tüketici olarak böyle bir hakkım var mı merak ettim arkadaşlar

arkadaşlar selam. sizlere bir alışverişim hakkında soru sormak istiyorum.
kısmen küçük bir şehirde yaşıyorum ve internetten çok alışveriş yaparım. neyse geçen ay saç düzleştiricim eskimişti baya zaten çok iyi bir şey de değildi dedim yenileyeyim. iyi bir şey olsun uzun süre kullanayım dedim ve emsallerinden epey pahalı olan bir marka ve model tercih ettim (4500 tl ye, yoruları da çok güzeldi, 20 gün oldu alalı çok da memnunum).
neyse işin kötü tarafı ben satın altıktan hemen bir hata sonra bakım 4000 e düşmüş, neyse dedim, acele ettin araştırmadın kızım 500 tl den bir şey olmaz. sonra bin lira düştü... ay dedim bakma falan :) bugün takip ettiğim bir influzır mı ne o iişte... 2000 tl ye link bırakmış baya iyi fiyata falan diye. ya resmen kazıklandım gibi oldu aceleci-liğimin bedeli sanırım bu :KK66: ama bir yandan da çok aleni bir fark acba buna dair bir yaptrım ya da tüketici hakkım var mıdır diye de merak ettim. zorlama yok, üründen de çok memnunum bu arada (isteyen olursa özelden markasını davereym :)) ama yine de bu denli bir fiyat farkını kabullenemedim.
ilgisi ya da bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevnirirm. şimdiden teşekkürler.
*güncelleme: dün buraya yazdıktan sonra tüketici hakem heyetini aradım ordan da yaptırım olmadığını söylediler. Sonra satın aldığım mağazayla iletişime geçtim (yine sitede en pahalı satan onlardı ama 3.500 civarı bi satış belirlemişler bu kez), bu yaptıklarının ne kadar etik olduğunu sordum. Bana fiyatların toptancıdan alınan fiyata göre belirlendiğini yazıp, artık satışımız yok diye ürünü kaldırmışlar hemen (keşke ekran görüntüsü alsaydım belki trendyolla iletişime geçerdim). Neyse son olarak hiçbir çözüm yolu kalmadı sanırım. Yine de tüketici hakem heyetine yazsam mı diyorum ama? 🤔

Serbest piyasa kuralları ; ne hakem heyeti ne de pazar yeri kuruluşları bir yaptırımda bulunamaz maalesef. Piyasadan kalkmış bir saç boyası var, denk geldiğim yerde alıyorum, adam trendyolda bir kutu boyaya 350 tl fiyat koymuş, sordum biz karışamayız dediler, kime ne tuttururlarsa yani

Serbest piyasa liberal ekonomi. Sözleşme kurma öneri ve kabul ile sağlanır hukuka göre. Öneri o malın fiyatıdır. Sen alırsan kabul etmiş olursun. O yüzden hukuken hiçbir yaptırım yok üzgünüm.

Serbest piyasa kuralları ; ne hakem heyeti ne de pazar yeri kuruluşları bir yaptırımda bulunamaz maalesef. Piyasadan kalkmış bir saç boyası var, denk geldiğim yerde alıyorum, adam trendyolda bir kutu boyaya 350 tl fiyat koymuş, sordum biz karışamayız dediler, kime ne tuttururlarsa yani
Kesinlikle piyasada böyle birşey var. benimde aradığım bir saç bakım yağı vardı,piyasada yok. geçen trrendyoldan bildirim geldi stok geldi diye.bir baktım normal fiyatı 40 TL olan ufacık kavanozu 130 tl yazmış almadım valla

Kesinlikle piyasada böyle birşey var. benimde aradığım bir saç bakım yağı vardı,piyasada yok. geçen trrendyoldan bildirim geldi stok geldi diye.bir baktım normal fiyatı 40 TL olan ufacık kavanozu 130 tl yazmış almadım valla

Ben de almadım, 24 yıldır kızıl saçım, artık boyamayacağım, kimse beni saç boyasıyla yolamaz :)))) güldüğüme bakmayın vallahi sinirim bozuldu, boyamıyorum iki aydır, duruyor öyle

Aynen çok çok beğendim ciddeb öneririm ama siz ben gibi nerdeyse 2 katına akmayın tabi 🥲 demek hani insanlar dolandırılıyor ya böyle boşluklarına mı geliyor artık ne 🤷🏻‍♀️
Öyle bir boşluk gerçekten var. Ben birşeyi alacaksam ciddi araştırırım. ama o zaman hamileydim, ayağımdaki ayakkabılar mağaza gezerken acitmaya başladı. vitrinde görür görmez denedim bi rahat geldi gözüm araştırma falan görmedi yani😂😂

Ben de almadım, 24 yıldır kızıl saçım, artık boyamayacağım, kimse beni saç boyasıyla yolamaz :)))) güldüğüme bakmayın vallahi sinirim bozuldu, boyamıyorum iki aydır, duruyor öyle
Ağlanacak halimize hepimiz gülüyoruz artık inşallah fahiş olmayan fiyattan bulursunuz da kızıl saçlarınıza yine kavusursunuz

Almadan önce fiyat bakmalıydınız bir kac yerden. Aldıktan sonra bakmanın bir mantığı yok ki. İllaki daha uygun fiyatlı satan bir yer bulursunuz.
İade süresi gecti mi iade etmeyi deneseydiniz olur mu bilemedim ama.
Serbest piyasa muhabbetine herseyin farklı farklı satış fiyatları var maalesef, bunun önüne de geçilemiyor.
Ben büyük birşey alacaksam farklı farklı yerlere bakıp fiyat araştırması yapıp sonra aklıma yatanı alıyorum. Sonradan fiyatına da bakmıyorum asla.

