Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

canım dondurduktam sonra doktor dediki haftaya kontrole geldiğinde işlemi tekrarlarız dedi. bir hafta içinde o küçüldü, kontrole gittiğimde her ihtimale karşı tekrarlayalım dedi şuan geçti ve çıkmadı daha, darısı başınıza kızlarrrr

kızlaar, bnm kist dermoid değil, çikolata kistiymişş...:1shok::1shok::1shok:
çok şaşırdım..gerçi onun da alınması lazım oluyomuş zaten...ama şaştım doğrusu..

kusum kistin çikolatasıda mı var.allahım ya bu kadınların çektiği nedir. :uhm:

kızlar demek ki bu dondurma yöntemi daha etkili...benim bir arkadaşım 2 sefer yaktırmıştı, hep tekrarlamıştı. yakılıp ta tekrarlamayan yok gibi bir şey...alternatif yöntemler bulmamız çok iyi oldu! sizlere güveniyorum, virüs korksun bizden yauu :))

bir de çikolata kistinin tekrralama riski varmış, ilaç kullanacakmışım..:KK43: gebeliğe engel oluyormuş :KK43:( çok korktum...salı günü doktora konuşmaya gidicem...

kızlar demek ki bu dondurma yöntemi daha etkili...benim bir arkadaşım 2 sefer yaktırmıştı, hep tekrarlamıştı. yakılıp ta tekrarlamayan yok gibi bir şey...alternatif yöntemler bulmamız çok iyi oldu! sizlere güveniyorum, virüs korksun bizden yauu :))

bir de çikolata kistinin tekrralama riski varmış, ilaç kullanacakmışım..:KK43: gebeliğe engel oluyormuş :KK43:( çok korktum...salı günü doktora konuşmaya gidicem...

nisancım morelini yüksek tut herseyden önce ve gene senın bizlere söylediğini sana söylemek istiyorum tek bi doktorun dedıgıne kulak asma o hastalık tekrarlıyo bu hastalık tekrarlıyo bune ya artık hastalıkların çaresi yokmu yani saçmalık.en iyisi bitki arkadaşlar şifalı bitkileri bol bol araştırın ve kullanın ben polen ve çörek otundan memnunum her hastalığın şifası doğada var ben bu siğillerden sonra buna taktım kafayı ve inanıyorum.nisancım sende üzülme korkma yoksa bu gidişle hastalık hastası olucazşutarafagitti

doğru valla beex'cim...
çikolata kisti gebeliğe engelmiş...bir bu eksikti yahu..gerçi bana daha çok var zaten bebeğe ama kafamı meşgul edicek bişi çıktı gene...:KK43:

doğru valla beex'cim...
çikolata kisti gebeliğe engelmiş...bir bu eksikti yahu..gerçi bana daha çok var zaten bebeğe ama kafamı meşgul edicek bişi çıktı gene...:KK43::çok üzgünüm:

nisancım biliyosun morel çok önemli sakın bozma. hem bizim sürü sürü sıpalarımız olcak:)

funda85 ne durumdasın canım? ben kendime moral vermeye çalışıyorum ama rüyalarım beni rahat bırakmıyor kebus görüorum durmadan:KK43: yine siğil çıktı ve reglie dönemimin başlayıp bitmesini bekliyorum gidip dondurucam yine:KK43: dondurmak ya da acısı mühim değil ama ya sonra tekrar çıkarsa korkusu beni mahvediyorr:KK43: hayatımızı kabusa dönüştürdü diyorum bir an sonrada yok yaa gelir geçer diyorum.sanki siğiller hiç bitmeyecek daha kötü şeyler olacakmış gibi saçma sapan düşünceler sarıyor gidiyor:KK43: offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff :KK43: kızlar bana yardım edin güzel şeyler söyleyin bitiyor biz kurtulduk sende kurutlacaksın deyin.aranızda bu illetten kurutlan hiç yokmu yaa:KK43: dondurupta?

chica81 cok sevindim .bir kere yaktırıpta mı kurtuldun? yoksa bir kaç kez mi yaktırdın? yaa ben bir kere dondurdum 20 ağustosta şimdi yine çıktı sanıyorum bu ayın 20 si gibi gidip dondurtucam yine:KK43: korkuyorum artık yaa:KK43: yaktıranlar da tekrarlıyor demedim ki ben .ne yapacağımı şaşırdım kaldım valaa:KK43:

canım bende bir kaç sene önce çıkmıştı ilk olarak. o zaman bana aldara krem verdi dr ve tip tayini yapmadan. tekrar çıktı bu sene, ancak iyiki çıkmış şimdi düşmanımı biliyorum. maalesef tip 16:KK43: en kötüsü. tipi bilmiyosan öğren mutlaka, sonra yaktır. benim yakıldı bir kere sadece. çok iyi bir dr bul ama. prof. ya ad doçent olmasına ise sakın aldanma. çok tecrübeliyim hepsinden ağzım yandı. sen bilirsin ama bence dondurtma. yakma daha etkili ( benim doktorum öle söledi). istersen özelden de istediğin herşeyi sorabilirsin. korkma ve moralini sakın bozma canım. bence biz güçlü kadınlar yeneceğiz bu virüsü:))

