Tutuklama karari. Çıkmazdayım..

Minikanneyimmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2018
1.726
1.108
GÜNCELLEME:25. Sayfa. (tesekkurler KK)
Merhabalar.
Gercekten aglamak istiyorum. Ne zaman hersey yoluna girdi herseyi yoluna soktuk. Bundan sonraki planimizi yapalim desek hayat bize "sen hersey yolunda mi saniyosun?" diyo.
Biz daha nişanlanmamıştık eşimle. Nisanimiza 3 ay vardi ve esim bi kavgaya karıştı. Arkadaşlariyla çıkmışlardı bi aksam. Arkadaslarindan bi taneside (adi cem olsun) elin herifiyle ne baktin muhabbetine kavga çıkarmış. Kavgada ne kavga. Garsonlar bile bizimkilere dalmış cunku karsi taraf tanindik ve belalıymıs. Bu kavga sirasinda Cem dedigimiz arkadas karsi tarafin yüzünü bicakla kesmis. Burnunu yarmis sanirim. Cemin de eli kesilmis parmagini tekrar kullanbilcek mi diye konustugumuzu hatirliyorum o zamanlar. Esimde bisey yoktu şükür. Cemin abisi (esimin en yakin arkadasi) cok fena dayal yemis kavganin ortasinda tek basina kalmis ve karsi tarafta kurbanlik koyun bellemisler bunu cogu seyi hatirlamiyo hala kavgayla ilgili. Eşimde cikan kavgada yumruk sandalye kendini koruyup arkadaslarini koruyup ilk firsatta kacma yanlisiymis ama en yakin arkadasi kavganin ortasinda kaldigi icin onu ordan cikarmaya geri donmusler. Iyikide donkusler yoksa ölürdü o orda. Baya kavga edilmiş.
O gece polisler geldi karakola gidildi. Ifade falan verildi. Kimse sikayetci olmadi. Aradan 3 ay gecti biz nisanlandik. Nisandandiktan sonra karsi taraf yuzunu kesenin kim oldugunu aramaya cikip bi kac kez esimi sıkıstirdilar ve hirpaladilar. Esim soylemedi cem yapti diye. En son delikanliymissin tamam senle isimiz yok. Bi derdin olirsa bize gel demisler ve esimi ondan sonra rahat biraktilar.

Sonra dava acildigini ogrendik. Kamu davasina donmus olay. Ilk mahkemeye esim ve arkadaslari avukatsiz ciktilar. Hakim bi daha gelmenize gerek yok demis. Bizim gerizekalilarda dinlemis hakimi. Bi sonraki davalara gitmemisler. Hatta ceza yemezsiniz para cezasi odersiniz gelmeyin hic diyende olmus. Bunu diyenin vasfını tam bilmiyorum.
Nisanlandiktan 1 sene sonra evlendik biz. Balayimiz oldu. Arada dava kagitlari geldi ama gitmedi esimde arkadaslarida. Sonra karar cikmis 2 sene 6 ay yatarlari vardi. Temyize yolladilar. Iste cikan kararin 3te 2 si yatilirmis. 1 sene denetimli serbestlik olurmus kalan aylarda para cezasina çevrilirmis. Falan dediler. Temyize yolladilar. Dava temyiz surecindeydi 1 seneye yakindir.
Ben suan 6 aylik hamileyim.
Kv ile beraber yasiyoruz onceki konularimda vardi pek iyi anlasamiyoruz. Esimin is bulmasini bekliyoduk auri ev icin ve dun is buldu. Ev bakmaya baslicaktik bugunlerde. Ayri eve cikicaktik. Cocugumu bu evde dogurmicaktim. Bu sabah bi telefon. Cemin abisi ariyo esimi. Temyizinde sonucu tutuklama karari 2 sene 1 ay. Ve sanirim hakim denetimli serbestligin yolunuda kapamis. Paraya cevirmeninde. Eger yaticaksa ve denetimli serbestlik olayinin yolunu kapamamissa hakim 4 aya kadar dusuyo. Dogumumdan 1 ay sonrasina denk geliyo. Onuda paraya cevirebilirlerse hic yatmicak. Ama eger yolu kapamissa 16 ay yaticak icerde.
Ben 4 ay ne yapicam bu evde dusunmekten deliricem. Hamileligimin son 3 ayi. En stresli aylari. Onsuz gecicek. Alisveris yuku ustume binicek. Kv ile ayni evdeyim deliririm ben bu evde. Annemlerde kalcam desem kavga kiyamet kopucak. Onsuz ben napicam?
Bide en onemlisi esim icerde napicak? Benim dogumumu gorebilcekmi bunun stresini ikimizde nasil kaldiricaz bilmiyorum. Bulundugumuz sehirde teslim olmasina izin vermem. Pisliklerin hepsi burda cunku. En kotu cezaevlerinden birisi bulundugumuz sehirdeki. Yani uzak bi sehirde olursa goremicemde onu. Kafam allak bullak. Ben ne b*k yicem onsuz bu surecte. Onun ne halde oldugunu dusune dusune. Cildirmak uzereyim.

