Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

ıtır%buse 'cim canım,

sen aslında olmayan birşeyi siğil sanıyorsun sanırım ve bu süper bişey! :) umarım gerçekten siğil değillerdir. canım, iç vulva dediğine göre, bazen vulvanın kendi dokusu benekli veya puturlu olabilir. sen bunlardan şüphelenebilirsin ama doktor yok diyorsa da yoktur bence :) bence artık rahat ol.
mantar tedavisine başladın mı peki cnm ?
kanser riski gerçekten çok düşük bunu aklından çıkar canım. eğer durumun müsaitse, smear testi yaptır rahatlamak istiyorsan. hem HPV virusu arasınlar bakalım. ama eğer yaptıramazsan, ancak siğil varsa ona biopsi yapılabilir. sende de siğil olmadığına göre, aklına takılacak birşey yoktur demek ki tatlım :)

artık bir gül bakalım yahu =)

ıtır busecim hemen kanser teşhisini kendine niye koyuyorsun sen kendi kendine kuruntu yapma onlar siğilse bile kansersin diye bişey yok,doktorun deiğine göre mantar var ama bana kalırsa kendine kuruntu yapacağına bir doktora daha gitmekten çekinme lütfen ihmale gelmez her ne olursa olsun git için rahat etsin.Bu arada çörek otu kullanan arkadaşkarıma ;BEN ÇÖREK OTUNUN YAĞINI KULLANMADIM ÇÜNKÜ PİYASADA TAM OLARAK YAĞI BAŞKA BİŞEY KARIŞTIRIRLARMI İÇİNE BİLEMEDİM.BEN ALIP DİREK BİR TATLI KAŞIĞI BALIN ÜZERİNE DÖKÜP YEDİM.ÇOK KISA SÜRE İÇİNDEN DE GEÇTİ.ITIR BUSE SENDE ÇÖREK OTUNU YE MUTLAKA MANTARA DA İYİ GELİYOR ZATEN BİR HAFTA KULLAN SABAH VE DE AKŞAM BİR TAKİP ET SONRA DA DOKTORA GÖRÜN MUTLAKA.NAÇİZANE TAVSİYEM :)) BEN BU HASTALIKTAN KURTULMUŞ BİRİ OLARAK HEPİNİZİN BURADAN İYİLEİŞTİĞİNİ DUYMAK İSTİYORUM.SEVGİYLE SAĞLIKLA KALIN ARKADAŞLAR..

nisancım görünümü tam senin söylediğin gibi işte bu yüzden kuruntu yapıyo olabilirim benim nasıl anlatsam göğsümde de sorunum var daha bugün doktordan geldim şükür bişey demedi ama takip gerekli diye belirtti hastalık hastası oldum diyebilirim bu yüzden herşeyden şüphelenir oldum
ceylin çörek otuna unutmazsan başlayacağım ama şu stresim yüzünden başlayamadım hala inşallah her şey yoluna girer.

ıtırcım ben inanıyorum ki zaten herşey yolunda :) bence 1 başka jinekologa daha git ki için tam rahat etsin. çok öpüyorum cnm

bugün baktımkı yenı bır siğilim daha çıkmış çok kanama yaptı çok korkuyorum çarşamba gunu kontrolum var artık bıktım aglamaktan yoruldum geçmiyor bunlar 3 haftadır aldara kullanıyorum geçenlerde oldu yenı çıkanlarda.son ıkı poşetım kaldı aldarada doktora gıtcem salı bıtıyor napcam çok kötüyüm :KK43:((((((((((((

meloshkocum siğiller kanama mı yapıyor ?? ben ilk sefa duyuyorum böyle birşeyi ? yani açık yara şeklinde mi ?

yok hayır açık yara değıl sadece vcden çıkarken peçetede gördum nokta nokta kanı.doktor olabılcegını sölemişti.internettede okudum oluyormuş.anlamadığım zaten mınnacıklar toplu ığne başından ufaklar 5-6 tane ama geçmedıler hala :KK43: diğerlerıne göre buyuk olan ılk çıkan ıkı tanesı geçti bunlar duruyor .bir poşetım kaldı aldarada onuda salı akşamı sürücem ertesi gunde kontrolum var korkuyorummmmmmmmm :KK43:((((

bende ilk defa duyuyorum kanamayı okumadım da hiç biryerde benimkiler de hiç kanamadı aldara belki tahriş etmiş olablir ondan kanamış olabilir,meloshkocum geçmiş olsun umarım en kısa zamanda iyileşirsin.

