Uzaklık ilişkiyi ne kadar etkiler?

ben bildim bilesi uzagım soyle etkiliyor bazı seyleri yuzyuze konusmanın yeri ayrı onu yapamıyorsunuz ama onun dısında sorun olmadı allaha sukur

etkilemez mı allahtan benimkısıyle aynı lise ve aynı universite okuduk o yuzden birbirimizden hiç ayrı kalmadık ... onu bir hafta görmesem yapamam ya

etkilemez mı allahtan benimkısıyle aynı lise ve aynı universite okuduk o yuzden birbirimizden hiç ayrı kalmadık ... onu bir hafta görmesem yapamam ya

isin icine mecburiyetler girince yapmak zorunda kaliyorsun malesef livcim..

esimle bes yildir tanisiyor o turkiyede yasiyordu ben yurt disinda trde tatilde iken tanistik ve ben tabiki yasadigim ulkeye geri dondum bu sekilde bes yilimiz gecti suan Allaha cok sukur yanimda inanin hic kolay degil sevgi bitmiyor ozlemle birlikte sevgide artiyor ama o surec icinde yasananlar birkere ulasamadiginda ona biseymi oldu diye aglama krizlerine girmek bak basligi okudum o gunlerim aklima geldi uykusuz okula ise gittigimi hatirliyorum ona bisey oldu korkusu ile uyuyamadigm gunleri depresyona girip kimse ile gorusmedigim odamdan sadece affedersiniz tuvalet ve banyo icin ciktigim gunlerim oldu tek iletisim bilgisayar ve telefon cok zor inanin cok zor ama sonuc guze l tabiki suan yanimda ve bitti o gunler amaa hala kendimi toparlamis degilim o gunleri unutamiyorum..:KK43:

etkiliyor.hemde çok kötü etkiliyor.birzamanlar birileri bunu bana deseydi gülerdim..ama şimdi bizzat yaşadım.canım dediğin herşeyim dediğin.elinden kayıp gidiyor :KK43:(((

şöyle söyliyim...
normalde her gün birlikteyken artık hiç görüşemiyolarsa mesela..ve ne zaman görüşecekleri de belli değilse...
yani sürekli sayılır:gitme:
gerçekten etkiler mi?mafoldumben

tam benliik bir konu tamam bizimkisi süresiz bir ayrılık değildi ama 4 senelik birlikteliğimiz boyunca her haftasonu görüştük msnde yazışmalar falan cabası oda yetmedi aynı yerlere terciih yaptık aynı ilde aynı okulda aynı sınıftaydık hatta..

Burası beni biraz yorduu hatta hergün yanyana olmak bıktırdı evlenince napıcaz falan diyodum ama sonra o yaz memleketine gitmek zorunda kaldı lbirden bire 3 ay bir ayrılık girdi aramıza ben o kadar kötü oldum ki ve çalışyodu ancak mesajlaşıyodukk..
Kaç ay geçmişti ben hala alışamamıştım yokluğuna,bir ara sanki hayatımda yokmuş gibi geldi en ufak kavgalarımızda sanki soğuyordum ondan görmeyince de tahmin edersiniz işte..

Ama açıkçası bu ayrılık bize yaradı aramızdaki sevgi sanki büyüdü heyecan arttı..Bu ilişkiye göre değişir yaşayıp göreceksiniz malesef kii ne olacağını:nazar:

tam benliik bir konu tamam bizimkisi süresiz bir ayrılık değildi ama 4 senelik birlikteliğimiz boyunca her haftasonu görüştük msnde yazışmalar falan cabası oda yetmedi aynı yerlere terciih yaptık aynı ilde aynı okulda aynı sınıftaydık hatta..

Burası beni biraz yorduu hatta hergün yanyana olmak bıktırdı evlenince napıcaz falan diyodum ama sonra o yaz memleketine gitmek zorunda kaldı lbirden bire 3 ay bir ayrılık girdi aramıza ben o kadar kötü oldum ki ve çalışyodu ancak mesajlaşıyodukk..
Kaç ay geçmişti ben hala alışamamıştım yokluğuna,bir ara sanki hayatımda yokmuş gibi geldi en ufak kavgalarımızda sanki soğuyordum ondan görmeyince de tahmin edersiniz işte..

