Tüp bebek sonrası gebelik hamilelik belirtileri nelerdir

Arkadaşlar Merhaba,
Kendinizi çok dinlemeyin. ılk tedavimde harıl harıl çalıştım hep koşturmaca tuttu maalesef 5.haftada kaybettim.Sonrasında tekrar denedik hep yattım hatta her belirtiye kafa yordum maalesef tutmadı. Son ocak denemesinde transferden sonra 1 gün istirahat ettim işe gittim o yoğun kar yağışlarında hep mesaideydim hiç günleri saymadım çok şükür şu an hamileyim.
En belirgin özelliği ateş basması , üşümek, ayaklarım çok üşüyordu, göğüsde hassasiyet . Ama bunlara dahi takılmadım.
Kafanızı rahat tutun ,süresi gelmişse hoplasanızda zıplasanızda olur. Arısütü bal polen yedim. Tedaviden 3 ay öncesinde...
Nasıl rahat ediyorsanız öğle uzanın. Ama kafanızı rahat bırakın ve bol sıvı tüketin...
Umarım herkesin bu yolda gönül veren herkesin yüzü güler.

Arkadaslar transferden sonra yaptigim bazi seylerden bende korkuyorum yan donmekten hapsurmaktan egilmekten falan . Bunlar gercekten sakincalimidir? Bilgisi olan varmi?
Birde sirtimizi dayayarak bacaklarimizi uzatarak kitap okuyarak yatmak uygunmu yoksa tamamen uzanmak mi gerekiyor?
Ve yemememiz gereken birsey varmi?

Benim de tarnsferimin bugün 4.günü.Transfer konyada yapıldı ve ben transferin 3.günü konyadan şanlıurfaya geldim.Raporumun süresi dolduğu için .Doktorum bana kendine dikkat ettiğin sürece normal hayatına devam et dedi..Sadece ağır kaldırma,kendini zorlama dedi.Yani yatmamı falan söylemedi.evde uzanıyorum,oturuyorum.Ara sıra dolaşıyorum ama iş falan yapmıyorum.İnş.hayırlı haberlerimizi paylaşırız.Benim test günü 20 şubat.

Arkadaslar transferden sonra yaptigim bazi seylerden bende korkuyorum yan donmekten hapsurmaktan egilmekten falan . Bunlar gercekten sakincalimidir? Bilgisi olan varmi?
Birde sirtimizi dayayarak bacaklarimizi uzatarak kitap okuyarak yatmak uygunmu yoksa tamamen uzanmak mi gerekiyor?
Ve yemememiz gereken birsey varmi?

canım benimde bu 5. denememdi çok şükür pozitif ilk denemeden başlayarak yatma miktarım giderek azaldı bu denememde kalktım namazımı kıldım yani eğildim kalktım yan döndüm hiç sıkmadım kendimi ilk denemelerimde robot gibi yatmışım kendime işkence yapmışım... dediğin şekilde kitap okudum ... ayrıca transfer sonrası hastane çıkışında kardan yol kapanmıştı taksi çıkamadı ve ben caddeye kadar yokuş yukarı uzun bir yol yürüdüm... allah nasip ettikten sonra hiç korkma...

canım, benim esas 2 gün sonra kadar çok fena olmuştu, neredeyse nefes bile alamayacak kadar şişmiştim, zorlanıyordum.yanlış hatırlamıyorsam 4-5 gün sürdü. ha bu normal midir onu bilmiyorum. inş hayırlısıyla bebişlerimize kavuşuruz.

merhaba arkadaşlar siteye yeni katılıyorum,buradan sizlerle yazışmak ve rahatlamak istiyorum.İnşallah hepimiz için hayırlısı olur. dün tüp bebek transaferim oldu, 2 si 1. kalite 2.si 2. kalite toplam 4 tane transfer oldu.kendimi yormamaya çalışıyorum 3-4 gün dinlenicem.23.şubatta da inşallah hayırlı haberler alırım.Dün akşamdan itibaren karnımda şişkinlik ve gazım var. sizce normalmi?

yukardaki yazı senin içindi:kedi:

Arkadaslar bugun 3. gunum transferde sari renkte biraz koyu kivamda akinti geldi bu normalmidir?

canım, benim esas 2 gün sonra kadar çok fena olmuştu, neredeyse nefes bile alamayacak kadar şişmiştim, zorlanıyordum.yanlış hatırlamıyorsam 4-5 gün sürdü. ha bu normal midir onu bilmiyorum. inş hayırlısıyla bebişlerimize kavuşuruz.

