Erkek İnfertilitesi UMUT MU DESEM AZİM Mİ KADER Mİ OKUYUN OKUTTURUN

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Zerrinb

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2017
146
73
31
arkadaşlar yazdıklarımı uzun diye okumamazlık etmeyin okurken sıkılmayın çünki size umut olacak çünki sizi dirayet katacak ben uzun zamandır bu forumu takip ediyourm ama üyeliğim yoktu erkek infertilite si ile ilgili bütün topikleri okudum hüsranları gördüm umutları gördüm güzel ve kötü haberler okudum ama hepsinde sizler için dua ettim dün foruma üye olmayı düşündüm ve oldum

lütfen herkes çok dikkatli şekilde okusun ve idrak etsin yazacaklarımı ve dua etmekten vaz geçmeyin

eşimle evlendik herşey yolundaydı ilk bir sene cocuk çocuk düşünmedik borç harç derken biraz bekledik sonra ki sene biz istedik olmadı ve ben doktora gittim bende bi sorun çıkmadı eşimi ikna ettim ve eşimi marmara eğitim ve araştırma hastanesine götürmeye ikna ettim

bizden sperm testi istediler ve eşim gerekli tahlilleri yaptı

likefikasyon 90 dakika idi
sperm sayımız 200.000
ileri hareket % 0
ileri yavaş % 0
yerinde hareketli % 2
hareketsiz sperm %98 di
morfolojiye bakılmamıştı bile onuında iyi olması beklenemezdi belkide sayı az olduğu için bakılmadı

daha sonra özel bi klinikte test yaptırdık sayı bundan çok farklı değildi

eşimle sonuçları alır almaz yıkıldık eşim şok geçirdi ve çok defa bunalıma girdi ağladı bazen canına bile kıymayı düşündü herkes cocuk ne zaman diye sorardı ve eşim kimseye oturmaya gitmek istemezdi biri gelecek oldumu eve müsait değiliz derdi çünki herkes cocuk soruyordu

karar verdik eşimle özel doktora gittik daha doğrusu özel hastaneye doktor bey aşırı ilerlemiş varikosel teşhisi koydu ameliyat etsem bile imkansız düzelmez değerler dedi çok geç kalınmış dedi ama işte biz olmak istiyoruz dedik ve ameliyat olduk
7 tane aşırı genişlenmiş ven bağlandı mikro cerrahi ile ameliyat olduk ve doktor 3 ayda bir bana geleceksiniz dedi muayane için doktor beyin tek dediği sigarayı bırakın demişti gerisi allaha kalmış dedi ( tabi eşim sıkıntıdan bırakmamıştı)

sonra ne mi oldu 3 ay sonra test yaptırdık

sayımız ml başına 1.200.000
toplam sayımız 4.800.000
hareket eskisi gibiydi hiç düzelme olmadı
morfoloji yüzde 1 di
likefikasyon 90 dakika idi

aradan 3 daha geçti tabi stres sıkıntı yine devam ediyor moraller bozuk herşey sıkıntıda herkes gene cocuk soruyor eşim yine dışarı çıkmak istemiyor eve misafir geleceği zaman evde yokuz müsait değiliz diyordu

2. testimizi yaptırdık ameliyattan 6 ay sonra

sayımız ml 12.400.000
toplam 18 milyondu
hareket ileri hızlı 2
ileri yavaş 7
yerinde 10
hareketsiz 81 di
morfoloji 1 di

değeler sanki düzeliyor gibiydi ama aşırı yavaş düzeliyordu

hiç kür kullanmadık ilaç kullanmadık

aradan 1 sene geçti ve eşim hala sigara içiyordu zararını biliyorduk ama bırakmıyordu çokta yüklenmek istemiyordum

