üçlü test&amniyosentez.::.kızlar yardım edin :(

Sağol canım benim önümüzdeki hafta cuma çıkıcak sonuçlar, ahh bi de o sorunsuz çıksa süper olcak! İkili testim 1/256 ydı, doktor amniyosentez demişti. Bu sonuçlarla beraber bi daha kıyaslicak, inş. amniyosentez yapmalısın demez! Bi de siz bilirsiniz diyolar, iyice insanın başını bulandırıyolar! Bakalım hayırlısı

:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

inşallah gerek kalmaz ama en baştan beri dediğim gibi eğer yaptır derse yaptır mutlaka..
yoksa aklının bir köşesinde soru işareti kalır,o stresi kızına da yaşatma..
işi bilen biri yaptığı sürece amniyosentez korkulacak birşey değil..
Allah esirgesin olumsuz bir durum söz konusu ise ve sen bebeğini doğurma konusunda kararlıysan kendini bu duruma hazırlamak,doğum sonrası için önlem almak gibi avantajlar sağlayabilir amniyosentez..
tabii ki dileğimiz,duamız hiç gerek kalmaması yönünde ama doktorun ne söylüyorsa dinlemelisin..
ne çevre,ne de bizim söylediklerimiz tavsiyeden öteye gidemez tabi,karar sen ve eşine ait..
ay boşuna konuşuyoruzdur,herşey yolundadır inşallahguclubacismile

inşallah gerek kalmaz ama en baştan beri dediğim gibi eğer yaptır derse yaptır mutlaka..
yoksa aklının bir köşesinde soru işareti kalır,o stresi kızına da yaşatma..
işi bilen biri yaptığı sürece amniyosentez korkulacak birşey değil..
Allah esirgesin olumsuz bir durum söz konusu ise ve sen bebeğini doğurma konusunda kararlıysan kendini bu duruma hazırlamak,doğum sonrası için önlem almak gibi avantajlar sağlayabilir amniyosentez..
tabii ki dileğimiz,duamız hiç gerek kalmaması yönünde ama doktorun ne söylüyorsa dinlemelisin..
ne çevre,ne de bizim söylediklerimiz tavsiyeden öteye gidemez tabi,karar sen ve eşine ait..
ay boşuna konuşuyoruzdur,herşey yolundadır inşallahguclubacismile

İnşallah dediğin gibi herşey yolundadır! Allah herkese;bebeğine sağlıkla kavuşmayı nasip etsin
:Saruboceq:

yvzyvz'cum canım benim. Benimde ikili riskli çıkmıştı hatırlarsın belki ama sonra dörtlü yaptırdım temiz çıktı. Önümüzdeki hafta detaylı ultrasona gircem. amniyosentez olayı seninki gibi bir durumda çok gereksiz bence. ama üçlünüde yaptır eğer ondada risk çıkarsa, ki ben senin bebişinin çoooooook sağlıklı olduğuna inanıyorum, o zaman amniyosentezi düşün derim. Sonuçta burda amniyo olupta bebeğini kaybeden kimseyi görmedim daha. ben senin gibi kendimi harap etmiyorum canım. ki ben 34 yaşındayım sen daha 26. Zehir ettin kendine hamileliğini çok kızıyorum sana. rahat ol biraz. sonuçta amniyo istemiyorsun her şekilde bebeğini doğurmak istiyosun. Aselim doğum yapmış okudunmu. ne kadar mutlu herşeye rağmen. ki onun bebeğinde risk çok yüksekti ve şimdi gerçektende o hastalık var denmiş. ama buna rağmen Aselim çok ama çok mutlu. ben hissettim bunu yazdıklarından. Sende bırak artık peşini. rahatla biraz artık. senin bebeğin sağlıklı inan buna. bence 1.9 kaydadeğer bir rakam değil bu kadar üzülmen için.