İnşallah kavuşuruz bebişlerimize de unuturuz bu ağrıları acıları, bende bel ağrısı falanda başladı, diyorum psikolojik olarakmı etkileniyorum acaba ama hayır hissediyorum bel ağrısını, şişkinliğimi var yani.

Arkadaşlar yeni cıkacak olan tüp bebek genelgesi tedavi olacak çiftler icin oldukça sıkıntılı bir durum yaratıyor.aynen kopyalıyorum.
(7) Merkezlerde birden fazla embriyo transfer edilmemesi esastır. Birinci uygulamada yaşa bakılmaksızın tek embriyo, 35 yaş üzerinde ikinci uygulamada iki embriyo, sonraki uygulamalarda ise yaşa bakılmaksızın iki embriyo transfer edilebilir.
8) Merkezlerde, doğacak çocuğun cinsiyetini belirleme amaçlı gonad ve/veya embriyo seçimi ve transferi yapılamaz.
(9)Üremeye yardımcı tedavi teknikleri kullanarak oluşan çoğul gebeliklerde embriyonal ya da fetal redüksiyon yapılamaz. Ancak tıp fakülteleri ve Bakanlığa bağlı eğitim hastanelerinden alınan durum bildirir heyet raporuna göre redüksiyon işlemi yapılabilir. Tıbbi endikasyon dışı redüksiyon yapan merkezlerin üç ay süre ile yeni hasta alımı durdurulur. Tekrarı halinde faaliyet izin belgesi iptal edilir.

Bununla ilgili görüşlerinizi buraya yazmanızı önemle rica ediyorum.
Belçika da devlet tek embiryo koyduruyor ama sınırsız olarak tedavi imkanıda sağlıyor. Türkiyede hem ödememizi biz yapıyoruz devlet tedavinin neydeyse ancak 2/3 üni destekliy

Arkadaslar bugun 3. gunum transferde sari renkte biraz koyu kivamda akinti geldi bu normalmidir?

krishazel merhaba cnm benimde transferimin 2.günü sol tarafımda hafif batmalar oluyo inş.bebişlerim tutunmuştur beklemek okadar zorki rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın inş.:Saruboceq:

3. gun oldu 1 kez. sari koyu renkli bir akintiydi
benim ilk denemem tek embryo ile
jel kullanmadim ben hic ignelerim var

benimkide iğneydi biz deiştirdik druma sordum bi jel yazdı sabahları onu kullanıyorum tek embriyomu seninki inş.hayırlı sonuçlar alırsın

canım benimde bu 5. denememdi çok şükür pozitif ilk denemeden başlayarak yatma miktarım giderek azaldı bu denememde kalktım namazımı kıldım yani eğildim kalktım yan döndüm hiç sıkmadım kendimi ilk denemelerimde robot gibi yatmışım kendime işkence yapmışım... dediğin şekilde kitap okudum ... ayrıca transfer sonrası hastane çıkışında kardan yol kapanmıştı taksi çıkamadı ve ben caddeye kadar yokuş yukarı uzun bir yol yürüdüm... allah nasip ettikten sonra hiç korkma...

ben yarın kan vereceğim.2. denemem dondurulmuş embriyo transferi oldu 1 tanecik.
bende ilkinde çok kasmıştım kendimi.
robot gibi yattım. kıpırdamadım neredeyse, dışarı bile çıkmamıştım.
sonra asabım bozuldu tabiii perişan oldum.
bu sefer 1.5 saat yattım merkezde sonra karlı yolda dolmuşla döndüm.
ertesi gün yolculuk ve o günden beri hiç oturmuyorum.
işe gidiyorum.
sonuç negetifse bile bu sefer çok daha rahat geçti.
en azından kendimi dinlemedim ve hayatıma devam ettim.
mutluyum

ben yarın kan vereceğim.2. denemem dondurulmuş embriyo transferi oldu 1 tanecik.
bende ilkinde çok kasmıştım kendimi.
robot gibi yattım. kıpırdamadım neredeyse, dışarı bile çıkmamıştım.
sonra asabım bozuldu tabiii perişan oldum.
bu sefer 1.5 saat yattım merkezde sonra karlı yolda dolmuşla döndüm.
ertesi gün yolculuk ve o günden beri hiç oturmuyorum.
işe gidiyorum.
sonuç negetifse bile bu sefer çok daha rahat geçti.
en azından kendimi dinlemedim ve hayatıma devam ettim.
mutluyum

cnm bende ikl denememde robot gibiydim sonuç malum negatif çok üzülmüştüm yıkıldım resmen bu sefer öle yapmıyorum dur bakalım inş.hayırlı sonuçlar alırız:emir_bebek::emir_bebek:

X