3. testimizi yaptırdık

sperm sayısı ml de 19.000.000
toplam 39.000.000
hareket ileri hızlı 4
ileri yavaş 8
yerinde 14
hareketsiz 74 dü
moroloji yine 1 di
likefikasyon 60 dakika idi

biz tahlilleri bıraktık uğraşmayı bıraktık akışına bıraktık

bi gün eşimin kuzeni geldi evimize elinde elektronik sigara vardı sigarayı bırakmak için almıştı bende israr ettim eşime al dedim bari sigaradan kurtul dedim ama bunu derken aklımda sperm sonuçlarımız hiç yoktu sadece bırakması için almasını söledim

eşim kırmadı beni ve o cihazı kullanmaya başladı

1 sene ağzına hiç sigara sürmedi geçen gün testislerinde ağrı oldu hekime gittik renkli doppler istediler eşimden doppler sonucu temizdi varikosel tekrarlaması yoktu

tabi bilmediğimiz bi ürün kullanıyordu eşim neyse gel zaman git zaman eşime dedim ki tekrar test yaptırmak istermisin eşim olur dedi uygun zamanda istanbul kartalda özel bi yerde test yaptırdık

işte o zaman şok olduk

sayımız ml de 43 milyon
toplamda 301.000.000
ileri hareket 17
ileri yavaş 16
yerinde hareketli 15
hareketsiz 52 idi
morjoloji krugere göre yüzde 14
likefikasyon 30 dakika olmuştu

başka yere gittik ve test yaptırdık değerler yine aynı çıktı inanmadık başka yerde yine test yaptırdık değerler yine yakın çıktı

uzun zamandır ilk defa yine umutlandık artık yumurta tabikine başlayacağız ilişkiden sonra yine sırt üstü yatıcam ve yine belimin altına yastık koyucam ilk senelerde olduğu gibi
artık cocuk ne zaman diye sorduklarında inşallah yakın zamanda diyoruz

belki eşim bu elektronik sigarayı da bıraksa değerler kat kat daha iyi olacak ama bunada şükür

eşinizi uyarın sigarayı bıraksın dar giyinmesin spor yapsın düzenli beslensin ve ambalajlı abur cuburlar yemesin ev yoğurdu yesin yeşilliği bol yesin düzenli beslensin düzenli yaşasın ama en önemlisi sigara sigara

inşallah bu yazımı umutsuz herkes okur ve herkese umut olur daha yazamadığım çok şey var o kadar çok şey varki sormak isteyenler var özelden çekinmeden sorsunlar yazarım herkesi allaha emanet ediyorum lütfen kendinize iyi bakın

Son düzenleme:
İkinci satirda dua etmekten vazgecin! yaziyor yazim yanlisi sanirim
Sonuc olarak hamile misiniz onu yazmamissiniz merak ettim

İkinci satirda dua etmekten vazgecin! yaziyor yazim yanlisi sanirim
Sonuc olarak hamile misiniz onu yazmamissiniz merak ettim
canım istemeden yazmışım daha doğrusu vaz geçmeyin yazacakken vaz geçin yazmışım henüz hamile değilim bu ay cocuk düşünmeye başladık ama bu değerlerle daha umutluyuz allahın izni ile

canım istemeden yazmışım daha doğrusu vaz geçmeyin yazacakken vaz geçin yazmışım henüz hamile değilim bu ay cocuk düşünmeye başladık ama bu değerlerle daha umutluyuz allahın izni ile
İnşallah canm Allah yardmcn olsun.. neden kur kullanmiyorsunz fayda sağlar ne kadr güzel duzelms degerler

Z Zerrinb Zerrin hanım inşallah bebek haberi alırız sizlerde bizlere dua edin.. Benimde eşim tarafında sorun var proxeed diye ilaç vermiş bugün3 ay kullanacakmış B Biravucmutluluk yardımıyla Allah razı olsun keçiboynuzu kürünü deneyeceğiz inşallah birimizden hayırlı haber alırız

A
Z Zerrinb Zerrin hanım inşallah bebek haberi alırız sizlerde bizlere dua edin.. Benimde eşim tarafında sorun var proxeed diye ilaç vermiş bugün3 ay kullanacakmış B Biravucmutluluk yardımıyla Allah razı olsun keçiboynuzu kürünü deneyeceğiz inşallah birimizden hayırlı haber alırız
Sağol canm sendende razi olsun rabbim :dua:guzel haberler verelim bundan sonra birbirimize inşallah