yvzyvz'cum canım benim. Benimde ikili riskli çıkmıştı hatırlarsın belki ama sonra dörtlü yaptırdım temiz çıktı. Önümüzdeki hafta detaylı ultrasona gircem. amniyosentez olayı seninki gibi bir durumda çok gereksiz bence. ama üçlünüde yaptır eğer ondada risk çıkarsa, ki ben senin bebişinin çoooooook sağlıklı olduğuna inanıyorum, o zaman amniyosentezi düşün derim. Sonuçta burda amniyo olupta bebeğini kaybeden kimseyi görmedim daha. ben senin gibi kendimi harap etmiyorum canım. ki ben 34 yaşındayım sen daha 26. Zehir ettin kendine hamileliğini çok kızıyorum sana. rahat ol biraz. sonuçta amniyo istemiyorsun her şekilde bebeğini doğurmak istiyosun. Aselim doğum yapmış okudunmu. ne kadar mutlu herşeye rağmen. ki onun bebeğinde risk çok yüksekti ve şimdi gerçektende o hastalık var denmiş. ama buna rağmen Aselim çok ama çok mutlu. ben hissettim bunu yazdıklarından. Sende bırak artık peşini. rahatla biraz artık. senin bebeğin sağlıklı inan buna. bence 1.9 kaydadeğer bir rakam değil bu kadar üzülmen için.

Canım benim çok sağol, her geçen gün daha iyiy oluyorum, hele bugün doktor o kadar olumlu konuştu ki, bi de kızım olcak diye çok mutluyum! Cuma günü test sonucum çıkıcak, inş.bişi yoktur :) İçim hep rahat aslında, ama testler ister istemez insanı geriyo. Bugün doktoruma dedim ki; stres yapmayın,strese girmeyin diyorsunuz ama bu testlerle nasıl stres yapmayalım ki şutarafagitti Ama Allahın izniyle herşey yolundadır, çünkü ultrasonda herşey normal, haftasına göre gelişimi çok iyi.. Bi de dopler yaparız 19. haftada dedi.. Bu arada canım aselim nereye yazmış bulamadım, linkini yollasana burdan
Çok öpüyorum seni :1hug:

Bu sayfada en üstte Down Sendromlu Bebek Anneleri başlığı altında. Bu arada çok sevindim muayenenin olumlu geçmesine canım. Herşey çok güzel olacak sakın üzülme artık opuyorumnanaktan

Kızlar bende 30 yaşımdayım ama ben ne ikili nede üçlü test yaptırmayı düşünüyorum. Risk varsa bile onca ay bu şüpheyle yaşamak istemiyorum.

Kızlar, dörtlü test sonucum çıktı. Eşim almış az önce ama doktora yarın göstericem.. Oranları yazıcam yardımcı olursanız ve bilgi verirseniz çok sevinirim.
Trizomi 18: 1/7814
NTD risk: 1/23000
AFP (alfa fetoprotein) hormonu: NORMAL
Down sendromu Riski: 1/964

Yorumlarınızı bekliyorum kızlar bilmiyorumkismile

Gözün aydın. Benim test sonucuma benziyor canım. Yani güzel. Ayrıntısını bakıp yazarım sana. Bende 2 gün önce ayrıntılıya girdim bebeğim gayet sağlıklı. Seninkide öyle Artık üzülme.

Gözün aydın. Benim test sonucuma benziyor canım. Yani güzel. Ayrıntısını bakıp yazarım sana. Bende 2 gün önce ayrıntılıya girdim bebeğim gayet sağlıklı. Seninkide öyle Artık üzülme.

Ayyy canım benim ya, doktora gitmedim henüz ama içim rahat biraz olsun :CüvCüv: Senin sonuçları yazarsın bi daha kıyaslama yaparım bakalım :1hug:

AFP seviyesi 31 ng
UE3 seviyesi 1.6 ng
Total Hcg 26100 ml
ınhibin A 128 pg
Tarama sonucu Negatif
Down sendromu riski 1/2000
Ntd riski 1/8100
Yaş nedeniyle olan down sendromu riski 1/520
Trisomi 18 yüksek risk kategorisinde değildir

ışte yvzyvz'cum benim sonuçlarımda böyle

AFP seviyesi 31 ng
UE3 seviyesi 1.6 ng
Total Hcg 26100 ml
İnhibin A 128 pg
Tarama sonucu Negatif
Down sendromu riski 1/2000
Ntd riski 1/8100
Yaş nedeniyle olan down sendromu riski 1/520
Trisomi 18 yüksek risk kategorisinde değildir

İşte yvzyvz'cum benim sonuçlarımda böyle

Canım benim; peki doktorun yorumu ne oldu bu sonuçlara, bi de sanırım ikili test sonuçlarıyla beraber kıyaslanıyor, hatırlarsın belki benim 1/256 ydı.. Bakalım canımcım yarın sabah doktoruma gidicem.

