Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Benimde eşim yeni ameliyat oldu bizim doktorumuz bir tane çinko hapı verdi ve repredo diye bir toz verdi çok faydalı ikiside 3 ay kullan dedi içerisinde çok güzel vitaminler var alın derim biraz pahalı ama

Herkese merhaba, dilerim ki bu yazımı okuyan herkesin içine bir parça umut doğar. 2018 yılında eşim varikosel ameliyatı oldu ve varikosel rahatsızlığı yaklaşık 10 yıldır bulunuyormuş (biz 2017'de evlendik). yaklaşık 6-7 ay boyunca çocuğumuz olmayınca doktora başvurduk ve eşimin varikosel rahatsızlığından dolayı çocuğumuzun olmama ihtimalinin olduğunu söylediler.Bunun üzerine çok fazla doktor gezdik ve tüm doktorların kanaati ameliyat yönünde oldu. Ameliyat öncesi sperm sayımız 7 milyondu ve hızı iyiydi fakat çocuğumuz olmuyordu (denemediğimiz doğal kür kalmadı;keçiboynuzu vs vs ve hatta kullanmadığımız ilaçta kalmadı). Eşim ameliyat oldu,minimum 6 ay geçmesini beklememiz iletildi. 6 ay sonraki testte elimize gelen sonuçlar bizi oldukça üzmüştü çünkü sperm sayımız 2 milyona düşmüş,ileri hareketli hızımız tamamen durmuştu. Birkaç ay daha bekledik ve doktorlar artık ''doğal yolla çocuğunuzun olma ihtimali defterini kapatmalısınız''dediler.Biz de tüp bebek yapmaya karar verdik ve araştırmalara başladık. 9 Şubat cumartesi günü için tüp bebek doktorundan randevumuzu almıştık. Gelin görün ki öyle büyük bir mucize oldu ki (hep dua ettim ve Allah'tan hayırlısını istemekten asla vazgeçmedim) 7 Şubat perşembe sabahı reglim ilk kez 3 gün gecikmişti. Evde hazır testim vardı. Sabah 6 da yaptığım testte sonucum POZİTİFTİ!Gözlerime inanamadım,eşim de inanamadı çünkü doktorlar bize bunun imkansız olduğunu söylemişlerdi. Hemen doktora gidip kan testi yaptırdık ve evet hamileydim.... Tüp bebek randevumuzu direkt iptal ettik. Allah'a sonsuz kez şükürler olsun ki şuan 6 aylık bir bebeğim var kucağımda.Darısı dileyen tüm kadınların başına. Allah'tan istemekten ve daima hayırlısına inanmaktan vazgeçmeyin.

Benim eşimde bu ameliyatı oldu ama sonradan yumurtalıkları su topladı suan iyi ama hala bir yumurtalığı sis biraz .. birde koşarken Ağrı yağıyormuş ..
bizim de 6 ay oldu daha tık yok bakalım ha ama eşimin sonuçları iyiydi yani şimdide iyi benim bir tüp kapalı çıktı sadece ..

seharkan,canım öncelikle geçmiş olsuna.s. inşallah çok güzel sonuçlar alırsınız...
benim eşimde 15 temmuzda ameliyet oldu.....ameliyattan 4 ay sonra hiç bir ilaç kullanmadan test yaptırdık biraz artış olmuştu...sayı 2 milyondan 8 milyona çıkmıştı...dr lar bir sene içinde düzelebilir demişti...şimdi de eşime keçi boynuzu kürü ve e vitamini veriyorum....6 ay bitsin yine test yapmayı düşünüyoruz...bakalım hayırlısı...test yapınca ben yine yazarım....
Merhana taa 2009 da yazidiginiz mesajdan yola cikarak sormak istiyorum. Cocugunuz kac ay sonra oldu varikosel.ameliyatindan sonra? 🙃

Ben cevap vereyim. Tam 6 ay sonra oldu. Doktor da 6 ay sonra olur demişti 🥰 sağlıklı günler...
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim oncelikle allah bagislasin evladinizi 🥰 peki ameliyattan sonra vitamin kullandiniz mi veya kür keciboynuzu yedirdiniz mi esinize

