Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

bu arada sizin yazılarınızı okuduktan sonra bağışıklık sisteminin de önemini anladıktan sonra sigarayı azalttım.Kesinlikle ve kesinlikle çok kötü bişey şu sigara ama insan bırakamıyo işte bende azalma yoluna gıttım ve şu çörek otu olayına basladım aktardan çektırttim ve sabahları bi yemek kaşığı ballla bi tatlı kaşığı karıştırp yiyorum aksamda yatmadan önce aynı şekilde yapıyorum.ve internetten bu bağışıklık sisteminn güçlendiren herşeyi araştırdım.polen ve ekinezya çayı da bağışıklık sitemine birebir iyi geliyomus.polen de aldım çörek otunun yanı sıra onuda 2 kaşık yogurda bı tatlı kaşıgı karıstırıyorum.ekinezyayı daha almadım ama onuda polenden sonra deneyeceğim internetten araştırmanızı isterım çok faydalı.bu arada önemli bilgi olarak arı sokmasına alerjısı olanlar polenı tercıh etmesın.her yolu deneyıp bu hastalığın üstesinden gelicez inşallah olmadı. bu arada acayıp bı enerjı ve zindelık verıyo bu karısımlar.:sm_cool:

internetten edındıgım bi kaç bilgiyi paylaşmak istıyorm sizinle.
çörek otu :Yunan filozof, Dioskorides; baş ağrılarını, burun tıkanıklıklarını, diş ağrısını ve bağırsak parazitlerini tedavi etmek için çörek otu kullanmıştır. Modern tıbbın babası kabul edilen Hipokrat, çörek otunu karaciğer ve sindirim rahatsızlıklarının devası olarak tanımlamıştır. Tıp tarihinin en ünlü kitaplarından biri olan “Canon of Medicine” ın yazarı olan İbn-i Sina, çörek otunun metabolizmayı uyardığını, uyuşuklu ve halsizliği engellediğini savunmuştur.Modern tıp, bu bitkinin özelliklerini, uyarıcı etkilerini kullanarak hemoroit, hepatit, nezle, ishal, öksürük ve tenya gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanmaktadır. Çörekotu ile ilgili ilk yazılı belge “Eski Ahit” de bulunmaktadır. Çörek otuyla ilgili en önemli sözlerden biri Hz.Muhammed’in (s.a.s) “Çörek otunu kullanın, ölümden başka her şeye devadır.” sözüdür.

1959′dan beri, laboratuar ve üniversitelerde 200 den fazla çalışma yapılmaktadır. Amerika’da Güney Carolina Hilton Head Island’da bulunan Kanser Araştırma Laboratuarında, şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı çalışmalardan biri, %100 natürel çörek otu yağının (Nigella Sativa) tümör tedavisinde, kemoterapide görülen negatif yan etkileri göstermeyip büyük başarılar sağladığını kanıtlamıştır. Çalışmalarda Nigella Sativa’nın kemik iliği büyüme oranını %250 gibi bir rakama çıkardığı ve tümörün büyümesini %50 oranında azalttığı tespit edilmiştir. Bu durum, bağışıklık sistemini uyararak hücreleri virüslerin yok edici özelliğinden koruyan interferon üretimini arttırmaktadır. Araştırmacılar, Nigella Sativa’nın anti bakteriyel ve anti mikotik etkilerini onaylamış ve diyabet tedavisinde esas olan şeker seviyesini düşürmekte de faydalı olduğunu tespit etmişlerdir.

