üçlü test&amniyosentez.::.kızlar yardım edin :(

üçlü testin sonucu henüz çıkmadı ama cinsiyeti öğrendim...2 oğlum geliyormuş saglıklı olsunda

Ayyy canım benim ya, çok sevindim! Benim de kızım olucak, Allah sağlıklı bir şekilde bebelerimizi kucağımıza almayı nasip eder inşallah :Saruboceq:

İkili testimde yaş nedeniyle riskim sınırda çıkmıştı biliyorsun. İkisini karşılaştırdı, sonuç gayet iyi dedi. Aynı gün zaten ayrıntılıya da girdim şimdi çok daha rahatım canım. Zaten ben hiçbir zaman kötü düşünmemiştim. Sende hep iyi düşün ki iyi olsun her şey

Canım benim, nasılsın! Son kontrolünde ne dedi doktorun? Ben de bu cumartesi gidicem, doppler için randevu alıcam. Umarım herşey yolundadır.. :CüvCüv:

Son kontrolüm ayrıntılı ultrason yaptırdığım gündü. Daha 2 hafta bile olmadı canım. Kızım hareketli. ıyi yani. 2 Hafta sonra giderim artık kontrole. Gerçi ilaçlarımda bitti yazdırmamda lazım. Bakalım gidince haber veririm sana. Sen nasılsın bebeğin nasıl ?

Son kontrolüm ayrıntılı ultrason yaptırdığım gündü. Daha 2 hafta bile olmadı canım. Kızım hareketli. İyi yani. 2 Hafta sonra giderim artık kontrole. Gerçi ilaçlarımda bitti yazdırmamda lazım. Bakalım gidince haber veririm sana. Sen nasılsın bebeğin nasıl ?

CANIM BENİM, BEN ÇOK İYİYİM, KIZIMIN HAREKETLERİNİ TAM OLARAK HİSSETMİYORUM BEN. İKİ KEZ KIPIRT HİSSETTİM O KADAR. NAZLI BENİM KIZIM SANIRIM. BEN AĞUSTOS ANNELERİNİ TAKİP EDİYORUM SÜREKLİ, SENİN TAHMİNİ DOĞUM NE ZAMANDI KUZUŞ?

BENİMDE İLAÇLARIM BİTMİŞTİ, ŞİRKET DOKTORUNA BUGÜN YAZDIRDIM. DAHA NE KADAR KULLANCAM ACABA YA?

ÖPTÜM CANIMCIM SENİ VE KUZUNU

Şeniz

Gynoferrosanolü bebişler doğuncaya kadar içiyoruz ama eleviti bebişler doğduktan sonrada en az 6 ay daha içiyoruz canımın içi. Benimde tahmini normal doğum 8 temmuz görünüyo. Ama ben bu defa kesinlikle normal istemediğim için sanırım haziranda olacak kısmetse. Gün saymaya başladım bile kaydirigubbakcemile3 halbuki en az daha 3 ay var. Kucağıma almak için sabırsızlanıyorum

Gynoferrosanolü bebişler doğuncaya kadar içiyoruz ama eleviti bebişler doğduktan sonrada en az 6 ay daha içiyoruz canımın içi. Benimde tahmini normal doğum 8 temmuz görünüyo. Ama ben bu defa kesinlikle normal istemediğim için sanırım haziranda olacak kısmetse. Gün saymaya başladım bile kaydirigubbakcemile3 halbuki en az daha 3 ay var. Kucağıma almak için sabırsızlanıyorum

Ayyy canım benim, gerçekten de insan sabırsızlanıyo kucağına alıp, öpüp, koklamak için! Allahın izniyle sağsalim bebelerimizi alıcaz kucağımıza :Saruboceq:

bu arada ben ağustos annelerin göbüşerine, göbüşümü koydum!

