Toksinlerden arınmak için bağırsak temizliği (hint yağı ile)

kızlar bu hint yağının tadı kabusss gibi. iki kaşık içebildim. öğüre öğüre mahvoldum. bari içimde kalsın da işe yarasın diye 1 litre su içmişimdir üstüne tadı gitsin diye.ay inşallah şu kabızlığıma iyi gelir. ama bir daha mı? aslaaa

bir de üstünde dahili kyullanılmaz yazıyor. bu da içilmez demektir. sizinkinde de yazıyor muydu??

kızlar tuvalete çıkardı beni. ama ayıptır söylemesi diyare şeklinde. diğer laksatif ilaçlarda diyare olursa kesin yazar prospektüsünde. bir de kendimi hala şiş hissediyorum...acaba her sabah 1 çay kaşığı içsem yie diyare olur mu?

bu her gün az da olsa kullanılacak masum bir şey değil canım.ne amaçla kullanmak istiyorsun. kronik kabızlığın varsa kayısı elma türü yiyecek ve içeceklere ağırlık vermelisin.
bu tür bağısağı boşaltan ilaçlar bağırsağın yararlı florasını da alıp götürüyor.
sakın haaa....sık kullanıma uygun değildir bunlar....yanlış anlaşılmasın

sağol canım. şuan protein ağırlıklı bir diyetteyim. o yüzden 5 gün kullanmak durumundayım. hem protein, hem benim lanet ilaç kabızlığımı fisüürü çıldırtır. o yüzden beş gün daha o iğrenç tadına katlanmam lazım.

kızlar, az evvel yazısını yalan yanlış okuyup deli gibi beş gün üstüste kullanmaya karar verdiğim arkadaşla görüştüm. o toplamda sadece 2 kere kullanmış. o da acil durumlarda. ben akıllı 3 kere oldu bile. artık kullanmam her halde..

merhaba hatunlar, bu detoks cidden zayıflamaya etkisi oluyor mu? benim bağırsak sorunum yok düzenliyim o konuda, sağlıklıda beslenirim ama tombulum kilo veremiyorum. bir denesem mi acep?

Kullanım Alanları

Tıbbi kullanımı

Yağın hazmı zor olduğu için yemeklik yağ olarak kullanılmaz. Yağ ağızdan alındığında, risinoleik asit haline dönüşür ve 3-4 saat içinde ince bağırsaklar üzerinde müshil etkisi yapar.

Molekül ağırlığından dolayı, deriye kolay nüfuz eder. Hint yağının ana maddesi olan risinoleik asit alevlenmeyi önleyici olarak etki eder. Yapılan bir çalışmaya göre Hint yağı, ekstrakorporel şok dalga uygulamalarının acılarını azaltmada, ultrason jeli ve vazelinden daha etkilidir.

Pek çok modern ilaca eklenir: Mantar önleyici olan Miconazol, kanser kemoterapisinde kullanılan Paclitaxel, organ naklinde hastaların bağışıklık sisteminin verdiği reaksiyonların azaltılmasında kullanılan Sandimmune, HIV proteaz inhibitörü olan Nelfinavir mesylate, deri yaralarının bölgesel tedavisinde kullanılan Xenaderm merhemi hint yağı ve türevlerini içerir.

Deri problemlerinde, yanıklarda, güneş yanıklarında, kesilmelerde ve sıyrıklarda; kompres olarak abdominal şikayetlerde, baş ağrılarında, kas ağrılarında, ateşli durumlarda, deri döküntülerinde, lezyonlarda ve sinüzitte iyileştirici olarak kullanılır.

Endüstriyel Kullanımı...

Hint yağının nakliye, kozmetik, eczacılık ve imalat endüstrilerinde pek çok kullanımı vardır: yapıştırıcılar, fren akışkanları, ziftler, boyalar, hidrolik akışkanlar, mürekkepler, vernikler, gresler, makine yağları, boyar maddeler, poliüretan yapıştırıcılar, soğutma yağları, lastikler, izolasyon maddeleri, tekstil ürünleri, deterjanlar ve mumlarda kullanılır.

Pek çok kimyasalın üretiminde; özellikle sebasik asit, naylon-11’de hammadde olarak kullanılır.

Hint yağı doğal lastik contalarını eritmediği için bisiklet pompalarında tercih edilen bir yağlayıcıdır.

