kalmıştım çünkü.

yarın sabah aç karna yeniden dönüyorum egzersizlerime. gelişmeleri uzuuun uzuuun yazacağım yine :KK76:
Bu kadar içinde olmamıza rağmen unutabiliyoruz.. Bir de şu vardı.. Hatta o bölümü paylaşmıştım burada..
Özetle diyor ki; en azından sadece 1. hareketi yapın. Çünkü; 1. hareket bir nevi çakralarımıza "günaydın" dediğimiz hareketmiş..
Raporlu olduğum dönemde ben de 1. hareketi sırf bu yüzden her gün 21 tekrarla devam ettirmiştim..

11 yap, kendini dinle.. baktın kaptırdın 13 olarak devam et bence.. :KK34:

Arkadaşlar iki tane Tibet yogası mucizesi haberim var! :KK9:

1.5 ay kadar önce teyzemi tibet yogasına başlamaya ikna etmiştim. O da kuzenimi ikna etti. Böylece ikisi de aynı dönemde başlamış oldular.

Teyzemin sağ dizinde ciddi problemleri var. Sıvı eksikliği ve kas problemi nedeniyle çok zor büküyor, uzun süre ayakta kalamıyor ve özellikle de üzerine yük bindiremiyor. Hatta bu nedenle 3. hareketi olması gerektiği şekilde yapamıyordu. Sağ dizine ağırlık vermeyecek şekilde bir pozisyon alıp, bir puf yardımıyla yapıyordu.
Teyzem yogaya başladı ve haftada 2 değil 1 arttırarak devam ediyor, haklı, kendisini zorlamak istemiyor çünkü..
Ve bir mucize olmuş. Artık 3. hareketi normal yapıyormuş. Dizinin üstünde durabilmeye başlamış. Kronik bir sorun 1.5 ay sonra yok olmuş, düşünebiliyor musunuz? :nazar:
Dün akşam sağ ayağını bir ileri bir arkaya salladı durdu, bak dizimi artık bükebiliyorum diye.. Muhteşem bir andı!

Diğer mucize haber de kuzenimle ilgili.. Kuzenim 30 lu yaşlarında, 2 çocuk annesi. İkinci doğumundan sonra regl problemleri yaşıyor. Ve yaklaşık 2.5-3 senedir ancak ilaç kullanarak regl olabiliyor.
Bunca zaman sonra ilk defa bu ay ilaç kullanmadan regl olmuş! :nazar:

Çok ama çok sevindim..

Yaşasın Tibet Yogası!

Devam ediyoruz arkadaşlar! Bıkmadan, yılmadan, üşenmeden devam ediyoruz! :118:

1.5 ay kadar önce teyzemi tibet yogasına başlamaya ikna etmiştim. O da kuzenimi ikna etti. Böylece ikisi de aynı dönemde başlamış oldular.

Teyzemin sağ dizinde ciddi problemleri var. Sıvı eksikliği ve kas problemi nedeniyle çok zor büküyor, uzun süre ayakta kalamıyor ve özellikle de üzerine yük bindiremiyor. Hatta bu nedenle 3. hareketi olması gerektiği şekilde yapamıyordu. Sağ dizine ağırlık vermeyecek şekilde bir pozisyon alıp, bir puf yardımıyla yapıyordu.
Teyzem yogaya başladı ve haftada 2 değil 1 arttırarak devam ediyor, haklı, kendisini zorlamak istemiyor çünkü..
Ve bir mucize olmuş. Artık 3. hareketi normal yapıyormuş. Dizinin üstünde durabilmeye başlamış. Kronik bir sorun 1.5 ay sonra yok olmuş, düşünebiliyor musunuz? :nazar:
Dün akşam sağ ayağını bir ileri bir arkaya salladı durdu, bak dizimi artık bükebiliyorum diye.. Muhteşem bir andı!

Diğer mucize haber de kuzenimle ilgili.. Kuzenim 30 lu yaşlarında, 2 çocuk annesi. İkinci doğumundan sonra regl problemleri yaşıyor. Ve yaklaşık 2.5-3 senedir ancak ilaç kullanarak regl olabiliyor.

Çok ama çok sevindim..

Yaşasın Tibet Yogası!

Mükemmel bir haberrr bu :KK62:

$12.gif $12.gif $12.gif $12.gif
:KK9:

Not: Kedicim nerelerdesin yahu! :26:

Geldim, geldim. :KK1:

Çok teşekkürler, süper bir haber. :KK9:

Çok ama çok sevindim..

Yaşasın Tibet Yogası!