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim oncelikle allah bagislasin evladinizi 🥰 peki ameliyattan sonra vitamin kullandiniz mi veya kür keciboynuzu yedirdiniz mi esinize
Eşim çok sağlıklı beslenir ve keçi boynuzu kürünü normalde spor yaptığı için sürekli içerdi. İnanın o dönemde psikolojik sanırım yapmak ve içmek istemedi. Doktorumuz ilaca ihtiyacımız olmadığını kesinlikle varislerin çok büyük olduğunu ve problemin çözüldüğünü söyledi. Ben ameliyattan önce sorunsuz bir şekilde hamile kalmıştım zaten malesef erken doğumla bebeğimi kaybettim. İkinci için denedigimizde olmadı. Ameliyattan üç ay sonra ben doktorumuza ısrar ettim ilaç için. Eşim bir buçuk ya da iki ay ilaçları kullandı. İlaçlar combifertil (vitamin) bir adet proxeed plus bu günde iki kezdi yanilmiyorsam ve bir de testesteron artırıcı reçeteli bir ilaç vermişti adını hatırlayamıyorum onu da bir kez. İlaçlar fazla olduğu için bıktı ve kullanmak istemedi ama çok şükür tam 6. ay mutlu haberi aldık. Tabi ben de bu arada folik asit kullanmaya başladım. Testere dişli aslan pençesi içtim 10 gün soğan kürü yaptım ara ara kendimi de hazırlamak için. Sonuçta her şey nasip ama bunun için ilgilenmek sebat etmek de önemli bence. Rabbim tez zamanda kavuştursun evladiniza inşallah eviniz neşeyle dolup taşsın

Eşim çok sağlıklı beslenir ve keçi boynuzu kürünü normalde spor yaptığı için sürekli içerdi. İnanın o dönemde psikolojik sanırım yapmak ve içmek istemedi. Doktorumuz ilaca ihtiyacımız olmadığını kesinlikle varislerin çok büyük olduğunu ve problemin çözüldüğünü söyledi. Ben ameliyattan önce sorunsuz bir şekilde hamile kalmıştım zaten malesef erken doğumla bebeğimi kaybettim. İkinci için denedigimizde olmadı. Ameliyattan üç ay sonra ben doktorumuza ısrar ettim ilaç için. Eşim bir buçuk ya da iki ay ilaçları kullandı. İlaçlar combifertil (vitamin) bir adet proxeed plus bu günde iki kezdi yanilmiyorsam ve bir de testesteron artırıcı reçeteli bir ilaç vermişti adını hatırlayamıyorum onu da bir kez. İlaçlar fazla olduğu için bıktı ve kullanmak istemedi ama çok şükür tam 6. ay mutlu haberi aldık. Tabi ben de bu arada folik asit kullanmaya başladım. Testere dişli aslan pençesi içtim 10 gün soğan kürü yaptım ara ara kendimi de hazırlamak için. Sonuçta her şey nasip ama bunun için ilgilenmek sebat etmek de önemli bence. Rabbim tez zamanda kavuştursun evladiniza inşallah eviniz neşeyle dolup taşsın
Güzel dilekleriniz icin cook cok tesekkur ederim 🙏🏽🥰Proxeed doktor bizede yazdi sadece bu vitamini verdi ama. Eczanedeki kadin gunde 1 defa tok yazmis sadece bir daha kullaniyor gunde 🙄birde keciboynuzun icine cakşır otu tozunun katip macun yapiyorum gunde bir yemek kasigi yiyor esim birde havuc suyu veriyorum. Umarim hayirli haberi bende alirim hamileyimm yazmak nasip olur burda 🥰

Güzel dilekleriniz icin cook cok tesekkur ederim 🙏🏽🥰Proxeed doktor bizede yazdi sadece bu vitamini verdi ama. Eczanedeki kadin gunde 1 defa tok yazmis sadece bir daha kullaniyor gunde 🙄birde keciboynuzun icine cakşır otu tozunun katip macun yapiyorum gunde bir yemek kasigi yiyor esim birde havuc suyu veriyorum. Umarim hayirli haberi bende alirim hamileyimm yazmak nasip olur burda 🥰
Canım benim eşimde de varikosel vardı çocuğumuz olmuyordu , ameliyat olduk 1 sene bekledik olmadı tekrar doktora gittik varikosel tekrarlamıştı tekrar ameliyat olacaktık ki ameliyattan 1 gün önce hamile olduğumu öğrendim şimdi 2 aylık hamileyim çok şükür sperm değerlerimiz de çok çok düşüktü 5 milyon civarı ileri hız sıfır morfoloji 1 kafayı rahat tutun canım

Canım benim eşimde de varikosel vardı çocuğumuz olmuyordu , ameliyat olduk 1 sene bekledik olmadı tekrar doktora gittik varikosel tekrarlamıştı tekrar ameliyat olacaktık ki ameliyattan 1 gün önce hamile olduğumu öğrendim şimdi 2 aylık hamileyim çok şükür sperm değerlerimiz de çok çok düşüktü 5 milyon civarı ileri hız sıfır morfoloji 1 kafayı rahat tutun canım
Allah bagislasin canim saglikla kucagina alip buyutmekte nasip olsun insAllah :) valla umut oluyorsunuz bana boyle okudukca yazdiklarinizi🙏🏽 peki neden tekrarlamis ki canim doktor birsey dedimi benimde korktugum seylerden biri ya tekrarlarsa

