Uykuda karabasan

gecen hafta benimde rüyama geldi sagolsun
cok sIk girmez ama gecen hafta geldiginde uykusuz kaldim
yasayan bilir nasil korkunc oldugunu..
ben ilk zamanlar bunu kabus diye nitelendiriyordum sonradan
karabasan oldugunu ögrenince korkmaya basladim..
yoksa korkmuyordum ve geri yatabiliyordum..:çok üzgünüm:
cünkü tekrar yatincada tuhaf tuhaf rüyalar gördüm, rüya öyle rüyaki bide
sanki gercek gibi.. o rüyada bir kandirmaca aslinda..
bütün sayfalari okudum not aldim..
hepsini yapicam valla nerdeyse..
benim karabasanda ablamin kiligina giriyor hep...
ay allah hepimizin yardimcisi olsun...:Saruboceq:

gecen hafta benimde rüyama geldi sagolsun
cok sIk girmez ama gecen hafta geldiginde uykusuz kaldim
yasayan bilir nasil korkunc oldugunu..
ben ilk zamanlar bunu kabus diye nitelendiriyordum sonradan
karabasan oldugunu ögrenince korkmaya basladim..
yoksa korkmuyordum ve geri yatabiliyordum..:çok üzgünüm:
cünkü tekrar yatincada tuhaf tuhaf rüyalar gördüm, rüya öyle rüyaki bide
sanki gercek gibi.. o rüyada bir kandirmaca aslinda..
bütün sayfalari okudum not aldim..
hepsini yapicam valla nerdeyse..
benim karabasanda ablamin kiligina giriyor hep...
ay allah hepimizin yardimcisi olsun...:Saruboceq:

Nasıl yani, ablanın kılığınamı giriyor? akannehir

Ne yapıyor ki...İlk defa duydum...

Alla alla...

Nasıl yani ya... Çok şaşırdım. Demek gözünüz açıkken geliyor...

Peki gelip ne yapıyor ki? Bariz görüyormusunuz ne yaptığını?

Nasıl yani, ablanın kılığınamı giriyor? akannehir

Ne yapıyor ki...İlk defa duydum...

Ablamin kiligina giriyor derken, yani o karabasanin ruhu ablamin
icine giriyor ama rüyada tabiki, gercek degil..
ablam gibi davraniyor ilk basta , sonra birden elimi kolumu tutuyor sImsIKI
o an hareket edemiyorum hic bir sekilde..

Bundan 2 yıl kadar önce bana çok sık gelirdi
Hani diyorlar ya "beyin felci, yok şu ,yok bu" bunun onla alakası yok
Bu olayı gerçekten yaşayan çok iyi bilir
Ben baya baya mücadele ediyo gözlerimi açtığımda karabasanı görüyordum
Baya zor geçiyodu gecelerim
Ama çok şükür atık gelmiyo
Biraz hassas ve evhamlı yapıya sahipseniz birde üstüne üzüntü sıkıntınız varsa kaçınılmaz oluyo bu karabasan
Korkmamaya çalışın ve mücadele edin bi süre sonra gelmiycektir
Sadece canınızı yakmaya sizi korkutmaya çalışıyo cesaretli olun
Özellikle sıkma ve bastırma şiddetini arttırdığında ben zorla kafamı oynatarak boynumu çevirerek kurtulurdum
Sıcak su dökerken, sokakta çöp birikintileri gibi pisliklerin yanından geçerken ,banyo ve lavobaya girerken besmele çekmeyi unutmayın a.s
Bunlar gibi bazı nedenlerden dolayı musallat ta olabiliyorlar
İnanılması güç ama başka bi alem var bu bi gerçek
Yine diyorum yaşayan bilir !