yvzyvzcm Göbüşünü gördüm canımmm. Çok güzel maaşallah. Zayıf olunca hamilelikte güzel duruyo. Ben senin iki katınım şuan. 24 haftam bitecek bu perşembe günü, 18 kilo aldım. Aman sen dikkat et korumaya çalış bu kilonu ( tabii bebişin için faydalı olanları yemeye devam )

yvzyvzcm Göbüşünü gördüm canımmm. Çok güzel maaşallah. Zayıf olunca hamilelikte güzel duruyo. Ben senin iki katınım şuan. 24 haftam bitecek bu perşembe günü, 18 kilo aldım. Aman sen dikkat et korumaya çalış bu kilonu ( tabii bebişin için faydalı olanları yemeye devam )

CANIM BENİM ÇOK SAĞOL, ASLINDA ÇOK ZAYIF DEĞİLİM AMA BOYUM UZUN DİYE ÇOK GÖSTERMİYOM SANIRIM KİLOMU :dance: ÇOK İŞTAHIM YOK, AÇ KALMIYORUM AMA HİÇ. SANIRIM EN BÜYÜK ŞANSIM HAMURİŞİ-TATLI-BAKLAVA V.S SEVMİYO OLMAM. NERDEYSE HİÇ YEMEM...

ÇOK ÇOK ÖPÜYORUM SENİ VE BEBİŞİNİ DİKKAT ET KENDİNE Şeniz

Şuan da 16+3 haftalık hamileyim. İkili testim riske yakın çıkmıştı, doktorum amniyosentez için kararınızı verin dedi.Ama çok araştırdık, çok düşündük.. Amniyosentez yapmaktan vazgeçtik en azından üçlü test sonucuna göre. Doktorumu aradım amniyosentez olayına soğuk bakıyoruz, üçlü test yapmak istiyorum,mümkün mü dedim. Tabi dedi en geç cuma (yani yarın) gel dedi. Düşüncemiz; eğer üçlü test temiz çıkarsa amniyosentez yaptırmamak. Bu düşüncemi doktorumla paylaştım.

Dedi ki; üçlü testin temiz çıkması, ikili testinin riskli çıktı gerçeğini değiştirmez dedi. Kafam iyice bulandı. Benim mantığıma göre risk varsa üçlü de de çıkar. Ne yapmalıyım sizce, üçlü temiz çıksa da amniyosentez yaptırmalımıyım?

Lütfen yardım edin....

:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Bu doktordaki nasıl bir mantıktır şu anda şoktayım :1shok:

ya 3lü test yapmadan nasıl aminiyosentez kararınızı verin diye bişey söyler bu okadar kolay bi durummu endişeye sürüklüyor sizi bence sen en yakın zmanda başka doktorada görün canım Benimde ikili testimde risk çıkmıştı fakat doktorum heyecanlanmamam gerektiğini bu bir tanı testi olduğunu 3lü testte bi risk varsa daha net anlayabileceğini söledi ve içimi rahatlattı iyikide kafama takmamışım nitekim 3lü testim temiz çıktı ve biz aminosentez olayndan hiç ama hiç bahsetmedik ne doktorum nede benim aklıma bile gelmedi.İlerki aylarda şeker testi yaptırcaksın örneğin orda yüksek çıktı diye 100lük ayrıntılı testi yaptırmadan hemen sana ünsilinmi yazıcak bu doktor
Canım sakınnnn moralini, bozma bu testler sadece olabilme ihtimalini gösterir.İhtimallere görede hayatımızı işkenceye çevirmeye gerrek yok.Sonuçta 3lü test yaptırrısın ondada riskli bi durum gözlenirse aminosentez yaptırısın ama bende tavsiye etmiyorum.Bence Doktorunu gözden geçir bir başka doktorada bir kerede olsa görün ne kaybedersinki;???

