Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Slm kizlar.. ben yeni üye oldum bende de genital sigil var , takip ediyorum ve herkes bicok insana tavsiyelerde bulunuyor.. Ben uc uzmana sordum muayene oldum biri de Prof. Benim vajina icinde uzunlamasima iki lezyon bölgem varmis yani sigil bölgesi. Sordum içerde olması bişeyin belirtisi degil dediler yani olumlu olumsuz bişeyi göstermez dediler . Burda vajina icinde sigil cikan var mı biliyo musunuz? Smear alindi haftaya belli olacak. Ne yapabilirim bana bıkac sey söylerseniz cok rahatlycam.. Haftaya lokal anesteziyle yakilcak insallah . Içerde olması beni tedirgin ediyor düşünsene disarda yok ama içerde vajina duvarında sağlı sollu geniş iki bölge varmis :KK43:( :KK43:

arkadaslar burda konuyu bılmeyıp para tuzaklarına düşmeyin ,zamanında bı cok doktorun asıstanıda yazdı,ılac satanından tut,kesın gecme garantılı kremlere bı cok arkadasa yazıldı

İNAN MAYIN !!!!!!!!!! bu insalara

Helin benim durumumda birisini gördün mu daha once? Cok korkuyoum

Slm kizlar.. ben yeni üye oldum bende de genital sigil var , takip ediyorum ve herkes bicok insana tavsiyelerde bulunuyor.. Ben uc uzmana sordum muayene oldum biri de Prof. Benim vajina icinde uzunlamasima iki lezyon bölgem varmis yani sigil bölgesi. Sordum içerde olması bişeyin belirtisi degil dediler yani olumlu olumsuz bişeyi göstermez dediler . Burda vajina icinde sigil cikan var mı biliyo musunuz? Smear alindi haftaya belli olacak. Ne yapabilirim bana bıkac sey söylerseniz cok rahatlycam.. Haftaya lokal anesteziyle yakilcak insallah . Içerde olması beni tedirgin ediyor düşünsene disarda yok ama içerde vajina duvarında sağlı sollu geniş iki bölge varmis :KK43:( :KK43:

dısarda yoksa ıcerde de yoktur bence olumsuz dusunme ıcerde olsada korkma yanı

koter sonrası kendıne ıyı bak daha cıkmaz
gunde bır portakal suyu
bır ada cayı bır bardak ayran akıntın olucak ıyı gelır
macun tok karnına
bıde vıtamın tabı en onemlısı rahım kanserıne karsı asını ol zaten vucurttan atıyor vırusu korkma yanı

benım kı 50 ye yakındı ıste sen dusun ://///

Son düzenleme:
Helin hemen cevap vermen beni cok mtlu etti ..
Doktorlar var dedi smear aldı. belki de dışarıda da vardır ama daha ortaya çıkmamıştır..hatta içerideki daha cabuk iyileşiyor yarası fln dedi.. Tavsiye ettigim bi macum var mı marka fln? Yeni üye oldum icin özelden soramiyorum .. Bi de sen hangi bagisiklik güçlendirici ilacı aldın? Hani oluyo ya beta glukan içerenler fln..

dısarda yoksa ıcerde de yoktur bence olumsuz dusunme ıcerde olsada korkma yanı

koter sonrası kendıne ıyı bak daha cıkmaz
gunde bır portakal suyu
bır ada cayı bır bardak ayran akıntın olucak ıyı gelır
macun tok karnına
bıde vıtamın tabı en onemlısı rahım kanserıne karsı asını ol zaten vucurttan atıyor vırusu korkma yanı

benım kı 50 ye yakındı ıste sen dusun ://///

Masallah darısı bize insallah ..
Doktorlar var dedi smear aldı. belki de dışarıda da vardır ama daha ortaya çıkmamıştır..hatta içerideki daha cabuk iyileşiyor yarası fln dedi.. Tavsiye ettigim bi macum var mı marka fln? Yeni üye oldum icin özelden soramiyorum .. Bi de sen hangi bagisiklik güçlendirici ilacı aldın? Hani oluyo ya beta glukan içerenler fln..

