Uykuda karabasan

balea çook geçmiş olsun.
peki bunun için bir doktora gitmeyi düşündün mü hiç ??
madem bukadar rahatsız ediyor,bir uzmandan yardım al.

tesekkür ederim canim...bak ben piskologa gittim. sonra gelmemeye baslayinca uzun bi süre, gitmedim....yanlis yaptim....ama doktoru sevmemistim zaten. simdi yeni bi doktor buldum...gidecegim galiba..muskasiz gezmyiorum hatta muskamla uyudum icinde kuran dan cesitli dualar var. bugün cok rahat uyudum

arkadaslar kara basan eger yattiginiz yer daginiksa kirintilar varsa ve abdestsizseniz daha cok basar yattiginiz yerin temiz ve duzenli olmasina dikkat edin bir de yatarken besmele ile yatin eger biliyorsaniz 7 kere ayetel kursi okuyun veya ucer kere ihlas felak ve nas surelerini okuyun Allahin izniyle hic birsey size zarar veremez...

ha birde unutmada yastiginizin altina ayet koy mayin bu sizi korumaz aksine daha cok korkarsiniz cunki ayetler belimizden yukarida durmasi gerekir

bendede olurdu ama bi süredir olmuyor.özellkle sırt üstü yattığınızda oluyo aklınızda bulunsun.büyük bi gürültü duyuyorum uğultu gibi bişey kımıldayamıyorum sesimi duyuramıyorum.hemen içimden ayetel kürsi ve bildiğim diğer duaları okumaya başlıyorum işin ilginç yanı gayet aklı başında okuyabiliyorum.kısa bi süre sonrada geçiyor zaten ve uyanıyorum.tekrar uykuya dalacağımda bazen yine olacağını anlıyorum garip bi his oluyor.biraz uyumamaya çalışıyorum dua edip tekrar yatıyorum.ama dediğim gibi uzun bi süredir olmuyor.uyumadan önce ayetel kürsi okuyup öyle yatın gerçekten o zamanlar olmuyor.

geçen gün banada oldu ilk defa. gece uynadım telefonu açıp saate baktım saat 5e geliyordu sonra teli kapatıp yorganı üstüme çektim birden siyah bi bulut ranzanın altına girdi öyle korktum ki. bi baktım kımıldayamıyorum anladım ki karabasan. sesleniyorum anneme sesim çıkmıyo sonra kendi kendime diyorum karabasan dedikleri şey bumuymuş:)) sonra besmele çektim ve kendime geldim tekrar seslendim anneme ama babam geldi odaya kızım ne oldu dedi bende deddimki karabasan geldi oda ranzanın altına falan baktı hiç birşey yok, yat kızım dedi ve gitti. tabi ben yatamadım ve sabaha kadar bekledim tabi sabaha kadar derken saat 6 ya kadar :) çünkü o saatte kalkıyorum okul nedeni ile. bütün gün aklımdaydı bizimkilere anlattım akşam senin sesini duymadık dediler babamda hiç odaya gelmemiş. bi kaç gün sonra yine birşeyler oldu ama tam anlayamadım ne olduğunu sadece ağırlık çöktü. ekmek koydum yastığımın altına şimdi güzel güzel uyuyorum

banada olur bazen canım ılk oldugunda ortaokulda falandım sımdı unıversıtedeyım
ılk geldıgınde ay nası korktum uyanık gıbıyım ama uyuyorum uyanamıyorum gozlerımı acamıyorum ııııı dıye ses cıkarıyorum sesım cıkmıyo cok korkmustum
sonra bıkac defa daha oldu alıstım artık bı kere geldıgınde kendmı yonlendrdım bu sadece ruya dıye sakın ol dıye hemencecık uyandım
bu durum su bazı durumlarda beyın uyanık oldugu halde vucuda uyanıkken yapılan talımatları veremıyomus
mesela elını kaldr gozunu ac gıbı.. yanı beyın uyanık oluyomus ama vucuda komut yollayamıyomus yada yolladıgında vucut algılayamıyomus ve bu yuzden de uyanamıyomusuz korkcak bısey yok yanı cok yorgun oldugum zamanlarda olur bana da

Bence yatış şekliyle de çok alakası var. Çünkü ben ne zaman sırtüstü yatsam kötü rüyalar görürüm.
Bu karabasan olayı da sırtüstü uyuduğum bir zamanda olmuştu. Çok kötü gerçekten de.
Artık korkar oldum sırtüstüyken uykuya dalmaya.:bbo:

ben bi senedir bu karabasanla ugrasiyorum....ne pis birseymis...ne zaman streste olsam yada yeme veya uyku düzenim bozulsa, hemen o gece görürüm...gelmeden önce huzursuz olurum genelde...
ilk gördügümde cok ürkütücüydü. rüyamda kardesimi grdüm bana sinirli sinirli bakiyordu..birden uyandim ve hic kimildayamadigimi anladim. sonra biden sirtima sanki biri oturdu..o kadar acidi ki anlatamam. o aci da günler boyu sürdü...
ikinci deneyimimde söyle oldu: uyandim, kimildayamadigimi farkettim...kapimin altindan isik gelyiordu..allah allah bunlar hala uyumadimi dedim kardeslerimi zannettim...sesleri gelyiordu cünki, kahkahalar falan....birden bire biri kafama kulagima basti..öyle sesli bi ugultu idi ki..sanki ucagin motorunun dibindeyim. tüm gün boyunca kulagim acidi sersem gibiydim....ve sonra kalkabildigimde baktim ki odalar bombos. zaten odanin duvari tamirde oldugu icin bi haftadir ora zaten bostu, sonra aklima geldi...ve kimse girmyiordu zaten cünki esyalari tamir nedeniyle ordan cikartmistikk.....
tatilde iken 4 kez arka arkaya basti beni....ve her basitiginda ise bi kizkardesimi bi annemi, bi kizkardesimi bi annemi gördüm yanimda....hepsi de halüsinasyon aslinda cünkii onlar yanimda degillerdi
bugün de yine uyandim...iki kisinin sohbet sesleri gelyiordu kualgima...tanimiyorum sesleri. resmen kulagimin dibinde catir catir tartisma war. besmele cektim kayboldu sesler. 2 saat uyudum. uyaninca heryerimin kilitli oldugunu farkettim. yanimda kocaman bembeyaz bir göktasi gördüm yatagimda...o kadr parlakti ki isik saciyordu....sonra yine kafama kulagima ve bogaz sirtima basti....hala agriyor...
ev doktoruma gitmistim o da yönendirmisti ama gecer vs dedim..bidhaa olursa gidecem mutlaka diye düsündüm...piskologa gidecegim artik biktim delirdim galiba...geceleri sabahlari bu, gündüzleri de ayak anahatar ve aslinda olmayan anahtar sesleri.....

