Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım saol verdıgın bılgıler ıcın.bızım doktorumuz devlet hastanesınde.baska bır doktor aıle dostumuz onermıstı.oyle zorkı beklemek.hep bı karamsarlık ıcındesın.bazen boguluyorum.rabbım yınede hakkımızda hayırlı olanı nasıp etsın ınsallah..

selam kızlar ben geldimm.liste baya ilerlemiş ama hamiş haberi göremedim:KK43:((((((liste takıldı kaldı sanki inşallah ramazanın bereketiyle listemizde dolup taşarrrr

bizim dr'umuzda 3ay sonra yaptırın bakalım dedi. bende anlamadım dr'dan dr'a değişiyor herhalde.neden acaba.?:S
selam ennes hosgeldin canımmm.
aminnn insallah canım bu mübarek ayda allah göbişlerimizi doldurur insallah.

amin canım, çünkü 3 ay sonra iyileşme görülmeye başlar bizim doktorumuz medipolde çok iyi bir doktor tavsiye ederim Op. Dr. Bülent ERKURT

herkesin bünyesi farklı gerçekten. eşim 1 sene oldu ameiyat olalı hala düzelme görülmediğinden dolayı şimdi iğne vurunuyor. gerçi kullandığı ilaç düzelmesini etkilemiş ama yinede iyileşme süreci genelde 1 senein sonunda başlıyormuş. doktorumuz öyle söylemişti yani.

herkesin bünyesi farklı gerçekten. eşim 1 sene oldu ameiyat olalı hala düzelme görülmediğinden dolayı şimdi iğne vurunuyor. gerçi kullandığı ilaç düzelmesini etkilemiş ama yinede iyileşme süreci genelde 1 senein sonunda başlıyormuş. doktorumuz öyle söylemişti yani.

merhaba canım?ne iğnesi vurunuyor eşin?adı ne?baştan bize de prgnyl ve menagon vermişti bir doktor. ama sonra başka bir doktor hormon değerleri normalken iğne vurunmak bünyeyiiyice altüst eder dedi.iğneleri kestik. aynı zamanda 1.derecede varikosel olduğu için ameliyata gerek yok dediler. siz hangi lacı kullandınız da düzelmesini etkiledi?

hangı ılac etkılermıs spermlerı canım.benım esımde ılac kullanıyıorda merak ettım..

canım biz o saydıklarını evlendiğimizden beri yiyoz kocamla keci boynuzu kürüde yaptık banamısın demedi keci boynuzu.ya bide bu vitaminlerin etkisi varmı :emir_bebek:

canım her insan vücudu bir değil biliosunki örneğin grip olduğumuzda kullandığımız antibiyotik we vitaminleri ben 1 haftada atlatırım sen 10 günde başkası 1 günde o wücüduna bağlı ilacın kalitesine değil bence herkes bu tür denemeleri yapio bazılarının 1 mlyonki sayılarını 100 çıkarır yarar yani bazılarına 10 bazılarını etkilemez anladınmı anlatmak istediğimi sen yap gereğini we bekle çünkü warikosel ameliyatı tam anlamıyla 1 ile 1.5 yıl arasında etkisini gösterio olmassa dünyanın sonu diil aşılama war tüp war yeterki allah istesin wersin ben çok üzülüosum eskiden ama artık üzülmüom hepimiz anne olucaz bi gün ama zamana bağlı işte sabır gerektiren bi durumumuz war ama biz sabırsızlanioruz ben allah izin werirse 1.5 yıl beklice ki eşim amelyat olalı 5 ay oldu toplamda 2 yıl beklemiş olucam olursa olur normal yolla olmassa aşılama tüp ne warsa denicem walla yeterki allahım ne yolla olursas olsun beni anne yapsın

Herkese merhabalar, Aranıza yeni katılıyorum, epeydir okuyordum forumu ve özellikle de bu bölümü ve sonunda ben de katılayım dedim. 3 yıldır evliyim, 2 yıldır deniyoruz hamile kalamadım. bende sorun yokmuş, eşimde hem sayı hem de hareket azmış. Çok kafamız karıştı, yaklaşık 10 kadar doktordan görüş aldık. Eşimde varikosel saptandı, kimi ameliyat olma tüp bebek yapalım hemen dedi, kimi ameliyat ol acil dedi, bazıları da mikrocerrahi ameliyat şart dedi. Valla şaşırdık kaldık hanımlar, acaba önce aşılamamı yapsak diye düşünüyoruz. Ramazanda çok methini duyduğumuz bir Üroloji uzmanına daha gideceğiz bakalım o ne diyecek, ona ameliyat olduktan sonra çocuğu olan 2 kişiden tavsiye aldık. Zaten işi gücü bıraktık bu yola baş koyduk valla... Lutfen bana bu konuda deneyimlerinizi paylaşın.kafamçokkarıştı

