Turkiye'den Tasinmak

Eski mesajlar belalti degildir canimcim.. Mesela ben seni eski mesajlarindan taniyorum, getrirsem de, getirmesem de..Kimse kendini inkar edemez di mi? Yoksa kendinizden ve yazdiklarinizdan ertesi gun utaniyor musunuz?
Adam gibi yazin, sonra biri getirince utanmayin, kivirmayin, lafinizin arkasinda durun. Unutmayin ki "Laf agizdan cikana kadar siz ona hakimsiniz, bir kere agzinizdan cikti mi o size hakim olur.":KK66:
Daha yeni senin ozelden yazdigin mesaji genelden yayinlayarak kendisi de belalti yapmis oluyor o vakito_O

Ay sıkıldım valla okuyanlara yazık :KK53:. Ben olsam amma konuşuyor bunlar da ya derdim

Burada fikirleri değişen tek sen değilsin.
Belaltı bu yapılan.
Daha önceni bilmiyorum şu anda ama siyaset olarak çoğu yazını beğeniyorum .
Daha önce olsa beğenmeyecektim demekki gayet istikrarlı bi insanım : p

Ya illa ki vardir fikirleri degisen. Tartismanin gidisatina gore ad hominem yapti, yani bi nevi bel alti ama diger basliktaki gibi ozel hayat degil sonucta.

Yine de benin eski mesajlar aslinda konuyal pek alakali degiller. Ben saraylimin bana daha yakin zamandaki kisisel hakaretini soylerken, benim taaa ne zamanki genele uslupsuz elestirim getirilmesi konuyla alaksizdi ama olsun puan puandir :KK70: bu gece rahst uyuyabilirler boylecr

Emin misin? Akp yi savunmaya basladigimdan beri oo neler denildi bana. Cogunu da Saraylim dedi. O baslik silinmeseydi orada yazilari vardi.

Bana hitaben akp yi savhndugum icjn "sen ne bicim bir insana.donusmussun" falan demeler... oy verdim diye askerlerin kani elimdeymis de bilmem ne.... dun de tuttu " soylediklerm anlayacagin kadardir"... vs yani cahil, salak imasi....

E bi yerden sonra skiyor tabi. Dolayisiyla karsilik veriyorum ve ozellikle ona karsilik veriyorum farkindaysan. Niye acaba diye sor... yukarida yazdiklarim cevabidir.

Ki daha once kisisel saldiriya bin defaaruz kalmama ragmen karsilik vermedim hic. Belki de ilk defa saraylima karsilik verdkm cunku askerlerin kani elinde diye zirvaladi, millet de bunu elestiri saydi. O zaman Turkiye dusmani derim ben de, o da elestiri madem oyle...
Kivirmaa..:KK66: Elli defa ayni soruyu sorup verdigim cevabi ellisinde de anlamadiginda ne diyecektim? Ayyy.. sip diye anliyorsun mu?:KK58:

Ne cektin be su Saraylimdan sen boyle..:KK45:

Evet yazdiklarimizdan sorumluyuz. Alt tarafi iki yil once siyasette yazdigi şeyleri getirdim koydum. Yok bel altiymis. Ailesine mi kufrettim , cocuklarina mi laf soyledim?

Erdogana da surekli belalti vuruyoruz demek uzuldum bak simdi. Onceden boyle simdi boyle diyosun diyerek. Hayret bir sey ya. Ha gayret olmayan magduriyeti cikaracaksiniz az kaldı

ne mağduriyeti ayol ,ben o kişinin bu durumda mağdur olduğunu falan düşünmüyorum hatta ve hatta mağdur olan bunu yapan ve destekleyendir bu arada mesajı kimin getirdiğinde şu an sen yazınca birinci ağızdan öğrenmiş oldum (okuyamıyorum geçmiş mesajları pc donuyor)
bak ben bugün ak partiyi deli gibi savunuyor olabilirim ,ancak 1 ay sonra bi baktımki ülkemin menfaati açısından kötüye gittiğini düşünüyorum birebir muhalifte olabilirim ,bakın seneden değil aydan bahsediyorum TAKIM tutar gibi parti tutmayın diyen kişilersiniz sizler ,burada merveymiş bi başkasıymış önemli değil çünkü merve benide çok şaşırtan bi üye hatta bi çok yazısını beğendiğim kadar beğenmediğim söylemleride var heleki önceki mesajlarında
mesela onları ben beğenmiyordum sizleer beğeniyordunuz ,şimdi de tam tersi değil mi ?