ıkili testimde yaş nedeniyle riskim sınırda çıkmıştı biliyorsun. ıkisini karşılaştırdı, sonuç gayet iyi dedi. Aynı gün zaten ayrıntılıya da girdim şimdi çok daha rahatım canım. Zaten ben hiçbir zaman kötü düşünmemiştim. Sende hep iyi düşün ki iyi olsun her şey

İkili testimde yaş nedeniyle riskim sınırda çıkmıştı biliyorsun. İkisini karşılaştırdı, sonuç gayet iyi dedi. Aynı gün zaten ayrıntılıya da girdim şimdi çok daha rahatım canım. Zaten ben hiçbir zaman kötü düşünmemiştim. Sende hep iyi düşün ki iyi olsun her şey

Canım benim, cumartesi günü sonuçları göstermek için doktora gittim, sonuçlar iyi dedi.. :dance: O kadar mutlu oldum ki, 2 hafta sonra da dopler'e alırız dedi.. Allahım inş.böyle iyi devam eder :Saruboceq:

canım bende seni takib ediyordum hep.. merakla doktorunun söyleyeceğini bekliyordum.. çünkü bende seninle aynı durumdayım ikili testim riske yakın çıktı buğun üçlü yapılacak ve merakla bekliyorum...üstelik bir oğlum var inşallah saglıklı bir kızım olur :)
öncelikle sonuçlarının iyi çıktığına sonrada kızın olacağına çok sevindim inşallah darısı benim ve hepimizin başına:)
hihoyyyt

canım bende seni takib ediyordum hep.. merakla doktorunun söyleyeceğini bekliyordum.. çünkü bende seninle aynı durumdayım ikili testim riske yakın çıktı buğun üçlü yapılacak ve merakla bekliyorum...üstelik bir oğlum var inşallah saglıklı bir kızım olur :)
öncelikle sonuçlarının iyi çıktığına sonrada kızın olacağına çok sevindim inşallah darısı benim ve hepimizin başına:)
hihoyyyt

İnşallah canım benim, herkesin gönlüne göre versin Allah. Ben zaten hamile kalmadan önceki kız olsun diye dua ediyordum, eşimde aynı şekilde kız bebek diyodu.Doktor kız deyince inanılmaz mutlu olmuştum. Benin doktorum direkt dörtlü test yapalım dedi, üçlüye gerek yok.Bakalım iki hafta sonra gidince neler olcak :Saruboceq:

Sen de sonucunu paylaşırsın canım,inşallah herşey iyi çıkar :1hug:

sevgili yvzyvz,

Amniyosentezden bu kadar korkma demek istiyorum sana. Yaşın genç ve ikili testtin riskli çıkmış. Bu yuzden bana sorarsan yaptırman daha doğru olur, doktorun önermiş çünkü. Benim yaş sınırında dolayı yüksek çıkmıştı 1/250 doktor yapalım dedi. Sonuçta amniyosentez yapan doktor bana sorarsan gerek yok bu sonuca göre dedi, ama yaptırmasaydım doğuma kadar kafama takardım, istedimki rahat edeyim. Korkulacak birşey yok, konusunda uzman bir doktora gitmeni tavsiye ederim. Riskleri elbette var ama teknolojinin ilerlediği bu dönemde yok denecek kadar az bir risk var. Çalışıyorsan 2 gün rapor alıyorsun, yatıyorsun ağaır birşey kaldırma sonrasında kendine dikkat et. Sonucu beklemek biraz can sıkıcı 18 günde almıştık sonucumuzu. Çok şükür normal çıktı. 35 yaşını aşmış bayanlara tavsiyem; ikili, üçlü, dörtlü terst olmak yerine gidip amniyosentez olmanız. Aksi taktirde para tuzağı oluyor, yaş olduğu için otomatik olarak bu testler zaten yüksek çıkıyor, eh yuksek çıktı diyip yaptırmaktansa baştan yaptırmak daha mantıklı geliyor bana artık.

