Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Doktorum Muğla devlet hastanesi Melike Nur Akın.
Smear sonucu temiz,herhangi bir bulgu yok,negatif çıktı ama dediğim gibi iki siğilim vardı ve koter yöntemi ile yakıldı, siğiller hpv virüsle alakalı çıktığına göre neden smear dışında herhangi bir teste gerek duymamış olabilir?

Önce smear yapılır sonra gerek görülürse dıger test ıstenebilir benim tahminim bu canm

Doktorum Muğla devlet hastanesi Melike Nur Akın.
Smear sonucu temiz,herhangi bir bulgu yok,negatif çıktı ama dediğim gibi iki siğilim vardı ve koter yöntemi ile yakıldı, siğiller hpv virüsle alakalı çıktığına göre neden smear dışında herhangi bir teste gerek duymamış olabilir?

zaten ılk asamada sıgıl varsa koterle alınıp cıkarılan parcalar patolojıye gıder
sonrasında sevıyesı belırlı oluyır baslangıc tıp vs
ona gorede her 6 ayda bir duzenlı smaer alınması lazım takıbı ıcın

benım patolojıde yıllar once tıp 6 baslangıctı korkmana gerek yok her 6 ay da bır duzenlı smaer le takıbı yeterlı olucaktır demıstı korkma endısenlenme

zaten ılk asamada sıgıl varsa koterle alınıp cıkarılan parcalar patolojıye gıder
sonrasında sevıyesı belırlı oluyır baslangıc tıp vs
ona gorede her 6 ayda bir duzenlı smaer alınması lazım takıbı ıcın

benım patolojıde yıllar once tıp 6 baslangıctı korkmana gerek yok her 6 ay da bır duzenlı smaer le takıbı yeterlı olucaktır demıstı korkma endısenlenme

Koterle alınan parça patolojiye gider demiştin, yani dış genitalde olan siğili mi kesip alıyorlar yoksa içerden sürüntü örneği mi alıyorlar Hpv tiplemesi için ?

Koterle alınan parça patolojiye gider demiştin, yani dış genitalde olan siğili mi kesip alıyorlar yoksa içerden sürüntü örneği mi alıyorlar Hpv tiplemesi için ?

:KK49:dısarda et benı cıkıyor ya ıste o koterle alınıp patolojıye tıp testıne gıdıyor

her altı ayda bır suruntu ornegı alınıyor

benım sonucum bısı hucreler var dıe bısı yazıo ısmını unuttum yaaa

doktorum da her sey normal dıyor

o kadr sıgılden valla ası sayesınde kurtuldum
bıde propolıs, portakal suyu ,sırke evevıt vıtamın :)

cok ınat ettım belkı eskı yazılarm gordum benım dort arkadasım da oldu onlarda ası oldu onlardada bıdaha cıkmadı

hel_in arkadaşım çok teşekkür ederim özelden yazmışsın bana, ben yazamıyorum hala(yorum azlığından dolayı) tedavilerin yanı sıra bunlarıda uyguluycam inşallah, Allah razı olsun...

daha öncede söylemiştim dr roaccutane a başlattı siğiller için de iyi geliyomuş ayda bir ilaç yazdırmaya gittiğimde kriyoterapi yapıyo

ısrarla aşı yapmıyo

aşı korumak içinmiş var olanı geçirmede etkisi yokmuş artık ısrar etmeye yüzüm kalmadı

daha öncede söylemiştim dr roaccutane a başlattı siğiller için de iyi geliyomuş ayda bir ilaç yazdırmaya gittiğimde kriyoterapi yapıyo

ısrarla aşı yapmıyo

aşı korumak içinmiş var olanı geçirmede etkisi yokmuş artık ısrar etmeye yüzüm kalmadı

ası olmak sızın tercıhınız doktorunuzun degıl doktorunuzu ılgılendıren bı durum degıl

gardesıl benım doktotum hpv sıgıl vs bulusmayanlara onerıyorm dort tıpten cunku koruyor ama
cervalıx tıp 11 16 atlamasından kütüengelıyor dedı
yanı ben szn yerınızde olsam baska doktora o asıyı vurdurum
sız bılrısınız

