Tüp Bebek İle Hamile Kalanlar Buraya 2013

elbette önce sağlık aslaaa cinsiyet ayrımı yapmam yeterki sağlıklı olsun....

ama o espriyi yapmadanda gecemem :)))))

$indir (4).jpg herkeze bizim uykumuz geldi sizde çok radyasyona maruz kalmayı ıstırahat edin bence:KK14:

arkadaşlar bir çoğumuz hamile kaldığımızı yeni öğrendik. bundan sonraki aşamaları burdan konuşalım istedim.
aralık tüp bebek yaptıracaklar burayada henüz sonuçlarını öğrenemeyenler yada negatif sonuçları alanlar biizm konuşmalarımızdan etkilenmesin diye burda buluşmak istiyorum sizlerle.

belirtilerimiz varmı. doktorlarımız neler diyor. ilk kesesini gören varmı her şeyi burda paylaşalım istiyorum

çooook güzel olmuş bu topic ellerine sağlık:emir_bebek:

asis cim çok iyi düşünmüssün bende orada hamılelık uzerıne konuşmaktan rahatsız oluyordum.. eylülde gebe kalanlar topiğine yazdım ama ordada herkes doğal yoldan hamile kalanlar ortak bı noktamız yok gibi... burası ıyı olmuş herseyı konuşabılırız.... ben yıne gözlerımı acamıyorum ya progestan hap dan dolayı

progestan habı ilk hamileliğimde kullanıyodum 10dk sürmüyodu kafam düşüp uyuyodum:KK1: şimdi crinone jel kullanıyorum o öyle bi etki yapmıyor

Benım degerım 58 cıktı ınsallah bnde katılırım hamılelık grubuna doktor bekleyıp gorces dedı ıgne fln oluyom ıste:/
kaçıncı gün transferi ve ne zaman cnm, benimde 34.4 çıkmıştı 13. günde, 21 aralıkta 2.gün embriyosu transfer edildi

kızlar benımde ekşi şeyler hoşuma gidiyor böyle limonlu sirkeli salataya bayılıyorum bu ara
bendeeee:KK52::KK52:

kızlar bu arada yukarıda yazdığım gibi 21 aralık 2.gün 4 hücreli transferim yapıldı. 13. günü 34.4 çıktı beta hcg değerim, 11ine gün verdi ultrason için doktor, ben bugün özeldeki doktoruma gittim keseyi göremedik hesap etti daha yeni normal görünmemesi dedi, kan takibide istememişlerdi. yrn keseyi göremeyince kan isterler herhalde. sizce nasıl değerim ve durumum normal mi

hepinize iyi geceler kızlar bende hapımı aldım yine kafamı tutamıyorum :)) Allah rahatlık versin..

çooook güzel olmuş bu topic ellerine sağlık:emir_bebek:

progestan habı ilk hamileliğimde kullanıyodum 10dk sürmüyodu kafam düşüp uyuyodum:KK1: şimdi crinone jel kullanıyorum o öyle bi etki yapmıyor

kaçıncı gün transferi ve ne zaman cnm, benimde 34.4 çıkmıştı 13. günde, 21 aralıkta 2.gün embriyosu transfer edildi

bendeeee:KK52::KK52:

kızlar bu arada yukarıda yazdığım gibi 21 aralık 2.gün 4 hücreli transferim yapıldı. 13. günü 34.4 çıktı beta hcg değerim, 11ine gün verdi ultrason için doktor, ben bugün özeldeki doktoruma gittim keseyi göremedik hesap etti daha yeni normal görünmemesi dedi, kan takibide istememişlerdi. yrn keseyi göremeyince kan isterler herhalde. sizce nasıl değerim ve durumum normal mi

benim bu 3. hamileliğim, ilk ikisi kötü bitti. lakin en düşük beta değerim 12. günde 250 idi. moralini bozmak istemem çünkü bu konuda pek bir bilgim yok, bir değer var sonuçta. keseyi görmek için bende hep 6. haftaya kadar beklediler. ama 3 gebeliğimdede ilk 10 gün iki günde bir kan verdim beta için. 48-72 saatte bir 2 kat olması gerekiyor. bu hamileliğimde 5 haftada baktıklar kese görmek için bişiy göremediler halbuki 3 tane kese varmış :KK9: içini ferah tut...