B&M haklisin.. bende aynen senin gibi düsünüyorum..
bende artik yataga girince bi besmele cekip yatiyorum ama bakalim..
insallah gelmez bi daha ...:1no2:

Çok ilginç yaa benim bildiğim karabasan gözler açıkken gelen hareket edememe durumudur.
Bazı insanlar karaltı şeklinde görüyorlar.
Rüyada olduğunu hiç duymamaıştım.
Allah hepimizi korusun.

kızlar gece yatarken çok kalın sıcak tutacak kıyafetlerle ve özellikle çorapla yatmayın.
bunlar bedene hararet veriyor sıcağın etkisiyle insan kabus görüyor
kabusun etkisiyle daha çok hararet basıyor bir kısır döngü ta ki uyanana kadar.

yine yatmaya yakın ağır yiyecekler yemeyin.

birde karabasandır şudur budur düşünüp kendinizi korkutup psikolojinizi bozmayın ferah olun.

eger buna psikolojik bir sorun demezsek daha korkutucu olur soyliyim:)
bide karabasan gordugunu soyleyenler oldu cevremde hep beni gormus anlamadım he bunuda

kızlar gece yatarken çok kalın sıcak tutacak kıyafetlerle ve özellikle çorapla yatmayın.
bunlar bedene hararet veriyor sıcağın etkisiyle insan kabus görüyor
kabusun etkisiyle daha çok hararet basıyor bir kısır döngü ta ki uyanana kadar.

yine yatmaya yakın ağır yiyecekler yemeyin.

birde karabasandır şudur budur düşünüp kendinizi korkutup psikolojinizi bozmayın ferah olun.

bu madde su an için imkansız gibi bişi.

banada çok sık gelirdi bir zamanlar bu karabasan şimdi arada bir geliyo ne lanet bişey oldugunu çok iyi bilirim çogu gece ben sabaha kadar uyumazdım gelecek diye o kadar korkardım zamanla onun gelmesinede alıştım çok komik ama öyle dua okuduktan sonra gidiyodu biliyorum ilk göründügünde kedi kafası şeklinde göründü ve agzında purosu başında fotör şapkası vardı sonra bana dogu geldi ve ben korkudan yataga girince yatagıma yılan şeklinde girdi irkilip yatakdan atladıgımı biliyorum ondan sonrada beni bırakmadı sagolsun hep gelirdi hocaya gidip dua okutmuştum kabus gibiydi o günler ,bazı geceler gelirdi o gelecegi zaman anlardım kalbim çok hızlı çarpardı ,sonra üzerime yatardı bacaklarımı gögüslerimi okşardı ya bildiginiz bir insan gibi elleri heryerimde gezerdi bagırırdım sesim çıkmazdı sanki bütün kemiklerim birbirine görüyo gibi acı olurdu du aokuyunca yavaş yavaş gideri çok kötü çokk sizi benim kadar anlıyan olamaz yani

Bana da bir ara oluyordu. Böyle zamanda en iyisi rahatlamak. Böyle durumlarda kendimi rahatlatıyorum. Zaten karabasan geleceği zaman önce bacaklarım kasılıyor buradan anlıyorum fakat kendimizi sakinleştirebilirsek bunun çok yararı oluyor: rahatlayıp tekrar uykuya dalıyorsun. Dua etmek tabii ki çok önemlidir. Karabasa diye bir şey var mıdır bilmem ama dua ederken insanın inancı söz konusudur. Ve inanç çok önemlidir. İster Hristiyan ister Müslüman isterse Hindu olsun inanç çok önemlidir çünkü dua edince rahatlarsın seni koruyan bir güç olduğunu düşünürsün ve korktuğun şeyi kafanda bitirmiş olursun. Size tavsiyem dua edin ve kendinizi rahatlatın.

Bu aralar gelmiyo bi eksiklik var hayatımda hadi bakalım :KK53:

bana bu ara yine cok ugramaya basladi:KK43: 3 senedir bu böyle...üni finallerindneberi basima bela oldu...neler gördüm neler..önce üzerime atlio biri ama onu göremiyorum..bikeresinde illa ki görecem diye acilar icinde kivranip bogazmi skarken, gördüm onu. kapkara killi gölge gibi biseydi allahim ya..ve bu agrilardan sonra halüsinasyonlar baslyior genelde...canli canli gömülüp üzerime duvar örüldügünü, annemleri kardeslerimi birden odamda (ayaklari ters bi sekilde), sesler (genelde zil ve anahtar sesleri), isiklar ve kahkahalar hepsini de görüp duydum...bugün ise korkumdan yorganin altina girdim ama yinede biseyler gördümmm:KK43: birsürü insan surati bana dogru geliyordu...yasli genc kadin erkek of ne fenaydi...sonra ztn uyuyamadim, günüm mahvoldu resmen..bunlari görüdkten sonra tüm gün sarhos gibi olyuorum...