sevgili yvzyvz,

Amniyosentezden bu kadar korkma demek istiyorum sana. Yaşın genç ve ikili testtin riskli çıkmış. Bu yuzden bana sorarsan yaptırman daha doğru olur, doktorun önermiş çünkü. Benim yaş sınırında dolayı yüksek çıkmıştı 1/250 doktor yapalım dedi. Sonuçta amniyosentez yapan doktor bana sorarsan gerek yok bu sonuca göre dedi, ama yaptırmasaydım doğuma kadar kafama takardım, istedimki rahat edeyim. Korkulacak birşey yok, konusunda uzman bir doktora gitmeni tavsiye ederim. Riskleri elbette var ama teknolojinin ilerlediği bu dönemde yok denecek kadar az bir risk var. Çalışıyorsan 2 gün rapor alıyorsun, yatıyorsun ağaır birşey kaldırma sonrasında kendine dikkat et. Sonucu beklemek biraz can sıkıcı 18 günde almıştık sonucumuzu. Çok şükür normal çıktı. 35 yaşını aşmış bayanlara tavsiyem; ikili, üçlü, dörtlü terst olmak yerine gidip amniyosentez olmanız. Aksi taktirde para tuzağı oluyor, yaş olduğu için otomatik olarak bu testler zaten yüksek çıkıyor, eh yuksek çıktı diyip yaptırmaktansa baştan yaptırmak daha mantıklı geliyor bana artık.

Amniyosentezi yeniyle ikinci kez yaptırdım.Çünkü ilkinde hücre üremedi.Düşünün yani riski ama tıp bu kadar ileriyken neden kullanmayalım...35 yaş sınırında olmam ve hcg min yüksekliği üçlü de riskimi artmış gösterince rahatlamak ve de emin olmak için yaptırdım.Dr ların tavsiye ettiği herkesin yaptırmasını öneririm.Sağlıklı günler...Temiz sonuçlar bana ve herkese nasip olsun inşallah...

merhaba kizlar bende 14+1 hamileyimama biz cok uzgunuz.Bebegimdeki ense kalınlıgı cok fazla cıktı yıne guvemeyip 3 ayrı doktora gosterdik.Ben yurtdisinda italyada yasiyorum .Bu yuzden de doktorlarla turkce konusamadigimdan daha da zorluk cekiyorum.Bebegimin ense kalınlıgı su an 6.5mm ve oldukca yuksek bir veri .ve yasim 35 bu yuzden direk diger testler yapilmadan beni koryon villus biopsiye gonderdiler.Amniyosentez 16 haftada yapildigi icin bu ona benzer daha erken yapilan bir test ..Neyse sonuc 15 martta cikacak ama 2 gun sonraki verdikleri on sonuc iyi cikti..ama deghisebilir tabi..Sonra beklerken dun rutin doktor kontrolumuze gittik kalınlık 1.5 hafta once 4.5 mm idi ve su an 6.5 mm ye cıkmıs doktora eger test sonucu negatif cıkarsa yani kromozon bozuklugu vs yoksa ne olabilir bu ense kalinligi dedigimde..bir cok hastalik olabilir. ama bu kesin oldugu anlamina gelmez dedi.. Bebisim icin cok uzuluyorum 22 . haftadaki detayli ultrasondda ancak gorulebilecekmis bir problemi olup olmadigi.. Dusunun eger kromozon bozuklugu cikmaz ise su an 22. haftaya dek bekleyecegim bebegim olacak 5.5 aylik ve derlerseki problem var nasil kiyacagim bebegime bilmiyorum ama risk buyuk gorunuyor. cok korkuyorum.. bu konuda bilgisi ya da tecrubesi olan var mi? bebegimin saglikli olma sansi var mi..o sislik sonra inebiliyor mu inmezse nolcak bilmiyorum ama cok uzgunum
Allah herkese saglikli bebekler nasip etsim.Bu yuzden kilo aldim vs vs gibi onemsiz konulari inanın takmayin kafaniza bunlar cok onemsiz seyler.. 30 kilo bile alinsa bebek saglikliysa baska birsey istememek gerekir..Allah olmayanlara da versin...

üçlü testin sonucu henüz çıkmadı ama cinsiyeti öğrendim...2 oğlum geliyormuş saglıklı olsunda

X