Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Kadın-doğuma gittim bugün, tekrardan smear için çağırmışlardı. Bu sefer aynı doktor yoktu. Siğillerim vardı yaktırdım sonra kalmadı bir daha da çıkmadı dedim. Aşıyı sordum zaten sana geçmiş virüs yaptırman anlamsız dedi. O aşıyı siğil sana bulaşmadan yaptıracaktın dedi. Aynı zamanda zaten onu özeller 600 tl ye yapıyorlar dedi. Daha önce ki doktora sorduğum da yaptırabilirsin tekrardan siğillerinin çıkmasını engeller demişti. Fiyatı da 1000-1500 tl arası o da aynı şekilde özelde yaptırabilirsin demişti. Şimdi kafam karıştı hangi doktorun dediğine inanmalıyım. Bu kadar mı habersizler birbirlerinden, bir bilgiden yoksunlar. :bbo: İlerde rahim ağzı kanseri olma riskim yüksekmiş!

janım hıc bı kısının dedıne sen boswer aldırıs etme

ası sıgıl bulasmadan once doru etkılı koruyucu daha fazla ama sen su an hpv 6 11 tıpını kaptıysan ılerde sıgıl cıkmıca anlamına gelmes ası senı hpv 11 16 tıpınden korur bı ust tıpten bence hıc bısı bekleme we hemen ası ol

ben hedef eza deposunda calısan arkadsıma rıca ettım
ılk asımı doktor arkadsıma rıca ettım 170 gelıo doktorlara
ıkıncı asımı da 160 tl aldım
3 asımı 5 6 ay sonra 100 tl aldım eyer tnıdık doktor yada ılac deposunda calısan arkıdasın warsa ona sole arkadsın arkadası olur mu olr sor sordur arada 300 440 tl oynuo gıttım onun yerınede kendıme 1 yıllık vıtamın aldım ASI KORUYU EYER BENDE 1 YILDIR SIGIL CIKMIYOSA BILKI YESILI BOL YEMEM WE ASI OLDUM ICIN

benden parca almadı doktor sadece rahim agzını fırayla kanatı ordan bişe aldı hvp varmı yokmu ona bakacak varsa da tipini söyleyckmiş 10 güne cıkar dedi benim ğitiğim dr prof du ve bana cıkan sonuca göre sana aşı olup olmayacagını söylüyecym dedi aldara krem verdi haftada iki gün sürecekmişim 4 ay kulanacakmışım bide cıkan siğilere vutural sürecekmişim anlamadım ya neden yakmıyolar siğilerimi :roflol:

VETURAL Solısyon wercene padofılm werseymıs keskemmm nseee bence onu bekleme gıt ası ol doktorun olumlu olumsuz bısı solese bıle ası dedım gbı dıde arkadasa da soledım ust tıpten koruyo we mutlaka ol

arkadaşlar umuyorum benim yaşadığım deneyim sizlerede yardımcı olur sırf bu deneyimi paylaşmak için bu siteye üye oldum çünki biliyorumki pek çok kadın ve erkeke hpv'den müzdarip durumda.
Öncelikle şunu belirtiyim yaklaşık 6 ay önce bana hpv teşhisi kondu daha sonra yapılan tip testinde tip 6 olduğu ortaya çıktı ve Türkiye'de hpv'ye yakalanan insanların %70'inde tip6 gözlendiğini söyledi bana doktorum ve ben bu arada yaktırma işlemine başlamıştım yaklaşık 3-4 kere yaktIrdığım siğiller bu sefer başka yerlerde çıkıyor yani mütemadiyen başka yerlere sıçrıyordu tabii bu benim psikolojimi çok etkiledi öte yandan ilaç tedavisi neler olabilir die araştırma yaparken ingilizce bir k bir araştırma yazısı buldum yazıda 3 ay boyunca ÇİNKO ila tedavi edilen hastalarda siğillerin kendini dışarı atıp sonra teker teker katbolduklarını okudum ve denemekten ne çıkar diyerek günde 25mg dan 2 tablet yani 50mg ÇİNKO içmeye başladım ki buda GNC die bildiğimiz markanın çinko haplarıydı ve evet inanamadım ama 2 ay içinde tüm siğillerim kayboldu.Ben halen çinko içmeye devam ediyorum ve bir süre daha kullanmaya devam edeceğim sonuçta içtiğiniz şeyin size bir zararı yok kaldiki benim durumumdaki insanlara inanılmaz faydası var.Bu konuyu doktorumlada paylaştım oda bir sonraki buluşmamızda konuyla ilgili makaleleri okuduğunu ve hpv tedavisinde dünyanın çinko ila tedaviye yöneldiğini söyledi ama ne yazıkki bunu en başta bana tavsiye eden doktorum deildi ona bunu söyleyen ben oldum.Bana ekinezya içmemi önermişti ki oda zaten bi fayda temin etmedi bu arada bağışıklık sistemini güçlendirmenin ne kadar önemli olduğunu anlatan doktorlarıma rağmen ben hastalık süresince ve halen günde 1.5 pakete yakın sigara içen bi insanım demek sitediğim çinko buna reğmen tüm siğillerimi iyleştirmeyi başarmış bana göre mucize ilaçtır.Sizlerle paylaşmak istedim umarım bu yazı ile sizlere bir faydam dokunur.

