Üniversiteye gelince degistim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Baskici bir aileden cikip ozgur olmussunuz. Icinizde kalan seyleri yapmaniz cok normal.
Fakat ayni zamanda bıçak sırtı durumdasiniz cunku hayati, insanlari, ozgur olmayi tanimiyorsunuz.
Adımlarınızı dikkatli atin, ileride pisman olacaginiz, basiniza is açacak seylerden kacinin.

İcki icecekseniz sadece guvendiginiz insanlarin yaninda icin mesela. Sarhos olmayin, tadinda birakin. Kontrolunuzu kaybetmeyin.

Ottan ve her turlu kimyasaldan uzak durun. Tanımadiginiz insanlardan agri kesici bile almayin. Ot icilen ortamda, icmeseniz bile durmayin cunku dumani da etkiler.

Kiminle arkadaşlık ettiginize dikkat edin. Ozelinizi kolay kolay anlatmayin.

Oje moje bunlar basit seyler. Kendinizi suclu hissetmeyin. Yetiskinlige gecisinizin tadini cikarin.

Genç kızsın yevrım ilgin olacak böyle süse püse bu çok normal. Abidik gubidik şeylere yasak koyduklarından böyle hissediyorsun, emniyetini düşünmekten çok aman birini bulur da sevişir korkusuna konulan yasaklar bunlar.

Baskici bir aileden cikip ozgur olmussunuz. Icinizde kalan seyleri yapmaniz cok normal.
Fakat ayni zamanda bıçak sırtı durumdasiniz cunku hayati, insanlari, ozgur olmayi tanimiyorsunuz.
Adımlarınızı dikkatli atin, ileride pisman olacaginiz, basiniza is açacak seylerden kacinin.

İcki icecekseniz sadece guvendiginiz insanlarin yaninda icin mesela. Sarhos olmayin, tadinda birakin. Kontrolunuzu kaybetmeyin.

Ottan ve her turlu kimyasaldan uzak durun. Tanımadiginiz insanlardan agri kesici bile almayin. Ot icilen ortamda, icmeseniz bile durmayin cunku dumani da etkiler.

Kiminle arkadaşlık ettiginize dikkat edin. Ozelinizi kolay kolay anlatmayin.

Oje moje bunlar basit seyler. Kendinizi suclu hissetmeyin. Yetiskinlige gecisinizin tadini cikarin.
+
Arkadaş grubunuz henüz yoksa ya da genelde yalnız takılıyorsanız avcı tiplere dikkat edin. Bir erkek sizinle flört ederken sadece ikinizin olmasını isteyip sizi çevreden soyutlamaya çalışabilir. Ayrıca yaşı büyük kart zamparalara prim vermeyin. Güzel güzel kampüste flörtleşin.

+
Arkadaş grubunuz henüz yoksa ya da genelde yalnız takılıyorsanız avcı tiplere dikkat edin. Bir erkek sizinle flört ederken sadece ikinizin olmasını isteyip sizi çevreden soyutlamaya çalışabilir. Ayrıca yaşı büyük kart zamparalara prim vermeyin. Güzel güzel kampüste flörtleşin.
+
Dün bir bugün iki insanların iki güzel lafına kanıp peşinden her yere gitmeyin, 1 aylık sevgilinin sırf paşa gönlü olacak diye masturbasyon malzemesi olmayın, istemediğiniz şeyleri yapmayın. Nude işine hiç girişmeyin. Aylık bir kürtaj parası elinize geçmiyorsa bişeyler yaşamayın. Ruhsal durumunuz ve konumunuzun kaldırabileceği kadarını yaşayın.

Genç kızsın yevrım ilgin olacak böyle süse püse bu çok normal. Abidik gubidik şeylere yasak koyduklarından böyle hissediyorsun, emniyetini düşünmekten çok aman birini bulur da sevişir korkusuna konulan yasaklar bunlar.
Aynen canım.hissediyorsun ki her yasağın altında amann kızım birisiyle sevişecek korkusu yatıyor.bizim eski kuşak niye bu kadar sevişmekten ve sevişenden korkar anlamak mümkün değil.o zaman kendimden örnek vereyim belki biraz eski tayfa ve geleneksel düşünen annelerimiz de okuyordur buraları.ben 26 yaşında atandım.tam da amann kizım sevişmesin ailelerinde yetiştim.yalnız yaşamaya başladıktan sonra önüme gelen hangi erkek varsa resmen üstüne atladım.yeri geldi günde 4,5 erkekle aynı gün seks yapiyordum.10 kişiyle aynı anda yazışıyordum.zamanında öylesine yaşamam gereken şeyleri yaşatmamışlar ki bana dışa vurumu bu şekilde oldu.hayatınızda eksik kalan ve yaşanması gerekip de yaşanmayan her dönem, kaç yaşında olursanız olun patlak verecektir.ya benim gibi geçmişin intikamını bu şekilde almaya çalışırsiniz ya da çeşitli psikojik sorunlarla uğraşırsınız.yani geçti bitti aman atlattık nasıl olsa o dönemleri olmuyor.yani boşu boşuna evletlarınızın hayatını sekteye uğratıyorsunuz ve onlara zarar veriyorsunuz.günaha(!) girmesine falan engel olmayı beceremiyorsunuz yani.
Bana ne mi oldu derseniz geçmişin acısını çıkarttıktan sonra normale döndüm.artık bu kişi bana uygun mu?, yeterince hoşlanıyor muyum?, ilişkiyi devam ettirmeye değer mi?, o beni yeterince seviyor mu?, tarzı sağlıklı düşünme tarzına erişebildim.ama bu tarz saçmalıklara maruz kalmayan kişiler daha önceki yıllardan bu sağlıklı düsünme becerisine erişiyor tabi.bizim doğamız bu yani sevişmek istiyoruz, buna çok ihtiyaç duyuyoruz.bunu niye inkâr etmek istiyorsunuz bu kadar?.