Sizden esimin yaptigini yargilamanizi veya bi cozum bulmanizi bekleyemem. Fikri ve bilgisi olan varsa tabiki oneri ve tavsiye beklerim. Sadece cok kotuyum. Gercekten koca bir derdim var ve aglamak istemiyorum. Destek bekliyorum sadece. Yaparsin ya zaman cabuk gecer, alisverisi boyle cozersin, su kadar annenlerde su kadar kv kalirsin ,kvne boyle boyle dersen bisey diyemezler gibi oneriler bekliyorum. Olumlu bakmaya cok ihtiyacim var. Cok karamsarim cook.

Uzun ve karmasik olduysa kusuruma bakmayin. Olay cok taze ve duygularimda oyle. Yazdikca yazasim geliyo. Ayri eve cocuk dogduktan sonra cikamayiz heralde. Ben yandim mahvoldum deliricem bu evde. Napicak kocam icerde.

NOLUR BENCİL DEMEYİN BANA ARTIK. BEN EŞİMİ DÜŞÜNÜYORUM ZATEN.
ben eşimle ilgili olan kısmı onunla konuştum. ona destek oldum. Yanında üzüldüğümü bile belli etmemeye çalıştım yeri geldi şakaya vrdum. onuda güldürdüm çünkü dertliydi. Üzülüyodu. Beni ve karnımdakini düşünüyodu. Ona gidipte ben napıcam diyemezdim. çözüm yolu aramaya çıktılar ve birazda kendimi düŞünmek ve fikir almak zorundayım çünkü napıcağımı bilmiyorum bebek gelirken bodoslama yaşayamam. Hamileliğimin son 3 ayına giriyorum ve en stresli dönemlerinden biriymiş. Vücudun kendini doğuma hazırlıyo çok kolay bi dönemde değilmiş. Ben bu stresli dönemi bebeğim için en az strese girerek nasıl atlatırım. nasıl yaparsam onun için daha iyi olur bunları düşünüyorum. Eşim yok alıverişi halledebilcek miyim? Bebeğimin alışverişi yetişicek mi bişey eksik kalıcak mı? bunları düşünmeliyim. Çok stres yaşamamalıyım karnımdakide etkileniyo çünkü. kvler illaki sorun eder annemlerde kalırsam bunu hangi dille söylersem daha iyi olur daha az sorun çıkar ve daha az stres yaşarım. bunları düşünmek zorundayım. kendim için değil bebeğim için düşünmek zorundayım nolur anlayış. nasıl yetişir nasıl konuşulur size danışıyorum işte. eşime gidip ben napıcam sen yokken desem evet bencillik. ama ben onunla ilgili olan kısmı zaten onunla konuştum. destek ve fikir almak için kendimle ilgili dert edindiklerimi yazdım buraya

Son düzenleme:
sen mi napçan? alışveriş yükü mü, kv mi? adam içerde tecavüzcülerle, uyuşturucu satıcılarıyla, katillerle, hırsızlılarla ve bezevenglerle beraber yatacak... akreplerin içine atılmış uysal bir canlıyı naparlar diye düşüneceğine kendi kıçını mı düşünüyosun bacım yapma nolur yaa! yuh be yuh yuh yuh!!!

selda bağcanın YUH YUH şarkısını armağan ediyorum... afiyetle dinleyiniz

O yüzü çizilen çoçuğun yüzü ne halde diye düşünen yok :kahve: Diğerlerini eşkiya, eşini minnoş gibi anlatmışsın ama o da kavgaya karışmış. Olayların başında arkadaşını kolundan çekip karşı tarafı yaralamasına müsade etmeseydi, iki tarafı da sakinleştirmeye çalışsaydı olmuyosa oradan uzaklaşıp polisi arasaydı. Kaçmadı delikanlıymışla olmuyo bu işler yatsın bakalım şimdi içeride.

sen mi napçan? alışveriş yükü mü, kv mi? adam içerde tecavüzcülerle, uyuşturucu satıcılarıyla, katillerle, hırsızlılarla ve bezevenglerle beraber yatacak... akreplerin içine atılmış uysal bir canlıyı naparlar diye düşüneceğine kendi kıçını mı düşünüyosun bacım yapma nolur yaa! yuh be yuh yuh yuh!!!
Onun farkindayim. Başına neler gelebilir nelerle ugrasir dusunmek bile istemiyorum. Antalyada yatan bi tanidigimiz var. Arkadasimin babasi. O yardimci olucak artik iceri giriyo dedigimiz bi durumda. Onunla ilgili psikolojik açıdan en zoru dogumuma gelemicek olmasi. Hamile olmam. Zaten kafasindaki en buyuk uzuntu o onuda biliyorum. Haberi aldigi gibi karnimi sevdi. Gercekten yapmayin ustume gelmeyin. Elbette onlarida dusunuyorum. Daha yazip yazip sildiklerim var. Kendimi duzgun ifade edebildigimi dusunmuyorum anlayis gosterin

Tabi ki kendinide düşünecek. Bak eşi şuan bile iş bulmakta zorlanıyormuş. Hadi çıktı içerden sabıkalı adam kolay mı bi yere girip çalışması. Ne kadar bencilce düşünceler yazmışsınız.