İnsallah nasip olur Allah kucaginiz bos birakmasin

Eşinizin değerlerini yaparmısın ric etssm

Varikosel başlıbaşına sperm sayısını hızını morfolojiyi etkileyen hatta yokeden bir rahatsızlık...ameliyat sonrası değerler yavaş yavaş yükselir ki bu normal olandır.sizin de değerlerinizin yükselme sebebi bu,sigaraya bağlamayın bence günde 2 paket sigara içen erkek ve kadınların bile bebekleri olabiliyor.elbette sigaranın da sağlığa ve gebelik oluşumuna olumsuz bir rolü var ama en önemlisi altta yatan rahatsızlıklar ve bunun başında varikosel geliyor.sigara varikoseli de olumsuz etkiliyor.dolaylı yoldan etkiliyor yani sperm ve ya yumurta kalitesini.HERŞEYDEN ÖNCE DOĞAL VE SAĞLIKLI BESLENME ARKADAŞLAR VE BUNUN YANIN DA SİGARAYI ASLA TÜKETMEYİN.ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN

senin bu mükemmel yazında tek dikkat edecekleri yer "dua etmekten vazgeçsinler" kısmı.

Vallahi ne ben ne esim sigar kullaniriz ne alkol asiri kiloli degiliz saglikligiz ama yinede varikosel var sayi dusuk nice sigara icenleri cocuklari oluyo biz saglikliyiz olmuyo yani o nasip meselesi valla Allah im ne zaman verirse

Varikosel başlıbaşına sperm sayısını hızını morfolojiyi etkileyen hatta yokeden bir rahatsızlık...ameliyat sonrası değerler yavaş yavaş yükselir ki bu normal olandır.sizin de değerlerinizin yükselme sebebi bu,sigaraya bağlamayın bence günde 2 paket sigara içen erkek ve kadınların bile bebekleri olabiliyor.elbette sigaranın da sağlığa ve gebelik oluşumuna olumsuz bir rolü var ama en önemlisi altta yatan rahatsızlıklar ve bunun başında varikosel geliyor.sigara varikoseli de olumsuz etkiliyor.dolaylı yoldan etkiliyor yani sperm ve ya yumurta kalitesini.HERŞEYDEN ÖNCE DOĞAL VE SAĞLIKLI BESLENME ARKADAŞLAR VE BUNUN YANIN DA SİGARAYI ASLA TÜKETMEYİN.ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN
Evet sigara içenlerin çocuğu var ama sigara ak ciğer kanseri yapan bir şey ama olmayanda var şimdi ak ciğer kanseri yapmıyor diyebilirmiyiz canım bizim değerler sigaradan sonra tavan yaptı her bünyede sigaranın etkisi başka

Evet sigara içenlerin çocuğu var ama sigara ak ciğer kanseri yapan bir şey ama olmayanda var şimdi ak ciğer kanseri yapmıyor diyebilirmiyiz canım bizim değerler sigaradan sonra tavan yaptı her bünyede sigaranın etkisi başka
Elbette her bünye de herşeyin etkisi başka olur canım.sigara akciğer kanseri başta olmak üzere birçok kanser türlerinin ve ölümcül hastalıkların tetikleyicisidir,fakat konumuz ve söylemek istediğim bu değil.eşinizin sigarayı bırakması değerlerin yükselmesin de ufak bir etken.aslında varikosel ameliyatı sayesinde yavaşça yükselmiş diyorum ben.iyi ki ameliyat olmuş eşiniz.

burda önemli bir konuya daha değinmek istiyorum,ELEKTRONİK SİGARAYI DERHAL BIRAKMALI EŞİNİZ eğer hala kullanıyorsa.inanın tütünden daha tehlikeli kısa vadede çok daha kalıcı hasarlar bırakıyor akciğerde ve tüm solunum yollarında.tütünün yerine içinde bulunan likit buharlaşarak direkt olarak ciğere gittiğinden,içindeki madde ile birlikte keseciklerde enfeksiyona ve dolayısıyle tüm akciğer hastalıklarına yolaçıyor.aklınızda olsun araştırın derim...sağlıklı günler

ca
Elbette her bünye de herşeyin etkisi başka olur canım.sigara akciğer kanseri başta olmak üzere birçok kanser türlerinin ve ölümcül hastalıkların tetikleyicisidir,fakat konumuz ve söylemek istediğim bu değil.eşinizin sigarayı bırakması değerlerin yükselmesin de ufak bir etken.aslında varikosel ameliyatı sayesinde yavaşça yükselmiş diyorum ben.iyi ki ameliyat olmuş eşiniz.