Son zamanlarda Aids konusunda yapılan bağımsız çalışmalar, çörek otunun doğal katil hücre aktivitesini arttırırken aynı anda yardımcı ve bastırıcı t hücreleri arasındaki oranı da geliştirip savunma sistemi üzerinde meydana getirdiği şaşırtıcı etkilerini ortaya çıkarmıştır
Kanser ve AIDS‘ bağışıklık sistemini güçlendirir. Bronkodiletatör (bronşları genişletici) dür.
:kahve:

polen:Çiçeklerin ortasında bulunan erkek üreme hücresidir. Ancak mikroskop altında görülebilen bu hücreler 10 yıl dayanabilecek kadar canlıdırlar ve o bitkinin tüm genetik ve diğer özelliklerini taşır, döllenmeyi sağlayarak nesillerin devamını temin eder. Polende tüm vitaminler ve minerallerin insan yaşamı için en ideal oranlarda bulunması en üstün özelliğidir. Vitamin A -C ve özellikle B-kompleks vitaminleri yönünden zengindir. Ayrıca yüksek oranda protein (%20-25) içerir. Mineral, enzim, eser elementler ve diğer vitaminlerde bulunur. Tüm hastalıkların tedavisinde de yardımcı madde olarak kullanılmaktadır.

*Bağışıklık sistemini güçlendirir, antibakteriyel etkisi vardır.

*Kan basıncının düzenlenmesinde kullanılır.

*Üriner sistem enfeksiyonlarında kullanılır.

*Cinsel (isteksizlik, erken boşalma, iktidarsızlık) problemlerinde kullanılı.r

*Sinir sistemi, stres ve halsizlik gidericidir.

*Hücre yenileyici, dokuların yaşlanmasını geciktiricidir.

*Menopoz, andropozun kolay atlatılması için kullanılır.

*Gebelik sürecinin sağlıklı seyrini sağlar.

*Emzirmede süt oluşumunun artırılmasında etkilidir.

*Sindirim sistemi (gastrit, ülser) ve hemoroidte kullanılır.

*UYARI: Arı sokmasına alerjisi veya astımı olan kişilerin arı polenini dikkatli kullanılmalıdır.

EKİNEZYA:

Faydalari :

Üzerinde bir çok arastirma yapilmis özellikle immün sistemini desteklemeyle ün salmis bir bitkidir.Beyaz kan hücrelerinin üretimini tesvik ederek immün sistemi destekler. Güçlü antibakteriyel ve anti viral özelliklere sahiptir. Soguk alginligi, grip, herpes, Sinüzit, samannezlesi, solunum hastaliklari; anti iltihabi özellikler: egzama, çibanlar, kesikler, yaniklar ,sedef, sivilce,yaralar, ülser, kurdesen v.bSoguk alginligi ve hafif enfeksiyonlarda çok basarilidir. Isveç'de yapilan bir çalisma ekinazyanin nezlenin 12 klinik septomunu azalttigini göstermistir. Nezlenin ilk isaretleri görüldügünde alinmalidir.Sik sik tekrarlayan yerlesik müzmin bronsit, Sinüzit de koruyucu olarak da kullanilabilir.Ayrica grip ve kulak enfeksiyonlarinda da faydali oldugu tesbit edilmistir. Bir çok çalisma ekinezyanin saglikli doku ile istenmeyen patojenik organizmalar arasindaki dogal bariyeri tahrip eden hyaluronidase adli enzimin olusumunu önledigini göstermistir. Bu yüzden vücudun savunma hattini virüslere karsi korur. Ekinezya ekstresinin farelerde bazi tümör tiplerinin büyümesini engelledigi gösterilmistir. Muhtemelen vücudun kendi savunmasini arttiran anahtar lenfositlerin üretimini destekleyerek tümörlerin büyümesini baskilamaktadir. Yine kemoterapi alan hastalarda immün sistemi desteklemektedir. Herpes ve grip virüslerinde etkili olup yine inatçi bir mantar enfeksiyonu olan candida'ya karsidabasarili olmus olup tekrarini da engellemektedir. Cilt yara ve yaglarinin, cilt ülserlerinin iyilesmesinde faydalidir.

Yan Etkileri:

Bilinen bir yan etkisi yoktur. Asiri dozajlar mide bulantisina yol açabilir. 6 haftadan fazla sürekullanmak tavsiye edilmemektedir. Iki hafta ara vermek yeterli bir önlem olabilir. 2 yasindan küçük bebeklerde, tüberkülozlu hastalarda ve romatizmal arterit ve lupus gibi otoimmün hastalarinda immün fonksiyonlarini uyardigi için kullanilmamasi yerinde bir tedbir olacaktir.