Maşallah diyeyim kendime ben de 3 aydır bişi çıkmıyor.aşımı vuruluyorum.son dozumu bu ay vurulacağım.Aşının etkisine çok inanıorum artık.ancak maalesef doktorlarımız aşı karşında çok kararsız.İnşallah bir daha çıkmaz.bittiği an kurban keseceğim :) gerçi buna seviniyorum şimdi de rahim ağzında yara var dedi doktor:18:

:KK49:dısarda et benı cıkıyor ya ıste o koterle alınıp patolojıye tıp testıne gıdıyor

her altı ayda bır suruntu ornegı alınıyor

benım sonucum bısı hucreler var dıe bısı yazıo ısmını unuttum yaaa

doktorum da her sey normal dıyor

o kadr sıgılden valla ası sayesınde kurtuldum
bıde propolıs, portakal suyu ,sırke evevıt vıtamın :)

cok ınat ettım belkı eskı yazılarm gordum benım dort arkadasım da oldu onlarda ası oldu onlardada bıdaha cıkmadı

Canım evet aşı olduktan sonra siğili bende de çıkmadı ama cin1 ve cin2 den kurtarabilir mi aşı ?

Canım evet aşı olduktan sonra siğili bende de çıkmadı ama cin1 ve cin2 den kurtarabilir mi aşı ?

aşıya ben cok ınanadım bıde 50 sıgıl
benımkıydı

bıde doktorum eger cıkarsa bılkı hamılelık veya cok hasta oldugunda cıkar dedı vucut gebelıkte mıkroplara acık vs bısıler dedı

artı bes yıl oldu zaten bana bellı bı ysure 3 4 yıl cıkmasa vucut atar dedı
hala her aksam portakal yıyorm :))))))

arkadaşlar benim yaklaşık 9ay önce falan vajinada siğiller oluştu.doktora gittim tedavisi olmadığını yakarak tedavi edildiğini söyledi.yakıyorum bi ilaç sürüp geçiyo sonra tekrar çıkıyor.allah korusun rahim ağzı kanseri olma riski daha fazlaymış.bana bi tavsiyesi olan varsa lütfen yazsın.teşekkürler...

aynı durum bendede vardı.. bende hemen panik yaptım ve kadın doğum doktorum dç dr murat ARSLAN gittim çok endişe edilecek bir durum olmadığını zamanında müdahale edilip takip altına alınması gerektiğini söyledi.ve benim tedavimi o siğilleri yakarak yaptı bende bir daha çıkmadı.ben bursadayım değerli doktorum murat ARSLAN'a çok teşkekkür ederim saygılarımı sunuyorum gerçekten konusunda son derece başarılı bir doktor herkese tavsiye ederim.

aynı durum bendede vardı.. bende hemen panik yaptım ve kadın doğum doktorum dç dr murat ARSLAN gittim çok endişe edilecek bir durum olmadığını zamanında müdahale edilip takip altına alınması gerektiğini söyledi.ve benim tedavimi o siğilleri yakarak yaptı bende bir daha çıkmadı.ben bursadayım değerli doktorum murat ARSLAN'a çok teşkekkür ederim saygılarımı sunuyorum gerçekten konusunda son derece başarılı bir doktor herkese tavsiye ederim.

ben de 2 hafta önce kondilom ameliyatı oldum lazer ile. ama yaralarım hala geçmedi. doktora ameliyat sonrası için bir şey yapmam gerekir mi diye sorduğumda sadece su dedi, başka bir şey kullanma dedi ama iltihaplı gibi şuan. siz tedavi sonrası nasıl bir yöntem uyguladınız? ben bepanten merhem sürüyorum ama çok az bir iyileşme var ne yazık ki :KK14:

Vajinamı incelemekten dolayı kafayı yemek üzereyim. Dün gece mastürbasyondan sonra inanılmaz kaşıntı ve kızarıklık oldu. O dudakların içindeki dilin üzeri resmen Karnıbahar gibi görünüyordu. Sabahı nasıl ettim bilemezsiniz, sabah dr a gittiğimde kızarıklık grçmiş kırmızı nokta gibi kalmıştı ama biliyosunuz o dil zaten karnıbahar gibi göründüğü için emin olamadım mp tesi smear yaptıracağım inşallah.

