Uzun süreli ilişkisinde ilk adımı atanlar ve atmaya hazırlananların topiği :))

İyiysen sorun yok canım kafana takma zaten bol bol gez eğlen :KK16:

Geçen güne kadar kafama takıyordum hatta yemek bile yiyemiyordum sonra düşündüm kızdım kendime kaç yaşındasın yeni yetişen ergenler gibi yapıyosun kendini azcık mantıklı düşün diye azarladım kendimi o gün bugündür mutluyum :KK70:

Geçen güne kadar kafama takıyordum hatta yemek bile yiyemiyordum sonra düşündüm kızdım kendime kaç yaşındasın yeni yetişen ergenler gibi yapıyosun kendini azcık mantıklı düşün diye azarladım kendimi o gün bugündür mutluyum :KK70:

İyi demişsin kendine kimsenin seni üzmesine izin verme.
İnsanlar seni mutlu ettiği sürece yanında kalmalarına izin ver en güzel yaşlarımızı üzülerek geçirmek kendimize yaptığımız en büyük haksızlık olur.
Ama merak ettiğim bir şey var neden ayrıldınız canım gelmemesi yüzünden mi?

İyi demişsin kendine kimsenin seni üzmesine izin verme.
İnsanlar seni mutlu ettiği sürece yanında kalmalarına izin ver en güzel yaşlarımızı üzülerek geçirmek kendimize yaptığımız en büyük haksızlık olur.
Ama merak ettiğim bir şey var neden ayrıldınız canım gelmemesi yüzünden mi?

Aslında herşey birikti sanırım.Son zamanlarda özellikle her halta kızıyodu önceden kızmadığı şeyleri bile çok büyütür hale gelmişti.Dayımın arkadaşı murat abi geldi yurt dışından 44 yaşında bizim burda türkü bar tarzı bi yer görmüş oraya gidelim dedi annem ben murat abi gidecektik söyledim benimkine bir sürü hakaret ne işin var barda pavyonda bilmem ne sonra gitmedik zaten ben gitmesek olmaz mı dedim olur dedi murat abi gitmiyoruz dedim hala uzatıp bir sürü laf söyledi uzatmaları oynuyoruz uçurumun kenarındayız farkında mısın dedi bende bütün gece bu söylediklerini düşündüm kendimi daha fazla küçük duruma düşürüp aşağılatmak istemedim ayrılık msjını attım..Ona göre ayrılık nedenimiz maddiyat ama gerçekten seven erkek bırakmaz ben inanmıyorum.

canım cevap verdiğinde beğeni yap , görmeyebilirim çünkü.

iyi gibiyim , ayrılmışsınız..okudum biraz önce, hakkında hayırlısı olsun balım :KK54:

Evet canım kangren kolu kestik daha fazla zarar görmeden :) Amin hepimiz için öncelikle hayırlısı olsun..

Aslında herşey birikti sanırım.Son zamanlarda özellikle her halta kızıyodu önceden kızmadığı şeyleri bile çok büyütür hale gelmişti.Dayımın arkadaşı murat abi geldi yurt dışından 44 yaşında bizim burda türkü bar tarzı bi yer görmüş oraya gidelim dedi annem ben murat abi gidecektik söyledim benimkine bir sürü hakaret ne işin var barda pavyonda bilmem ne sonra gitmedik zaten ben gitmesek olmaz mı dedim olur dedi murat abi gitmiyoruz dedim hala uzatıp bir sürü laf söyledi uzatmaları oynuyoruz uçurumun kenarındayız farkında mısın dedi bende bütün gece bu söylediklerini düşündüm kendimi daha fazla küçük duruma düşürüp aşağılatmak istemedim ayrılık msjını attım..Ona göre ayrılık nedenimiz maddiyat ama gerçekten seven erkek bırakmaz ben inanmıyorum.