bana haber vermeyi unutma

funda85 ne durumdasın canım? ben kendime moral vermeye çalışıyorum ama rüyalarım beni rahat bırakmıyor kebus görüorum durmadan:KK43: yine siğil çıktı ve reglie dönemimin başlayıp bitmesini bekliyorum gidip dondurucam yine:KK43: dondurmak ya da acısı mühim değil ama ya sonra tekrar çıkarsa korkusu beni mahvediyorr:KK43: hayatımızı kabusa dönüştürdü diyorum bir an sonrada yok yaa gelir geçer diyorum.sanki siğiller hiç bitmeyecek daha kötü şeyler olacakmış gibi saçma sapan düşünceler sarıyor gidiyor:KK43: offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff :KK43: kızlar bana yardım edin güzel şeyler söyleyin bitiyor biz kurtulduk sende kurutlacaksın deyin.aranızda bu illetten kurutlan hiç yokmu yaa:KK43: dondurupta?

canımm,
ama sen değil misin, hepimize moral veren güç veren?
bak bende 6 aydır belki de bu site ve sizlerin paylaşımı sayesinde kazandığım güç ile siğil YOOK..:))
herkes kurtulana kadar da buradayım, bir taşıyıcı olmaya devam ettiğim için de elbette...ama yeniciz, biz buna inanıyoruz...siğilden korkulur mu yau yerimseniben

chica üzülme ne olur tedbirini aldığın sürece sorun yok demektir :) tip tayini için ne yapyıorlar? iyi de kötü olanda siğil çıkmıyor diyorlar ya? sende nasıl siğil çıktı*? sigara kullanıyomruusn ? ben deli gibi içiyorum nasıl bırakıcam bilmiyorum :KK43: bu arada bir tandıığımız var ondan da çıktı evli 2 çocuğu var bugün öğrendi deliriyor :KK43: inşallah iyileşiriz:KK43: çok geçmiş olsun hepinizi mutlaka bilgilendirice :)

chica cidden ya biz de siğil varsa yüksek riskli değil diye biliyoruz, bunu bi doktoruna sor istersen bütün makalelerde siğil varsa düşük riskli tiplerdir yazıyor. Sende sadece tip 16 mı çıktı, acaba yaptırdığın tipleme sadece riskli tipleri kapsayan bir tipleme metodumuydu?

nisan. sağol canım iyiyim işallah. lanet olası bu hastalıktan hepimiz kurutulacağız:) moralimizi yüksek tutalımmmm, siğiller bizden güçlü olamazlarrrrrrrrrrrrrrr :)))))))))))))))))))

merak ettim sen hangi yöntemle kurtuldun nisancımm??

nisan. sağol canım iyiyim işallah. lanet olası bu hastalıktan hepimiz kurutulacağız:) moralimizi yüksek tutalımmmm, siğiller bizden güçlü olamazlarrrrrrrrrrrrrrr :)))))))))))))))))))

merak ettim sen hangi yöntemle kurtuldun nisancımm??

canım benm siğillerim zayıftı, bi kaç günde kendiliğinden koptular. sonra bi daha çıktılar, yine koptular, bi daha da çıkmadı :)

nisancım bence seninkiler siğil bile değilmiş:)))) çünkü bunlar kendiliğinden kopmazlar benim bildiğim. ne kadar şanslısın, çok sevindim senin adına:)))))))))))))))))))))))))

nisancım bence seninkiler siğil bile değilmiş:)))) çünkü bunlar kendiliğinden kopmazlar benim bildiğim. ne kadar şanslısın, çok sevindim senin adına:)))))))))))))))))))))))))

hihi :)) yok canım biopsiye gönderdik, kondilom çıktıydı :) öyle pıt diye düşmedi tabi, bi gün acıdılar, renkleri koyulaştı böyle, wc'de bi çektim koptu :) sonrakileri de doktorum öyle çekip aldı. bir daha çıkmaması beni de sevindiriyor...ama varken uzun süre vucudumda durdular.

sizlerin de geçicek bak görüceksiniz canlarım..

yaaa arkadaşlar çok ilginç yaaa tip 16 ya hala takığım:KK43: çok üzüldüm ama korkma sakın çünkü hepimizde ne olursa olun aynı rik var bu hastalık bizlerde var diye de ölücez kötüye gidecek herşey diye de birşey yok.önümüzde çok güzel günler var.Allah herkese kendisini anlayabilecek herşeyi kabullenebilecek eşler nasip etsin.Hayat bizim için arkadaşlar eskiden neden öldü demezlerdi ecel derlerdi.adı yoktu hastalıkların kim bilir ailemizden kimlerde kimlerde bu hastalık vardı da ilmeden yaşadılar.KORKMUYORUZ ARTIK değil mi arkadaşlar?????? hastalıklar bizden korksun.bakın ben yine gidip dondurucam bu 2. olucak.Dua edelimde Allah şifasız dert vermesin.Hadiiiii bunun çaresi var ALLAHA şükürler olsun bugünümüzede.Yarın kapıdan çıktığımızda başımıza birşey gelmeyeceğinin garantisini kim verebilir????? bence yaşadığımız günlerin tadını çıkaralım hiç birşeyin moralimizi bozmasına izin vermeyelim.Allah yardım edicek hepimizeee:)

X