burda önemli bir konuya daha değinmek istiyorum,ELEKTRONİK SİGARAYI DERHAL BIRAKMALI EŞİNİZ eğer hala kullanıyorsa.inanın tütünden daha tehlikeli kısa vadede çok daha kalıcı hasarlar bırakıyor akciğerde ve tüm solunum yollarında.tütünün yerine içinde bulunan likit buharlaşarak direkt olarak ciğere gittiğinden,içindeki madde ile birlikte keseciklerde enfeksiyona ve dolayısıyle tüm akciğer hastalıklarına yolaçıyor.aklınızda olsun araştırın derim...sağlıklı günler
canım bu mesajından sonra araştırık amerikan sağlık örgütü ve dünya sağlık örgütü yayımlarını makalelerini okuduk sigaradan yüzde 95 daha zararsız diye yayımlar var ayrıca ingiltere amerika ve bütün dünyada bi çok doktorun reçete ile verelim diye önerisi var hatta bazı ülkelerde sigara paketlerinin üstünde yüzde 95 daha zararsız diye resim var

malesef ülkemizde sigara paketi başına 7 8 tl vergi alındığı için basında ve bi çok yerde zararlı diye yaygara kopartılıyor ama nedense en gelişmiş ülkelerde sigara yerine bunu öneriyorlar neyse canım uyarın için teşekkür ederim bir senedir zararını görmedik tam tersi tıkanma nefes darlığı balgam veya ne bilim bi çok durum geçti çok şükür

Vallahi ne ben ne esim sigar kullaniriz ne alkol asiri kiloli degiliz saglikligiz ama yinede varikosel var sayi dusuk nice sigara icenleri cocuklari oluyo biz saglikliyiz olmuyo yani o nasip meselesi valla Allah im ne zaman verirse[/QUOTE
canım varikosel zaten ille bir şey bazısında düşürüyor sayıyı bazısında etkilemiyor ama düşürmese doktorlar düzenli kontrol öneriyor ameliyat şart bence değerler düşükse

ca

canım bu mesajından sonra araştırık amerikan sağlık örgütü ve dünya sağlık örgütü yayımlarını makalelerini okuduk sigaradan yüzde 95 daha zararsız diye yayımlar var ayrıca ingiltere amerika ve bütün dünyada bi çok doktorun reçete ile verelim diye önerisi var hatta bazı ülkelerde sigara paketlerinin üstünde yüzde 95 daha zararsız diye resim var

malesef ülkemizde sigara paketi başına 7 8 tl vergi alındığı için basında ve bi çok yerde zararlı diye yaygara kopartılıyor ama nedense en gelişmiş ülkelerde sigara yerine bunu öneriyorlar neyse canım uyarın için teşekkür ederim bir senedir zararını görmedik tam tersi tıkanma nefes darlığı balgam veya ne bilim bi çok durum geçti çok şükür
Şikayetlerinizin geçmesine sevindim canım.her yazılana kulak asmayın inanmayın.bizzat denemiş ve zarar görmüş biri olarak söyledim ben.hepsi satış politikası.önce masum gösterip sunarlar hasta ederler sonra ilacını satarlar:KK66:) dünyanın düzeni böyle...kuş ve domuz gribi...önce virüsü yaydılar sonra aşıya mecbur ettiler.hem de aşıyı denemek için şifa olsun diye değil yani.hepimiz potansiyel deneğiz anlayacağın who nun gözünde....hiç içmesin en güzeli

Şikayetlerinizin geçmesine sevindim canım.her yazılana kulak asmayın inanmayın.bizzat denemiş ve zarar görmüş biri olarak söyledim ben.hepsi satış politikası.önce masum gösterip sunarlar hasta ederler sonra ilacını satarlar:KK66:) dünyanın düzeni böyle...kuş ve domuz gribi...önce virüsü yaydılar sonra aşıya mecbur ettiler.hem de aşıyı denemek için şifa olsun diye değil yani.hepimiz potansiyel deneğiz anlayacağın who nun gözünde....hiç içmesin en güzeli
E sigara kullandınızmi

X