Varikosel varsa ertelemeyin diyenleri dinledik şükürler olsun ki ameliyattan tam 72 gün sonra hamile olduğumu öğrendim. Bir gün benim de hikayem olur mu diyordum kalp atışını duyarsak olacak inşallah ben de tecrübelerimi yazıp yardımcı olacağım burada 😍 🤰

Benim eşimde ilk tanıştığımız zaman ameliyat olmuştu 2018 Kasım ayında.. Çok korkmuştum çocuğumuz olmaz diye.. Snra nişanlandık eşim 6 ay snra tekrar test yaptı sperm değerleri çok güzel artmıştı.. 2019 Eylül de evlendik..ve tekrar test yaptırdı eşim değerleri yine güzel çıkmıştı çok sevinmiştik ama 3 ay ilişkiye giremedim vajinusmus başlangıcı vardı kendi cesaretimle yendim çok şükür snra 4 ay denedik hamile kalamadım ama 5nci ayda çok şükür hamile kaldım 🤲 Rabbim isteyen herkese nasip etsin ama varikosel ameliyatının kesnlkle faydası var

İlk başta oldu bizde. Ama ilk ay mı ikinci ay mı ne. Bir taraftaki dikiş iyi değildi iyice sardık kapattık filan iyileşti çok şükür. Bir sene epey uzun şişlik ve ağrı için bence. Doktorunuza danışmalısınız.

Herkese merhaba. 7 aydır evliyim başlarda çocuk sahibi olmayı erteliyorduk eşimin meğersem kendi ile ilgili şikayetleri varmış doktora gittik tek taraflı(sol) varikosel denildi. sayı 29 milyondu morfolojide hareketlilikte sıkıntı vardı. üç dört doktora danıştık şuanda bile uğraşsanız belki çocuğunuz olur ama ameliyat faydalı varikosel ilerleynce ameliyatında faydası olmaz dediler. iki gün içinde ameliyat kararı aldık:/ 10 Şubatta mikrocerrahi ile ameliyat oldu ve bizde korunmayı bıraktık bir anda delicesine çocuk ister halde bulduk kendimizi :KK43: doktor ilk aydan itibaren sperra ve royal jelly isminde takviye ilaçlar verdi üç ay kullan test için gel dedi. bu takviyelerden hiç kullanan göremedim acaba faydasızlar mı ne yapsak bilemiyoruz :KK43:
Merhaba
Öncelikle sizi tebrik ediyorum. Önceki yorumlardan okumuştum. Eşiniz varikosel ameliyatı olmuş muydu? Normal yolla mi gebelik oluştu?

Canim varilosel ameliyati sonra sperm sayısında düzelme oldu mu benim esim olmuştu ama bi ise yaramadı bahcecide tedavideyken varilosel ağrı yapmıyorsa ameliyat biz cok önermiyoruz demislerdi

Canim varilosel ameliyati sonra sperm sayısında düzelme oldu mu benim esim olmuştu ama bi ise yaramadı bahcecide tedavideyken varilosel ağrı yapmıyorsa ameliyat biz cok önermiyoruz demislerdi
Canim benim eşimde oldu, degerler hic degişmedi. Aksine şişlik ve ağri kaldi. Onceden ne agrisi vardi nede baska bisey. Bence en mantiklisi iyi bir ürloji dr una gidip bitkisel yontemlerle degerleri artirmak. Dna hasari yuksekse olun diyo bazilarida.

Canim benim eşimde oldu, degerler hic degişmedi. Aksine şişlik ve ağri kaldi. Onceden ne agrisi vardi nede baska bisey. Bence en mantiklisi iyi bir ürloji dr una gidip bitkisel yontemlerle degerleri artirmak. Dna hasari yuksekse olun diyo bazilarida.
Bizim dna hasarı VS e bakılmadan üroloji doktoru ol dedi eşim oldu kızlar biraz iyileşme geç oldu 4 sene bekledik, ve kızım şuan 15 aylık çok şükür hatta sürpriz Bi şekilde 2. Ye hamileyim. Beklemek ve süreç zor bilirim Allah yardımcınız olsun. İnşallah kavuşursun bebişlerinize aminnn 🌸💖

Benim eşim de 17 Agustosta oldu varikosel ameliyatı. Neredeyse 2 ay olacak herhangi bir ilac takviye kullanmiyor doktor vermedi. Sadece keciboynuzu özü yiyor arada aklina gelirse. Ameliyattan once ileri hiz sifir ve morfoloji 2 di. Sayi ml de 60 milyon. Hamile kalirsam ben de yazmak istiyorum buraya 🐣

X