Kısa ve öz olacak . Giyim kusamim değişti takma tırnak kullanıyorum vs . Kırmızı oje sürüyorum. Önceden yapmazdım , annemin haberi olmadığı için kendimi rahatsız hissediyorum. Geldiğim yerde öğrenci çoğunlukta olduğu için absürt durmuyor, giyimim açık saçık değil ama memeleketime göre daha açık . Kendimi kötü hissediyorum bu yüzden . Kötü hissetme sebebim annemin haberinin olmaması. Ben her zaman tirnak seviyordum fakat aile baskısı yüzünden kullanmamıştım .Siz de böyle bir dönemden geçtiniz mi ? Geçmişte yaptıysanız pişmanlık duyuyor musunuz ? Çok mu kötü bsy yapıyorum , objektif bakamıyorum kendime yorumlarınıza ihtiyacım var
Ben üniye gidince değişmemiştim. Memleketimde nasılsam yine öyleydim. Ama evindeki giyimin falan kendi isteğin tercihin dışındaysa gittiğin yerde değişmen normal. Kötü hissedecek bir şey yok

Yaş ilerledikçe, ortamlar değiştikçe insanların zevkleri, giyim kuşamları değişebilir bu normaldir..

Çevrenize, girdiğiniz ortamlara dikkat edin, aile evinde baskı gördünüz diye şimdi her şeyi mübah görmeyin kendinize, "özgürüm istediğimi yaparım" diyenlere kulak asmayın..

Hayatın boyunca kendi sinirlarini mutlaka çiz ve bunu nefsinin de bir baskasinin da kolay kolay aşmasına izin verme derim. Bu omurgalı, prensipli insan olmak demek. Yoksa insan neler neler yapabilir kendini aşıp. Bugün ailenden uzaksın yarın ülkenin kültüründen uzakta da olabilirsin bir baska ülkede. Kendi sınırın sensin. Sana yakistirdigini yap. Kendine ait mutlaka ahlaki degerlerin olsun bunu insani ya da dini hangi kaynaktan beslenmek istersen mutlaka oturtmaya çalış. Kendini bulma çalışması içindesin. Keşke bunu ailen izin verseydi de lisede gecirebilseydin. Ama kendini ölç tart umarım yolun hep güzel olsun. İç sesin çok samimi ve çok guzel.

Benim babama kalsa küpe bile takmamam lazım kıkırdağımı deldirdim diye cinnet geçirmişti zamanında :) yaptığınız bir şey yok genç bir kız tabii ki tırnak takmak ister makyaj yapmak ister bunda hiçbir anormallik yok.

Kısa ve öz olacak . Giyim kusamim değişti takma tırnak kullanıyorum vs . Kırmızı oje sürüyorum. Önceden yapmazdım , annemin haberi olmadığı için kendimi rahatsız hissediyorum. Geldiğim yerde öğrenci çoğunlukta olduğu için absürt durmuyor, giyimim açık saçık değil ama memeleketime göre daha açık . Kendimi kötü hissediyorum bu yüzden . Kötü hissetme sebebim annemin haberinin olmaması. Ben her zaman tirnak seviyordum fakat aile baskısı yüzünden kullanmamıştım .Siz de böyle bir dönemden geçtiniz mi ? Geçmişte yaptıysanız pişmanlık duyuyor musunuz ? Çok mu kötü bsy yapıyorum , objektif bakamıyorum kendime yorumlarınıza ihtiyacım var
ailelenden dolayı değil senin kendi vicdanın bunu kabul etmiyor doğru bulmuyor. o yüzden sorguluyorsun. yoksa ohh rahat ettim der umrunda olmazdı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X