Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

Canım cinsel birliktelik olmadan Smear örneği alınamıyor bakire kişilerde...a.s

merhaba canım;
Smer Testi her bayandan alınabiliyor.Siğillerin ne durumda olduğunu ve ne boyutta ilerleme gösterdiğini anlamak için olması zorunlu bir testtir.
yüzeysel bakarak,kremle geçecek bir hastalık değil bence.
inş. en kısa sürede iyileşirsin

merhaba canım;
Smer Testi her bayandan alınabiliyor.Siğillerin ne durumda olduğunu ve ne boyutta ilerleme gösterdiğini anlamak için olması zorunlu bir testtir.
yüzeysel bakarak,kremle geçecek bir hastalık değil bence.
inş. en kısa sürede iyileşirsin

her bayandan nasil aliniyor? sonucta vajine icine fircanin girip suruntu almasi lazim ve bakirelerde vajina icine girilemiyor

Ben yaraların iyileşmesini bekliyorum ondan sonra başlıcam aldaraya. Ama doktoruma aldarayı haftada 3 gün mü kullanıcam dediğimde hergün kullan sen dedi. Bilmiyorum artık yarından sonra başlarım bende nasipse.

Ben yaraların iyileşmesini bekliyorum ondan sonra başlıcam aldaraya. Ama doktoruma aldarayı haftada 3 gün mü kullanıcam dediğimde hergün kullan sen dedi. Bilmiyorum artık yarından sonra başlarım bende nasipse.

evet ya bana da doktor 2-3 gundebir dedi tahris eder diye ama
ben hergun kullanmaya baslicam ara verince iyi olmuyor, bende oyle tahris falan da olmadi sadece sigillerin oldugu yerler sertlesiyor
sizde nasil

Arkadaşlar öğrendiğim kadarıyla smear bakirelerden özel bi fırçayla alınıyormuş içeriye çok ufak başlıklı bir fırça sokuluyormuş kızlık zarına zarar vermeden. Ayrıca çok net sonuçlar alınamıyormuş malesef çünkü tam olarak sıvıyı alamadıkları için zaten her doktor da bunu yapmazmış.. Öğrendiklerim bu kadarrr

Verrutrol öneren varmı aranızda aldara çok pahalı öyle ha diyince alamıyorumda malesef:KK43:

tekrar tekrar yazicam cevap alana kadar

1 ) aldara kremin cesitleri var mi, bendeki beyaz kutu icinde parca parca kucuk numuneler seklinde
sizdeki de boyle mi?

2) kremi ne sıklıkla ve nasil uyguluyorsunuz? kremi surup ic camasirini giyince krem ic camasirina gecip etkisini yitirmiyor mu? bekletmek mi gerekiyor??

bişey sorucam sade_Kahve;
1.senin siğillerin neden oluştuğunu söyledi mi doktor?
2.siğillerin ne sıklıkta ve nerede bulunmakta?
3.boyut olarak ne kadar büyüklükte? ( mesela benim toplu iğne ucundan daha da ufak ,et beni şeklindeydi.)

:uhm:

selam yeliz tesekkur ederim
cok iyi super degilim ama kah iyiyim kah endiseli
ama panige kapilmamaya calisiyorum artik sadece sigil olarak gormeye calisiyorum

kizlik zari da cesit cesit, ortasi acik olanlar var, kapali olanlar var, benimki tamamen kapali sanirim

simdi ben onemli bisey sorucam size
aldara krem kullanlar lutfen cvp versin

bu kremi hergun mu kullaniyorsunuz? nasil suruyorsunuz ve bekletiyor musunuz?
surup ic camasirini giyince yine de etkili olur mu yoksa oyle beklemek mi gerekir?
ve krem surenlerde sigiller nasil degisiklik gosterdi? bende karnibahar gorunumu gibi olanlar kabarciga donusuyor, ucundaki o beyaz beyaz karnibahar gorunumu yokoluyor ama kabarcik olarak duruyor yani duzlesmedi
krem oyle cok tahris yapmadi bende, doktor tahris eder demisti oysa
3 gunde bir sur demisti ama gordum ki ara verince o sigillerin uclari karnibahara donmeye basliyor tekrar, o yuzden ben de hergun surmeye basladim
sizde durum nedir

pazartesi çarşamba cuma sürüyorum kremi siğillerde sertleşme oluyo tahriş yok :KK66: veritol denilen ilaç cilde zarar veriomuş normalde el kol gibi yerlerdeki derileride yakıomuş ne doktorum ne de eczacım tavsiye etmedi alderadan ucuz ama dudakları komple tahriş edermiş. ben temziliyorum kurutuyorum kremin işlemesini bekliyorum bi 10 dk sonra giyiyorum iç çamaşırımı 7 saat bekletiyorum sonra seba med ile yıkıyorum canım.

