Tüpleri Tıkalı Olupta Tedavisiz Hamile Kalan Var mı?

şöyle söyleyeyim tıkalı tüplerin asıl sebebi nedir rahimde iltihap oluşu tüplerin tıkalı olmasına sebep olabilirmi benim rahimde çok iltihap var ve bir türlü kurumuyor bende rahim flimi çektirecem acaba diyorum benimkide iltihaptan tıkalı olabilirmi

tabi ki iltihap,daha doğrusu sebepleri içinde kürtah,geçirilmiş rahim içi ameliyatları ve iltihaplı hastalıklar var.ben bunların hiçbirini yaşamadığım için hiç ihtimal vermıyodum kendıme ama benım de bi tarafım tıkalı çıkmıştı.

MERHABA
Ben yakında ameliyat olacağım ve tüplerim alınacak. Doğal olarak psikolojim çok bozuk. 6doktor gördü beni ve 5'i ameliyat olmamı 1 doktor ise ameliyat olup aldırmadan önce 1 tüp bebek denemesi yapmamı söyledi. Ancak diğerlerinin daha ağır basması nedeniyle böyle bir karar vermek zorunda kaldım. İçim içimi yiyor acaba 1 kez denesemiydim diye. Daha önce bu ameliyatı geçiren ve aynı durumla karşı karşıya kalan kişilerle konuşmaya çokihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.Sevgiler

canim oncelikle cok gecmis olsun eger tuplerin icinde sivi varsa embriyoyu olduruyor benim daha once ki tup bebek dusuk le sonuclamdi dr sebebi bu olabilir dedi bende sali gunu tuplerimi baglattim dr alayim diye israr etti ama buradaki arkadaslar sag olsun yardimci oldular bana cunki almak daha riskliymis yumurta ya giden damarlarin tuple baglantisi olabiliyor mus bol sans canim

, 1 dış gebelik düşük yapmıştım...5 yıldır hamile kalamadım...bende hsg 4 gün önce çektirdim. sol tüp yok sağ tüpte hsg sırasında açılmış..benim yaşım 34 ve doktorum bu sağ tüpü ameliyat edip hasarını gideririz belki ama yinede hamile kalabilirsin diyemem dedi..Ve tüp bebek önerdi..bende zaten normal yollardan 5 yıl kalamadım ve artık beklemek istemediğim için 10 gün sonra başlıyorum..

offffffff ben ne yapacam bu iltihapla bilmiyorumki -tatlicadiarzu-

merhaba iltihap için mutlaka antibiyotik kullanmışsındır ama eşininde kullanması gerekiyo.Birbirinize bulaştırabiliyosunuz.Benimde sol tarafımda biraz tıkanıklık vardı laporoskopiyle açıldı.2001 yılında .O sıralarda eşimdede iltihap vardı birbirimize bulaştırmıştık.İkimizde ilaç kullandık ve geçti çok şükür ama hala bebek yok.2 microya rağmen.bu ay 3.ye başlıcaz hayırlısıyla.Sende moralini bozma ilaç tedavisiyle kurtulursun.birde bir sitede acı elma yağının iltihaba iyi geldiğini okumuştum çamaşırına sürüyormuşsun.

tafsiyen için teşekkür ederim arkadaşım ama benim eşimdede evet iltihap çıktı antibiyotik kullandı ama onadan sonrada devam etti ben evlendiğim ilk günden beri bunla uğraşıyorum antibiyotikler bile etki etmiyor başka bi çaresine bakacam ilaçlaretki etmiyor galiba:1shok:

arkadaşlar benimde bir tüpüm tıkalı ama açılması için amaliyat olmadım henüz.yalnız eşimde iltihap var.kafam karıştı nasıl bulaşır iltihap.ben fazla önemsemiyordum .doktorda önemli değil bu dedi.ayrıca kadınlardaki iltihap için tek sağımlık pişmiş süte oturmayı söylemişlerdi.arkadaş bunu yaptıktan sonra hamile kaldığını söyledi.ben denemedim.rabbim anneliğe uygun ne zaman görüyorsa o zaman anne olmak dileğiyle...

:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
benim dış gebelik nedeniyle bir tüpüm alındı hsgde 2. de tıkalı çıktı ve birkaç gün önce 2. micro denememde negatifle sonuçlandı doktor imkansız diyor ama yinede bi süre ara verip tedaviye deneyim diyorum bi kaç bitkisel bişeyler duydum onları deniycem

ajuu aynı şeyleri bende yaşadım ve sonuçta4 kez tüp bebek denedim ama sonuç olumsuz ve 17 yıllık evliyim ümitlerimin bitmeye yakın ama senin yazının sonunda bitkisel bişeylerden bahsetmişin ve bunu okuyunca heyecanlandım bunkarın neler olduğunu yazarsan inan çok mutlu olurum merakla bekliycem . ÜMİT DÜNYASI...:çok üzgünüm:

selam arkadaslar benimde tüplerimin 2 side tamamen tıkalı doktorlar tüp bebek diyor normal yoldan olmaz dediler yaza baslayacagım tedaviye Allah nasip ederse Allahım hepimize yardımcı olsun bebeklerimizi en kısa zamanda yollasın rabbim insallah

Canım umarım sana umut olurum.öncelikle imkansız dıye bişey yok bunun en guzel örenği benim.yeterki Allah istesin.Nisan 2008de hsg cekıldı ve bir taraf tamamen tıkla diğer tarafta yer yer yapışık çıktı.Dr laparoskopi önerdi ama ben tecih etmedim.bence vakıt kaybetme tup bebek dene çok zor böyle dedi.ama ben azmettim:) eylül ayında aşılama yaptırdım tutmadı ama ondan sonraki ay kendi kendime hamıle kaldım:) şaka gibi ama şu anda 9 haftalık hamileyim.sakın umudunu kaybetme.bu arada 2 tupu tıkalı çıktığı halde hamıle kalan arkadaşım var,bana da hep o umut oluyordu.inşallah en kısa zamanda güzel haberlerini alırız.sevgiler...

Allah tamamına erdirsin saglıkla kucagına almayı nasip etsin benımde iki tüpüm tıkalı yazını okuyunca demişsin ya arkadasım hamıle kaldı diye bende biraz umutlandım simdi demeki hamıle kalınabılıyormus yaza tedaviye baslamayı düşünüyorum inşallah kendi kendime hamıle kalabılırım bende

benim dış gebelik nedeniyle bir tüpüm alındı hsgde 2. de tıkalı çıktı ve birkaç gün önce 2. micro denememde negatifle sonuçlandı doktor imkansız diyor ama yinede bi süre ara verip tedaviye deneyim diyorum bi kaç bitkisel bişeyler duydum onları deniycem

canım duydugun bitkisel seyler nelerdır söyleyebilirmisin

bende pırasanın ii geldiğini duymuştum rahimi tüpleri yenilediğini tavsiye ederim galiba bir ay kadar hergün çiğ yiyiliyor bol miktarda.

kızlar adaçayı yağı diye bişi duymuştum o dönemde 2 ay flan denedm olmadı yani hiç bi faydası olmadı ekim sonunda 3. micro denememde Allahıma şükürler olsun hamileyim:Saruboceq:

Gözünaydın çok sevindim..
Allah kucağına almayıda nasib etsin inşallah..))

kızlar adaçayı yağı diye bişi duymuştum o dönemde 2 ay flan denedm olmadı yani hiç bi faydası olmadı ekim sonunda 3. micro denememde Allahıma şükürler olsun hamileyim:Saruboceq:

bende denedim onu faydası olmadı

X