Anti - toksikligi
Ekinezya iltihaplanmaya sebep olan cyclooxygenase enzimini ve yine bunun gibi potansiyelolarak toksik olan hyaluronidase enzimiyle lipoxygenase enzimini engeller.

Ekinezya bir çok virüsü baski altinda tutar :

Immün sistemi uyarmasindan dolayi AIDStedavisine katki saglar. Bu hastalarda NK lenfositlerini vefagositleri uyarir. Ayrica vücudun TNF denen HIV virüsünün kopyalanma faktörü seviyesini arttirir.
Ekinezya HerpesSimplex Viruse'üne karsi anti - viral yapar.

Içerigi :

Vitaminler
A - B2 - C - E Vitamini

Mineraller
Bakir - demir - selenyum - çinko - potasyum - krom - mangan - sülfür

soğuk algınlığı, grip, enfeksiyon, zayıf bağışıklık sistemi ve kanserden korunma gibi durumlarda dünyanın en önemli şifalı bitkilerinden olup; kuru toprak ve ovalar ile seyrek ormanlık arazilerde doğal olarak yetişen çok yıllık bir bitkidir.

selam
bende de sanırım bu sorun var ama öyle karnabahar şeklinde fln deil. tek tek birbrinde uzak. et beni gibi sanki. ama sonra sivilce gibi patlıyor. dr gitmeyede korkuyorum. adetimde gecikti 1 hafta acaba bu sorundanmı?

selam
bende de sanırım bu sorun var ama öyle karnabahar şeklinde fln deil. tek tek birbrinde uzak. et beni gibi sanki. ama sonra sivilce gibi patlıyor. dr gitmeyede korkuyorum. adetimde gecikti 1 hafta acaba bu sorundanmı? :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

siğiller sivilce gibi patlamazlar.herkeste karnıbahar seklınde olmuyo farklı farklı yazıları okuduysanız bi çok çeşidi var o yuzden siz bi doktora gözükün içiniz rahatlasın

arkadaslar bu sigiller derinin altındamıdır yoksa boyle et beni gibi cıkıntılı birseymidir

merhabalar.bende kısaca size hikayemi anlatmak istıyorum.bu can sıkıcı durum 4 ay önce bende cıktı anüs ve vajina arasındakı doku üzerinde sivilceye benzer bir iki pıtırcık vardı önemsemedım ve geçmesını bekledım.ilişki sonrası çoğaldıgını gordum.eşimde sivilceden bile kuçuk 1-2 tane et beni vardı yanı bızım bıldıgımızı zannettıgımız sey.ben ilişkiden sonra yanma ve agrı yasamaya başladım ve doktora gıttım doktor rahım agzında yara ve bunlarında vajınal sıgıl oldugunu soyledı.kanser yapıcı oldugunu soyledı ve bırsuru simil ve vajen klturu yaptı sızlerınde yazdıgınız gıbı özel hastaneye gıttım ve bunları bı kerede söyleyıpte bu testlerı bı kerede istemek yerıne her gıttıgımde muayene parası verdım ve her gıttıgımde baska baska testler dunya para verdım dıyebılırım.ve kadın benı en sonunda senden kolposkopı alınması gerekıyo bu da sadece devlet ve üniversite hastanelerınde yapılıyo dedi ve benim oraya gıtmemı söyledı yaramıda iyileştıremedi.yaranın yakıldıgını duydum ve kendısıne sordum bana daha hiç cocuk sahıbı olmadıgım için bunun yakılamayacagını yakılma işleminin rahım agzında sekıl bazuklukları yaptıgını ve bunun çocuk sahıbı olmamı engelleyebılecegını soyledı.hem bu yarayla hemde bu siğille ne kadar uğrastım uykularım kaçtı ve psikolojım bozuldu.hele siğilin cinsel yolla bulastıgını öğrenince eşimle ne kavgalar ettım bilemessiniz.cinsel hayaımız da tamamen bunlardan etkılendı herseyden bısey arar oldum.ve bakırkoy yenımahalle kadın doğum ve arastırnma hastanesıne gıttım bılenler varmı bılmıyorum ama çok kalabalık oldugu için tam ilgi gormenız mumkun deil genede özel hastanede kınden daha iyi oldugunu söyleyebılırım.anesteziyle siillerimi yaktılar eve geldiğimde onların görmemiş olduğunu arkettiğim minik iki tane siğile rastladım.bana ne solısyon verdıler nede aldara krem sadece merhem ve antıbıyotık krem verdıler.su anda 1 hafta oldu yaralarım iyileşmedi ve aşırı şekılde yanmam var. çalıştıgım yerde bi tanıdık doktor buldum ve çarsamba gubu ona gıdecegım.kendısıne testlerımı gosterdım oda benı muayene etmek istedı artık bı doktora güvenmek istiyorum.bide bu nasıl bi illettır kı tedavısı tamamen yok.allah hepimize acil şifa versin.dermanı olyan derde düşürmesin.gerçekten çok zor başa gelmeden bilmiyo insan.gene de bilinçlenıyoruz.sizin yazdıklarınızı okudukça birbirine verdığınız desteği görünce çok etkilendim.bu derdı anneniz bile olsa başına gelmeden sizi anlaması çok zor.allah sizlerden de razı olsun zaman veripte okudugunuz için saolun bilgilerinizi eksık etmeyın hanımlar.insallah iyileşicez