ya GNC HAPLARINI ezaneden aldım da ınanmadım bendede cok cok cok ıse yaradı

bır yıldır cıkıyor
ama suda ayrı bır gercek
balık yag kullandım
gnc tum hepsını japsayan vıtamın kullandım
aktardan aldım macun kullandım tabe bunlarla bırlıkte cok cok su ıctım kı bobrekler rahat calısın dıe
daha sonra doktorum bana akıntın olcak dedı ada cayı we cıwan percemı karıstır gunde bır bardak cay yap ıc dedı ıkı haftada akıntını alır dedı
en onemlısı ası oldum cok cok cok etkılıdı cunku benı ası
daha sonra bol bol bol yesıl yedım
gecmıs olsn benım bu hafta bır 1 yılım doldu ınsallhh cıkmaz bu gıdısle...

şekercim bende siğil diye asit sürdüm senin tarif ettiğin gibi bişeye meğer kızlık zarı parçası imiş.dr onu kesti aldı.kaydirigubbakcemile3 yani dr gitmeden bilemezsin.

eee nası yani ben doğum da yaptım kız:)) nasıl kaldı kızlık zarı:))) neyse gidicem zaten de nasıl kesiyor yaa acıyor mu kesmek deyince fena oldum... bi de o muayene koltuğu çok geriyor zaten hep doğum yapıcam gibi geliyor:)

slm arkadaşlar....
herşey iyi hoşdaaa ben moralimi yüksek tutmaya çalıştıkça şu siğiller tekrar çıkmıyormu deli oluyorum!!!! insanın moralini bozuyor çok fena :KK43: hayır kendime gayette iyi bakıyorum yani yediklerim içtiklerim temizliğim ayrıca macunumu kullanıyorum immuneks kullanıyorum daha ne yapmam lazım allah aşkına???
kızlar siğilleriniz ne sıklıkla tekrar ediyordu sizin kaçgünde bir çıkıyordu onu merak ediyorum benim 15 günde bir çıkıyor ayrıca öyle 1 tane falan değil en az 6-7 tane birden hemde doktorum şu anda içerde soruna yoğunlaştığı için siğiller çıktıkça yakarız diyor nasıl bir yaklaşımsa onuda anlamadım iyide içerdeki lezyona siğiller sebeb oldu çıkmasını engellesek daha mantıklı olmaz mı sizcede??? 4.kez yakıldı biri koterle 3 kerede canthacur adlı bir siğil ilacıyla çok yanım yanıyo valla asitle yıkanmaktan bıktım bazen cinsel hayatımın tamamen sona erdiğine kanaat getiriyorum bu siğillerle ne kadar idare edilebilir ki zaten...aşı konusunda da 2 farklı doktordan şöyle tebkiler aldım; hpv bulaşmış bir hastanın aşılanması gerekli değildir aşı koruyucudur kesinlikle tedavi edici değildir bunu herkese kabul ettirmek lazım yalnız bazı doktor arkadaşlar hala hpv taşıyan insanlar aşı olmalarını tavsiye ediyorlar onunda malesefki devlet hastanesindeki doktorlardan yada fakultelerde ki prof.lardan duymanız imkansız...eğer özel hastane veya muayenehanelerinde tedavi oluyorsanız aşının maliyeti gayette iyi bir rakkam bunu gözden kaçırmamalısınız tavsiyelerini tekrar gözden geçirin...işte arkadaşlar bunuda söyleyenler doktor şimdi biz hastalar hangisine inanmalıyız insanlar bu kadar para için çığrından çıkmış olabilirmi yazıktır yahu....