konuyu tam nereye açacağımı bilemedim ama küçük bi danışayım bende robot süpürge mi dyson mı almak daha mantıklı ve kullanışlı. bende bugün bu ikisiden birini alacağım fiyatlar iyice uçmadan.
ikisininde yeri çok ayrı dyson marifeti tabiki tartışılmaz kablosuz şarjlı herşey pratikdir onun şarj süresine dikkat etmek lazım 1 evi süpürmeye yeter mi, robot süpürgede de siz evde yokken uzaktan yönlendirmeyle kendi kendine süpürüp kendini yuvasına götürecekse tamam ... yoksa gereği yok

arkadaşlar selam. sizlere bir alışverişim hakkında soru sormak istiyorum.
kısmen küçük bir şehirde yaşıyorum ve internetten çok alışveriş yaparım. neyse geçen ay saç düzleştiricim eskimişti baya zaten çok iyi bir şey de değildi dedim yenileyeyim. iyi bir şey olsun uzun süre kullanayım dedim ve emsallerinden epey pahalı olan bir marka ve model tercih ettim (4500 tl ye, yoruları da çok güzeldi, 20 gün oldu alalı çok da memnunum).
neyse işin kötü tarafı ben satın altıktan hemen bir hata sonra bakım 4000 e düşmüş, neyse dedim, acele ettin araştırmadın kızım 500 tl den bir şey olmaz. sonra bin lira düştü... ay dedim bakma falan :) bugün takip ettiğim bir influzır mı ne o iişte... 2000 tl ye link bırakmış baya iyi fiyata falan diye. ya resmen kazıklandım gibi oldu aceleci-liğimin bedeli sanırım bu :KK66: ama bir yandan da çok aleni bir fark acba buna dair bir yaptrım ya da tüketici hakkım var mıdır diye de merak ettim. zorlama yok, üründen de çok memnunum bu arada (isteyen olursa özelden markasını davereym :)) ama yine de bu denli bir fiyat farkını kabullenemedim.
ilgisi ya da bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevnirirm. şimdiden teşekkürler.
*güncelleme: dün buraya yazdıktan sonra tüketici hakem heyetini aradım ordan da yaptırım olmadığını söylediler. Sonra satın aldığım mağazayla iletişime geçtim (yine sitede en pahalı satan onlardı ama 3.500 civarı bi satış belirlemişler bu kez), bu yaptıklarının ne kadar etik olduğunu sordum. Bana fiyatların toptancıdan alınan fiyata göre belirlendiğini yazıp, artık satışımız yok diye ürünü kaldırmışlar hemen (keşke ekran görüntüsü alsaydım belki trendyolla iletişime geçerdim). Neyse son olarak hiçbir çözüm yolu kalmadı sanırım. Yine de tüketici hakem heyetine yazsam mı diyorum ama? 🤔
Bu size ders olsun.Bir markayı cimri yada akakçe deb tarafın.tum sitelerdeki fiyatları listeliyor.

Almadan önce fiyat bakmalıydınız bir kac yerden. Aldıktan sonra bakmanın bir mantığı yok ki. İllaki daha uygun fiyatlı satan bir yer bulursunuz.
İade süresi gecti mi iade etmeyi deneseydiniz olur mu bilemedim ama.
Serbest piyasa muhabbetine herseyin farklı farklı satış fiyatları var maalesef, bunun önüne de geçilemiyor.
Ben büyük birşey alacaksam farklı farklı yerlere bakıp fiyat araştırması yapıp sonra aklıma yatanı alıyorum. Sonradan fiyatına da bakmıyorum asla.
Ya aslında farklı sitelerden değil de aynı uygulamadan bakacağıö tuttu sanırım tuzluydu ya biraz. O ara yanlış değilsem başka yerde de bulamadım burda da ‘Son iki ürün’ falan yazıca, tam strateji kurbanı oldum ya resmen 🥲

Malum e ticaret sitelerinin birinde çalışıyorum malesef bu indirimleri ben de yaptırtıyorum. Etik hiçbir cezası yok satış arttırmak için pazaryeri bütçesinden indirim giriyoruz veya satıcı fiyat düşüyor ucuza mal bulunca bunlar işin bir parçası 🤷🏻‍♀️

Böyle durumlarda yeni bir mont alacaksınız. Eve gidip pahalı aldığınız montun fişiyle yeni aldığınız montu giymeden iade edeceksiniz.evdeki montunuz böylelikle 29 liraya gelecek😬
Dolandırıcılık olmaz mı ama bu?

İnfluzır kısmına güldüm.

Ne yapılabileceğini bilmiyorum ama çok çok fazla param bile olsa bir saç düzleştiricisine o kadar para vermezdim sanırım. Sadece ısınıyor, başka bir numarası yok. 15 sene kadar önce, taa küçükken ortalama bir şey almıştı annem, hala harika bir şekilde çalışıyor, kullanıyorum. Uzun süre gitmesi için böyle bir para vermeye gerek yok yani. 250 dolar filan ediyor, çok gereksiz yahu.
Bende yakın zandw kuaförlerin kullandığı çok iyi bir marka aldım hayatımda hiç bu kadar güzel duzlestirici görmedim iki kizimdw var onalr ilerde kullanır diye aldım h

Dolandırıcılık olmaz mı ama bu?
Niye kimi neyle dolandırıyorum? Birinin bir şeyini çalmıyorum etmiyorum. Aldığım ürün aynı sezon içinde %70 iniyorsa demekki onlarda sezonda beni dolandırmış hahaah

X