Yatılı misafirden bıktım!

Handeli95

Kayıtlı Üye
6 Eylül 2023
555
1.054
Merhaba. Başlıktan da anlaşılacağı gibi yatılı misafirden artık bıktım usandım! 2 yıllık evliyim. Eşimin tüm ailesi yurt dışında yaşıyor. İstanbul'a geldiklerinde kimse otel vs derdine düşmeden direkt bizi arıyor. Geliyoruz diyerek. Haliyle eşim akrabalarına hayır diyemiyor. İlk başlarda sorun etmedim ama artık dayanamıyorum bu duruma. Örnek verecek olursam; geçen yaz hatırlarsınız özellikle birkaç gün aşırı sıcaktı. O eyyamı bahur olarak adlandırılan cehennem sıcağı zamanında; amcası, yengesi ve 2 yeğeni tam 11 gün bizde kaldılar. Bu sadece bir örnek. 2 yılda en az 10 kez yatılı misafiri gelmiştir eşimin. 1-2 gece olsa sorun yok, gelen gitmiyor en az 1 hafta kalıyor. Delireceğim artık. Kayınvalidem de senede bir gelir 2 ay kalır. Dün akşam da teyzesi aradı, buraya gelmeyi düşünüyorlar sanırım. Eşime konuşma detayını sorunca söylemedi öyle bir şey ama konuşmalardan anladım ben. Ben de biraz önce telefonda konuştum, öyle bir fikirleri varsa kabul etmeyeceğimi ve bir bahane bulmasını söyledim. Ne yapabilirim, gelmeyin diyemem diyor. Patlayacağım sinirden! Ben haftanın 6 günü çalışıyorum bu arada. Şu anda da işteyim hatta. Nasıl engel olabilirim ben bu yatılı misafir olayına? Misafir geldiğinde de öyle çok hizmet etmiyorum, hatta misafirlik uzayınca tavrım suratım değişiyor, kimi zaman bilerek yapıyorum bunu. Ondan da anlamıyor bunlar!

En nefret ettiğim şey . Baba evi ve kardeşim dısında 1 hafta kımsede kalmam. Hiçbirşekilde kalmam otele gıderım gormek ıstıyorsam gorurum.
Kımseyıde 1 2 gunden fazla cekemem.
Yınede cok sabırlısınız ben yapamazdım
Karsıdakıler anlamıyorsa tek yapacagınız net bır sekılde kabul etmemenız
Kımseye eyvallah etmeyın
Zaten okadar düşüncesiz insanların hayatınızda olup olmaması sizi pekte etkilemez

En nefret ettiğim şey . Baba evi ve kardeşim dısında 1 hafta kımsede kalmam. Hiçbirşekilde kalmam otele gıderım gormek ıstıyorsam gorurum.
Kımseyıde 1 2 gunden fazla cekemem.
Yınede cok sabırlısınız ben yapamazdım
Karsıdakıler anlamıyorsa tek yapacagınız net bır sekılde kabul etmemenız
Kımseye eyvallah etmeyın
Zaten okadar düşüncesiz insanların hayatınızda olup olmaması sizi pekte etkilemez
Ben kabul etmiyorum da ama eşim hayır diyemiyor. Haklısınız gemileri yakmak lazım artık ama işte gelin görün ki ben çekiniyorum.

saçmalık resmen . yeni evli sayılırsınız yani . amaçları sizi görüp hasret gidermek olsa neyse . ama resmen otel olarak kullanıyorlar. ayıp gerçekten . umarım eşiniz bunun üstesinden gelebilmek için harekete geçer.
Amaçları bizi görmek asla değil. Aynen dediğiniz gibi otel olarak kullanıyorlar evimi. Buna deliriyorum zaten ben.

Hayatta en sevmediğim şey yatılı misafir bunu eşimde çok iyi biliyor baştan izin verdiğiniz için resmen evi otel niyetine kullanıyor tüm aile . Eşinizin ailesi iki ay ne yapıyor mesela sizde ne alaka? Siz hizmetçi misiniz ? Sorun her şeyden önce sizde gerekirse arayın ailesini siz söyleyin biraz fırtına kopsun . Sahip çıksınlar akrabalarına .

Eşiniz müsait değiliz diyemiyorsa siz diyeceksiniz yapacak bir şey yok. Teyzesine diyemezseniz kayınvalidenize diyin o söylesin. Şimdi rahatsız olduğunuz şeyleri söylemezseniz yıllar boyu artarak devam eder, hadi şimdi çocuk yok, çocuk olunca yatılı misafir kolay mı öyle haftalarca? Bence sınırınızı çizin

Ben kabul etmiyorum da ama eşim hayır diyemiyor. Haklısınız gemileri yakmak lazım artık ama işte gelin görün ki ben çekiniyorum.
Cekinirseniz ömrünüz boyunca otel görevlisi olarak kalırsınız. Üstelik bu görev kemiklesir ve artık hayır dediğiniz anda sizden kötüsü iyice olmayacak

Ben sağlam delirirdim böyle bir olay karşısında hayır bir de çalışıyormuşsunuz millet sizi avara sandı herhalde. Kimse o kadar misafiri istemez evinde. Misafirliğe gelirler o ayrı ama evinizi otel gibi görmeye başlamışlar sessiz kalırsanız bundan güç alırlar.