Katılıyorum. :KK9: Yaşasın Tibet Yogası! Ne kadar güzel etkiler bunlar. Birde ben yaptırabilsem hala yapmıyorlar. :26:

beni affedin kızlar :KK43:

gelemedim çünkü babacım bir kaç kez kalp krizi geçirdi, stentler takıldı fln zor bir dönemden geçtim.
hep aklımdaydınız ama uğrayamadım :KK43:
uğrayamadığım gibi bıraktım da tibetimi :KK43:
bugün ceza olarak 3ten başladım ve boynum belim başım ağrıdı bile, ne çabuk esnekliğimi kaybediyorum ya ben.
gerçi stresten de olabilir...

tıpkı ilk başladığım zamanki gibi zorlandım hareketlerde ve 3haftalık baş ağrıma döndüm sanırım :)
inşallah artık bir sağlık sorunu olmazda tekrar sahalarda olurum :)

gelemedim çünkü babacım bir kaç kez kalp krizi geçirdi, stentler takıldı fln zor bir dönemden geçtim.
bugün ceza olarak 3ten başladım ve boynum belim başım ağrıdı bile, ne çabuk esnekliğimi kaybediyorum ya ben.

tıpkı ilk başladığım zamanki gibi zorlandım hareketlerde ve 3haftalık baş ağrıma döndüm sanırım :)

Çok gelmiş olsun!.. :KK71:

Yaşadığın stresli dönem nedeniyle kasların sertleşmiş olabilir.. Bu dönem, en azından rahatlayana kadar yoga öncesi esneme hareketlerine biraz daha zaman ayırmanı öneririm. Yeniden başlıyor olmaya da takma kafanı.. Bak ben de 40 gün raporlu dönem geçirdim.. Sonra sil baştan 3 le yola yeniden çıktım.. E-ee ne oldu? Çoktan 21 deyim.. Yeter ki biz içimizdeki inancı kaybetmeyelim..
Hayat bu! İşler her zaman yolunda gitmeyebiliyor.. Yoldan çıksak da döneriz yine! Yolu biliyoruz, mesele bu.

İyi düşün, iyi olsun.. :nazar:

çok geçmiş olsun. sağlık olsun yeter ki her şey halloluyor :KK34:

ben de 13ten devam etmeye başladım. karnımın ve bacaklarımın dipdiri ve kaskatı olduğunu hissediyorum. dokununca acayip sert :KK1:
ilk gün yine mideden sıkıntım oldu fakat 3. güne geldiğimde eser kalmamıştı.

devam diyorum :118
:

Geçmiş olsun. Bende bugünlerde yapmakta zorlanıyorum. Bazı hareketleri daha az sayıda yapıyorum. Hepsini aynı sayıdamı yapmak gerekir bilmiyor. Fikirlerinizi bekliyorum. Mesela 4. harekette artık yapamıyorum diyorum. Diğerlerini 21 yaparken 4 ve 5. hareketi 11 yapıyorum. :KK17:
Bu arada anneme hala baskı yapıyorum. Omuzlarında kireçlenme var ama hala ısrarla yapmıyor. Büyükanneme yaptırmaya çalıştım ama şeker hastası ve guatr ile ilgili ameliyat olduğundan fazla yaptıramadım. 1 ve 2yi yaptırdım ama 3.'yü pek yaptı sayılmaz. :KK1:

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. Bende bugünlerde yapmakta zorlanıyorum. Bazı hareketleri daha az sayıda yapıyorum. Hepsini aynı sayıdamı yapmak gerekir bilmiyor. Fikirlerinizi bekliyorum. Mesela 4. harekette artık yapamıyorum diyorum. Diğerlerini 21 yaparken 4 ve 5. hareketi 11 yapıyorum. :KK17:
Bu arada anneme hala baskı yapıyorum. Omuzlarında kireçlenme var ama hala ısrarla yapmıyor. Büyükanneme yaptırmaya çalıştım ama şeker hastası ve guatr ile ilgili ameliyat olduğundan fazla yaptıramadım. 1 ve 2yi yaptırdım ama 3.'yü pek yaptı sayılmaz. :KK1:

Sorunla ilgili yönlendirme yapabilecek kadar fikir oluşturamıyorum kedicim..

21 sadece tibet yogasında değil, birçok farklı konuda (özellikle telkin) önemli bir sayı çünkü.

"Hiç yapamıyorsanız bile 3 tekrar yapın" diye bir açıklama da var..

Ama bu belki de aralarda yapılacak bir şey.. Aksaklığı düzene oturtmak konusunda dediğim gibi bir fikir oluşturamadım..

Alt tarafı 10 dakika. Benim fikrim aynen devam edilmesi yönünde. Ancak "zorlanıyor olmak" da yoganın ruhuna aykırı. İçinden gelmeyerek yaptığın herhangi bir şeyin bana göre faydası yok. Bilemedim yani.. :KK34:

X