Merhaba kizlar. Bende dun ikizlerimin olacagini ogrendim kalp atislarini gorduk cok sukur. Suana kadar hicbir sikayetim yok bulanti falan. Ama bugun aksam uzeri cok az kanamam oldu pembemsi. Sonrasinda kahverengi lekeye dondu cok korkuyorum bisey olcak diye :KK43: doktorum kanama kirmizi ve agrili olmadikca korkma dedi ama elimde degil. İznim bitiyo haftaya ise doncem ve ayakta duruyorum gunde 5 saat kadar. Rabbim hepimizin kucagimiza almayi nasip etsin....

merhaba arkadaşlar kasımda transferim oldu ve üçüzlere hamileyim çok zor bi dönem geçiriyorum psikolojik olarak... doktorum bebeklerden birini sonlandırmamız gerektiğini söyledi bunca yıl bekledikten sonra göz göre göre nasıl son verilecek bilmiyorum..çarşamba kontrolüm var doktor belki kendiliğinden sonlanabilir dedi şimdi tek duam rabbim bu işlemi bize bırakmadan kendisi yapar inş..

Ben bu topigi beğendim.:nazar::emir_bebek: sizi takip edeceğim :KK31: ve inşallah haftaya aranıza katılırım.

Bütün hamis arkadaslara tebrik ederim. Bebisinizi Sag salim kucağınıza almak nasib etsin cenabi Hak.

merhaba arkadaşlar kasımda transferim oldu ve üçüzlere hamileyim çok zor bi dönem geçiriyorum psikolojik olarak... doktorum bebeklerden birini sonlandırmamız gerektiğini söyledi bunca yıl bekledikten sonra göz göre göre nasıl son verilecek bilmiyorum..çarşamba kontrolüm var doktor belki kendiliğinden sonlanabilir dedi şimdi tek duam rabbim bu işlemi bize bırakmadan kendisi yapar inş..

aminn inşalllah... 3 tanemi transfer edilmişti

merhaba kızlar...topic bayağı ilerlemiş...dün kan testimi kan değerim:424 ama kaç gündür karnım şişiyordu kasık ağrım vardı ama dünden beri daha iyiyim yok belirtler...kendi kendime korkuyorum yaaaaaa....bu arada kan pıhtılaşma testi yaptırmadım ne kadar sürede çıkıyor?kafama takılıyor...yaptırsam mı acaba şimdi diye...

bir de yatakta geriliyorum farkında olmadan gece uyanıyorum resmen...sakıncası olurmu kızlar...

ASİS
iyi düşünmüşsün bu konuyu...bende bugün tescillenmiş bir hamile olarak aranıza katıldım...inş.Allah tamamına erdirir..2.testi yapınca sonrasında keseyi görünce sonrasın kalp atısını görünce sonrasında 3 ayı geçince daha rahatlayacağım gibi geliyor:) inş....:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

sonrasında 9 ayı devirip bebeklerimizi kucağımıza aldığımızda dahada çok rahatlayacağız:)))

