Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

meraba klara ben safranboluda yaşıyorum......beta değerin beya bi yüksekmiş maşaallahh......ikiz mi yoksa senin .....bnm kullandığım ilaçlarım şunlar : coraspi günde 1 , folbiol günde 1, glukofen günde 2, progstan iğne günde1,,,progestan jel günde1,estrofem günde2, decavitgünde1, cleaxen kaniğnesi günde1 göbekten kendim yapıyorum..bu iğneyi kan pıhtılaşması var bnde buyüzden kulanıyorum....keşke bnde istanbulda yaşasaydın kesn süleyman beye giderdim.... bide canım sende arada bir kasık ağrısı oluyormu bnde oluyor.....bide göğüslerim çok şişçok hemde...sende varmı bu belirtiler......

2002 yılında karadeniz turuna çıkmıştık annemle, o zaman safranboluya da uğramıştık, güzel yerler, yeşili doğayı çok severim, doğallığın tadını çıkarın.

İkiz değil canım tek.
Kasık ağrısı çok olmuyor da bazen batma gibi şeyler oluyor, karnımın alt kısmında uyuşma, karıncalanma sanki yanma gibi oluyor, son gittiğimde sormuştum normal dedi, rahmin büyümesi ve bağlarının gelişmesiyle alakalı bir durummuş bunlar. Göğüslerim başlarda daha bir hassastı, acıyordu, hatta uçları biber gibi yanıyordu bazen, ama şimdi geçti, yalnız biraz büyüdüler :) Kendine dikkat et, biliyorsun ilk üç ay önemli.

enfalcim, telefonlaştık ama buradan da yazmak istedim.

tevafuk bu ki; ikimizde aynı gün başladık tedaviye, hayırlı uğurlu olsun İNŞALLAH.

Merkezimi değiştirdim ama burası da benim ilk gözağrım olduğu için yazmadan da edemedim topiğe..

hem ayrıca tanışmamıza da vesile nasıl yazmam değil mi :)

benim de ikinci kontrol cumartesi

haberleşiriz yine ayrıca..
tabi canım sevinçlerimizi üzüntülerimi paylaştık bu topiktee merkez değiştirsende yaz buraya .bak klaram hamiş oldu ama hala yazıyor topiğee :nazar::nazar:bizde hamiş olursak yazmaya devam ederiz inşallah..:KK9:bu ve benzer topikler sen gibi güzel kalpli arkadaşlar bulmama vesişe oldu..:KK8:

Ben tedavi başlangıcında 34 kere arka arkaya söylüyordum, yani ayrı ayrı 33,33,33 oluyordu. Transferden sonra ayrı ayrı 100,100,100 çekmeye başladım :) Test sonucunu aldıktan sonra da eskiye geri döndüm hala çekmeye çalışıyorum. Anlamlarına bakarsın ama ben yine yazayım ki belki başkalarına da faydalı olur. Anlamını bilerek ve düşünerek çekmek daha iyi olur tabi.

YA MUSAVVİR
Allah'ın varlıkları, onların her birinin hüviyetini şeklen ortaya koyan ve açığa çıkaran bir özellikle yarattığını ifade eder.

Cenab-ı Hakk takdir eden ve yaratmayı murad ettiği şeyi varlık planına çıkaran olduğu gibi; aynı zamanda, yarattığı her şeyi bir suret çizerek biçimlendiren ve böylece de her bir şeye ayrı bir hususiyet verendir. Ve bu husus canlı ve cansız bütün varlıklar için geçerlidir. Bu sayede varlıkları birbirinden ayırabiliyoruz.

Yaratıkların suretlerini ve hallerini takdir edip, dilediği şekilde icad ederek tasvir eden ancak O'dur. Nitekim bu husus şu âyetlerde ifade edilmektedir. "Rahîmlerde sizi dilediği gibi şekillendiren O'dur." (Al-i İmrân, 3/6), "O (Rab) ki seni yarattı, sana düzen verdi, ölçülü bir biçim verdi. Dilediği surette seni terkib etti." (İnfitâr, 82/7,8)

Musavvir, organları birbiriyle uyumlu halde yaratan ve onlara dilediği biçimi veren anlamına da gelir. Allah, insanı en güzel bir şekilde yarattığını bize şöyle haber verir: "Doğrusu, Biz insanı en güzel bir biçimde yarattık."