Balea sen bu durumları doğru yönlendirebilip doğaüstü güçlerle ilgilenen uzman birinden yardım alırsan kendini kontrol edebilirsin bence. Bu tip şeyler psikologluk değil benim bildiğim kadarıyla. Bir de çeşitli parapsikolojik siteler var. Oralara üye olup derdini anlatabilirsin. 6. hislerin de çok kuvvetlidir kesin. Psişik güçlerin vardır eminim ki.Bu tip durumlar bir lütuf mu bela mı anlayamadım.bilmiyorumkismile
3. gözünün açık olduğu kesin.

benim kız kardeşim çok yaşıyor bu sorunu :KK43: her gece kötü rüyalar görüp uyanır ve korkudan tekrar uyuyamaz:KK43: bu durum benide çok üzüyor hatta bazen gördüklerinin gerçek olduğunu bile düşünüyor

berbat birşey ... banada oldu birkaç sefer ... biri ustunuzde sızı tutuyor sesım kısılana kadar bağırıyorum ama beni duyan yok...ses çıkmıyor.. sadece dua ile gıdıyor kım nederse desın buna inanıyorum. o an kaskatı kesılıyorum hiç hareket edemıyorum sadece dua edebılıyorum ve ancak öyle kendıme gelıorum

bende aynı problemi 1 senedir çekiyorum ama işin garip yanı eşim işe gittiğinde yada eğitime gittiğinde o yataktayaamıyorum korkutuyorlar nefes alamıyorum bağıramıyorum gözlrimi çamıyoum oan hemen dua ediyorum ve öyle kendime geliyorum geçenlerdede krkumu yendiğimi zannetim yattım v busefer süngerimsi birşey tuttum gerçi eşim gidine orada yatmıyorum kalkıyorum çok feci bir problem..

Ayyy bana da bu sabah oldu. Anneme bağırıyordum. Sesim çıkmıyordu. Duvara vurmak istedim hareket edemedim. Umarım bir daha olmaz.eyvahedigeldismile

psikoanalist nusret kaya diye birisi var.ben yıllardır aynı rüyaları görürdüm..onun sayesinde kurtuldum..onun kitaplarını okuyabilir internetten araştırabilirsiniz..
duyduklarınıza inanamazsınız..bebekken yaşadıgınız bir olay bile bilinçaltımıza yerleşip rüyalarımızda karşımıza çıkıyormuş..

ehom uzmanlik alanim oldu artik karabasan :kahve: bu seyle kucukken tanistim . koltukta kendi halimde oyle oynarken birden donardim heryer sallanmaya baslar ve garip garip sesler duyardim . Sonralara dogru bunun karabasan oldgnu ogrendim ve hergun gelirdi uyuyamazdim korkudan ama . Ayetel kursi de okurdum giderdi ama tekrar gelirdi . Bazen sacimi ceker bazende yastikla vurur gibi hissederdim sesler cikariodu hep . Su aralar yine gelio zaten hergun gelio ama korkmuyorum artik

gelirse gelsn nolck dlye dusunun :)
uykunuzu bolmeyin asla
mesela kolumuz uyusunca falan gelio yani bna ole
nalet sey onun yuzunden yan yatamiyorum hih

eşime de olurdu bir teyze yastığının yada yatağının altına siyah tesbih koy dedi bende dediğini yaptım çok şükür iyiyiz

benim bir arkadasim gece uykudayken ciglik atip esinin yanina sokuluyormus...tabiki eside o an uykuda korkuup buna ters hareket edip iteliyomus ..napsin adam ...bu kiz uykudayken iste birileri gelip icine girmek istiyormus ufak boylu birileri diyo...yazik yaaa cok korkuyo ...duada cok okuyormus yatmadan ...neyse bu..sormak istiyorum oluyomu yine diye ama belki olmuyosa aklina getirmiyeyim diye sormuyorum..allah yardimciniz olsun hepinizin...duadan eksik kalmayin...ben cep telefonuma her tür duayi yazdim ...hepsini yattigim zaman okuyorum...sizlerde yapin..iyi geceler

of naptin Zara abla yaa senağlama
gercekten cok kotu bende olsa kafayi yerdim senağlama

bana da olmuştu bikaç kere
ama psikolojik
çünkü çok düşünmüştüm ben böyle arkadaşlarımdan falan duyuyodum
o gece gördüm
evin içinde annemin içine girmiş bana deli gibi bakıyodu
bağırıcam sesim çıkmıyo
korkuyla uyanmıştım
ayy çok kötü bişey...

X