Yatılı görümce sorunsalı

Söyledim hanımefendi onun üstüne hala daha bayramda ne iftarı diye dalga geçiliyorsa anlama problemi diye kibarlastirdigim anlama kıtlığı vardır kusura bakmayin
Çünkü ilk mesajınızı düzenlemediniz,hala öyle yazıyor. Evet,şimdi ben de bağırayım mı buralarda “Ey ahali sınava giriyorsunuz Türkçe ortalamaları o yüzden kötü he” diyerek? 😊saçma.
Evet pardon ilk mesajıma öyle yazmışım,düzenliyorum demek zor muydu? Kıtlık mıtlık,hoş değil. Öğretmenseniz hiç hiç hiç hoş değil.

Çünkü ilk mesajınızı düzenlemediniz,hala öyle yazıyor. Evet,şimdi ben de bağırayım mı buralarda “Ey ahali sınava giriyorsunuz Türkçe ortalamaları o yüzden kötü he” diyerek? 😊saçma.
Evet pardon ilk mesajıma öyle yazmışım,düzenliyorum demek zor muydu? Kıtlık mıtlık,hoş değil. Öğretmenseniz hiç hiç hiç hoş değil.
Hoş değil diyerek defaatle kibarca kendimi anlatmama rağmen anlamak yerine gidip kendi profilinde saçma sapan benim konumu dert ediyorsa bir de yanlış anlayıp ediyorsa bunun tanımı bu ismi ben koymadım. Hanımefendinin durumundaki kere öyle soyleniyor

Bayrama gidince iftara gideriz diye eşimin planlama yaptığından bahsetmem de bayram gununden önce orada olacağımızı anlatıyor ekstra bir detaya gerek yok okuduğunu anlasa anlardı hanimefendi

Baktım güzellikle cevap veriyorum daha çok usteliyor kalbi kararmis kötü kalpli insanlar onların dili ile cevap verince yallah yok oldular çok sukur
Valla burdan bakınca istediğin cevabı alamadigin için bizi b*kluyorsun kalbi kara diye görünüyor ama neyse IQ seviyemi karsimdakine göre ayarlayip zaman ve enerji tasarrufu prensibi ile çalışıyorum Allah'tan 😂hadi yallah olalım bari

Valla burdan bakınca istediğin cevabı alamadigin için bizi b*kluyorsun kalbi kara diye görünüyor ama neyse IQ seviyemi karsimdakine göre ayarlayip zaman ve enerji tasarrufu prensibi ile çalışıyorum Allah'tan 😂hadi yallah olalım bari
Siz kovulmuş şeytani savunmadan devam. Bana hak vermeyin zaten 😊

Hoş değil diyerek defaatle kibarca kendimi anlatmama rağmen anlamak yerine gidip kendi profilinde saçma sapan benim konumu dert ediyorsa bir de yanlış anlayıp ediyorsa bunun tanımı bu ismi ben koymadım. Hanımefendinin durumundaki kere öyle soyleniyor
Bir kişinin özeliyle alakalı eleştirmedim ben sizi. İlk mesajınıza yaptığınız eklemede Türkçe meselesini açmışsınız onun için diyorum hoş değil diye. Siz başkalarına kıt derken sorun yoksa bazı kişiler de profilinde size laf atabilir o zaman ,gayet mümkün,gayet normal oluyor şu durumda.

Türkçe netlerini siz dert etmeyin. Öğretmenler dert etsin. Bir de öğrenciler.

Bir kişinin özeliyle alakalı eleştirmedim ben sizi. İlk mesajınıza yaptığınız eklemede Türkçe meselesini açmışsınız onun için diyorum hoş değil diye. Siz başkalarına kıt derken sorun yoksa bazı kişiler de profilinde size laf atabilir o zaman ,gayet mümkün,gayet normal oluyor şu durumda.

Türkçe netlerini siz dert etmeyin. Öğretmenler dert etsin. Bir de öğrenciler.
E ben öğretmenim o zaman dert edebilirim 😂 Ben kimseye hakaretvari konusmadan kendimi güzellikle anlatırken hala dalga geçer gibi profiline buradan bir şey yazarsa bana da söz hakkı doğar sizin dışınızda bir şey. Bayrama indirgeyerek anlama problemi olduğunu defalarca kanıtladı. Bu forumu okuduğu kadar kitap okursa belki biraz anlaması gelişir ne diyeyim

Tamam haklısıniz dışarda da sicakliyorum evet evde de katlanirim katlaniyorum zaten. İçime söyleyin o da rahatsız olmasın 😊
Ah ah yine bi alttan alta laf sokmalar. Düzgünce kendi düşüncemi dile getiriyorum istediğin cevapları vermiyorum diye laf sokuyorsun. E o zaman niye konu açıyorsun?

Anlatmaya çalıştığım da bu istiyosun ki herkes senin gibi düşünsün,senin istediğin gibi hareket etsin. Ama öyle bir dünya yok.
Muhtemelen bu mesajıma da bir laf sokma gelecek ne diyim tamam sensin be gülüm ya 😂

Ah ah yine bi alttan alta laf sokmalar. Düzgünce kendi düşüncemi dile getiriyorum istediğin cevapları vermiyorum diye laf sokuyorsun. E o zaman niye konu açıyorsun?