Masallah darısı bize insallah ..

dur bekle yazıyım

sabah portakal suyu ıcın sıkıp
gunduze dogru evevıt vıtamın
aksamda sıze onerım

pahalı degıl ıkı ay gıdıyor bu tarıfı sıtede verdım gecmıse bakarsanız bır cok bayanda bır hafta ııcnde gectı 150 tl mıktarı bır sy

100 gr propolıs 50 gr corek otu 50 gr arı sutu 50 grm polem tozu alın buyuk hazır bal kavonozunda hepsını karıstırıp sabah aksam yıyın sonucu goruceksınız

120 tl tutuyor ıkı ay gıdıyor
yanlız tahta kasıkla yıyın metal deymemsı lazım propolıse
Eki Görüntüle 945136

daha sonra da hepsını karıstırıp gunes gormeyen yere koyun folyolayıp
ben lavoba altına koydum

Eki Görüntüle 945139

bunu her gun cıgneyerek sabah aksam yıyın sebze agırlıklı beslenın gunde bır ada cayı bıtkı cayı tuketın ama bır bardak
aksam mandalın yıyın

zor degıl bakın sabah portakl suyu tok karnına macun sonrası vıtamın aksama doru bıtkı cayı bır bardak aksam tok karınan macun ve meyva

asınınızı da olun ha bır de her sabah aksam sırkeyle sıgılın uzerıne ıkı uc dk bekletın pamukla

bak burda yazdım bakabılırsın ama muhakkak koter ol ası ol bunları ıkı sene yap vucuttan degıdım gbı atıyır korkma

sıgıllere sırke sur bekle dısarda ıkı uc dk pamukla bolca sur yoksada sonra yıka

Son düzenleme:
bak burda yazdım bakabılırsın ama muhakkak koter ol ası ol bunları ıkı sene yap vucuttan degıdım gbı atıyır korkma

sıgıllere sırke sur bekle dısarda ıkı uc dk pamukla bolca sur yoksada sonra yıka

Canım benim cok cok Tesekkr ederim hemen yapmaya baslycam ..
Benim anlamadığım cok sık görülür toplumda diyor ama ben sadece bende varmis gibi korkuyorum .. Bi de iyileşen arkadaslar da varsa yazsalar bari senin gibi iyileştik fln diye baska bi başlık altında biz de moral bulsak. Ya da vardir belki de ben bi bakayım panik oldum biraz .. Helin son bisey daha sen hpv baktirdin mı yani testinde de hpv negatif cikti mi? Bi e ben tipleme yaptırmaya korkuyorum ya yüksek tip çıkarsa ?? Seninki tip 6 imiş.. Yüksek tiplerden de iyileşen var mı ki acaba sitede :KK43:(

Canım benim cok cok Tesekkr ederim hemen yapmaya baslycam ..
Benim anlamadığım cok sık görülür toplumda diyor ama ben sadece bende varmis gibi korkuyorum .. Bi de iyileşen arkadaslar da varsa yazsalar bari senin gibi iyileştik fln diye baska bi başlık altında biz de moral bulsak. Ya da vardir belki de ben bi bakayım panik oldum biraz .. Helin son bisey daha sen hpv baktirdin mı yani testinde de hpv negatif cikti mi? Bi e ben tipleme yaptırmaya korkuyorum ya yüksek tip çıkarsa ?? Seninki tip 6 imiş.. Yüksek tiplerden de iyileşen var mı ki acaba sitede :KK43:(

asını koter oldugunda ol
tanıdık bı ezacı olur yada ılac reprazatcısı gardesıl yada cervalıxsı ucuza getırır

asının amacı sıgıl cıkması degıl bır ust tıpe atlaması

merak etme suan facemde 15 yakın arkadas var hepsı cok ıyı hıc cıkmadı
bu sıgıl vıtamınsız kaldıgında cıkıyor bılgın olsun

doktorum portakl suyu
ayran
ada cayı bır bardak
o macun tok sabah aksam
apıkobal yada evevıt vıtamın
ası ıle ıkı sene duzenlı kullan atar vucuttan
koter yapılırlken zaten gonderılıyor ıncelemeye korkma zaten az cıkmıs sende
sırkeye muhakkak yap sabah aksam on gun yap o sırada koterını ol

koter oldugunda akıntın ıcın ada cayı kullan
pamuklu camaısr gıy

asını koter oldugunda ol
tanıdık bı ezacı olur yada ılac reprazatcısı gardesıl yada cervalıxsı ucuza getırır

asının amacı sıgıl cıkması degıl bır ust tıpe atlaması

merak etme suan facemde 15 yakın arkadas var hepsı cok ıyı hıc cıkmadı
bu sıgıl vıtamınsız kaldıgında cıkıyor bılgın olsun

doktorum portakl suyu
ayran
ada cayı bır bardak
o macun tok sabah aksam
apıkobal yada evevıt vıtamın
ası ıle ıkı sene duzenlı kullan atar vucuttan
koter yapılırlken zaten gonderılıyor ıncelemeye korkma zaten az cıkmıs sende
sırkeye muhakkak yap sabah aksam on gun yap o sırada koterını ol

koter oldugunda akıntın ıcın ada cayı kullan
pamuklu camaısr gıy

Tmm ası olayını dr.uma söyleyeyim koterize yaptıgı zaman yapalım derse yaptrcaz artk . Asının yan etkileri yoktur insallah..Kotu biseyler duymuştum ama hadi hayırlısı..