Zor ısındığından motor yağı olarak da kullanılır.

İssiz yanması ve beyaz alev vermesi nedeniyle kandillerde de bol miktarda kullanılmıştır. Eskiden Anadolu’da da kandil yağı olarak kullanılmıştır. Yağ elde edildikten sonra geriye kalan küspe, iyi bir gübredir. İçindeki zehirli toksalbüminden kurtarıldıktan sonra hayvan yemi olarak da kullanılabilir.

Kendine özgü kokusu ile kozmetikte de kullanılır. Hint yağının polimerik karışımları şampuanlarda, sabunlarda, rujlarda ve dudak nemlendiricilerde kullanılır. Saçlara kuvvet ve parlaklık verir. Tırnak kırılmasını önler. Haricen saç kıran ve saç dökülmesi de kullanılır.

Bebekler için pişik önleyici kremlerde de katkı maddesi olarak bulunur. Sülfatlanmış Hint yağı suya karışabilen tek yağdır, bu da yağı banyo yağı ürünlerinin yapımına elverişli hale getirir. Sülfatlanmış Hint yağı sabundan sonra bilinen ilk sentetik deterjandır ve yağlayıcı, yumuşatıcı ve boya yardımcı maddelerinin formülize edilmesinde kullanılır.

Yoğun sülfat asidinin hintyağına etkisi ile Türk Kırmızı Yağı adı verilen bir bileşik elde edilir. Bu bileşik kumaş boyacılığında kullanılır.

Gıda sektöründe; katkı maddelerinde, tatlandırıcılarda ve şekerlemelerde (örneğin çikolatada) kalıp inhibitörü olarak ve paketlemede kullanılır.

Kullanım Şekli..

Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 5-6 damla damlatılarak alınır. Haricen cilde masaj şeklinde uygulanır...

hammaddeler.com dan alıntıdır.. sizleri bilgilendirmek amaçlı opuyorumnanaktan

:KK43: bu sabah 7.30 da kalktım ve içtim 3 yemek kasıgı.zorlanmadımda.üstüne 1 su bardagı ılık su ıctım hemen.o saatten berıde su içiyorum bır lıtreden fazla içmişimdir.baska birşey yemedım ve içmedim.ama hala tık yok:KK43: :KK43:bilmiyorumkismile

bu ne be. saat 1 olunca dayanamadım ve gıdıp şişede kalan yagı da (2 3 yemek kasıgı kadar)dıktım kafama içtim.ustune ılık suya devam ettım.ama hala tık yok.sımdı gıdıp bıraz aksam yemegı yiyecegım.yururken içimdekı su calkalanıyor gun boyu bır kere bıle buyuk tuvalete cıkmadım.sadece kucuk yaptım eeee o kadar su ıcınce katı bısey yemeden.neyse ben gıdıp yemek yıyecegım.bagırsaklarımın bosalacagı yok. :KK43:((

bu ne be. saat 1 olunca dayanamadım ve gıdıp şişede kalan yagı da (2 3 yemek kasıgı kadar)dıktım kafama içtim.ustune ılık suya devam ettım.ama hala tık yok.sımdı gıdıp bıraz aksam yemegı yiyecegım.yururken içimdekı su calkalanıyor gun boyu bır kere bıle buyuk tuvalete cıkmadım.sadece kucuk yaptım eeee o kadar su ıcınce katı bısey yemeden.neyse ben gıdıp yemek yıyecegım.bagırsaklarımın bosalacagı yok. :KK43:((

bir şişeyi bitirdiysen biz hiç birkaç damlayla uğraşmayalım.çok üzüldüm canım yaa , inşallah vücudunda başka bir şeye neden olmamıştır bu yağ.ne diyeyim sağlık olsun

bir şişeyi bitirdiysen biz hiç birkaç damlayla uğraşmayalım.çok üzüldüm canım yaa , inşallah vücudunda başka bir şeye neden olmamıştır bu yağ.ne diyeyim sağlık olsun

tesekkurler.ama sanırım hıcbır seye neden olmadı vucudumda.çunku baksana kac gun gectık tık yok bende.hala eskı duzen zar zor azcık azcık.napalım artık baska metodlar deneyecegım sonuc alınca da buraya yazarım.sıze bol sans.umarım sızde ıse yarar.

X