canım smear testinden siğilin tipi belli olmuyor.sadece içeriye bulaşma olmuşsa ve rahim ağzında değişiklik merydana getirmişse onu belli ediyor.ama smear temiz gelirse süper çünkü içeri bulaş olmamış demektir.tipini öğrenmek için siğilden parça alıyorlar tatlım.şu varki bizler bilinçli insanlarız kontrollerimiz yapılıyor o yüzden için rahat olsun.pat diye kanser yapmıyor.sadece bulaş olmuşsa içerde ve bir insan 5-10 sene hiç jinekolaga gidip smear yaptırmamışsa son evrelerinde oluyor.veeee öleyken bile çok sıçramamışsa tedavi olumlu sonuç veriyor canım.gerçekten raha ol ve kontrollerini aksatma yeter.ben çok duydum okudum cin2 cin3 evrelerinde olupta tamamen kurtulannnn..

Bu saatten sonra sistematik bir şekilde jinekologa giderim zaten. Aşı işini de iyice bir araştırayım uygun olursa onu da yaptırmayı düşünüyorum.

eee nası yani ben doğum da yaptım kız:)) nasıl kaldı kızlık zarı:))) neyse gidicem zaten de nasıl kesiyor yaa acıyor mu kesmek deyince fena oldum... bi de o muayene koltuğu çok geriyor zaten hep doğum yapıcam gibi geliyor:)

Kızlık zarının parçası kalıyor tatlım vajen içinde onu aldırabiliyorsun istersen. Acıyor mu yav gerçekten jinekolog bakınca anlıyor dimi kızlık zarının parçası olduğunu? Benim de var sanırım, aldırayım.

slm arkadaşlar....
herşey iyi hoşdaaa ben moralimi yüksek tutmaya çalıştıkça şu siğiller tekrar çıkmıyormu deli oluyorum!!!! insanın moralini bozuyor çok fena :KK43: hayır kendime gayette iyi bakıyorum yani yediklerim içtiklerim temizliğim ayrıca macunumu kullanıyorum immuneks kullanıyorum daha ne yapmam lazım allah aşkına???
kızlar siğilleriniz ne sıklıkla tekrar ediyordu sizin kaçgünde bir çıkıyordu onu merak ediyorum benim 15 günde bir çıkıyor ayrıca öyle 1 tane falan değil en az 6-7 tane birden hemde doktorum şu anda içerde soruna yoğunlaştığı için siğiller çıktıkça yakarız diyor nasıl bir yaklaşımsa onuda anlamadım iyide içerdeki lezyona siğiller sebeb oldu çıkmasını engellesek daha mantıklı olmaz mı sizcede??? 4.kez yakıldı biri koterle 3 kerede canthacur adlı bir siğil ilacıyla çok yanım yanıyo valla asitle yıkanmaktan bıktım bazen cinsel hayatımın tamamen sona erdiğine kanaat getiriyorum bu siğillerle ne kadar idare edilebilir ki zaten...aşı konusunda da 2 farklı doktordan şöyle tebkiler aldım; hpv bulaşmış bir hastanın aşılanması gerekli değildir aşı koruyucudur kesinlikle tedavi edici değildir bunu herkese kabul ettirmek lazım yalnız bazı doktor arkadaşlar hala hpv taşıyan insanlar aşı olmalarını tavsiye ediyorlar onunda malesefki devlet hastanesindeki doktorlardan yada fakultelerde ki prof.lardan duymanız imkansız...eğer özel hastane veya muayenehanelerinde tedavi oluyorsanız aşının maliyeti gayette iyi bir rakkam bunu gözden kaçırmamalısınız tavsiyelerini tekrar gözden geçirin...işte arkadaşlar bunuda söyleyenler doktor şimdi biz hastalar hangisine inanmalıyız insanlar bu kadar para için çığrından çıkmış olabilirmi yazıktır yahu....