Bu doktordaki nasıl bir mantıktır şu anda şoktayım :1shok:

ya 3lü test yapmadan nasıl aminiyosentez kararınızı verin diye bişey söyler bu okadar kolay bi durummu endişeye sürüklüyor sizi bence sen en yakın zmanda başka doktorada görün canım Benimde ikili testimde risk çıkmıştı fakat doktorum heyecanlanmamam gerektiğini bu bir tanı testi olduğunu 3lü testte bi risk varsa daha net anlayabileceğini söledi ve içimi rahatlattı iyikide kafama takmamışım nitekim 3lü testim temiz çıktı ve biz aminosentez olayndan hiç ama hiç bahsetmedik ne doktorum nede benim aklıma bile gelmedi.İlerki aylarda şeker testi yaptırcaksın örneğin orda yüksek çıktı diye 100lük ayrıntılı testi yaptırmadan hemen sana ünsilinmi yazıcak bu doktor
Canım sakınnnn moralini, bozma bu testler sadece olabilme ihtimalini gösterir.İhtimallere görede hayatımızı işkenceye çevirmeye gerrek yok.Sonuçta 3lü test yaptırrısın ondada riskli bi durum gözlenirse aminosentez yaptırısın ama bende tavsiye etmiyorum.Bence Doktorunu gözden geçir bir başka doktorada bir kerede olsa görün ne kaybedersinki;???

Canım benim çok sağol ilgin için, üçlü test için gittiğimde,sana dörtlü yapalım dedi.Onun sonuçlarıda çıktı, doktora gösterdim, iyi görünüyor dedi. Ayrıntılıya giricem önümüzdeki günlerde, seni dopplere alırız dedi, kan akışına filan bakılcakmış,ama eğer ters bişi varsa, bu kez mutlaka amniyosentez yapın derim dedi. Bakalım kuzuş, yarın kontrole gitcem ve doppler için randevu alcam. Ama içim rahat benim, onun dedikleri duymazlıktan gelmekle iyi yapmışım. Dörtlü testim iyi çıktı en azından. Aynı şeyi düşünüyorum hala, eğer sorun olsaydı testlerin tümünde olurdu dimi ama? :sm_confused:

Canım benim çok sağol ilgin için, üçlü test için gittiğimde,sana dörtlü yapalım dedi.Onun sonuçlarıda çıktı, doktora gösterdim, iyi görünüyor dedi. Ayrıntılıya giricem önümüzdeki günlerde, seni dopplere alırız dedi, kan akışına filan bakılcakmış,ama eğer ters bişi varsa, bu kez mutlaka amniyosentez yapın derim dedi. Bakalım kuzuş, yarın kontrole gitcem ve doppler için randevu alcam. Ama içim rahat benim, onun dedikleri duymazlıktan gelmekle iyi yapmışım. Dörtlü testim iyi çıktı en azından. Aynı şeyi düşünüyorum hala, eğer sorun olsaydı testlerin tümünde olurdu dimi ama? :sm_confused:

Bencede canım sorun olsaydı bütün testler ayn sorunucu verirdi.Hem bu testlerin altındaki yazılarda ne yazıyıor bu bi tanı testidir yani olabilme İHTİMALİNİ özellikle büyük yazdım İHTİMALİNİ gösteriyor kesin vardır diye bişey sölemiyor.Bunu bas bas bağırıyor bütün doktorlar.Tamam doktorunun titizliğini anlıyorum fakat ilk sanırım senin gebeliğin benimde ilk yani ilk gebeliğini yaşayan tecrübesiz birine böle sözler söleyip birden onu heyecanlandırmasına kızdım ben.Bence sen içini rahat tut bebeğin çok sağlıklı bence sende öle düşün kötü düşünme hiçbi zman aminosentezide en son çare olarak düşünün.

Bencede canım sorun olsaydı bütün testler ayn sorunucu verirdi.Hem bu testlerin altındaki yazılarda ne yazıyıor bu bi tanı testidir yani olabilme İHTİMALİNİ özellikle büyük yazdım İHTİMALİNİ gösteriyor kesin vardır diye bişey sölemiyor.Bunu bas bas bağırıyor bütün doktorlar.Tamam doktorunun titizliğini anlıyorum fakat ilk sanırım senin gebeliğin benimde ilk yani ilk gebeliğini yaşayan tecrübesiz birine böle sözler söleyip birden onu heyecanlandırmasına kızdım ben.Bence sen içini rahat tut bebeğin çok sağlıklı bence sende öle düşün kötü düşünme hiçbi zman aminosentezide en son çare olarak düşünün.