Anladım canım en iyisini yapmışsın.
Mutlu olmayı hakkediyorsun mutsuz olmayı değil.
Ve çocuğun tavırları çizgiyi aştı.Bahane olarak maddiyat demiş ama hayır maddiyat değil o sadece bahanesi.
Senin böyle daha mutlu olacağına inanıyorum o aklından kalbinden çıktıktan sonra hayatına girecek kişinin seni daha çok mutlu edeceğini düşünüyorum.Dönüp arkana baktığında keşke daha önce bitseydi diyeceğini duyar gibiyim..

5 yıllık bi süre az bi zaman değil peki senin ailen bilmiyor mu hiç sevgilin olduğunu ? saklanmalar falan demişsin ondan sorayım dedim.
Ailen bilince daha farklı olur yani bi rahatlarsın ve askere gidip gelmeden iş bulmadan yüzük takmayı bu kadar sorun etmezsin.
Ben kendimden örnek vereyim benimde 3 senelik bi ilişkim var.
Sevgilim geçen yıl gitti askere kısa dönem bu sene kışın döndü şu an iş arama sürecindeyiz pat deyince iş bulunmuyor maalesef.
Biz çok istiyoruz bi an önce evlenmeyi her fırsatta bunu dile getiriyoruz yalnız iş güç olmadan yürümeyeceğini de biliyoruz bu yüzden bekliyoruz. Nişan yapmadık istesek yapardık sonuçta benim ailemde tanışıyor sevgilimle. Fakat uzun süre nişanlılık dönemi fazla sorumluluk ve sorun getirir.
O yüzden işe girelim hemen nişan yapıp ardından 4-5 ay içinde de nikah diye planlıyoruz.
Hayat şartları maalesef zor bu devirde pat diye evlenmek için paranın bol olması lazım.. :KK14:

saklanmak şu anlamda
benim yaşadığım yer küçük ve
sevgilimin varlığından haberdar olsalarda
onu ailemin gözüne sokamam çünkü bi resmiyet yok:KK14:
kaldıki ben bütün sülalenin ilkiyim o yüzden aşırı derecede üstüme düşme kıskanma vs var
daha geçen sene dayım bizi yolda gördü diye düşman oldu bana evden kovdu
yani bu konuda tutumlar böyle yaşım kaç olursa olsun malesefki yaşadığım yerin alıştırdığı bi yaşam tarzı bu
bu arada benim geniiiş ailemden sadece bikaç kişi biliyo dediğim gibi söyleyemiyoruz
bilseler de dile getiremiyorum
ailemdense sadece annem biliyo ama
gene de ben dışarı çıkacak olsam anneme buluşacağımızı söyleyemem
çoğu zaman sorun bile çıktığı oluyor bunlardan bıktım aslında:KK14:
bide benimkinin işi var (ama tabi devlette işe girmesi şart bu onların fikri ve bahanesi)
tamam devlet olsun diyoruz bu konudada sıkıntı yok okuduğu bölüm vs itibariyle iş bulması kolay
hatta haziran temmuz gibi bi yerlere başvurmayı düşünüyoruz muhtemelen olacak..
peki ben size şunu sorayım
acaba biz de yarın bigün bu yolda adım atsak kısa sürelerde hemen evlenebilir miyiz yani uzatmadan
bu kadar bekledim bari o sürede beklemeyim

shanna canım tesadüf eseri gördüm üzüldüm ya :KK43: inş hkkında hayırlısı olur. son zamanlarda deişmişti yazdıklarından anladığım sen hastalığa yormuştun hep demekki ilişki bitiyormuş:KK43:

saklanmak şu anlamda
kaldıki ben bütün sülalenin ilkiyim o yüzden aşırı derecede üstüme düşme kıskanma vs var
yani bu konuda tutumlar böyle yaşım kaç olursa olsun malesefki yaşadığım yerin alıştırdığı bi yaşam tarzı bu
bu arada benim geniiiş ailemden sadece bikaç kişi biliyo dediğim gibi söyleyemiyoruz
bide benimkinin işi var (ama tabi devlette işe girmesi şart bu onların fikri ve bahanesi)
tamam devlet olsun diyoruz bu konudada sıkıntı yok okuduğu bölüm vs itibariyle iş bulması kolay
acaba biz de yarın bigün bu yolda adım atsak kısa sürelerde hemen evlenebilir miyiz yani uzatmadan