Belatı ve koz toplama olayımı?
Taraf olucam diye abartma istersen.
Daha önce yazdıklarıyla çelişen ifadeler kullanan insana " bak önceden bunu söylemişsin" diye ıspatta bulunmuş arkadaş.
Mervecik gibi ben senin annenin fikirlerini de bilirim( aslında cümle bu değildi ama örnek verirken bile yazmak istemedim)adın şu, bak buda şortlu foton diye tehdit etmemiş.
Burda tartışılan fikirler, insanların özel hayatı değil,umarım anlamışsındır.(gerçi anladığını ama işine gelmediğini hepimiz biliyoruz da, neyse).
Anladım parkon şimdi bu dediğinle alakalı güzel bir şahsiyet daha örnek verebilirim o da senin işine gelmez ama bunu yapmayacağım.

Daha yeni senin ozelden yazdigin mesaji genelden yayinlayarak kendisi de belalti yapmis oluyor o vakito_O

Ay sıkıldım valla okuyanlara yazık :KK53:. Ben olsam amma konuşuyor bunlar da ya derdim

oradaki iftira idi yerçekimli karanfil ve hala dahada o iftirası için bi özür borçlu bana :KK66: ya şimdi ben sana mesaj atsam
yerçekimli o kişiye söyle seni korumasın elime geçirisem bilmem ne ,tepkin ne olurdu samimi cevap ver lütfen

ne mağduriyeti ayol ,ben o kişinin bu durumda mağdur olduğunu falan düşünmüyorum hatta ve hatta mağdur olan bunu yapan ve destekleyendir bu arada mesajı kimin getirdiğinde şu an sen yazınca birinci ağızdan öğrenmiş oldum (okuyamıyorum geçmiş mesajları pc donuyor)
bak ben bugün ak partiyi deli gibi savunuyor olabilirim ,ancak 1 ay sonra bi baktımki ülkemin menfaati açısından kötüye gittiğini düşünüyorum birebir muhalifte olabilirim ,bakın seneden değil aydan bahsediyorum TAKIM tutar gibi parti tutmayın diyen kişilersiniz sizler ,burada merveymiş bi başkasıymış önemli değil çünkü merve benide çok şaşırtan bi üye hatta bi çok yazısını beğendiğim kadar beğenmediğim söylemleride var heleki önceki mesajlarında
mesela onları ben beğenmiyordum sizleer beğeniyordunuz ,şimdi de tam tersi değil mi ?
Hayir ben begenmiyordum. Onun parti olarak donmesinden bahseden kim yahu? Saraylima yukledigini kendi yapiyordu. Dinime kufreden musluman olsa diyorum. Sen kapinin onunu temizlemeden başkasına pissin deme diyorum. Ilk tasi en gunahsiz olaniniz atsin diyorum.

Yoksa banane hangi partiyi tutuyorsa tutsun.

Daha nasil aciklayabilirim

Aynen.. Ilismedim.. Dun de buralarda baska bir konuda yagdiriyordu ozel mesajlari genelden yayinlayan apranaxxa.. Guldum gectim..:KK45:

Ya illa ki vardir fikirleri degisen. Tartismanin gidisatina gore ad hominem yapti, yani bi nevi bel alti ama diger basliktaki gibi ozel hayat degil sonucta.

Yine de benin eski mesajlar aslinda konuyal pek alakali degiller. Ben saraylimin bana daha yakin zamandaki kisisel hakaretini soylerken, benim taaa ne zamanki genele uslupsuz elestirim getirilmesi konuyla alaksizdi ama olsun puan puandir :KK70: bu gece rahst uyuyabilirler boylecr
Tamam onlar belaltı buda belaltı ben birisine bunu yapmıştım zamanında belaltı demişlerdi.neyse ya oğlana çorba içirecem yavrum aç. :)

oradaki iftira idi yerçekimli karanfil ve hala dahada o iftirası için bi özür borçlu bana :KK66: ya şimdi ben sana mesaj atsam
yerçekimli o kişiye söyle seni korumasın elime geçirisem bilmem ne ,tepkin ne olurdu samimi cevap ver lütfen
yercekimli hemen mesaji buraya getirip yapistirir herkese ilan ederdi, sonra da ozeli genelden yayinlayanlara saydirirdi, yani senin gibi canimcim..:KK70::KK70::KK70::KK70:

Kivirmaa..:KK66: Elli defa ayni soruyu sorup verdigim cevabi ellisinde de anlamadiginda ne diyecektim? Ayyy.. sip diye anliyorsun mu?:KK58:

Hiiii dogru cevap vermistin, tabi tabi...

