Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

beex canım, ilgine minnettarım...ben de senden mutlaka haber bekliyorum rahim ağzı yarası hakkında olur mu? şimdi, ilaçla geçmeyecek bir yara dediklerine göre yakacaklar o zaman öyle mi...ama bu hamileliği olumsuz etkiliyor demişler, daha önce dediğim gibi önce yaktırıp sonra hamile kalan tanıdıklarım var...adım adım yakıyorlar. uzun bir sürece yayıyorlar yakma işlemini. o zaman çok risk olmaz diye düşünüyorum ben ama tabi doktorlar ne diyecek, başka hastaneye de gitsen, içimiz rahat etse canım ?

nisancım sana çok gemiş olsun:KK43: allah büyük sıkma hiç canını bak bende taktıkça başıma neler neler geldi:KK43: bende de kist var üzülme .bak ben düşüne düşüne neler yaptım .iyice dalgınlaştım herhlde bugünde kalktım gözüme yanlışlıkla kulak damlası damlattım .gözüm çok kötü şu anda kapalı.iyileşecek diye umut ediyoruz:KK43: sıkmayın arkadaşlar canınızı kondilomlara takınca iyice dalgınlşatım ki ben sağlık teknisyeniyim en çok dikkat etmesi gerekn kişi:KK43: yarın için sana dua edicem allahın izniyle iyileşiceksin.yarın olmasada ertesi gün iyi haberlerini alıcaz biliyorum .şimdiden çok geçmiş olsun canım iyi haberlerini beklyoruz:)

canım benim ya, geçmiş olsun ne yaptın kendine...:KK43:(
umarım bişey olmaz gözüne hay allah ya...
valla bu kondilomlar bizi öyle bir etkiledi ki, herşeyimiz değişti...ama yenicez biz onu işte!! :1ninca:

beex canım, ilgine minnettarım...ben de senden mutlaka haber bekliyorum rahim ağzı yarası hakkında olur mu? şimdi, ilaçla geçmeyecek bir yara dediklerine göre yakacaklar o zaman öyle mi...ama bu hamileliği olumsuz etkiliyor demişler, daha önce dediğim gibi önce yaktırıp sonra hamile kalan tanıdıklarım var...adım adım yakıyorlar. uzun bir sürece yayıyorlar yakma işlemini. o zaman çok risk olmaz diye düşünüyorum ben ama tabi doktorlar ne diyecek, başka hastaneye de gitsen, içimiz rahat etse canım ?

CANIM NİSANCIM hoşgeldin a.s.a.s.aman allaha şükürler olsun çok sevindim rabbim bidaha göstermesin.bende dün gittim bakırköy eğitim ve araştırma hastanesine tanıdık doktor ordaydı çünkü beni hocasına gösterdi adam baktı sonra kolposkopi yaptı 3 tanede parça aldılar rahim ağzından.yaram çok büyükmüş ne gibi lezyonlar taşıyo bakmamıs ona göre tedavi etmemiz lazım dedi.çok cnm yandı kanamamda oldu ama şimdi daha iyiyim.bir ay sonra çıkıcakmıs sonuçlar beklıcez mecbur.birde içerdeki yara iyileşmeden kondilomların yakılması gereksizdi dedi şu anlık 1 tane kaldı oda küçük polenli yoğurt ve ballı çörek otunu eksik etmyorum.

beexcim, allah sana da şifa versin çabucak...kolposkopi çok acı veriyor annemden biliyorum canım, beklemesi stresli bir dönem ama düşünmemeye çalışçaksın artık, söylemesi kolay tabi ama öyle yapmalısın ablacım, hem bayram geliyor, oyalanırsın biraz, vakit çabuk geçer. ben inanıyorum, herşey yoluna girecek, neler atlatmışsın, bu da geçecek bak gör sen :))