Anlatmaya çalıştığım da bu istiyosun ki herkes senin gibi düşünsün,senin istediğin gibi hareket etsin. Ama öyle bir dünya yok.
Muhtemelen bu mesajıma da bir laf sokma gelecek ne diyim tamam sensin be gülüm ya 😂
Yahu size göre laf sokmak nedir. İçime söyleyin diyorum içim rahatsız oluyor hanımefendi her söylediğim kinayeli değil kinayeli olanlar anlaşılıyor bu kadar alıngan olmayın. Allah başka dert vermesin yahu siz beni ben sizi bı salalim artık haydi saglicakla

Bende bir görümceyim ama ağzım var dilim yok senede 2 kez görüşüyoruz uzak olduğumuz için pek diyalog haline de girmiyorum biraz değer meselesi açıkçası gördüğüm kadarını verir susarım muhatap bile olmam görünce de kimseyi kırmadan vakit geçiririm güler eğlenirim .. ama ben bu söylediklerinize ben anlam veremedim .. kardeşlerin birbirine bağlı oldukları için birbirleriyle problemleri olmadığı için sevinmeniz gerekirken siz istemiyorsunuz. Senede bir kez de görüşmeyeceklerse ne yapmalarını istiyorsunuz tamamen kontak kopsun mu diye uğraşıyorsunuz ? Soruyorum çünkü ortada bir problem bir tartışma dan bahsedilmemiş.. şunu asla unutmayın Terbiyesizlik olmadığı sürece et tırnaktan ayrılmaz. Ve erkekler ailesi iyi de olsa kötü de olsa kenara da atmıyor akan sular duruyor böyle durumlarda. ..

Bu arada siz görüşmek istemiyorsanız görüşme zorunluluğunuz asla yok bu içten gelmeli aile bağları ve sevgi çok kutsal birşey benim için ama anlayana.. bende evliyim mesela eşimin kardeşiyle ve eltimle belli sebepten dolayı konuşmuyorum çoooook az selam verir kaçarım okadar az yani .. ama eşime sınır koymuyorum kendi görüşebilir. Ben görüşmeme sebebimi hepsine de anlattım olayı kapattım.. bence siz başka bir şeye alınmış yada sinir olmuş olabilirsiniz bilmiyorum herkesin bakış açısı farklıdır düşünce yapısı farklıdır fakat bir aileyi yapan şey bir masanın etrafıdır eğer içinde birtane istemeyen insan varsa o aileyi yüz kere de bir araya getirsek aile olamaz her aile de de böyle birtane çıkar malesef. Problemleri kaçarak değil yüzleşerek halletmemiz gerekiyor bir problem varsa çözülebilir ama sizin anlattıklarınızdan ben mantıklı birşey çıkaramadım..

Her sene aynı aile de bayram yemekleri bayram ziyareti felan bunları bende sevmem her iki tarafta da vakit geçirilmelidir bu arada , bunun çözümleri çok dünürler birbirlerini çağırabilir herkes bir arada yemek yiyebilir yenmese bile her iki tarafa ziyarete gidilebilir gitmek istemeyen mecbur değil ama aile bunları gerektirir değer güzel birşeydir..

E ben öğretmenim o zaman dert edebilirim 😂 Ben kimseye hakaretvari konusmadan kendimi güzellikle anlatırken hala dalga geçer gibi profiline buradan bir şey yazarsa bana da söz hakkı doğar sizin dışınızda bir şey. Bayrama indirgeyerek anlama problemi olduğunu defalarca kanıtladı. Bu forumu okuduğu kadar kitap okursa belki biraz anlaması gelişir ne diyeyim
Hah işte bu,esas amacım öğretmen olduğunuzu size söylettirmekti. Daha önce birkaç kere sordum ama,cevaplamadınız ,anlamadınız veya anlayamadınız. Olabilir. Şimdi bu bana size anlama kıtlığı var dedirtebilir mi? Hayır. Umarım açıklayıcı olmuştur. İlk mesajınıza Türkçe eklerken bayramla ilgili kısmı da düzenleseydiniz herkes de görürdü,aralardakileri okumak zorunda kalmazdık.

Hah işte bu,esas amacım öğretmen olduğunuzu size söylettirmekti. Daha önce birkaç kere sordum ama,cevaplamadınız ,anlamadınız veya anlayamadınız. Olabilir. Şimdi bu bana size anlama kıtlığı var dedirtebilir mi? Hayır. Umarım açıklayıcı olmuştur. İlk mesajınıza Türkçe eklerken bayramla ilgili kısmı da düzenleseydiniz herkes de görürdü,aralardakileri okumak zorunda kalmazdık.
Yazdım hanimefendi bir daha okuyun eşimin iftar planı nasıl olabilir erken gitmeyeceksek?

Aradakilere gerek yok ilk mesajda okursanız anlarsiniz. He bence daha fazla vaktinizden calmama gerek yok okumayın artık herkese esenlikler diliyorum

Yahu size göre laf sokmak nedir. İçime söyleyin diyorum içim rahatsız oluyor hanımefendi her söylediğim kinayeli değil kinayeli olanlar anlaşılıyor bu kadar alıngan olmayın. Allah başka dert vermesin yahu siz beni ben sizi bı salalim artık haydi saglicakla
Ay yok vallaha sana yaranılmaz. Sabahtan beri karşıt her fikre saldırdığının farkında mısın?

Konuyu kapattıktan sonra hala bana cevap vermeye devam edende sendin ayrıca
Konu açıp,fikir isteyip sonra beni salın demeler.
Hele havalara bak ya 😂
Neyse devam et böyle bacım Allah'a emanet 😂

X