Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

arkadaşlar bu hastalıktan gecıren normal dogum yapamazmış dogrumu ? doktorum söyledide

urlacım hoşgeldin nasılsın uzun zaman oldu...=)

canım, eğer iç vulvada siğil varsa doğum esnasında, bebeğin geçeceği yolda, bebeğe ağız ve cilt yolu ile virüs bulaşabiliyor. bu da bebeğingırtlak kısmında siğiller çıkmasına sebep oluyor. ama eğer doğum sırasında o bölgede siğil yoksa, risk te yok.
öppüyorum seni canım.=))

iyiyim sagol sen nasılsın

ben şimdi hamileyim nisan 2009 annesi olucam hayırlısıyla

o topikte bulunuyorum genelde

teşekkürler bilgilerin için.........

Kızlar hepinize geçmiş olsun,benimde bir sorum olucak sizlere.Ykalşık 6-7 aydır en azından benim farketmeye başladıgım süre bu ne vajina nede popo diye biliyorum ama sol bacagımın vajinam ile arasındaki bir bölgede bir mercimek tanesi kadar sigil var.Sizce ne yapmalıyım?Bu daha önce varmıydı hatırlamıyorum,doktora gidince ne demeliyim.Mesajlarınızı okuyunca sizlere bir danışıyım dedim.

Kızlar hepinize geçmiş olsun,benimde bir sorum olucak sizlere.Ykalşık 6-7 aydır en azından benim farketmeye başladıgım süre bu ne vajina nede popo diye biliyorum ama sol bacagımın vajinam ile arasındaki bir bölgede bir mercimek tanesi kadar sigil var.Sizce ne yapmalıyım?Bu daha önce varmıydı hatırlamıyorum,doktora gidince ne demeliyim.Mesajlarınızı okuyunca sizlere bir danışıyım dedim.

canım doktoruna göster mutlaka, genital siğil (kondilom) veya molluscum denen bir cilt hastalığı var, bu ikisinden biri mi? diye sormalısın. o zaten hangisi olduğunu anlar görünce...istersen koterle yakıp biopsiye gönderir, ne olduğu belli olur canım geçmiş olsunn...

Canım bu hastalık nasıl geçti anlamadım.Dogumdan sonra mı oldu onuda bilemiyorum.Cevabın için tşkr ederim en kısa zaman da doktora gidicegim.

nisancım verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim.inşallah hepimiz bundan kurutlacağız.umarım bugün daha iyisindir.kanaman durdu mu? bende kasımdan sonra gideceğim doktora bir baksın bakalım neymiş:)haber veririm yine sizlere.öpüyorum hepinizi şimdiden hepinizin bayramı kutlu olsun:)

nisancım verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim.inşallah hepimiz bundan kurutlacağız.umarım bugün daha iyisindir.kanaman durdu mu? bende kasımdan sonra gideceğim doktora bir baksın bakalım neymiş:)haber veririm yine sizlere.öpüyorum hepinizi şimdiden hepinizin bayramı kutlu olsun:)

canım benim, bugun biraz daha az kanama :) mutlaka haber ver bizlere gelişmeleri olur mu?
senin de bayramın kutlu olsun canım..a.s.

arkadaşlar aldara denilen o kremi arkadaşım aylarca kullandı altı ay boyunca hiç bir işe yaramadı boş bir ümit ama kurtuluşu yok değil var hemde hiç z bırakmadan hasar bırakmadan ve tekrarlamadan

kızlar iyi bayramlar, önceki mesajlarımı okuyan bilir, siğilleri geçirmek için denemediğim yöntem kalmadı hocalara bile gittim yani. sonuç olarak dondurdum bir ay oldu bu işlem gerçekleşeli ve şuan siğilden iz yok inşallah daha çıkmaz, ben yaktırdım iki kez bilen bilir ve öldüm ağrılardan ama bu işlemi hiç araştırmadan yaptım. dondurma işlemini bilmiyodum önceden. kızlar önce iyice araştırın. allah hepimize şifa versin.

canım çok geçmiş olsun fundacım.inşallah tekrarlamaz.ne düşünürsen o başına geliyor.bende bir kere dondurdum.şu anda ufak bişey vr ama et beni gibi değil şu anki doktor bekleyelim dedi büyürse ya da çoğalırsa siğildir dedi.allaha şükür şu anda birdeğişme yok kasımda gidip bakıcam inşallah hepimiz bir an önce kurutuluruz:)

inşallah chdbrs cim kurtuluruz demin gene baktım ben hiç bişey yok ama belli olmuyo bu ve kesinlikle morelini bozma ben hep dikkat ettim morelim bozukken çıktı

kızlar herkese selamm, bayram nasıl gidiyor?
ben bugun 1 haftadır ilk kez dışarı çıktım evden :)süprizzzzz kendimi değişik hissettim...
her geçen gün daha iyi olucam işalla...hepinizi öpüyorumm.:1hug:

canım nisanım iyi olcan tabi hemde öyle bi iyi olcanki dışarlardan içeri girmicen:) gezmekten:)

selam kıslar hepinizin bayramı mübarek olsun.nisancım senın adına çok sevindim.allah beterinden saklasın.iyi dualarım senınle.funda85 senin içinde çok sevindim.yazılarda okuduklarmızdan dondurma işlemini pek tavsıye etmıyolardı en iyisi yaktırma diye biliniyo.ama sende işe yaramış çok sevındım inşallah tekrarlamaz.ama sen bütün yöntemleri denediğin için şimdi hangisinin etkisi olduğu konusunda kafam karıştı.bende en olmadı senin kına yöntemini uygulamayı bile düşndüm.kaydirigubbakcemile3 sabah aksam çörek otu polen herseyi yiyom yemek ayırt etmıyom.artık bitsin bu çile yoksa kökünden kesip atıcam ne var ne yoksa-tatlicadiarzu-:nazar:

kızlaar, bnm kist dermoid değil, çikolata kistiymişş...:1shok::1shok::1shok:
çok şaşırdım..gerçi onun da alınması lazım oluyomuş zaten...ama şaştım doğrusu..

beex cim kına yöntemi geçiriyo ama her akşam sürmen lazım sarımsak kokusu berbat:) bende dondurma işe yaradı. kınayı ben bir hafta bıraktım tekrarladı hemen.

funda 85 çok teşekkür ederim canım:) bende salı günü yada önümüzdeki hafta bir gün yine gidip dondurucam :KK43: sende yine mi çıktı dondurmadan sonra? hayır de lütfen çıkmasın bari sen kurtul.ben dondururken canım acımıyor :) korkmuyorum artık herşey olacağına varır.çıktıkça aldırıcaz.bugünümüzden şikayet edersek allah kötü günlerle karşılaştırmasın diiye dua edelim.allah büyük arkadaşlar .ben,m bir arkdaşım var 7 kere 4 ayda yaktırdı.aşısını geçen ay oldu ve bir daha çıkmadı.zaten doktoru demiş ki yılda 7 kere max. çıkar sonra vücut kendi kendine yener demiş.normalde haftada bir çıakrdı onda 2 aydı bişeyi yok şu anda.dilimi ısırayım maşallah:) darısı başımıza:)öptümmm:)

nisancım bu arada sana da tekrar geçmiş olsun da neden çikolata kisti olduğunu anlayamadılar ilk başta.ama allaha şükür svindim:)geçmiş olsun.sokaklar senin:)

X