Son düzenleme:
bana da olur küçüklüğümden beri uykuya daldıktan sonra sesler duyarım kıpırdayamam gözlerimi açınca değişik varlıklar görürürüm..dua okumaya baslarım geçer..yatmadan once ayetel kursı okudugum zamanlarda olmazdı eskıden ama bazen okusam da oluyor.neyle ilgili oldugunu da çözemedım.psikologa gittim ,annem hocaya da götürdü dua filan yazdı ama bişey farketmedi.baş ucuma kuran koymuştu o da etki etmedi bende şunu farkettım ki sırt ustu veya yuz ustu yatınca oluyor yan yatınca olmuyor ama uyku sırasında olur da sırt ustu yatarsam anında gelıyor.yıllardır olur bana bunla yaşamaya alıştım artık valla.. :)

Merhaba herkese ÖnceLikLe bu anLattIkLarInIzIn aynIsI bendede OLuyor Son bir aydIr $imdiye kadar ben böyLe bir$ey ya$amamI$tIm kabus gibi nerdeyse her gece üzerime bir agIrLIk cöküyor uyanamIyorum evin icinde her$eyi görüyorum kIpIrdadIgInI her$eyin bagIrmaya caLI$Iyorum hareket etmeye caLI$Iyorum OLmuyor ter icinde kaLIyorum agLayarak uyanIyorum:KK43: Uyurken ben ne bir$eyden korkuyorum nede yemek yiyip yatIyorum bu ba$ka bir$ey ben nasIL kutuLurum bundan ?:KK43: Son 1 aydIr sevdigimLe cok sIkIntILIyIm cok üzüLüyorum acaba bundan mI diyede dü$ünüyorum acaba benim piskoLojik tedaviyemi ihtiyacIm var ne yapmaLIyIm ? :KK43:

bende uyku felcide var karabasanda var...
uyku felci genelde yüzüstü yattigimda, dogru nefes alamazsam oluyor.
olmasin korkusu o kadar icime islemis ki uykuda bile dikkat ediyorum artik yüzüstü yatmamaya...

karabasan sadece esimle birlikte uyurken oluyor :26: (esimle su an ayri ülkelerdeyiz)
onun yanindayken 2-3 hafta icinde 5 kere falan olur, ama cok agir bi sekilde
kendimi kaybediyorum avazim ciktigi kadar bagiriyorum, esim bazen 5 dk boyunca bagirdin susturamadim sakinlestiremedim seni diyor :/
okuyorum, dua ediyorum ama bi faydasini göremedim su an.
ama dedigim gibi sadece esimin yanindayken oluyor... cok tuhaf gercekten...

bu şey banada çok sık oluyor
gece ağır yemekle, yüz üstü veya sırt üstü yatmakla , sıkıntılı bunalımda falan olmakla alakası yok
her zaman her pozisyonda olabiliyor bana

tam detayına girmeyim ama basıldığım anda sanki zaman duruyor başka bir boyuta giriyor gibi oluyorum
eşimin nefes alışları ve saatin sesi artıyor
ilk zamanlar kımıldayamazdım ama artık sesimi çıkarıyorum ve eşimi uyartabiliyorum

yaşadıklarıma ilk zamanlar eşim ve ailesi inanmıyorlardı
aynı şeyler kaynatamında başına geliyormuş
eğer bana inanmıyorsanız o zaman babamda yalan söylüyor , yok eğer babamı basıyor diyorsanız benide basıyor. inanıp inanmamak size kalmış dedim

artık böyle olduğu zaman eşimle tv izliyoruz
ben uyursam o başımı bekliyor

Herkes piskoloji açısından bakmış birde din açısından bakın. Yapmanız gereken birşeyi yapmamışsınız demektir. Dua okuyup yatmayı deneyin hatta mümkünse 2 rekat namaz kılın. Kelime-i Şehadet getirin hemen gidiyorlar. Benim yaşım küçük banada oluyo arada bir dua okuyun abdest alın.

X