merhabalar ablacım,

yazdıklarından çok etkilendim, hepimiz az çok bu sıkıntıları yaşadık, ama seninki birçoğumuza olduğu gibi yine bir doktor-hastane faciası olmuş :KK43:
benim de ilk gittiğim jinekolog özel hastane olmasına rağmen çok kötüydü. ymurtalığımda olan (ve yarın ameliyatla aldıracağım) kisti bile farkedememişti.
ben ondan sonra gittiğim doktorumu buradan herkese tavsiye ediyorum sık sık. Özel Göztepe Hastanesi Op. Dr. Fatih Esen. ameliyatımı onda olmayı çok isterdim ama biraz pahalı bir hastane.

canım, ben de çok hastane gezdim. bu kist olayını da birkaç doktora teyit ettirmek istedim, erkek arkadaşımın bel fıtığı ameliyatı olduğu ve çok memnun kaldığı Batı Bahat Hastanesi'nde karar kıldık. o jinekologu da herkese öneririm. çok bilgili ve ilgili biri. Op. Dr. Serkan Özkul.

ablacım, rahim ağzı yaraları ile ilgili de bilgim var az çok. benim bir arkadaşım dondurtmuştu çok küçük bir yaraymış gerçi. ablamın da bir arkadaşı, çok ciddi olduğu söylenen rahim ağzı yarasını aşama aşama yaktırdı. bir doktor onun da moralini çok bozmuştu, kanser olabiirsin falan demişti. sonra başka bir doktor onu iyileştirdi ve şuanda 4 aylık hamile kendisi =)) yani yaradan eser yok ve çok sağlıklı bir hamile. içini ferah tut canım.

bir dee, Yeni Mahalle hakkında bir şey söyliyim, dün oradaydım. kisti bir de oraya gösterdik. doktor tanıdık olduğu için ilgilendi gerçi ama hastanenin durumu içler acısıydı. sonsuz bir kalabalık ve çokk eski teknoloji. öyle bir kalabalıkta hijyen olması da mümkün değil bence. muayene edilen yeri hafızamdan silmeye çalışıyorum...allahtan ben üstten ultrason çektirdim neyse canım...

ablacım sana Batı Bahat Hastanesini öneriyorum. muayene 25 YTL ve Sekan bey işinde uzman bir doktor. hastane öğleden sonra kalabalık oluyor, sabahtan gelebilrsen kolayca halledersin işini canım. randevusuz çalışıyorlar direkt gidebilirsin.

siğiller konusunda ise, insan başına gelince ister istemez uzmanı oluyor konunun arkadaşlar. keşke daha önce araştırsaydım da aşısını olsaydım...