Ama açıkçası bu ayrılık bize yaradı aramızdaki sevgi sanki büyüdü heyecan arttı..Bu ilişkiye göre değişir yaşayıp göreceksiniz malesef kii ne olacağını:nazar:

sağol canım yorumun için...
evet yaşayıp görüyoruz gerçekten..Allaha şükür bi değişiklik yok ama zor olmuyo mu kesinlikle oluyo..:gitme:
umarım çok uzun sürmez:Saruboceq:

benim için de tam benlik diyeceğim bir konu bu.
sevdiğimle seneler var ki ayrı şehirlerdeyiz. şanslıysak eğer senede 3 kez falan görüşebiliyoruz.
yine de öyle çok yakınız ki hep yanımda sanki. 4 sene bitti eylülde. her gün bir önceki günden daha çok seviyorum onu. bir kaç kez tökezledik düşer gibi olduk ama hiç bırakmadık ellerimizi. eskisinden daha güçlü devam ettik.
evet zor, özlemek çok ağır, gerçekten büyük yük..
hep bir sınavın içinde olduğumuzu düşünüp güç alıyorum kendimden ve ondan.
biliyorum ki sabrın sonu selamettir ve biz hasret dolu yolun çoğunu yürüdük. ama yolun sonundaki şu güneş yok mu koşasım geliyor kilometrelerce:)
velhasıl canlarım,
aramızdaki mesafe sadece ayrıntı.

benim erkek arkadaşım iş nedeniyle çok sık yurtdışına yada şehirdışına çıkmak zorunda kalıyor ama bu sürelerde hep bir kopma uzaklaşma yaşıyoruz ona göre bi sorun yok işleri oluyor yoğun oluyor beni aramaması ona göre beni unuttu anlamına gelmiyor, son yurtdışına çıkışında yine aynı şey oldu bana mail atana kadar aramadım, ne zaman mail attı o zaman bende cevabımda bu düşüncelerimi anlattım, bu seferde korkudan rutine bağladı otomatik mesajlar yollamaya başladı sabah günaydın öptüm akşam iyi geceler öptüm gibi şeyler :eek:klava: ama ne zaman gitse bi kopukluk mutlaka oluyor geçici bir uzaklaşmada olsa iletişim kopukluğu araya giriyor aramıyor sormuyor bazen günlerce, bu huyuna sinirr oluyorum sizce bu gibi bi durumda napılmalı artık söylemekten ben usandım yani :umursamaz:

benim düşünceme göre eğer ilişkinin temeli sağlamsa aradaki sevgi bağı bağlılık kuvvetliyse bu ilişkiyi uzaklık etkilemez gözden ırak olan gönüldende ırak olmaz o zaman, ama eğer tersi yaşanıyorsa o zaman ilişkinin temeli o kadar sağlam deil demektir haksızmıyım :sinifsinif:

biz üniversitedeyken sürekli beraberdik, herşeyi birlikte yapardık..

okul bitti, şimdi o antalyada ben samsunda.. nişanlandık ama hadi dedimmi görüşemioruz tabi, okul bitince sorumluluklarda arttı iş var malesef, 2-3 ay görüşemediğimiz zamanlarda oldu ama hiçbizaman etkilemedi bu bizi.. tabiki çok özledik hala da özlüoruz ama sevgimizde azalma ilgide azalma olmadı hiç..

1.5 yıldır bu şekilde devam edioruz, birbirimizi uzaktan sevmeyide öğrendik biz a.s

canim bu sordugun soru iliskiyi yasayan kisilere bagli...ben kendi hikayemden ornek veriim...esimle bi iliskimiz vardi, sonra o yurtdisina gitti ailesiyle birlikte...ben hic gitme demedim, diyemedim, onun hayatiydi...hic karismadim...ama cok uzuldum...ona guveniodum ama acaba beni aldatir mi, terkeder mi(ya da ben onu terkederim ve ayrilir miyiz?) gibi dusuncelerim cok oldu...ama esim adam gibi adam cikti...ailemle tanisti gitmeden once, hatta bana yuzuk takti gitmeden (ikimiz aramizda taktik) sonra gitti...yaklasik 1,5 yil gelemedi Turkiye'ye cunku parasi yoktu, maddi durumlari iyi degildi zaten Turkiye'deyken de ayrica yurt disinda hemen is bulamadi...is bulsa bile isverenler kullanmak istiyodu az para veriolardi...ama o yilmadi, para biriktirmeye calisti, biriktirdiklerini bana gonderdi benim banka hesabimda kalsin falan diye...beni hic bir zaman aldatmadi (cok eminim), hic ilgisi azalmadi hatta normalden daha cok titredi ustume aldatmayayim falan diye...sonra sozunu tuttu, bana surpriz yapti cikip geldi bir gun, evin zili caldi kapiyi bir actim karsimda esim delikafadulden sok olmustum kafamçokkarıştı .evlendik opuyorumnanaktan sonra ben esimin yanina gitmek icin vize bekledim 5.5 ay Turkiye'de alemin yaninda kaldim falan yine ayri kaldik...esimle cok ayrilik yasadik, iliskimizi cok yipratti ayriliklar, iliskimiz basinda cok degisikti suan cok daha degisik bir hal almis durumda kaydirigubbakcemile3 uzaklik cok zor, yani ustesinden gelinse bile iliskide yaralar aciyor...ama birbirimizi cok seviyoruz herseye ragmen :kedi:

Son düzenleme:
benim düşünceme göre eğer ilişkinin temeli sağlamsa aradaki sevgi bağı bağlılık kuvvetliyse bu ilişkiyi uzaklık etkilemez gözden ırak olan gönüldende ırak olmaz o zaman, ama eğer tersi yaşanıyorsa o zaman ilişkinin temeli o kadar sağlam deil demektir haksızmıyım :sinifsinif:

canim bunu tecrube etmis biri olarak soyle soyleyeyim, iliskinin temeli ne kadar saglam olursa olsun, cift birbirinin ne kadar severse sevsin askta ayrilik cok zor. bu yuzden bazen oyle yorgun hissediyorsun ki kendini uzaktan uzaga iliski yurutmekten, inceldigi yerden kopsun biktim artik boyle ayri ayri nereye kadar diyosun...uzaklik iliskinin icine girdi mi aradaki sevgi herseyi halletmiyor. askerlik olsa tamam, sayili gun, 5.5 ay ya da 15 ay yani ne kadar ayri kalinacagini biliyorsun ve sabretmek daha kolay oluyor...kavusmamiza 3 ay kaldi 5 ay kaldi diye kendini teselli edebiliyorsun ama sayili gun olmadiginda hersey MUAMMA! ayri olunca ciftler cok tartisiyor, kiskancliklar artiyor, karsilikli kisitlamalar artiyor, guvensizlik ister istemez artiyor...hele bi de ayri ulkelerdeysen telefonla gorusmek icin bile bayagi para gerekiyor, ulkeler arasi saat farki oluyor (sen gece uyurken sevgilin gunduz nerde ne yapiyor merak ediyorsun tabi eger arada cok saat farki varsa, esimle benim aramda 7 saat fark vardi :1shok:) internette bile gorusmeye firsat bulamiyorsun!

esimle bes yildir tanisiyor o turkiyede yasiyordu ben yurt disinda trde tatilde iken tanistik ve ben tabiki yasadigim ulkeye geri dondum bu sekilde bes yilimiz gecti suan Allaha cok sukur yanimda inanin hic kolay degil sevgi bitmiyor ozlemle birlikte sevgide artiyor ama o surec icinde yasananlar birkere ulasamadiginda ona biseymi oldu diye aglama krizlerine girmek bak basligi okudum o gunlerim aklima geldi uykusuz okula ise gittigimi hatirliyorum ona bisey oldu korkusu ile uyuyamadigm gunleri depresyona girip kimse ile gorusmedigim odamdan sadece affedersiniz tuvalet ve banyo icin ciktigim gunlerim oldu tek iletisim bilgisayar ve telefon cok zor inanin cok zor ama sonuc guze l tabiki suan yanimda ve bitti o gunler amaa hala kendimi toparlamis degilim o gunleri unutamiyorum..:KK43:

seni oyle iyi anliyorum ki biz de esimle ayni seyleri yasadik...o gunler benim psikolojimi cok bozdu, esiminkini de. eskisi gibi degilim...o gunler cok sey aldi goturdu ikimizden de...sinir stress yaptik hep...esimin stressten kafasinda sac kalmadi neredeyse...ben de kilo verdim, aglama krizleri desen hic bitmedi zaten. benim de geceleri uyumayip, esimle telefonda sabaha kadar konusup-tartisip-aglayip ise-okula gec gittigim, hic gidemedigim, uykusuz gittigim coooook oldu kafamçokkarıştı zombi gibiydim zaten aradaki saat farkindan dolayi gecen gunduzum birbirine karismisti...offf icim daraldi beaaaa senağlama

ben izmirdeyim sevgilim istanbulda..
etkılıyor evet ama sevgi güçlü olunca herşeyin üstesinden geliniyor.
ilişkinin güven vermesi gerekiyor ve gerçek sevginin olması gerekiyor..

Bence kesinlikle etkiliyor, bir zaman sonra iletişimsel problemler çıkıyor ortaya. ve bu sorun zamanla aşılsa da, ilişkiyi yavaş da olsa yıprattığı kanısındayım.

İlişkiye en büyük zararı ön yargılar veriyor.
Birazda hayatı akışına bırakıp yaşayarak görsek iyi olmaz mı tatlışlar? a.s.