Nisancım çok sevindim ameliyatının iyi gemesine :) gözüme gelincede inanmayacaksınız ama pozitif düşünce gücü şu anda hiç bir problemim yok allaha şükür.bayramdan sonraki cumarteside sözüm var.Allah hepinize nasip etsin hepimiz mutlu olmayı hakediyoruz:) bende de şu anda bir tane kondilom var ama takmıyorum artık.benim ki çok ilginç acıyor sinir oluyorum.Kaşınmıyor hehe:)her gece yazılarınızı okuyarak güzel haberler duymak için sabırsızlanıyorum .seni tekrar neşeyle aramızda görmek beni çok mutlu etti.Kötü günler bitiyor arkadaşlar her zama olumlu düşünün ki başımıza güzel şeyleer gelsin.kötüyü çağırmayalım.öptüm hepinizi:)

arkadaşlar benim yaklaşık 9ay önce falan vajinada siğiller oluştu.doktora gittim tedavisi olmadığını yakarak tedavi edildiğini söyledi.yakıyorum bi ilaç sürüp geçiyo sonra tekrar çıkıyor.allah korusun rahim ağzı kanseri olma riski daha fazlaymış.bana bi tavsiyesi olan varsa lütfen yazsın.teşekkürler...

arkadaşlar benim evli bir arkadaşıma eşinden bulaşmış bu siğiller rahim ağzı kanseri mikrabunun siğil olarak ortaya çıkmış haliymiş bu ve tedavi edilmezsede çoğalıyormuş yakarak tedavi dediler bir sene sürdü ama geçmedi gittikçe arttı meğer yok oluyormuş gibi görünüyormuş ama ciltte gözükmeyenleri sonradan tekrarlıyormuş koterle yakmasını tavsiye ettiler o yöntemlede yine çoğalabiliyormuş ayrıca vajinada hasar bırakıyormuş ve bizde araştırdık bir doktor bulduk istanbulda zeynepkamilde muaynehanesine gitti ve doktor onu bir hastaneye yatırdı üstelik çokda iyi bir doktor maddi durumu kötü die elindengeleni yaptı gerçi arada birde tanıdık vardı her neyse doktor taksimde özel bir ilaç yaptırttı yatırmadanönce bir eczanede ve hastanede vajinaya bu ilaç uygulandı o ilaçda yakarak yok etti ama gözle görünmeyenleri bile tamamen yok etti ve arkadaşımda üç sendir hiç birşey yok tahlilleri hep temiz çıktı on günde kurtuldu o hastalıktan... allah sizlerede acil şifalar versin

arkadaşlar benim evli bir arkadaşıma eşinden bulaşmış bu siğiller rahim ağzı kanseri mikrabunun siğil olarak ortaya çıkmış haliymiş bu ve tedavi edilmezsede çoğalıyormuş yakarak tedavi dediler bir sene sürdü ama geçmedi gittikçe arttı meğer yok oluyormuş gibi görünüyormuş ama ciltte gözükmeyenleri sonradan tekrarlıyormuş koterle yakmasını tavsiye ettiler o yöntemlede yine çoğalabiliyormuş ayrıca vajinada hasar bırakıyormuş ve bizde araştırdık bir doktor bulduk istanbulda zeynepkamilde muaynehanesine gitti ve doktor onu bir hastaneye yatırdı üstelik çokda iyi bir doktor maddi durumu kötü die elindengeleni yaptı gerçi arada birde tanıdık vardı her neyse doktor taksimde özel bir ilaç yaptırttı yatırmadanönce bir eczanede ve hastanede vajinaya bu ilaç uygulandı o ilaçda yakarak yok etti ama gözle görünmeyenleri bile tamamen yok etti ve arkadaşımda üç sendir hiç birşey yok tahlilleri hep temiz çıktı on günde kurtuldu o hastalıktan... allah sizlerede acil şifalar versin

selincim teşekkür ederiz verdiğin bilgiler için...eğer mahssuru yoksa doktorun ve hastanenin ismini verebilir misin ? bende siğil yok 6 aydır ama hala savaşan arkadaşlar çoğunlukta bu linkte. bahsettiğin ilacı da çok merak ettim. çok teşekkür ederim selincim...a.s