O yüzü çizilen çoçuğun yüzü ne halde diye düşünen yok :kahve: Diğerlerini eşkiya, eşini minnoş gibi anlatmışsın ama o da kavgaya karışmış. Olayların başında arkadaşını kolundan çekip karşı tarafı yaralamasına müsade etmeseydi, iki tarafı da sakinleştirmeye çalışsaydı olmuyosa oradan uzaklaşıp polisi arasaydı. Kaçmadı delikanlıymışla olmuyo bu işler yatsın bakalım şimdi içeride.
Yaralama olay ciktiktan sonra olmus. Ve sakinlestirmeyede calismis. Ne baktin muhabbeti sirasinda lan oglum otur yerine demis ceme ama cem erkeklik taslicak ya. Ilk yumrugu karsi taraf atmis ve bi anda ortalik karismis.
Ve gercekten cok belalilar. Beni yaninda gezdirmiyodu esim. Bak cemi ariyolar seninle tehtid ederler beni diyodu bulusmuyoduk.
Kavgadan sonra bulamasinlar onu diye aylarca evden cikmadi ama. Cok sinirliyiz ceme. Cemin abisi, sevgilisi ben ve esim. Cok kizginiz ona.

Tabi ki kendinide düşünecek. Bak eşi şuan bile iş bulmakta zorlanıyormuş. Hadi çıktı içerden sabıkalı adam kolay mı bi yere girip çalışması. Ne kadar bencilce düşünceler yazmışsınız.
Cok tesekkur ederim. Oglumuz yolda bide. Ben tek olsam basederim ama hamilelikte bu strwsin altindan nasil kalkicam bilmiyorum. Tabiki esimide dusunuyorum. Onun stresi var ustumde. Hamileyim ve ben onun orda neler cekicegini o ordayken benim burda cekiceklerimi her seyi dusunmek zorundayim

Eşimin arkadaşı da kavgadan olayı içeride. Nasıl oluyor bilmiyorum ama 2 ayda bir gelip 1 hafta kalıp gidiyor. Eşinizinde öyle olur sanırım.
Annenize gidin.. Bunu isteme hakkınız var lüks bir durum değil..
Adam yaralamaya musteki olarak verilmis ceza. Bilmiyorum oyle olur mu. Insallah olur.
Annemin yanina gitmek istemem luks bi durum degil ama istedigimde olabilcekleri az cok kestirebiliyorum. Bizi ayri eve bile salmiyolar. Kavga gurultu cikmayi planliyoduk.

Eşinin yaptığı şey için burda sana carlamiycam.
Ama keşke duruşmalara katılsaymışlar savunma , iyi hal bunların hiç birinden yararlanamamışlar .
Karşı tarafla görüşmemiz ise yarar mi acaba davaydı geri çekmeleri .
Ya da bir avukat tutun 16 ay az bir zaman değil .
Allah yardımcınız olsun .
Acaba o çocuğun yüzünde iz mi kaldı bu yüzden mi bu kadar ceza verdiler .

Esinize destek olmaktan baska yapilacak bir sey yok, kulaginizi kv ye tikayip yasaminiza devam edeceksiniz.

Eşinin yaptığı şey için burda sana carlamiycam.
Ama keşke duruşmalara katılsaymışlar savunma , iyi hal bunların hiç birinden yararlanamamışlar .
Karşı tarafla görüşmemiz ise yarar mi acaba davaydı geri çekmeleri .
Ya da bir avukat tutun 16 ay az bir zaman değil .
Allah yardımcınız olsun .
Acaba o çocuğun yüzünde iz mi kaldı bu yüzden mi bu kadar ceza verdiler .
Karsi taraf sikayetci olmadi. Kamuya dondu olay. Basta evet iz kalmisti ama sanirim estetik oldu. Ceza kamu davasina dondugu icin sikinti. Evet gitmesi gerekirdi ama bizim elimize hic bi zaman dava kagidi gelmedi. Hep cemin abisinden duyduk. Onada hakimler gelmeyin para cezasi olur en fazla dedigi icin pek onemsememis. O hakimleri niye dinliyosun ki sen. Off off

Allah bi kapı açar inşallah ...üzülmen kemla başamgelen başta kalmaz ama o süreçte çekiliyor maalesef , bebeğin sağlıkla doğsun kucağına al ne büyük nimet ,, eşin de yatar çıkar artık son karar verildi ise , sen önce kendini bebeğini düşünmek zorundasın şuan, sonra elbette eşini , inşallah hiç yatmaz

Geçmiş olaun. Öncelikle bebeğiniz ve kendi sağlığınız için sakinleşin lütfen. Ev, kv, alışveriş vs gibi konuları sonra düşünürsünüz. Şuan öncelikle iyi bir avukatla detaylıca konuşun davanızı, düzgünce bilgi edinin, takibini sağlayın. Sonra duruma göre bir yol çizilir elbet. Kaygı durumunuzu yükseltip kendinizi ve bebeği strese sokmayın.

X