Ayrica o hakareti elli defadan sonra degil gayet cabuk yaptin. Hem cevap vermedin hem de cat diye hakaret.

Silinen baslikta da "sen ne bicim bir insan olmussun" derken de pek formundaydin. Gayet kisisel saldiri senin yaptiklarin.

Ama benim buraya yapistirilan eski mesajlarim kisisel saldiri bile degil. Sen direkt bana saydirdin, farki fark et.

Hayir ben begenmiyordum. Onun parti olarak donmesinden bahseden kim yahu? Saraylima yukledigini kendi yapiyordu. Dinime kufreden musluman olsa diyorum. Sen kapinin onunu temizlemeden başkasına pissin deme diyorum. Ilk tasi en gunahsiz olaniniz atsin diyorum.

Yoksa banane hangi partiyi tutuyorsa tutsun.
Daha nasil aciklayabilirim

üslubunumu eleştiriyorsunuz iyimi kötümü şu anki üslubu ,dediğim gibi okuyamadım geçmişi ortadan daldım

Ah mervecik konuyla alakasi senin saraylima milleti asagiliyosun cahil koyun diyosun derken zamaninda ayni yollardan gecmen. Ee seni biliyoruz bunu bildigimizden gittik eski mesajlarini ekledik. Sen cahil koyun derken sorun yoktu da simdi niye var? Degisen de bir tek taraf zaten. Baska bir sey yok.

üslubunumu eleştiriyorsunuz iyimi kötümü şu anki üslubu ,dediğim gibi okuyamadım geçmişi ortadan daldım

Ya yok esas mesela feminizmi sacma buluyorum, kadin erkek esitligi sacmaliktir diyorum ya asljnda en buyuk skntilari oradan basliyor. Kadin dusmaniymiskm ben :KK70: agzimla kus tutsam olmaz yani. Cok da tin

yercekimli hemen mesaji buraya getirip yapistirir herkese ilan ederdi, sonra da ozeli genelden yayinlayanlara saydirirdi, yani senin gibi canimcim..:KK70::KK70::KK70::KK70:

ya saraylım bin kere sordum özeldende kim benim için sana mesaj atan ...artı özeli getirdiysem bile cezamı çektim mapus damlarında :KK14:özel mesaj ifşadan :KK14:çok ÖZEL bi mesajdı tüm aile sırlarını ifşa eden -hakaret dolu diiimi saraylı :KK14:

Ah mervecik konuyla alakasi senin saraylima milleti asagiliyosun cahil koyun diyosun derken zamaninda ayni yollardan gecmen. Ee seni biliyoruz bunu bildigimizden gittik eski mesajlarini ekledik. Sen cahil koyun derken sorun yoktu da simdi niye var? Degisen de bir tek taraf zaten. Baska bir sey yok.

Fark su; genel hakaretler baskaaaa. Direkt bana yapilan hakaretler baska. Saraylim direkt bana hakaret etti. Ayni sey mi? Ne kib yaptim ne bisey gerci kib butonunu da hic kullanmisligim yok ya neyse. E ben de ona gore tavir aldim. Ondan baskasina satastim mi? Yok... e bi dur dusun neden diye dimi? Niye ille de o? Demek ki biseyler olmus...

ne yani ak partili doğduk ak partilimi öleceğiz

yada mhpli -chpli bu mudur ?
değişim olur ama bu kadar keskin ve kısa sürede olması normal değil. bu kadar iki ayrı uç olan bir görüşten diğerinede gitmek ilginç. hadi gitti diyelim bu zaman gerektirir ani olan değişimler yadırganır. ve garipsenir. hoşta bakılmaz.

X