Hayatta en sevmediğim şey yatılı misafir bunu eşimde çok iyi biliyor baştan izin verdiğiniz için resmen evi otel niyetine kullanıyor tüm aile . Eşinizin ailesi iki ay ne yapıyor mesela sizde ne alaka? Siz hizmetçi misiniz ? Sorun her şeyden önce sizde gerekirse arayın ailesini siz söyleyin biraz fırtına kopsun . Sahip çıksınlar akrabalarına .
Eşimin ailesi derken kayınvalidem tek yaşıyor. Kayınpederim hayatta değil. o gelip kalıyor işte senede 2 ay falan. Ondan da çok memnun değilim tabi ama kayınvalidem iyidir, rahatsızlık vermez. Diğerlerine valla benim de artık sabrım kalmadı. Dediğiniz gibi bir kriz geçirmem lazım sanırım.

Merhaba. Başlıktan da anlaşılacağı gibi yatılı misafirden artık bıktım usandım! 2 yıllık evliyim. Eşimin tüm ailesi yurt dışında yaşıyor. İstanbul'a geldiklerinde kimse otel vs derdine düşmeden direkt bizi arıyor. Geliyoruz diyerek. Haliyle eşim akrabalarına hayır diyemiyor. İlk başlarda sorun etmedim ama artık dayanamıyorum bu duruma. Örnek verecek olursam; geçen yaz hatırlarsınız özellikle birkaç gün aşırı sıcaktı. O eyyamı bahur olarak adlandırılan cehennem sıcağı zamanında; amcası, yengesi ve 2 yeğeni tam 11 gün bizde kaldılar. Bu sadece bir örnek. 2 yılda en az 10 kez yatılı misafiri gelmiştir eşimin. 1-2 gece olsa sorun yok, gelen gitmiyor en az 1 hafta kalıyor. Delireceğim artık. Kayınvalidem de senede bir gelir 2 ay kalır. Dün akşam da teyzesi aradı, buraya gelmeyi düşünüyorlar sanırım. Eşime konuşma detayını sorunca söylemedi öyle bir şey ama konuşmalardan anladım ben. Ben de biraz önce telefonda konuştum, öyle bir fikirleri varsa kabul etmeyeceğimi ve bir bahane bulmasını söyledim. Ne yapabilirim, gelmeyin diyemem diyor. Patlayacağım sinirden! Ben haftanın 6 günü çalışıyorum bu arada. Şu anda da işteyim hatta. Nasıl engel olabilirim ben bu yatılı misafir olayına? Misafir geldiğinde de öyle çok hizmet etmiyorum, hatta misafirlik uzayınca tavrım suratım değişiyor, kimi zaman bilerek yapıyorum bunu. Ondan da anlamıyor bunlar!
Yatılı misafir bence de çok zor. Ama alıştırmışsınız artık, kötü olmadan önünü alamazsınız. Madem hepsi yurtdışında, çıkartın birer pasaport biraz da onlar sizi ağırlasın.

Ben sağlam delirirdim böyle bir olay karşısında hayır bir de çalışıyormuşsunuz millet sizi avara sandı herhalde. Kimse o kadar misafiri istemez evinde. Misafirliğe gelirler o ayrı ama evinizi otel gibi görmeye başlamışlar sessiz kalırsanız bundan güç alırlar.
Hiçbiri çalışmıyor eşimin ailesindeki kadınların. Empatiden de yoksunlar. Çalışmasam bile bu kadar yatılı misafiri çekemezdim zaten.

Ay gerçekten çok zor yatılı misafir olayı, hele tavırdan falan anlamayan tiplerse çok daha zordur.
Ben annemlerin yazlığında bile çok kalamıyorum dil dökselerde kalın diye, bir uğrayıp başka yerde devam ediyoruz. Ne kimse yük olsun isterim ne de kimseye yük olmak.
İş eşinizde bitiyor ama alışmışlar da valla işiniz zor 😐

Eşimin ailesi derken kayınvalidem tek yaşıyor. Kayınpederim hayatta değil. o gelip kalıyor işte senede 2 ay falan. Ondan da çok memnun değilim tabi ama kayınvalidem iyidir, rahatsızlık vermez. Diğerlerine valla benim de artık sabrım kalmadı. Dediğiniz gibi bir kriz geçirmem lazım sanırım.
Kv ile aranız iyiyse bence onunla konuşun bu durumu o desin kız zaten çalışıyor siz bi otel bakın diye
Ya zaten yurt dışından geliyorsunuz otel parası sizin için ne ki bizim 2 bin verdiğimiz otel sizin paranızla 70 lira şaka gibi onu da bi zahmet versinler

Annesini arayın acik açık söyleyin . Eşinize de net olun gelen olursa da gidin otelde kalın . Bazen gemileri yakmak lazım eşiniz millete hayır diyemiyor ama size maşallah çok net diyebiliyor. Akrabalarını sizden daha çok önemsiyor

Kayinvalieenizi arayın ve anne senin benim başım üstünde yerin var ama diğer herkes lütfen bir iki gün zorunluluk dışında otelde kalsınlar diyin. Siz konusurmsnuz kendi fikrinizmis gibi diyin. En azından siz yüz göz olmazsınız.
Aynısını düşünüyorum ben de. Böyle yapacağım sanırım artık. Kayınvalidem anlayışlı kadındır.

X