canim benim moralini bozma...seni cok iyi anliyorum ama moralimizi bozdukca cogaliyor bu lanet sigiller:KK43: asi konusunda bende kararsizim burdaki arkadaslar muhakkak asi olun diyorlar.doktorlar ise bu konuda 2 ye ayrilmis durumdalar.ozel hastanede ve devlet hastanesinde calisan dr larin gorusu farkli..insan dusunmeden edemiyor acaba para icinmi asi olun diyorlar diye...cunku asi fiyati hicde onemsenmeyecek bir rakam degil...bazi hastanelerde 1500 e kadar cikabiliyor fiyat...benim dr um da asi olmanin gereksiz oldugunu soyledi.nasilsa o virusu kapmissin dedi...ama kafam karismis durumda-tatlicadiarzu- Allah sonumuzu hayir etsin avaloncum...bazen yeni cikan sigilleri gordukce bende cinsel hayatimin tamamen bittigini dusunuyorum senin gibi...kuculen kaybolanlari gordugumde ki bu durumla artik pek karsilasmiyorum kurtulacam bu sigillerden hersey guzel olacak diyorum...birbirimize destek olup bu hastaligi yenecegiz insallah...daha cok genciz hic bir sey bitmedi bitemez Allahin izniyle...

benim siğiller birden büyüdüler yine aaaaaaaaah olamaz. ama oldu. bu gün yine doktora gittim. yakma işleminin şu an için sağlıklı olmayacağını söyledi . benimkiler toplu halde olduğu için yara izinin büyük olacağını ve benim için iyi olmayacaığını söyledi doktor. aldara ve aerius isminde bi hap verdi. bir ay için9de belli olur dedi. kontrölde artık tedaviye nasıl devam edeceğimize karar vercekmişizzzzzz, ama aldara çoğu zaman iyi gelir dedi. artık hiç kafaya takmıyorum. ister büyürler ister çoğalırlar ister de yok olurlar . görcez artık . onlar mı beni yencek ben mi onları yencem . hehehe umarım herkes bu illetten kurtulur .

canim benim moralini bozma...seni cok iyi anliyorum ama moralimizi bozdukca cogaliyor bu lanet sigiller:KK43: asi konusunda bende kararsizim burdaki arkadaslar muhakkak asi olun diyorlar.doktorlar ise bu konuda 2 ye ayrilmis durumdalar.ozel hastanede ve devlet hastanesinde calisan dr larin gorusu farkli..insan dusunmeden edemiyor acaba para icinmi asi olun diyorlar diye...cunku asi fiyati hicde onemsenmeyecek bir rakam degil...bazi hastanelerde 1500 e kadar cikabiliyor fiyat...benim dr um da asi olmanin gereksiz oldugunu soyledi.nasilsa o virusu kapmissin dedi...ama kafam karismis durumda-tatlicadiarzu- Allah sonumuzu hayir etsin avaloncum...bazen yeni cikan sigilleri gordukce bende cinsel hayatimin tamamen bittigini dusunuyorum senin gibi...kuculen kaybolanlari gordugumde ki bu durumla artik pek karsilasmiyorum kurtulacam bu sigillerden hersey guzel olacak diyorum...birbirimize destek olup bu hastaligi yenecegiz insallah...daha cok genciz hic bir sey bitmedi bitemez Allahin izniyle...

hayatım zaten şu lanet siğiller olmasa bir şeye takmıyorum ki gayet rahat oluyorum ama siğilleri görünce saçlarım dikiliyor resmen tam moralim tavan yapıyor zırrrt siğiller bu nasıl iştir anlamadım yahu 10-15 günde bir tekrar ediyor olması beni deli ediyor gittiğim doktor başka bir ilaçta vermiyor ne biliyim işte bak kimi arkadaşlar aldara falan kullanıyorlar benimkinde tık yok çıkınca yakıcaz diyor o asitli ilaçta bir dert resmen adamın eti eriyor yahu cılk yara oluyor vallahi anlamadım nasıl bir dert bu ben taktım bir prof bulucam ona gidicem hatta burdan İstanbul'da olan arkadaşlara rica ediyorum gidipte tedavisinden memnun kaldıkları bir doktor tavsiye ederlerse mennun olurum.
işte hayatım ben yaktım yine artık doktora gitmeden kendim yakıyorum aldım doktorum kulladığı ilacın aynısını annecim saolsun sürüyor anında balon gibi şişiyorlar sonra su toplar gibi oluyor patlıyolar ve eriyor işte dakka başı taşınamıyorum valla doktora yak bunları diye o nasıl yapıyorsa aynı şekilde uyguluyoruz zaten...artık bende burdaki siğillerinden kurtulmuş arkadaşlar gibi rahatlamak istiyorum arkadaşımmm bir an önce sende kurtulursun inşallaah öpüyorum seni kendine cici baaak...