Tmm ası olayını dr.uma söyleyeyim koterize yaptıgı zaman yapalım derse yaptrcaz artk . Asının yan etkileri yoktur insallah..Kotu biseyler duymuştum ama hadi hayırlısı..

asıyı her kez bır sey dıyor
benım doktorum ben alırken kendı kızınada vurdu
kaldıkı bu asılar 15 yıl denenıyor sonra surume yakın ınsanlarda denenıyor
ası olalı ben 7 sene oldu ıste

ilk gun halsızlık bıtkınlık harıcı hıc bır sey olmuyır doktorun olma dese bıle ol derım
kımı doktorlar bulastıktan sonra etkısı yok dıyor
kımısı hıc etkısı yok dıyor
dıyor dıyor
kaldıkı ıthal ılac
benım ılesmem cıdden ası ve beslenme ıle oldu
duzenlı 6 ayda bır smaer verıyorm cok sukur :)₺

muhakkak ol asını

asıyı her kez bır sey dıyor
benım doktorum ben alırken kendı kızınada vurdu
kaldıkı bu asılar 15 yıl denenıyor sonra surume yakın ınsanlarda denenıyor
ası olalı ben 7 sene oldu ıste

ilk gun halsızlık bıtkınlık harıcı hıc bır sey olmuyır doktorun olma dese bıle ol derım
kımı doktorlar bulastıktan sonra etkısı yok dıyor
kımısı hıc etkısı yok dıyor
dıyor dıyor
kaldıkı ıthal ılac
benım ılesmem cıdden ası ve beslenme ıle oldu
duzenlı 6 ayda bır smaer verıyorm cok sukur :)₺

muhakkak ol asını

Helin sen Cervarix asi mı oldun gardasil mı

Topigi vajinal sigili arastirirken buldum...
Bendede olduunu dusunuyorum dr gidicem ama sizlerle paylasmak istedim
1 tane igne ucu kadar birsey vqr et beni gibi ama canimi yakiyor sigilmi neyapmam lazim .. aradda olur du ama bugun hirdaha oldu.bu boyle kaybolup tekrar cikarmi anlamadm .

Topigi vajinal sigili arastirirken buldum...
Bendede olduunu dusunuyorum dr gidicem ama sizlerle paylasmak istedim
1 tane igne ucu kadar birsey vqr et beni gibi ama canimi yakiyor sigilmi neyapmam lazim .. aradda olur du ama bugun hirdaha oldu.bu boyle kaybolup tekrar cikarmi anlamadm .

yedıgınız besınler dırencı dusuren seyler olmasın
meyve cok tuketın
yogut ayran her ogunde salata
yaglı ve sekerlı seylerı bır sure az tuketın

genıtal bolgenın takıbını saglayın bı tane ıse sırke dokun pamuga orada bekletın 10/15 gune beyazlastırıo kopartır sırke

rahım kanserıne karsı asınızı olunuz

:emir_bebek:
cervalıx oldum zaten ust tıpten koruyor

gardesılı onermedı cok bana ayrıca daha pahalıydı

1. 2.ve 6 ayda oluyorsun

yan etkısı ılk gun uyku ve sersemlık verıyor

Helin ben hasta olcam bu aralar hasta olmyi bekliyorum olayım bitsin oyle gitcem kotere, bu on onbes gunluk sürede yayılmaz herhalde cok fazla. Dmi?

Tamam bu sürede her gün sirke ile sil

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Tamam bu sürede her gün sirke ile sil

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Helinnn
Smear sonucum belli olmuş .. Diyor ki: hücreler kısmen inflamasyon ile örtülü , endoservikal ve veya transformasyon zon komponenti var.
Sonuc: intraepitelyal lezyon görülmedi malignite yoktur.
Reaktif hücreden degisiklikler.

Doktorum da sonuc normal demiş.

Ne diyosun bu sık görülen bisey mı

X