pazartesi çarşamba cuma sürüyorum kremi siğillerde sertleşme oluyo tahriş yok :KK66: veritol denilen ilaç cilde zarar veriomuş normalde el kol gibi yerlerdeki derileride yakıomuş ne doktorum ne de eczacım tavsiye etmedi alderadan ucuz ama dudakları komple tahriş edermiş. ben temziliyorum kurutuyorum kremin işlemesini bekliyorum bi 10 dk sonra giyiyorum iç çamaşırımı 7 saat bekletiyorum sonra seba med ile yıkıyorum canım.

cok sagol canım imdadima yetistin
evet bende de tahris yok sertlesme var, bu yuzden suphelendim herkes tahris oluyor diyince acaba dedim yanlis birsey mi kullandim bunca zamandir
ben de bir sure bekleyip giyiyorum ama acaba 1 saat falan beklemek mi gerek, ic camasiri alip gidiyodur kremi belki ne dersin?

3.boyut olarak ne kadar büyüklükte? ( mesela benim toplu iğne ucundan daha da ufak ,et beni şeklindeydi.)

:uhm:

hpv
daha cok dis dudaklardaydi
yakildi benim once sonra yeniden cikiyorken ben aldara kullanmaya basladim
su an sigillerden 1 tanesi mercimek buyuklugunde, digerleri kucucuk kabarcik seklinde

cok sagol canım imdadima yetistin
evet bende de tahris yok sertlesme var, bu yuzden suphelendim herkes tahris oluyor diyince acaba dedim yanlis birsey mi kullandim bunca zamandir
ben de bir sure bekleyip giyiyorum ama acaba 1 saat falan beklemek mi gerek, ic camasiri alip gidiyodur kremi belki ne dersin?

hpv
daha cok dis dudaklardaydi
yakildi benim once sonra yeniden cikiyorken ben aldara kullanmaya basladim
su an sigillerden 1 tanesi mercimek buyuklugunde, digerleri kucucuk kabarcik seklinde

anladım, benimde sonradan çıkmıştı da , bikaç tane daha ama boyutları yine ufaktı,yakıldı bitti....birde doktor bana bir şampuan verdi genital bölge temizliği için onu kullanıyorum çok güzel ,tavsiye ederim

Arkadaslar benım et benımlerım kanama yapmıyordu.ve sarkık tı .yanı elımle tuttugumda kopacak gıbıydı.kadın dogumum cıldıcıyeye gıtceksın dedı bunlar sıgıl degıl dedı.baska bı ısın verdı ama unuttum ıste. cıldıcıyecı kucuk ıgneler batırıp kopardı .hamılelerın sorunu telaslanma bunlar sıgıl degıl dedı oda.ama bunlar varkende normal dogum yapılamıyomus.ben tedavı oldugum ıcın suan yapabılırım.ama heran tetıkte olucam cıktıgı an cogalmadan gıdıp aldırcam .

Arkadaslar benım et benımlerım kanama yapmıyordu.ve sarkık tı .yanı elımle tuttugumda kopacak gıbıydı.kadın dogumum cıldıcıyeye gıtceksın dedı bunlar sıgıl degıl dedı.baska bı ısın verdı ama unuttum ıste. cıldıcıyecı kucuk ıgneler batırıp kopardı .hamılelerın sorunu telaslanma bunlar sıgıl degıl dedı oda.ama bunlar varkende normal dogum yapılamıyomus.ben tedavı oldugum ıcın suan yapabılırım.ama heran tetıkte olucam cıktıgı an cogalmadan gıdıp aldırcam .

yok cnm seninkisi baska bisey doktorunda soylemiş zaten..bizde bu virüs varken tam olarak bilmiyorum ama sanırım siğiller gecse bile normal dogum yapamıyoruz...seninki hamilelikle birlikte gelen sorunlardan biridir bence cunku hamileyken bayanlarda farkettiğimiz yada bizim farketmediğimiz cok fazla değişiklik oluyor..sen takma kafana hayırlısıyla al bebeğini kucagına insallah senağlama

bunun esas caresi biliyorsunuz bagisiklik sistemini guclendirmek
bunun icin neler yapiyorsunuz?
acaba bagisiklik sistemi ne kadar surede guclenir?

ve aldara krem kullananlar, aldara sigiller de nasil degisiklik yapti? kuculdu mu, sertlesti mi, duzlesti mi? noldu??

X