aaa nisancım cidden sende 6 aydır yok mu? çıkmaz artık o zaman korkma normal yaşantına devam edebirsin 6 ay çıkmazsa kendi kendini yeniyormuş.bende sanıyorum bir tane var ama emin değilim.ben her eferinde donduruyorum gerçi bir kere dondurdum.sıkıntı yapıyor işte ama napalım :) sonunda bizde sağlığımıza kavuşucaz:)

altı aydır yoksa çıkmaz artık arkadaşlar doktor zeynep kamilde irfan bey ben size isterseniz tlfnunu veririm özelden... arar konuşursunuz hazırlattığı krem özel bir krem bir eczane yapıyor taksimde bildiğim kadarıyla ama on gün içinde tamamen kurtuluyorsunuz o doktor çok iyi bir doktor önce haplarla tedavi sürecini başlatıyor haplar veriyor onları kullanıyorsunuz artmasını engellemekiçinsonrada o krem ve herşey geride kalıyor... arkadaşım şifa buldu zaten eşinden de ayrıldı o hastalığı alıp kendinise vermiş olması onualdattığının bir beglesiydi zaten eşide pişmanlılar içinde itiraf etti herkese acil şifalar

canlarıımmm :)) a.s.a.s.

döndüüüm :)))
hepinize desteğiniz ve dualarınız için sonsuz teşekkürler ediyorum canlarım benim...insanın bazen en yakın arkadaşım dediği kişi bile aramıyor :KK43: ama sizler beni düşünmüşsünüz, minettarım sizlere kızlar...a.s

canlarım, ameliyatım başarılı geçti. kist patalojiye gönderildi, sonucu 5 gün sonra alıcaz ama yumurtalığa çok yapışıkmış, bu nedenle dermoid olma ihtimali çok yuksek. nispeten zor bir ameliyatmış, ama başarılı dedi doktor. 1 saat kadar sürdü, açık ameliyat oldum arkadaşlar, laparoskopiye uygun olmadığını söylediler. sezeryan gibi ince bir iz kalıcak :KK43: ama olsun napalım, sonuçta sağlık...yumurtalık dokusunu bozmadan kist çıkarıldı, tüperim falan da açıkmış, rahim de sağlıklıymış, bunu da öğrenmiş olduk çok sevindim.
narkoz çok değişik bişeymiş yau :))) ayılırken babamı sayıklayarak ağlamışım baya :)) bi de sevgilimi. annem de alınmış bu duruma onu sayıklamadım diye :KK70: :roflol:

ameliyattan sonra ağrım çoktu ama zamanla geçti. akşam da 7 gibi ayağa kalktım biraz ama yürüyemedim...bir gece hastanede kaldım, dün öğlen eve geldim, bugun artık baya iyiyim :) dualarınız sayesinde...hastanede bir dizüstü bilgisaayarım olsaydı diye sizlere haber vermeyi çok istedim inanın ben de sizleri düşündüm sık sık..

yani kızlar, şimdi iyiyim...ameliyatın yeri acıyor sadece, hafiften de kanamam var ama doktor normal olduğunu söyledi.

desteğinize çok teşekkür ederim, sizleri çok ama çok seviyorum...a.s.a.s.a.s.

hayırlı haberlerini aldığıma çok sevindim sonucu da buraya yaz yoksa meraktan çatlarım çok öpüyorum kendine dikkat et

canlarım, doktor da bana 6 ayda çıkmadıysa %50 yenmişsin dedi. 1 seneyi beklicem o zaman daha rahat olucam. ama sizleri hiçbi zaman bırakmicam tabi ki...buradan aldığım moralle kendimi avuttum, güçlendim. çok güzel bağlar kurduk burada, bozulmasını hiç istemiyorum. =))

yav ameliyat olduğum günden beri kanama devam ediyor az az. moralim bozluyor, doktoru arayıp sordum ama ameliyattaydı telefonu çekmiyordu. bgn de çalışmıyormuş...bir konu açtım ama 1 kişi cevapladı. ne zaman kesileceğini merak ediyorum...