Size iki sorum var,

1) bunayın 2 sinde yasmine başladım lekelenmem oluyor sanırım bu ne zaman geçer? Bütün bir ay mı olacak bu lekelenme? Smear acil yapılmalı, ne yapsam bıraksam mı?
2) affınıza sığınarak, bu fotoğraftaki vajina dili ve altındaki o karnıbahar gibi çizgiler herkeste mi böyle?

http://pussy4all.tumblr.com/image/76944722953

Daha önce molluscum geçirdiğim için çıldırmak üzereyim ya hpv ise diye.

Merhaba kasımda benden siğil çıktı. Smear testimde CIN1çıktı. Kolposkopi yapıldı.Hpv dna testi yapıldı pozitif çıktı. Hpv tiplemesi yapıldı. Tip 16 çıktı tekrar kolposkopi yapılacak ve parça alınacak ama ödüm kopuyor. Bu geçmezse kanser olursam. Ne olacak bilmiyorum rahatlamak için internetten okudukça daha çok korkuyorum.bu durumda olan,korkmayan beni cesaretlendirecek birşeyler söylerseniz çok sevinirim. Hepinize teşekkürler..

aşıya ben cok ınanadım bıde 50 sıgıl
benımkıydı

bıde doktorum eger cıkarsa bılkı hamılelık veya cok hasta oldugunda cıkar dedı vucut gebelıkte mıkroplara acık vs bısıler dedı

artı bes yıl oldu zaten bana bellı bı ysure 3 4 yıl cıkmasa vucut atar dedı
hala her aksam portakal yıyorm :))))))

ama canim asi ile ilgili birde sey diyorlar, eger hpv yi kaptiysan asi da olsan onu atamiyosun diyenlerde var hatta kimi doktorlar bu konuda ikiye ayriliyor. kimisi yarar diyor kimisi artik bulasmis olmaz diyor. yani asiyi genelde hpv yi kapmadan once vurunsaydik faydasi sanirim daha buyuk olurdu?

ama canim asi ile ilgili birde sey diyorlar, eger hpv yi kaptiysan asi da olsan onu atamiyosun diyenlerde var hatta kimi doktorlar bu konuda ikiye ayriliyor. kimisi yarar diyor kimisi artik bulasmis olmaz diyor. yani asiyi genelde hpv yi kapmadan once vurunsaydik faydasi sanirim daha buyuk olurdu?

ası olurken doktorum tekrar cıkabılır ası olmana ragmen dedı ama dırencını artırcak bence dedı o yuzden korkmaa dedı bana

eger bu sure zarfında cıkmazsa kı cıkarsa hamılelıklte cıkar
oda dırenc dustu ıcın

asının amacı engellemek degıl bır ust tıpe nüks etmemesını saglamak olucak dedı bana

yani 10 15 dıl 50 sıgıl ıste doktor bı seferde yapamadı sen dusun :KK43:(((((( bu sene 6 sene olucak hazıranda kendıme ıyı bakıorm ıste parayı ayarlayıp ası olcak ıste

Son düzenleme:
Merhaba kasımda benden siğil çıktı. Smear testimde CIN1çıktı. Kolposkopi yapıldı.Hpv dna testi yapıldı pozitif çıktı. Hpv tiplemesi yapıldı. Tip 16 çıktı tekrar kolposkopi yapılacak ve parça alınacak ama ödüm kopuyor. Bu geçmezse kanser olursam. Ne olacak bilmiyorum rahatlamak için internetten okudukça daha çok korkuyorum.bu durumda olan,korkmayan beni cesaretlendirecek birşeyler söylerseniz çok sevinirim. Hepinize teşekkürler..

tıp 16 kım ne derse dersın ası ol

X