YA HALIK
Yok olan şeye varlık vermek, hiçbir asıl ve örneği yokken icad etmektir.

YA BARİ
Yaratan, her şeyi yerli yerinde kusursuzca var eden

Bir de opu dan sonra yine buna devam ettim ve ayetel kürsi, fatiha, ihlas, felak, nas okuyarak hep Allah' a emanet ettim embriyoları. Şimdi hala daha okuyorum, yine ona emanetiz bizler ve bebeklerimiz.

Martın 27 sine ikili test için randevu verdi Süleyman bey, başka bir yer bulamazsam orada yaptıracağım. Belki denk geliriz, görüşürüz. 3 ayım dolana kadar otobüs, minibüsü yasakladı kocacık :) Yoksa seni görmeye gelmek istiyordum çok. Şöyle de olabilir, bir orta noktada buluşabiliriz belki :)
canım yazdıklarını uygulamaya başladım allahın izniyle..inşallah dualarımız kabul olur..
mutlaka görüşelim ben oraya gelince..sen yorulma gerekirse sana yakın bir yerdede buluşabiliriz..ben bir geleyim pazartesi allahın izniylee ona göre plan yaparız.opum 22-23 de olabilir dedi ulun bey.ama kendisi yokmuş süleyman bey yapacak işlemi..

Transfer günü geldiğinde bildirirsen sizin için yasin okumak isterim.

Öyle bulantılarım yok çok şükür, bazen içim bayılır (başka nasıl ifade edebilirim bilmiyorum) gibi oluyor, bazen çok hafif bulantı gibi. Bunu Süleyman beye söylediğimde söyleme öyle nazar değdirirsin başlar dedi :) Ama halsizlik ve uyku hali var. Gündüz uyuyabilsem ah ah hiç adetim değildir. Aş erme de galiba henüz yok, ama dün turşu istedi canım öyle aldım bi kornişon yedim :)

Hayırlı haberlerinizi bekliyorum..
Zaten dualarımdasınız ama bundan sonra ikiz diye dua edicem ona göre :KK22:
sıkıntılı hamilelik geçirmemene çok sevindim.en azından hamişliğin tadını çıkarıyorsundurr :KK52:transfer günümle ilgili mutlaka haber veririmm buradan yazamazsam cepten ararımm..dularını bekler dua ederimm tatlımm..:KK9:

İkiz iyi de üçüz :KK22::KK55:
Allah kalbinize göre versin inşallah. Cuma saati dua ettim enfale sana ve isteyen herkese.
Annemde de bulantı olmamış, galiba ona çektim bu konuda. TV de dinlemiştim hamilelerin %20-30 unda şiddetli bulantı olurmuş. Bize daha fazlası gibi geliyor ama.
Çok çabuk geçiyor gerçekten, inşallah sizinle de bulantıları aşermeleri konuşacağız :) İkizler daha fazla bulantı yapıyormuş :)

ben beylem gibi üçüz düşünemiyorum amaa rabbim verirsede başım üstüneee:KK1:
ama ikizzz bebek çok istiyorummm:KK9::KK9::KK9:
canım benim ağzı dualı biri olduğun herhalinden belli inşallah ettiğin dualar ve iyi niyetin hürmetine duaların rabbim katında kabul olur..beylemle ben hamiş olursakk seninki bizimkilere abilik yada ablalık yapacakkk kısmetseee:KK52:

Slm kızlar ben pazartesı umuta gıdecam da bırsey sormak ıstıyorum muane ucretı neden alıyorlarkı?? Zaten tedavıyı orda yaptıracam

Slm kızlar ben pazartesı umuta gıdecam da bırsey sormak ıstıyorum muane ucretı neden alıyorlarkı?? Zaten tedavıyı orda yaptıracam

a.s canım..benim eşim eylül ayında ,bende ekim ayında ilk muayenelerimizi olduk ..sadece o zaman muayene ücreti ödedik..birdaha ödemedik..bir takım engeller yüzünde tedavim bu aya kaldı..bende pazartesi orada olacağım kısmetse..iğnelere başladım 2. kontrolüm var..