canlarım, doktor da bana 6 ayda çıkmadıysa %50 yenmişsin dedi. 1 seneyi beklicem o zaman daha rahat olucam. ama sizleri hiçbi zaman bırakmicam tabi ki...buradan aldığım moralle kendimi avuttum, güçlendim. çok güzel bağlar kurduk burada, bozulmasını hiç istemiyorum. =))

yav ameliyat olduğum günden beri kanama devam ediyor az az. moralim bozluyor, doktoru arayıp sordum ama ameliyattaydı telefonu çekmiyordu. bgn de çalışmıyormuş...bir konu açtım ama 1 kişi cevapladı. ne zaman kesileceğini merak ediyorum...benneyaptımki

altı aydır yoksa çıkmaz artık arkadaşlar doktor zeynep kamilde irfan bey ben size isterseniz tlfnunu veririm özelden... arar konuşursunuz hazırlattığı krem özel bir krem bir eczane yapıyor taksimde bildiğim kadarıyla ama on gün içinde tamamen kurtuluyorsunuz o doktor çok iyi bir doktor önce haplarla tedavi sürecini başlatıyor haplar veriyor onları kullanıyorsunuz artmasını engellemekiçinsonrada o krem ve herşey geride kalıyor... arkadaşım şifa buldu zaten eşinden de ayrıldı o hastalığı alıp kendinise vermiş olması onualdattığının bir beglesiydi zaten eşide pişmanlılar içinde itiraf etti herkese acil şifalar

selincim bu çok güzel bir haber, çok teşekkür ederim sana...çünki Aldara diye bir krem var genital siğiller için, onu kullanan arkadaşlarımız var ama çok pahalı ve SSK karşılamıyor. bu yöntem çok iyi olur...
arkadaşın adına da üzüldüm. eşi itiraf ettiyse haklı tabi, ama bu virüs illa ki cinsel 'ilişki' ile geçecek diye bir şart yok. havuzdan, hamamdan, havludan hatta tuvaletten bile bulaşabiliyor.

yav ameliyat olduğum günden beri kanama devam ediyor az az. moralim bozluyor, doktoru arayıp sordum ama ameliyattaydı telefonu çekmiyordu. bgn de çalışmıyormuş...bir konu açtım ama 1 kişi cevapladı. ne zaman kesileceğini merak ediyorum...benneyaptımki

aaaa canım benım gecmıs olsun cok...sevındım atlatmana.sıgıller uzun sure cıkmadıysa buyuk ıhtımallae ımnun sıstemın yenmıstır onu.bu cok guzel bı gelısme.ama yınede tek tuk olursa moral bozma sakın.bu kadar uzun sure olmamasıda cok ıyı cunku.amelıyat sonrası sıkayetlerıne gelınce jınekolojık mudahalelerde vucyt hemen eskı duzenıne donemıyo.ornegın ben bılıyosun 2 ay once kurtaj olmak zorunda kalmıstım ve hala hormonlarım adetlerım duzene gıremedı.sureklı kanama var.ama muayenede bı sorun cıkmıyo.yanı yapmamız gereken sabırla vucudumuzun toparlanmasını beklemek.hıc takma kafana.onemlı olan amelıyatı ıyı bı sekılde atlatmıs olman.sana ramazanın bu son gununde guzel bı dılegım var.ınsallah bundan sonrakı jınekolog zıyaretını evlenıp bebek bekleyen bı anne adayı olarak yaparsın.ne bılıyım ıcımden geldı oyle ıste:CüvCüv:

aaaa canım benım gecmıs olsun cok...sevındım atlatmana.sıgıller uzun sure cıkmadıysa buyuk ıhtımallae ımnun sıstemın yenmıstır onu.bu cok guzel bı gelısme.ama yınede tek tuk olursa moral bozma sakın.bu kadar uzun sure olmamasıda cok ıyı cunku.amelıyat sonrası sıkayetlerıne gelınce jınekolojık mudahalelerde vucyt hemen eskı duzenıne donemıyo.ornegın ben bılıyosun 2 ay once kurtaj olmak zorunda kalmıstım ve hala hormonlarım adetlerım duzene gıremedı.sureklı kanama var.ama muayenede bı sorun cıkmıyo.yanı yapmamız gereken sabırla vucudumuzun toparlanmasını beklemek.hıc takma kafana.onemlı olan amelıyatı ıyı bı sekılde atlatmıs olman.sana ramazanın bu son gununde guzel bı dılegım var.ınsallah bundan sonrakı jınekolog zıyaretını evlenıp bebek bekleyen bı anne adayı olarak yaparsın.ne bılıyım ıcımden geldı oyle ıste:CüvCüv:

ablacığım, çok çok teşekkür ederim :)) ameliyat olduğum hastane daha önce erkek arkadaşımın 2 kez bel fıtığı ameliyatı olduğu hastane. butun yaz oradaydık nerdeyse =) artık ben taburcu olurken onlar da , 'artık bi daha doğuma işallah' dediler :) bebek isteyen herkes umarım en kısa zamanda dileğine kavuşur...yerimseniben
benim için henüz çok erken yerimseniben

nisancım sana birşey sorabilirmiyim? sen siğilleri kaç kez aldırdın ve kaç ay sürdü siğiller merak ettim? belki kendime de bir pay çıkarabilirim.bu arada kanaman içn birşey diyemiyorum hiç bir bilgim yok keşke yardımcı olabilseydim?:KK43:

Nisancım bendende nokta kadar parça aldılar cnm çok yandı orası diğer organlarımızdan daha hassas gibi geliyo bana.benımde kanamam devam ediyo bence ama başka bi sorunum ağrım falan yok doktorada sordum normal geçecek dedi.pis kan içimde kalcağına dışarı çıksın dıye dusunuyorum.senın amelıyatın daha önemli resmen bıçak altına yattın arkadasım. olur o kadarcık sıkma canını senın deyiminle moral en önemli ilaç öpüyorum kocaman seni

arkadaşlar bu hastalıktan gecıren normal dogum yapamazmış dogrumu ? doktorum söyledide

nisancım sana birşey sorabilirmiyim? sen siğilleri kaç kez aldırdın ve kaç ay sürdü siğiller merak ettim? belki kendime de bir pay çıkarabilirim.bu arada kanaman içn birşey diyemiyorum hiç bir bilgim yok keşke yardımcı olabilseydim?:KK43:

canım benim siğiller kasım2007de çıkmaya başladı, ilk olanlar popomdaydı, asitli ilaçla yaktım kendim ve iz kaldı hafiften. (bu ilaç tehlikeli, vajinaya kesinlikle önerilmiyor) sonra mart 2008de vajinamda 4 tane çıktı. 2 tane vajina girişinde, 2 tane de vulvada. nisan ayında doktora gitmeden 1 gün önce vajina girişindekiler kendiliğinden koptu. vulvadakiler de doktor muayenesi sırasında düştü :)) biri biopsiye yollandı, sonuç kondilom çıktı. bir daha siğil vakası tekrarlamadı canım. benim siğillerim güçsüzdü zaten, küçüktü. ancak bu yaz temmuzda popomda bir tane küçük bir şey çıkmıştı, ben ona hemen asitli ilaçla müdahale ettim, yok oldu. o çıkan siğil miydi bilmiyorum.
böyle işte canım. ben hiç yaktırmadım, nispeten kolay geçirdim. ama hep tekrarlama riskini göz önünde tutuyorum.
siğillerin kuruyup dökülmesinde bir de, o zaman gün aşırı kullandığım Biokadin sölisyonun etkisi olduğunu düşünüyorum. (tentürdiyot gibi birşey)

canım umarım sizler de kurtulacaksınız...moralimizi bozmicaz =))

X