CANIMSIN,SAĞOL CANCAN opuyorumnanaktan

arkadaşlar ben 3'lü test yaptırdığımda 1/1087 çıkmıştı sonuç.merak ettiğim şu bu oran doğuma kadar değişirmi yoksa 1 kerelik yapılan birşeymi sonuç doğuma kadar aynı mı kalır?

AZ ÖNCE HASTANEDEN GELDİM ÜÇLÜ TEST İÇİN GİTMİŞTİM. DOKTORUM ÖNCE ULRASONA ALDI VEEE KIZ DEDİ, ÇOK ÇOK MUTLU OLDUM, O KADAR MUTLUYDUM Kİ DOKTOR KONUŞUYO AMA BEN DUYMUYORDUM :dance::dance:
ŞU ANDA HERŞEY NORMAL DEDİ, SANA DÖTLÜ TEST YAPALIM DEDİ.KAN VERDİM Bİ HAFTA SONRA SONUÇLAR ÇIKICAK, NEDENSE BU KEZ DAHA Bİ RAHATIM, İNŞALLAH HERŞEY YOLUNDADIR. ÖPÜYORUM SİZİ

4 lü test temi varmış? on uaypmasının sebebi ne acaba? benim ikili test sonucum oldukça kötü çıkmıştı. Şuan dedam ettiğim doktorum a değil başka bi doktora yaptırmıştık rezil ötesi bi hastaneydi zaten. Sonra üçlü testimiz yapıldı şuanki doktorumuzdaç Risk ikiliye göre daha düşük çıktı. Amniyosentez için siz bilirsiniz yaptıralım içimiz rahat etsin diyorsanız size kalmış dedi. Ben ve eşim başından beri taraftar deildik amniyosenteze. Şimdi 20. haftayı bekliyoruz. Ayrıntılı ultrasonda bakılıcak bi anormallik olursa ki inşallah olmaz :Saruboceq::Saruboceq: eğer olursa amniyosentez yaparız dedi. Benim ikili testim de ense kalınlığında sorun çıkmıştı. Biz bu doktora ikili testten 2 hafta sonra gittik. Bu kadar kısa zamanda ense kalınlığının deişmesi mümkün değil bi testte bir yanlışlık var dedi. Umarız öyledir. :Saruboceq: Allah herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar versin.

Şuan da 16+3 haftalık hamileyim. ıkili testim riske yakın çıkmıştı, doktorum amniyosentez için kararınızı verin dedi.Ama çok araştırdık, çok düşündük.. Amniyosentez yapmaktan vazgeçtik en azından üçlü test sonucuna göre. Doktorumu aradım amniyosentez olayına soğuk bakıyoruz, üçlü test yapmak istiyorum,mümkün mü dedim. Tabi dedi en geç cuma (yani yarın) gel dedi. Düşüncemiz; eğer üçlü test temiz çıkarsa amniyosentez yaptırmamak. Bu düşüncemi doktorumla paylaştım.

Dedi ki; üçlü testin temiz çıkması, ikili testinin riskli çıktı gerçeğini değiştirmez dedi. Kafam iyice bulandı. Benim mantığıma göre risk varsa üçlü de de çıkar. Ne yapmalıyım sizce, üçlü temiz çıksa da amniyosentez yaptırmalımıyım?

Lütfen yardım edin....

:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

bence başka bir dr görüşmelisin o nasıl mantık ya risk varsa zaten 3'lü teste çıkıyor hatta çoğu dr 2li testi bile yapmaz

arkadaş şu an bebişiyle mutlu mesut yaşıyodur tahminimce aradan baya bi ay geçmiş :)))
şu da var ki ikili testin doğruluk oranı üçlü teste göre daha yüksek.ikili testte oran %90 gibiyken üçlü testte %60 civarında.eh doğal olarak %90'lık testin sonucu önem kazanır.ikilisi riskli çıkan birinde üçlünün iyi çıkmış olması çok da anlam ifade etmez bu durumda.

X