bir arkadaş ta yazmış, çok doğru, teşekkür ediyorum. siğil çıkaran türler kanserleşmede riski düşük olan türlerdir. kendinizi harap etmeyin canlarım, çünkü stres vücudun baş düşmanı. siğillerin tekrarlamasına sebep olursunuz sonra.

sizleri seviyorum..

bana şans dileyin yarın için...sevgiler...a.s.a.s.

nisancım sana çok gemiş olsun:KK43: allah büyük sıkma hiç canını bak bende taktıkça başıma neler neler geldi:KK43: bende de kist var üzülme .bak ben düşüne düşüne neler yaptım .iyice dalgınlaştım herhlde bugünde kalktım gözüme yanlışlıkla kulak damlası damlattım .gözüm çok kötü şu anda kapalı.iyileşecek diye umut ediyoruz:KK43: sıkmayın arkadaşlar canınızı kondilomlara takınca iyice dalgınlşatım ki ben sağlık teknisyeniyim en çok dikkat etmesi gerekn kişi:KK43: yarın için sana dua edicem allahın izniyle iyileşiceksin.yarın olmasada ertesi gün iyi haberlerini alıcaz biliyorum .şimdiden çok geçmiş olsun canım iyi haberlerini beklyoruz:)

nisancım sana çok gemiş olsun:KK43: allah büyük sıkma hiç canını bak bende taktıkça başıma neler neler geldi:KK43: bende de kist var üzülme .bak ben düşüne düşüne neler yaptım .iyice dalgınlaştım herhlde bugünde kalktım gözüme yanlışlıkla kulak damlası damlattım .gözüm çok kötü şu anda kapalı.iyileşecek diye umut ediyoruz:KK43: sıkmayın arkadaşlar canınızı kondilomlara takınca iyice dalgınlşatım ki ben sağlık teknisyeniyim en çok dikkat etmesi gerekn kişi:KK43: yarın için sana dua edicem allahın izniyle iyileşiceksin.yarın olmasada ertesi gün iyi haberlerini alıcaz biliyorum .şimdiden çok geçmiş olsun canım iyi haberlerini beklyoruz:)

çok geçmiş olsun ya gerçekten nasıl bi dalgınlıktır bu aynısı bendede var.allah korusun inşallah bişey olmamıstır.

merhabalar ablacım,

yazdıklarından çok etkilendim, hepimiz az çok bu sıkıntıları yaşadık, ama seninki birçoğumuza olduğu gibi yine bir doktor-hastane faciası olmuş :KK43:
benim de ilk gittiğim jinekolog özel hastane olmasına rağmen çok kötüydü. ymurtalığımda olan (ve yarın ameliyatla aldıracağım) kisti bile farkedememişti.
ben ondan sonra gittiğim doktorumu buradan herkese tavsiye ediyorum sık sık. Özel Göztepe Hastanesi Op. Dr. Fatih Esen. ameliyatımı onda olmayı çok isterdim ama biraz pahalı bir hastane.

canım, ben de çok hastane gezdim. bu kist olayını da birkaç doktora teyit ettirmek istedim, erkek arkadaşımın bel fıtığı ameliyatı olduğu ve çok memnun kaldığı Batı Bahat Hastanesi'nde karar kıldık. o jinekologu da herkese öneririm. çok bilgili ve ilgili biri. Op. Dr. Serkan Özkul.

ablacım, rahim ağzı yaraları ile ilgili de bilgim var az çok. benim bir arkadaşım dondurtmuştu çok küçük bir yaraymış gerçi. ablamın da bir arkadaşı, çok ciddi olduğu söylenen rahim ağzı yarasını aşama aşama yaktırdı. bir doktor onun da moralini çok bozmuştu, kanser olabiirsin falan demişti. sonra başka bir doktor onu iyileştirdi ve şuanda 4 aylık hamile kendisi =)) yani yaradan eser yok ve çok sağlıklı bir hamile. içini ferah tut canım.

bir dee, Yeni Mahalle hakkında bir şey söyliyim, dün oradaydım. kisti bir de oraya gösterdik. doktor tanıdık olduğu için ilgilendi gerçi ama hastanenin durumu içler acısıydı. sonsuz bir kalabalık ve çokk eski teknoloji. öyle bir kalabalıkta hijyen olması da mümkün değil bence. muayene edilen yeri hafızamdan silmeye çalışıyorum...allahtan ben üstten ultrason çektirdim neyse canım...