Canım bizde hep birlikteydik erkek arkadaşımla ayny şehirde yaşıyorduk her haftasonu buluşuyorduk ve oda yetmezmiş gibi msj,aramalar oluyordu 2006da başladık çıkmaya hatta,tercihlerimizi bile aynı şehire,okula,bölüme yaptık aynı sınıftayız herkez şaşırıyordu yerimseniben

Geçen sene ilk defa ailesinin yanına gitti babasına yardım edicekti çok zorlandım gerçekten hiç kolay değildi resmen psikolojim bozulmuştuu.Tarifsiz bi özlem hissediyordum heleki,çalıştığı iş ağırdı günde en fazla 1-2 msj atabiliyordu kendimi çok yalnız hissediyordum..Birlikte gittiğimiz yerlerden geçemiyordum bilee oturduğu yer bana yabancı geliyordu o olmadan:sinifsinif:

Haziranda gitti sınavlarımız olmasa hiç gelemeyecekti temmuz-ağustosta sınavlara geldi,eylülde de kayıtlara geldi o şekilde görüştük gene gitti ekimde geldi yanii.Tamam hergün görmek beni çok sıkıyordu bazen ama iç görüşmemek te çok fenaaa koyuyorduu..

Alışacağımı biliyordum ama alışana kadar çekeceğim yük ağır geliyordu resmen o günler geride kaldı şükürler olsun ki:Saruboceq:

Her şeyin azı karar,çoğu zarar bence.Aranızdaki aşka,saygıya,güvene bağlı herşey açıkçası bende bazen soğudum düşün kii ne kadar üzülmüştüm ama alıştım onsuzluğa zaman geçtikçe.Seninle ne kadar ilgilendiğinede bağlı bencee :1closedeyes:

Canım bizde hep birlikteydik erkek arkadaşımla ayny şehirde yaşıyorduk her haftasonu buluşuyorduk ve oda yetmezmiş gibi msj,aramalar oluyordu 2006da başladık çıkmaya hatta,tercihlerimizi bile aynı şehire,okula,bölüme yaptık aynı sınıftayız herkez şaşırıyordu yerimseniben

Geçen sene ilk defa ailesinin yanına gitti babasına yardım edicekti çok zorlandım gerçekten hiç kolay değildi resmen psikolojim bozulmuştuu.Tarifsiz bi özlem hissediyordum heleki,çalıştığı iş ağırdı günde en fazla 1-2 msj atabiliyordu kendimi çok yalnız hissediyordum..Birlikte gittiğimiz yerlerden geçemiyordum bilee oturduğu yer bana yabancı geliyordu o olmadan:sinifsinif:

Haziranda gitti sınavlarımız olmasa hiç gelemeyecekti temmuz-ağustosta sınavlara geldi,eylülde de kayıtlara geldi o şekilde görüştük gene gitti ekimde geldi yanii.Tamam hergün görmek beni çok sıkıyordu bazen ama iç görüşmemek te çok fenaaa koyuyorduu..

Alışacağımı biliyordum ama alışana kadar çekeceğim yük ağır geliyordu resmen o günler geride kaldı şükürler olsun ki:Saruboceq:

Her şeyin azı karar,çoğu zarar bence.Aranızdaki aşka,saygıya,güvene bağlı herşey açıkçası bende bazen soğudum düşün kii ne kadar üzülmüştüm ama alıştım onsuzluğa zaman geçtikçe.Seninle ne kadar ilgilendiğinede bağlı bencee :1closedeyes:

canım öncelikle teşekkür ederim ilgin için..
bu konuyu açalı oldu baya..o zamanlar endişelerim vardı bu anlamda..
çünkü biz dedim ya 4 yılın belki her gününü her dakikasını birlikte geçirdik..
aynı sınıftaydık her an birlikteydik..
herkes bizi parmakla gösterirdi nasıl yürütüyosunuz bu kadar bir arada olupta diyolardı..
ama biz çok memnunduk..:asigim:
sonra işte okul bitti başta çok zor geldi ama alıştım galiba..
ama dedim ya 5 aralıkta geldi ve hemen o gün akşam döndü..:gitme:
ya neye uğradığımızı şaşırdık bi hayal gibiydi ya sanki o gün..
çok çok çok kötü oldum..ne kadar ağladım..senağlama
2 günde falan geldim kendime...
yani görmeyince alışıyosun bir şekilde ama gördüğün zaman da dayanamıyosun bir daha ayrılmak istemiyosun..
Allaha şükür bu uzaklık bizi etkilelemedi çok fazla..
sevgisinden şüphe etmedim hiç..
ilgisizlik falan da yok çok şükür..:nazar:
Rabbim herkesin gönlüne göre versin..sevenleri kavuştursun...:Saruboceq:

X