Kaç yaşındasın da dayın seni sevgilinle gördü diye evden kovma hakkını kendinde buluyor?
Hem ne var bunda kıyıda köşede kötü bir şey yapmamışsın ki böyle bi tavır sergilemiş.
Böyle konularda böyle korkak ürkek olmayın ya sende bi bireysin biriyle görüşüp sevgili olman kadar doğal bir şey yok.
Evlenmeye karar verdiğinizde ailenle tanıştırdığında adam pat diye zembille gökten inmicek ya o zaman sorun olmuyorda sevgili olarak birbirinizi tanıyınca mı sorun oluyor ah bu ailelerin dar görüşleri....
Nişanlı olunca parmağa yüzüğü takınca her şey tamam oluyor onlara göre ama o parmaktaki yüzüğün nişanın sözünde garantisi yok...

Kaç yaşındasın da dayın seni sevgilinle gördü diye evden kovma hakkını kendinde buluyor?
Hem ne var bunda kıyıda köşede kötü bir şey yapmamışsın ki böyle bi tavır sergilemiş.
Böyle konularda böyle korkak ürkek olmayın ya sende bi bireysin biriyle görüşüp sevgili olman kadar doğal bir şey yok.
Evlenmeye karar verdiğinizde ailenle tanıştırdığında adam pat diye zembille gökten inmicek ya o zaman sorun olmuyorda sevgili olarak birbirinizi tanıyınca mı sorun oluyor ah bu ailelerin dar görüşleri....
Nişanlı olunca parmağa yüzüğü takınca her şey tamam oluyor onlara göre ama o parmaktaki yüzüğün nişanın sözünde garantisi yok...

ben 23üme yeni girdim
bilmiyorum ya hala ailemin gözünde dünkü bebeğim ben
tabiki kötü bişey yapmıyordum ama beni kıran sadece bana güven duymaması dayımın
ben laylaylom bişey yaşamıyordumki bana güvenmesi lazımdı yanımda birisi varsa öylesine birisi değildir o
üstelik anneme de telefon açıp ağıza alınmayacak şeyler söylemiş en çok buna deli oldum
aslında ailemin ne istediğini de bilmiyorum alıp karşıma açık açık konuşamadım
kaldıki değil kendi ailemle konuşmak onun ailesinin bahanelerini bile duymaktan bıktım artık
herkeste aynı terane hep bi bahaneler hep bi dur bu olsun dur şu olsun..
ya biz bi adını koyalım herkes rahat etsin sırayla hepsi olsun
yoksa ben evdi arabaydı beklersem benimki zor

saklanmak şu anlamda

Annen biliyorsa madem dayın aradığında sana arka çıkması gerekirdi. Anneler bildikten sonra daha bi rahat oluyor hem sen onunla buluştuğunu söylemesen bile anlar annen yani.
Kaçıncı sınıfta okuyor sevgilin bilmiyorum eğer son seneyse işe ne zaman girecek ve ne zaman askere gidecek
Hem askere giderken bence aileni al karşına anlat durumu askerlik yani sonuçta Allah korusun herşey olabilir.
Yaşın 23 çokta küçük değilmişsin ailenle mantıklı bi şekilde konuşabilirsin.
E iş ciddiye binecekken ne diyeceksin biri var istemeye gelecekler diye peki ailen sormayacak mı kimdir necidir nerden tanışıyorsunuz ?
Hepsi açığa çıkacak o zaman sorun olmayacakta şimdi adam gibi anlatırsan mı sorun olacak..
Bence daha fazla beklemeden ilk önce annenle konuş adam akıllı sonra o babana söyler zaten bu kadar çekinmemelisin ailen onlar.