canım benim görümcmde oldu öyle cinsel ilişki yoluyla bulaşıyor eşindede vardı senin eşinde var muhtemelen ve onunda tedavi görmesi gerekiyor o asitli ilacı eşin kullanıcak öyle olması gerekiyor hatırladığım kadarıyla.seninde yaktırman gerekiyor çoğalma yapıyor sonradan.görümcem yaktırdı şimdi tekrarlamıyor en iyisi anestezi altında yaktır ve kurtul.dediğim gibi eşininde tdavi görmesi ve tedavi sürecinde ilişkiye girmeyin.bu arada epilasyon aleti kullanıyorsan kanama yapar diğer taraflara atar ona dikkat et.kanama yapmasına fırsat verme yaktır ve kurtul derim.kendi kendine asitlerle yakıp acı çekeceğine en iyisi o.geçmiş olsun.

kızlar bugün çörek otuna sonunda başladım sonuçları yazıcağım ceylin inşallah bende iyileşirim senin gibi

canım benimde makatta çıktı siğiller bir ay evvel yaktırdım ama gene 2tane çıktı doktor banada dedi cinsel ilişkiyle bulaşıyo diye. hpv diye bi aşı var ben ilkini yaptırdım 3dozda yapılıyo tanesi 250ytl ikinciyi temmuzda 3,kasımda yaptırmam gerekiyo. bu asitli ialcın adını banada söylermisin bende alcam ondan .

çörek otunu naıl kullanıyosunuz acele cevap ya almaya gitcem hemen bide çörek otu yağı dimi

sabahları aç karnına geceleri de yatmadan önce 1 tatlı kaşığı bala 1 çay kaşığı çörek otu dök ye çörek otu yağı değil

meloshkocum bence de yaktırsan çok iyi olacak. bakalım doktora bir git, yakalım derse kurtulursun hem. aldara pahalı bir ilaç bir de. gerçi düzenli kullanırsan geçerler ama uzun sürer canım. bence yaktırmayı düşünmelisin.

evet sanırım krem tahriş etmiş bir poşet aldaram kaldı ve sadece bır tane kaldı ınanamıyorum mucize gıbı bişey çok mutluyum 2 gunde 4 tanesi geçti son bir kaldı allahım buda geçsin lütfen. bu arada sadece cınsel ilişkyle deıl vc hamam havuz gıbı yerlerdende geçiyormuş.zaten ben bekarım ve cinsel ilişkiye girmedım.olmayan bayanlar çok dıkkat etsın virüs çok yaygınlaşmya başlamışşşş

bu arada kızlar ceyli99,civcivim,funda85 e teeşekkür ederim
nisan ve ıtır buseye ayrı teeşekkür ederim kızlar moralınız içi çok saolun harıkasınız isancım senın morallerınle geçio bunlar sanırım :)))) allah hepimize acil şifalar versin

İnşallah çörek otu bana iyi geldiği gibi hepinize iyi gelir kızlar sağlıklı haberlerinizi bekliyorum. inanın çok kısa zamanda faydasını göreceksiniz, bu arada çörek otunu hiç bir zaman geçti diye bırakmayın çünkü bu hastalık ne yazık ki bir virüs olduğundan vücudumuzdan çıkmıycak zayıf bulduğu anda gene gelicektir. Dolayısıyla bağışıklık sistemimizin her an hazır olması lazım ki bu illeti bir daha görmeyelim.Çörek otu bir mucize virüs ve mantarın vücuttan atılmasını sağlıyor inşallah temennim virüsü kökünden atarda bir daha karşılaşmayız.Birde tabi partnerlere dikkat karşı tarafta varsa ne yazık ki bulaşıyor ve hemen anında da görülmüyor 6 ay sonra bile görülüyor , erkeklerin genelde daha sağlam bir yapıları olduğu için onlar ilk tedavide atalatabiliyorlar önemli olan kadınlar bizde daha büyük sorunlara yol açtığından ve de yayılması çok daha kolay olduğundan mutlaka çaresine bakmalıyız.

günaydın kızlar, çörek otuna başladım dün akşam. azöncede doktordan gldim yarın sabah gene 8,30da hastaneye yatışım olcak ameliyata alıp yakcaklarmış. bukez korkuyorum ilkinin acısını biliyorum çünkü. ve gene tekrarlar dedi. bunlar içte kalmış görünmeyenler dışa vurmayanlar dedi.

X