Öncelikle hayırlı olsun muayene ücretini bir kez alıyorlar daha sonra tedavi bitene kadar ücret almıyorlar ben şimdi gebelik takipleri için gidiyorum ayda bir kez muayene ücreti alıyorlar.

merhaba
Yazdıklarını sürekli okuyorum inşallah tedaviniz güzel geçer ve sağlıkla bebeğinize kavuşursunuz

Son düzenleme:
cvp ıcın cok tşkler yarına ısım cıktı gıdemıyorum carsambaya kaldı acaba suleyman beymı ulun beymı??

merhaba arkadaşlar; uzun süredir bu siteyi takip ediyorum yeni üye oldum ve sizin yorumlarınız sayesinde birçok bilgi sahibi oldum :) bende çarşamba günü Süleyman Tosun beye randevu aldım inşallah beni tatmin eder ve orası bana uğurlu gelir :) 26 yaşındayım 4 yıldır evliyim yaklaşık 2 senedir çocuk düşünüyoruz eşim varikosel ameliyatı oldu ve morfoloji düzelmedi dr tüp bebek dedi... arkadaşım da bana burayı önerdi ve bende sizin yorumlarınızıda okuduğum kadarıyla burayı tercih ettim ve randevu aldım... Allahım isteyen herkese nasip etsin bütün kadınlar annelik duygusunu tatmalı bizede nasip etsin rabbim...

merhaba arkadaşlar; uzun süredir bu siteyi takip ediyorum yeni üye oldum ve sizin yorumlarınız sayesinde birçok bilgi sahibi oldum :) bende çarşamba günü Süleyman Tosun beye randevu aldım inşallah beni tatmin eder ve orası bana uğurlu gelir :) 26 yaşındayım 4 yıldır evliyim yaklaşık 2 senedir çocuk düşünüyoruz eşim varikosel ameliyatı oldu ve morfoloji düzelmedi dr tüp bebek dedi... arkadaşım da bana burayı önerdi ve bende sizin yorumlarınızıda okuduğum kadarıyla burayı tercih ettim ve randevu aldım... Allahım isteyen herkese nasip etsin bütün kadınlar annelik duygusunu tatmalı bizede nasip etsin rabbim...

Hoşgeldin. Hayırlı olsun tedavin, inşallah sana bebişini getirir.
Benim doktorum da Süleyman beydi, önce Allah'ın sonra onun sayesinde şu an 11 haftalık hamileyim.
Rabbim isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.

Hoşgeldin. Hayırlı olsun tedavin, inşallah sana bebişini getirir.
Benim doktorum da Süleyman beydi, önce Allah'ın sonra onun sayesinde şu an 11 haftalık hamileyim.
Rabbim isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.

çok sevindimm Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah bu güzel haberi bende size veririm inşallah :)) açıkcası bu süreç gözümde büyümüyo desem yalan olur hani biraz korkularım var başıma ne gelcek bilmiyorum neler yaşıcam ama Rabbime sığınıyorum.. zor bi süreç miydi merak ediyorum ???

benim doktorum ulun bey. sıcak kanlı ve pozitif bir doktor. her türlü sorunuza cevap veriyor sizi rahatlatıyor. içiniz rahat olsun. hatta dün görüştüm kendisiyle öyle bir moral verdi ki bana eve kadar yürüyebilirdim o gazla. (avrupa yakasında oturuyorum) :KK52:
ilk tüp bebek denemem olumsuzdu ama çok iyi kalitede 4 tane donmuş embriyom var. genetik test yaptırdıktan sonra transfer olacak inş.

merhaba benim dr ulun bey bende vrupa yakasında oturuyorum hadi hayırlısı olur inş

2.tur başladı

3 tane dondurulmuş embriyom var fakat pgd yapılacağından dolayı yeterli değil o yüzden ikinci tura başladımmmmmm

merhaba
Yazdıklarını sürekli okuyorum inşallah tedaviniz güzel geçer ve sağlıkla bebeğinize kavuşursunuz

amin tatlım inşallah hayırlı olurda yüzümüz bu kez gülerrr:26::26:allah kimsenin emeğini boş çıkarmasın inşallah..
sende hayırlısı ile cennet kokulu evladını kucağına alırsın umarımm.:KK49::KK49:

cvp ıcın cok tşkler yarına ısım cıktı gıdemıyorum carsambaya kaldı acaba suleyman beymı ulun beymı??
canım her ikiside işinde iyiler..hangisini istersen onda tedaviye başlayabilirsin.benim doktorum ulun bey..