ablacım sana Batı Bahat Hastanesini öneriyorum. muayene 25 YTL ve Sekan bey işinde uzman bir doktor. hastane öğleden sonra kalabalık oluyor, sabahtan gelebilrsen kolayca halledersin işini canım. randevusuz çalışıyorlar direkt gidebilirsin.

siğiller konusunda ise, insan başına gelince ister istemez uzmanı oluyor konunun arkadaşlar. keşke daha önce araştırsaydım da aşısını olsaydım...

bir arkadaş ta yazmış, çok doğru, teşekkür ediyorum. siğil çıkaran türler kanserleşmede riski düşük olan türlerdir. kendinizi harap etmeyin canlarım, çünkü stres vücudun baş düşmanı. siğillerin tekrarlamasına sebep olursunuz sonra.

sizleri seviyorum..

bana şans dileyin yarın için...sevgiler...a.s.a.s.

Nisan can çok saol senın yazdıklarını hep takıp edıyodum ve verdıgın morelle psikolog oldun artık gerçektende iyi geliyomus arkadaslara hak verdım.allah sana acil şifa versin en kısa zamanda kurtulursun inşallah.şu anda iş yerındeyım saat kaçta ameliyat olcaksın bılmıyorum ama inşallah zahmetsiz ve dört dörtlük bi şekılde atlatırsın.iyi haberlerini beklıyorum.RABBİM HEPİMİZE şifa versin. bende bugün tekrar gidicem bu sefer tanıdık doktor buldum bahsetmıstım zaten bakırköy arastırma hastanesınde.bende iyileşmeye başlayan yanıkların bi kaç yerınde tekrarladı sanırım. gene gıdıcem bu sefer son olur inşallah yoksa yaktırmaktan şeysiz kalıcam -tatlicadiarzu-

selam
bende de sanırım bu sorun var ama öyle karnabahar şeklinde fln deil. tek tek birbrinde uzak. et beni gibi sanki. ama sonra sivilce gibi patlıyor. dr gitmeyede korkuyorum. adetimde gecikti 1 hafta acaba bu sorundanmı? :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

emin değilim ama bahsettiğin bartolin kisti olabilir burda onunla ilgili bi konu var 'vajende kist ..' adı altında..orda arkadaşın dediğine göre onlar patlıyabiliyor..

arkadaslar bu sigiller derinin altındamıdır yoksa boyle et beni gibi cıkıntılı birseymidir

siğiller deri üstünde sanırım eğer kist veya abse ise deri altında..

nisan ameliyat olucakmışsın geçmiş olsun cnm..
beex senin de bi an önce bu rahatsızlıktan kurtulmanı dilerim ..

:enbuyukkk:

beex çok teşekkür ederim.bugün gayet iyiym.inşallh nisanında iyi haberlerini alıcaz.Bütün gün aklım nisandaydı:KK43: hadi nisan hepimiz seni bekliyoruz en büyük destekçimiz kader arkadaşımız seni bekliyoruz iyi haberlerle.en kısa zmanda iyileşiceksin duacınız:)