Annen biliyorsa madem dayın aradığında sana arka çıkması gerekirdi. Anneler bildikten sonra daha bi rahat oluyor hem sen onunla buluştuğunu söylemesen bile anlar annen yani.
Kaçıncı sınıfta okuyor sevgilin bilmiyorum eğer son seneyse işe ne zaman girecek ve ne zaman askere gidecek
Hem askere giderken bence aileni al karşına anlat durumu askerlik yani sonuçta Allah korusun herşey olabilir.
Yaşın 23 çokta küçük değilmişsin ailenle mantıklı bi şekilde konuşabilirsin.
E iş ciddiye binecekken ne diyeceksin biri var istemeye gelecekler diye peki ailen sormayacak mı kimdir necidir nerden tanışıyorsunuz ?
Hepsi açığa çıkacak o zaman sorun olmayacakta şimdi adam gibi anlatırsan mı sorun olacak..
Bence daha fazla beklemeden ilk önce annenle konuş adam akıllı sonra o babana söyler zaten bu kadar çekinmemelisin ailen onlar.

aslında annem bana çok destek oldu asla bak kardeşlerimle ne haldeyiz senin yüzünden vs demedi diyecek bi insan da değil..zaten en çok onun için mutluyum
annem ben mutlu olayım da nolursa olsun diyen bi insan çok şükür ne iş hayatıma ne de başka bişeye karışır

ama daha öyle rahat ahat anlatamıyorum bu mevzuyu sadece laf arasında açılırsa devamını getirebiliyorum
yada şaka yollu konuyu açıyorum sonra öyle rahat konuşabiliyorum
daha önce de annemle konuşmuştuk ama dedi ki senin söylemenle ben mi diyeyim tamam gelsiler diye
onlar haber gönderir dedi o zaman bizde buyursun gelsinler deriz..kadın da haklı

şuan annemin dediği bişi yok sadece askere gitmeden bi yüzük takalım içimiz rahat olsun bneden rahatça haberdar olsun o da aileside dedim ya sen sevgiliyken de haberleri olabilir askerdeyken zor olur daha çok sorumluluğun olacak ve sana karışılacak dedi
benim sevgilim 2yıllık mezunu ve bu eylülde lisans tamamlama için aöfye başvurucaz hem bu sayede kısa dönem hakkıda olacak
bu bikaç ayda da kpssden kadro bekliyoruz olursa inşallah işe de girmesi kolay olacak okuduğu bölüm nedeniyle

bilemiyorum aslında durumum gayet iyi annem bilip destek çıkıyo ama ben hala neden bu kadar üzülüyorum kendime sorduğumda bunun cevabını veremiyorum..sıkıntımın adı yok..şimdilik içime atıyorum benimki bir iki aya kadar istemeye göndereceğini söyledi
şimdilik onu bekliyorum..bu arada aben son sınıftayım 1ay sonra mezun olucam ve benimde iş durumum zor değil inşallah o da olacak

yawrum o topıge motıve olmak amacıyla arada bende ugrucam destek cıkalım bırbırımıze:KK1:

selam canm naber

Gel tabi kuzum destek oluruz :)
Senin nasıl gidiyor çalışma bakalım var mı bi gelişme :)
Bende gelişmeler var :)

Gel tabi kuzum destek oluruz :)
Senin nasıl gidiyor çalışma bakalım var mı bi gelişme :)
Bende gelişmeler var :)

off canım ben cok boşladım bı ara super gıdıyordum:/
geleyımde barı bende o topıkte dısıplıne gırerım, valla zayıflamadım herhalde ama yogun yaptıgım donem bacaklarda felan sıkılasma oldu sankı

ne var onda şimdi ki hakaretler ediyor bilmem neler söylüyor bir de gitmediğin halde uzatıyor
ne gibi hakaretler etti ağır hakaretler mi
çocuk gibi davranmış gerçekten kaç yaşında adam ama mantıklı düşünemiyor heralde
mantıklı davransa 40 yaşında dayının arakdaşını kıskanmaz heralde hiç olgun değil sanırım
boşver canım ALLAH dha iyileerini çıkarsın karşına

off canım ben cok boşladım bı ara super gıdıyordum:/
geleyımde barı bende o topıkte dısıplıne gırerım, valla zayıflamadım herhalde ama yogun yaptıgım donem bacaklarda felan sıkılasma oldu sankı

tıldaaa:KK3:naber gıııı nasıl gidiyor düğün hazırlıkları

X