hayatım zaten şu lanet siğiller olmasa bir şeye takmıyorum ki gayet rahat oluyorum ama siğilleri görünce saçlarım dikiliyor resmen tam moralim tavan yapıyor zırrrt siğiller bu nasıl iştir anlamadım yahu 10-15 günde bir tekrar ediyor olması beni deli ediyor gittiğim doktor başka bir ilaçta vermiyor ne biliyim işte bak kimi arkadaşlar aldara falan kullanıyorlar benimkinde tık yok çıkınca yakıcaz diyor o asitli ilaçta bir dert resmen adamın eti eriyor yahu cılk yara oluyor vallahi anlamadım nasıl bir dert bu ben taktım bir prof bulucam ona gidicem hatta burdan İstanbul'da olan arkadaşlara rica ediyorum gidipte tedavisinden memnun kaldıkları bir doktor tavsiye ederlerse mennun olurum.
işte hayatım ben yaktım yine artık doktora gitmeden kendim yakıyorum aldım doktorum kulladığı ilacın aynısını annecim saolsun sürüyor anında balon gibi şişiyorlar sonra su toplar gibi oluyor patlıyolar ve eriyor işte dakka başı taşınamıyorum valla doktora yak bunları diye o nasıl yapıyorsa aynı şekilde uyguluyoruz zaten...artık bende burdaki siğillerinden kurtulmuş arkadaşlar gibi rahatlamak istiyorum arkadaşımmm bir an önce sende kurtulursun inşallaah öpüyorum seni kendine cici baaak...

canım geçicek bi bakın arkadaşlar şu sitede siğil olanların çoğu mutlaka kurtuluyor kimsede bu hastalıktan eser kalmıyor.kiminde bir seferde yok oluyor kiminde aylarca uğraştırabiliyor ama geçip gidiyor.sen bir başka doktora görün istersen.sonuçlarında inş temiz çıkar ve bir dahada uğramaz inş.hemen pıt diye çıkıyormu bunlar ya anlattığına görede sanırım çıkan siğillerin çok küçük değil deme

avaloncum birde distakileri hadi yine goruyoruz iyi kotu kendimiz bir tedavi uyguluyoruz ama ya icerdikeler?insallah icimizde de cikip,cogalmiyorlardir...canim bencede doktorunu degistirmende fayda var..iyi bir dr bulmak lazim gercekten...insallah en kisa zamanda bizde sigillerinden kurtulmus olan arkadaslar kervanina katilirizboshayallersmile

avaloncum birde distakileri hadi yine goruyoruz iyi kotu kendimiz bir tedavi uyguluyoruz ama ya icerdikeler?insallah icimizde de cikip,cogalmiyorlardir...canim bencede doktorunu degistirmende fayda var..iyi bir dr bulmak lazim gercekten...insallah en kisa zamanda bizde sigillerinden kurtulmus olan arkadaslar kervanina katilirizboshayallersmile

senin nasıl siğiller canım çoğalıyormu yoksa aynımı duruyor.senin içeride bakılmadı?inş yokturrr

senin nasıl siğiller canım çoğalıyormu yoksa aynımı duruyor.senin içeride bakılmadı?inş yokturrr

siz en azından tedavi olabiliyorsunuz. ben hamileyim ve tedavide olamıyorum. prof a gidiyorum lohusalık döneminden sonra tedaviye başlayabilirmiş. kısmetse p.tesi günü sezaryan ile doğum yapacağım. gittikçe çoğalıyo bu meretler artık bir an önce tedaviye
başlamak istiyorum ama malesef beklemek zorundayım. durum daha kötü anlayacağınız ve canım çok sıkılıyor.hamilelik döneminde çıktı benimde vücut direncim düştüğü için çıktığını söyledi doktorum doğumdan sonra bazıları geçicek dedi ama bilmiyorum. inşallah en kısa zamanda kurtuluruz bu illetten. herkese geçmiş olsun......