Herkese merhabalar, Aranıza yeni katılıyorum, epeydir okuyordum forumu ve özellikle de bu bölümü ve sonunda ben de katılayım dedim. 3 yıldır evliyim, 2 yıldır deniyoruz hamile kalamadım. bende sorun yokmuş, eşimde hem sayı hem de hareket azmış. Çok kafamız karıştı, yaklaşık 10 kadar doktordan görüş aldık. Eşimde varikosel saptandı, kimi ameliyat olma tüp bebek yapalım hemen dedi, kimi ameliyat ol acil dedi, bazıları da mikrocerrahi ameliyat şart dedi. Valla şaşırdık kaldık hanımlar, acaba önce aşılamamı yapsak diye düşünüyoruz. Ramazanda çok methini duyduğumuz bir Üroloji uzmanına daha gideceğiz bakalım o ne diyecek, ona ameliyat olduktan sonra çocuğu olan 2 kişiden tavsiye aldık. Zaten işi gücü bıraktık bu yola baş koyduk valla... Lutfen bana bu konuda deneyimlerinizi paylaşın.kafamçokkarıştı

canım sen bilirsin ama warikoselde amelyat şart madem durumunuz tüp yada aşılamaya kadar gelmiş amelyat ol derim bazen sayı düşüşleri oluo amlyattan sonra düşse düşse sıfır olcak diilyaa siz olun ama şunuda unutma 1 senden önce yükselme bekleme en ii 1 sende werio bazılarının 2 3 aydada oluo ama ben genel söledim bence olun karar sizin

önce ameliyat canım bızım doktorumz 1gun sonra bıle gec olabilir demişti

Valla şimdi ben de biri cevap yazar diye beklerken Google da varikosel diye aradım, ilk çıkan sonuçta geniş bilgi var ama doğrusu bizim şimdiye kadar gittiğimiz doktorların söylediklerinden çok farklı nedense, ama yazan da çapa tıbbın hocası, valla çok zor, allah hepimize yardım etsin, bilinmez bir ummanda ilerliyoruz, kime inanalım ? bizim gittiklerimiz de uzman doktor ama bu çapa tıbbın hocası çok başka şeyler yazmış varikosel hakkında, sonra adını google da arayıp kendi web sitesini de buldum adı teoman cem kadıoğlu , en geniş varikosel hakkında yazmış, tanınmış birimi bu konularda sizlerce , ona ameliyat olan varmı aranızda ?

seda bnce oyle çok özel bı doktora gerk yok biz ilk önce ege unıversıte urolojı ana bılım dalı başkanına gıttık 2mılyar fıyat çıkardı bıze baştan ok deıdk sonra arastırıdk şifaya gıtık hersey dahıl 500e yaptırdık canım tabı rabbım biizm için ne yazdıysa onu yaşıyoruz canım rabbım biizm iyileşmemizi istedı ve eşim iyi oldu bukadr yanı

Valla şimdi ben de biri cevap yazar diye beklerken Google da varikosel diye aradım, ilk çıkan sonuçta geniş bilgi var ama doğrusu bizim şimdiye kadar gittiğimiz doktorların söylediklerinden çok farklı nedense, ama yazan da çapa tıbbın hocası, valla çok zor, allah hepimize yardım etsin, bilinmez bir ummanda ilerliyoruz, kime inanalım ? bizim gittiklerimiz de uzman doktor ama bu çapa tıbbın hocası çok başka şeyler yazmış varikosel hakkında, sonra adını google da arayıp kendi web sitesini de buldum adı teoman cem kadıoğlu , en geniş varikosel hakkında yazmış, tanınmış birimi bu konularda sizlerce , ona ameliyat olan varmı aranızda ?

canım derecesi de öenmli varikoselin.size kaç dedielr. biz de bursada toplam 4 doktor dolaştık. 1i prof.diğerleri uzman. sadece bir uzman ameliyat öenerdi, o da başarı yüzde 20 dedi. diğerleri çok hafif derece dediler ve ameliyata gerek yok dediler.. ama istanbula da sık gidiyoruz. orda da bir gözükelim diyoruz. hangi doktorun methini duydun sen?

merhaba benimde eşim varikosel amaliyatı oldu mart ayında ama henüz sperm testi yaptıramadı kolunu kırdı daha yeni düzeldi aynı sizinki gibi bizim sperm sonuçlarımız amaliyattan önce öyle çıkmıştı ve biz varikosel olduğunu 2 tüp bebek denemesinden sonra öğrendik. tabi tüp bebekler başarısız oldu bakalım şimdi amaliyat oldu ne olacak. allah yardımcımız olsun hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin.

seda canım benim eşimde aynı sorundan ameliyat oldu medipol op.dr.bülent erkurt beyi tavsiye ediyorum alanında çok başarılı ve kesinlikle mikrocerrahi ile ameliyat olsun benden söylemesi benim eşimde mikro oldu,siz daha yolun başındasınız ALLAH sabır versin

Capanın hocası olan Teoman Cem Kadıoğlu bu ameliyatı Türkiyede ilk başlatan doktormuş ve 2500 den fazla mikrocerrahi varikosel ameliyatı yapmış, www.kadioglu.org sitesinde çok geniş bilgi var varikosel hakkında. Açıkçası ben ameliyattan çok korkan bir insanım, iyice incelemeden eşimin bıçak altına yatmasını istemiyorum. Bazen ameliyat başarısız olup tekrar edebiliyormuş, bazen eskisnden de kötü oluyormuş diye duydum. Çapanın hocası olması bana güven verdi. Eşimle ben de gideceğim bu doktora, hayırlısı diyelim, size de bilgi veririm, ama Ramazan nedeni ile eşim çok yoğun bakalım ne güne gidebiliriz.

X