şuan hangi ilaçları kullanıyorsunuz arkadaslar
folik asit, coraspririn, estrofem, progestan hap ama vajinadan :))) hoşgeldin özlemcim

iyi olmuş bencede. bende 5.hafta içerisindeyim.kesemizi gördük çok şükür ama kalp atışları için haftaya gidicez.onuda duyarız inşallah.
hoşgeldin canım bende keseyi görebilsem çok rahatlıycam

iyi olmuş kızlar bu bölüm ...ben de doktordaydım bugün kalp atışını duyduk çok şükür:nazar:rabbim sağlıklı bi şekilde kucağıma almak da nasip eder inşallah hayırlısıyla ... hepimize inşallah..
hoşgeldin canım ve aminnnnnnn

arkadaşlar topik yeni diye göz atmak istedim ben henüz tedavi sürecindeyim inşallah bende bıgun yazıcam burada ama sunu demeden geçmek istemedim.çevredekiler çocuğu olmayan insanların yanında hava atarak konuşmaktan çocuk sevmekten vazgeçmiyolar ama sizler diğerlerini düşündüğünüz için hassas davranıyosunuz.sizinle gurur duydum.
umarım sende aramıza katılırsın

Yeni gebişler bundan sonra bebeklerimiz için yaşıcaz yediklerimize dikkat edicez ben yasak listesini yapayım sizlere
Asitli içecekler
Salam
Sosis
Sucuk
Çiğköfte
Dondurulmuş gıdalar
Hazır çorbalar
Pudingler
Maydanoz
Semizotu
Kabak çekirdeği
Nar kendiside suyuda yasak

Yenmesi gerekenler
Hergün 3 öğün yemek ve ara öğünler
2 bardak süt
1 kase yoğurt
Bol meyve

Afiyet olsun

Haa unutmadan kabız olursanız her sabah 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve ardından ılıksu en doğal çözüm

hamile olduğumu öğrendiğimden beri çayı kahveyi kestim. her sabah süt içiyorum. ve test gününden beri kabızlık çekiyorum kızlar.
veeeeee aşırı gazım var ayıp olmasın ama karnımı çok ağrıtıyor bu gaz olayı. ağrıyı başka ağrılarla karıştırıyorum bebeğemi bir şey oldu karnım mı kasıklarım mı ağrıyor karıştırıyorum gerçektne :))))))))))))))))

günaydın hanımlar.konuyu iyi düşünmüşsün asisciğim.bende aralık ayı topicine bişey yazarken çekiniyordum ama hamile kalınca bırakıp gitmekte istemiyordum.iyi olmuş bu konu.bende çay kahve konusunda çok tittiz davrandım ama binde bir 1 açık çay içtim.kahvede bugün bi fincan içsem mi diye düşünüyorum:KK31::KK31:doktorum aşırıya kaçmadıkça hiçbişey olmaz dedi. beslenme konusuna gelince bende sabah kahvaltımda 1 dilim çavdar ekmeği,kibrit kutusu beyaz peynir,8-9 zeytin,1 adet yumurta ve bir bardak süt ile kahvaltı ediyorum.doktorum sık ye az ye dedi.bende zaten çok sık acıkıyorum.2 saatte karnım kazınıo sanki.sonraaa ekşiiiiiiiiiiiiiiii diye deliriyorum resmen.bak yine ağzım sulandı.:KK39:tatlıyı iyice kestim ben yaa..hiç istemiyorum..resmen tatlıdan soğudum ben.:26:ayva yemeye çalışıyorum bol bol.bebek kendide huyuda güzel olurmuş diye okudum zaten mevsimide bende yemeye çalışıyorum.kabızlık sorunu yaşıyorum bende.her sabah 3-4 kayısı üzerine hemen sıcak su içiyorum aç karnıma.2-3 saat sonra lavabodayım:KK8::KK8::KK8:

hamile olduğumu öğrendiğimden beri çayı kahveyi kestim. her sabah süt içiyorum. ve test gününden beri kabızlık çekiyorum kızlar.
veeeeee aşırı gazım var ayıp olmasın ama karnımı çok ağrıtıyor bu gaz olayı. ağrıyı başka ağrılarla karıştırıyorum bebeğemi bir şey oldu karnım mı kasıklarım mı ağrıyor karıştırıyorum gerçektne :))))))))))))))))

kabızlık için DUPHALAC tavsiye ederim...hiç bir zararı yok..

X