siz en azından tedavi olabiliyorsunuz. ben hamileyim ve tedavide olamıyorum. prof a gidiyorum lohusalık döneminden sonra tedaviye başlayabilirmiş. kısmetse p.tesi günü sezaryan ile doğum yapacağım. gittikçe çoğalıyo bu meretler artık bir an önce tedaviye
başlamak istiyorum ama malesef beklemek zorundayım. durum daha kötü anlayacağınız ve canım çok sıkılıyor.hamilelik döneminde çıktı benimde vücut direncim düştüğü için çıktığını söyledi doktorum doğumdan sonra bazıları geçicek dedi ama bilmiyorum. inşallah en kısa zamanda kurtuluruz bu illetten. herkese geçmiş olsun......

sağsalim bebeğini kucağına al canım.sıkma canını tedavini oldukta sonra hepsinden kurtulacaksın.sadece sabır işi biraz bu hastalık birde can sıkmamak gerekiyor tabi ama elde değil.geçip gittikten sonra ne kadar çok takmışım diyeceksin.

sağsalim bebeğini kucağına al canım.sıkma canını tedavini oldukta sonra hepsinden kurtulacaksın.sadece sabır işi biraz bu hastalık birde can sıkmamak gerekiyor tabi ama elde değil.geçip gittikten sonra ne kadar çok takmışım diyeceksin.

elde olmuyo iştee çoğaldılarını görükçe sinirlerim bozuluyoo. soluğu dr de alıyorum oda beni teselli ediyo. sabret diyor bir kere yaktıkmı geçecek diyor bakalım.birde benim dr aşı
olacaksın dedi. dr me güveniyorum bakalım. çok memnunum ondan o olmasa belki daha
çok takacam bu illeti.

elde olmuyo iştee çoğaldılarını görükçe sinirlerim bozuluyoo. soluğu dr de alıyorum oda beni teselli ediyo. sabret diyor bir kere yaktıkmı geçecek diyor bakalım.birde benim dr aşı
olacaksın dedi. dr me güveniyorum bakalım. çok memnunum ondan o olmasa belki daha
çok takacam bu illeti.

çok şanslısın iyi bir doktora denk gelmişsin.çünkü en iyi morali onlar veriyor.senin sadece dışta mı var yoksa içeri bakılmadığı için içte olup olmadığı belli değil mi

ARKADAŞLAR BIRINIZ DIYOSUNUZ kahretsınn bırı dıo nasıl kurtulcam bırınız dıyor moralım bozuk ya NEDEN KIMSE ASI OLMAYI DUSUNMUO ILLA KOTER YAKMA DONDURMA YADA NE BILIYIM LUZUMSUZ SELERE MI PARA HARCAMAK ISTIYORSUNUZZZZZZ ANLAMIYORUM kıı AH WAH dıyene kadar aşı olunnnnnnnn ;!!!!!!

slm arkadaşlar....

canım seninle aynı durumda gibiyiz diyebilirim .. uzun zamandır giremiyordum siteye eski şifremi unuttum tekrar acmak da zor geldi sanırım :) neyse eskilere bakarsan mrs.. olarak giriyordum siteye ve kısaca anlatıyım.. 2 yıl önce gibi çıkmışlardı siğillerim ozaman çok bilmediğim için araştırmadım aldırdım ve bitti sanmıştım sonra tekrar cıktılar uzun süre gitmedim dr a en son yıl başı gibi koter oldum ama makatta coğalmışlardı ve dr 2 tane unuttuklarını söyledi.. daha sonra 3 ay da tekrar gittim ve onları da yaktırdım 2 haftadır farkettim ki tekrar cıkıyorlar randevu aldım hafta sonu tekrar gidicem dr un işi çıktı önümüzdeki haftaya kaldı ve ben kurtulduğumu düşünmeye baslamıştım. Yani vajna cevresinde 5 ay sonra makatta da 2 ay sonra yine çıktıklarını farkettim. Çookk canım sıkkın benimde 2 haftadır macunlara devam .. imunekse devam kendime de uykumada iyi bakıyorum ama yine de cıktılar işte napıcamı bilmiyorum.. 2 gündür sirkeli pamuk yapıp 1-2 saat tutuyorum oda saglıklı deriyi tahriş ediyo canım acıyo daha sorna öööööffffffffffffffffffff böyle yani .. Aşıya gelince dr um önce bunlardan kurtulduğunu görelim dedi. temizleyelim sonraki aşamaymış o .. :Saruboceq: lütfen artık geçsin kurtulalımmmm

X