hoşgeldin arkadaşımm.öncelikle inşallah tedavinde başarılı olup hamiş olarak aramızdan ayrılırsın..çarçamba benimde 3. kontrolüm varr kısmetsee bende merkezde olacağım..yaşın daha çok gençç rabbim en kısa zamanda hamiş olmayı nasip etsin inşallah:KK49:

2.tur başladı

3 tane dondurulmuş embriyom var fakat pgd yapılacağından dolayı yeterli değil o yüzden ikinci tura başladımmmmmm
hayırlı uğurlu olsun tedavin arkadaşımm..güzel haberlerini almak nasib olur inşallah..:KK49::KK49:

şimdi bana gelelimm..:KK1::KK1:
bugun merkezdeydim 2.kontrol vardı..
çok şükür herşey yolundaaa :nazar::nazar:
yumuşların 5 gün olmasına rağmen iyi durumdaa olduğunu söyledi ulun bey.:nazar::nazar:
ve ek olarak cetrotide iğne verdi yumuşlarımın çatlamaması için..
çarşamba 3.kontrolüm varr.yumuşların durumuna göree opu tarihi belirlenecek gibi...
ulun bey büyük ihtimalle cuma yada cumartesi toplanır dedii :KK52::KK52:
heycan yokk ama teseee sonucunu merak ediyorumm kocişim ne durumda olacakk .
rabbim bizim ve herkezin yüzünü güldürür umarım..
bu aşamalara kadar geldik allahın izniylee umarım hakkımızda hayırlısı olur..

şimdi bana gelelimm..:KK1::KK1:
bugun merkezdeydim 2.kontrol vardı..
çok şükür herşey yolundaaa :nazar::nazar:
yumuşların 5 gün olmasına rağmen iyi durumdaa olduğunu söyledi ulun bey.:nazar::nazar:
ve ek olarak cetrotide iğne verdi yumuşlarımın çatlamaması için..
çarşamba 3.kontrolüm varr.yumuşların durumuna göree opu tarihi belirlenecek gibi...
ulun bey büyük ihtimalle cuma yada cumartesi toplanır dedii :KK52::KK52:
heycan yokk ama teseee sonucunu merak ediyorumm kocişim ne durumda olacakk .
rabbim bizim ve herkezin yüzünü güldürür umarım..
bu aşamalara kadar geldik allahın izniylee umarım hakkımızda hayırlısı olur..

:KK9::KK9::KK9::nazar::nazar::nazar:
Maşallah. Ben senden daha heyecanlıyım galiba. İnşallah eşinin tesesi de güzel geçer.
Birşey kalmadı cumaya, gelişmeleri yazmaya devam edersin.
Bana yeni telini msj atarsın bir ara, en son aramıştın ya ben o numarayı kaydetmemişim galiba o günün sarhoşluğuyla :)
İnşallah Allahın izniyle bundan sonraki aşamaları da hayırlısıyla geçeceksiniz.

çok sevindimm Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah bu güzel haberi bende size veririm inşallah :)) açıkcası bu süreç gözümde büyümüyo desem yalan olur hani biraz korkularım var başıma ne gelcek bilmiyorum neler yaşıcam ama Rabbime sığınıyorum.. zor bi süreç miydi merak ediyorum ???

Korkulacak hiçbirşey yok, ben de aynı duyguları yaşıyordum ilk başta, nasıl olacak, neler olacak, Allah yardım ediyor, zaman da çabucak geçiyor. En zor kısmı heyecanlı kısmı test sonucunu beklemek :)
Zaten burda herkes birbirine destek oluyor, çünkü herkes birbirinin neler yaşadığını anlıyor.
Olumsuz düşünmek yok, her zaman pozitif olmalısın.
İsteyen herkese nasip etsin Allah.

X