kızlar tanıdık doktor buldum demiştim.dün ona gittim. rahim ağzındaki yaramın çok büyük olduğunu ve ilaç tadavisiyle geçecek birşey olmadıgını söyledi.yakılmasınında daha çocuk sahibi olmadığım için riskli olabileceğini çünkü yakılınca rahım ağzında bi takım şekil deişiklikleri olabileceğini belirtti ve yarın gel seni bide hocamıza göstermek istiyorum dedi.artıknasıl bi hoca bilmiyorum saat 11 de gidicem tekrar ve ne yapacağımıza karar verecekler.ayrıca benim siğillerimi yakan yenimahalledeki doktora da sitem etti çünkü içerde bi enfeksiyon ya da baska bir hastalık varsa önce o iyileştirilir daha sonra siğil tedavisine geçilir yoksa siğiller sürekli tekrarlarmış baska hastalık oldugu için. bu konuda sizleride uyarmak istedim iyi bi kontrolden geçin baska bi problem yoksa dırek siğilleri yaktırn arkadaslar çünkü benım daha şimdiden 3 tane yenı çıktı su anda çok kucukler.baska hastalıklarınız varsa onlarıda yok etmek gerekıyo dedımız gıbı tamamen bağışıklık sistemi ile alakalı eger vücutta baska bi hastalık ya da mikrop vs bişey varsa bunlarda hemen fırsat kollayıp tekrar çıkıveriyolar.ne illet bişeymiş be kardeşlerim.rabbim bizi zor bi imtihandan geçiriyo onun iznıylede bu imtıhanı ve hastalıgı atlatır.saglıgımıza kavusuruz.bugun bana dua edın.nisancım senı dusunuyorum dunden beri
ayağa kalkar kalkmaz yaz bizlere rabbım seni korusun inşallah başarılı geçmiştir ameliyatın.a.s.

bende ve eşimde de vardı o siğillerden benimki bir sene sonra kendiliğinden geçip sonra tekrar çıkmıştı eşimde bende dr gittik süper bir krem verdi benim 1 haftayı geçmeden yok oldu eşim düzenli kullanmadığı için kremi biraz daha uzun sürdü. kremin adı aldara % 5 kullanan varmı bilmiyorum ama işinize yarar belki diye yazayım dedim

kızlar bu kadar korkup kafanıza takmayın bizde çok zor günler geçirdik eşim zaten pipiriktir sürekli kanser olduk diyip duruyordu o kadar çok araştırdı ki anlatamam. doktorun verdiği krem sayesinde kurtulduk bir daha çıkmadı çook şükür umarım sizde atlatırsınız.bu arada eşim ilk dr gittiğinde yaktırdı sonra tekrar çıktı ama bu bahsettiğim kremde tekrarlama riski düşükmüş.

Nisan cım aklımız sende umarım hiçbir sorun yoktur. iyi haberlerini beklıyoruz hebriz olsun

canlarıımmm :)) a.s.a.s.

döndüüüm :)))
hepinize desteğiniz ve dualarınız için sonsuz teşekkürler ediyorum canlarım benim...insanın bazen en yakın arkadaşım dediği kişi bile aramıyor :KK43: ama sizler beni düşünmüşsünüz, minettarım sizlere kızlar...a.s

canlarım, ameliyatım başarılı geçti. kist patalojiye gönderildi, sonucu 5 gün sonra alıcaz ama yumurtalığa çok yapışıkmış, bu nedenle dermoid olma ihtimali çok yuksek. nispeten zor bir ameliyatmış, ama başarılı dedi doktor. 1 saat kadar sürdü, açık ameliyat oldum arkadaşlar, laparoskopiye uygun olmadığını söylediler. sezeryan gibi ince bir iz kalıcak :KK43: ama olsun napalım, sonuçta sağlık...yumurtalık dokusunu bozmadan kist çıkarıldı, tüperim falan da açıkmış, rahim de sağlıklıymış, bunu da öğrenmiş olduk çok sevindim.
narkoz çok değişik bişeymiş yau :))) ayılırken babamı sayıklayarak ağlamışım baya :)) bi de sevgilimi. annem de alınmış bu duruma onu sayıklamadım diye :KK70: :roflol:

ameliyattan sonra ağrım çoktu ama zamanla geçti. akşam da 7 gibi ayağa kalktım biraz ama yürüyemedim...bir gece hastanede kaldım, dün öğlen eve geldim, bugun artık baya iyiyim :) dualarınız sayesinde...hastanede bir dizüstü bilgisaayarım olsaydı diye sizlere haber vermeyi çok istedim inanın ben de sizleri düşündüm sık sık..

yani kızlar, şimdi iyiyim...ameliyatın yeri acıyor sadece, hafiften de kanamam var ama doktor normal olduğunu söyledi.

desteğinize çok teşekkür ederim, sizleri çok ama çok seviyorum...a.s.a.s.a.s.

X