Bıktım şiddet

ftmasrvteylul

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2023
96
28
25
Tam olarak bu kızlar 25 yaşındayım ama kocam sayesinde bıktım.7 sene sevgiliydik, sonra evlendik .Sevgiliyken de böyleydi sinirlenince ağır konuşur asla susmaz küfür ederdi.Sonra özür dilerdi bu gece o kadar tükendim ki o kadar yorgunum ki size anlatamam. Genç yaşta tükendim. 7 aylık bebeğim var o kucağımdayken ağzımı kapatmaya çalışıyor çocuk 3 kere korktu. Ağladı. Bana diyor sus konuşma hep kendisi konuşacak.O kadar soğudum ki size anlatamam. Eşim tam bir narsist. Yaptığım hiç biseyi beğenmiyor. Bebeğimleyim bütün gün sabah 2 saat molası var o molada uyuyorum gece geç yatıyım için diyor sen nasıl annesin. Çocuktan kurtulmaya çalışıyorsun diyor sadece 2 saat bakıyor ve bana bunları söylüyor bide hafta sonu ilgileniyor.Sevgiliyken böyleydi peki neden evlendim babamdan kurtulmak için babam da böyleydi .Yani bir yüzüm gülmedi. Anlatsam roman olur çocukluğum çok kötü geçti kızımın öyle bir hayatı olsun istemiyorum.Sürekli aşağılıyor beni eşim hangi konu olursa olsun her şeye kılıf buluyor işler yetişmiyor bazen kızımdan dolayı yemediğim laf kalmıyor.Çok yorgunum çok ağlayamıyorum bile psikolojimi bile bozdu. Aileme gitsem aynı olacak değişen hiç bisey yok bi sürü laf yerim onlardan da olan kızıma olacak diye korkuyorum.Ya bizim kavgalardan etkilenirse psikolojisi bozulursa ben bu adamdan nasıl kurtulurum bilmiyorum.Ailem asla arkamda durmaz.Yarın gelir özür diler ama ne fayda öbür gün yine aynı.Mesela örnek vereyim çocuk kusuyor neden kusmuş çocuk.Altı dolmuş neden almamışım. Kızım kucağı çok seviyor bisey yaptırmak istemiyor pek fazla günde 2 saat uyuyor oda benim aralarda salamam lazım cok yorgunum arkadaşlar bi dal bulamadım kendime ailem den çok çektim şimdi de eşimden tek tutunacak dalım kızım.Yaptıktan sonra özür diliyor ama ben birileri tarafından kırılmaktan bıktım artık.

Son düzenleme:
Tam olarak bu kızlar 25 yaşındayım ama kocam sayesinde bıktım.7 sene sevgiliydik, sonra evlendik .Sevgiliyken de böyleydi sinirlenince ağır konuşur asla susmaz küfür ederdi.Sonra özür dilerdi bu gece o kadar tükendim ki o kadar yorgunum ki size anlatamam. Genç yaşta tükendim. 7 aylık bebeğim var o kucağımdayken ağzımı kapatmaya çalışıyor çocuk 3 kere korktu. Ağladı. Bana diyor sus konuşma hep kendisi konuşacak.O kadar soğudum ki size anlatamam. Eşim tam bir narsist. Yaptığım hiç biseyi beğenmiyor. Bebeğimleyim bütün gün sabah 2 saat molası var o molada uyuyorum gece geç yatıyım için diyor sen nasıl annesin. Çocuktan kurtulmaya çalışıyorsun diyor sadece 2 saat bakıyor ve bana bunları söylüyor bide hafta sonu ilgileniyor.Sevgiliyken böyleydi peki neden evlendim babamdan kurtulmak için babam da böyleydi .Yani bir yüzüm gülmedi. Anlatsam roman olur çocukluğum çok kötü geçti kızımın öyle bir hayatı olsun istemiyorum.Sürekli aşağılıyor beni eşim hangi konu olursa olsun her şeye kılıf buluyor işler yetişmiyor bazen kızımdan dolayı yemediğim laf kalmıyor.Çok yorgunum çok ağlayamıyorum bile psikolojimi bile bozdu. Aileme gitsem aynı olacak değişen hiç bisey yok bi sürü laf yerim onlardan da olan kızıma olacak diye korkuyorum.Ya bizim kavgalardan etkilenirse psikolojisi bozulursa ben bu adamdan nasıl kurtulurum bilmiyorum.Ailem asla arkamda durmaz.Yarın gelir özür diler ama ne fayda öbür gün yine aynı.Mesela örnek vereyim çocuk kusuyor neden kusmuş çocuk.Altı dolmuş neden almamışım. Kızım kucağı çok seviyor bisey yaptırmak istemiyor pek fazla günde 2 saat uyuyor oda benim aralarda salamam lazım cok yorgunum arkadaşlar bi dal bulamadım kendime ailem den çok çektim şimdi de eşimden tek tutunacak dalım kızım.
Ama başka biriyle evlenme şansında olabilirdi üstelik tüm bu sorunlar varken neden çocuk ? Bile bile lades… bence boşan en kötü aile bile böyle bir eşten iyidir

Üzücü ya babanızdan kaçmak için evlenmişsiniz farkındaymışsınız adamın normal olmadığının.
Neden adamdan kurtulma planlarını illa 7 aylık bebekle yapmak,kendinizi daha da zora sokmak zorunda idiniz ki?
En azından bu kadar değildi yani mesela ne bileyim olumlu yanları da vardı hediyeler alırdı uzun mesajlar yazardı kendini afetirmek için biseyler yapardı.

Ama başka biriyle evlenme şansında olabilirdi üstelik tüm bu sorunlar varken neden çocuk ? Bile bile lades… bence boşan en kötü aile bile böyle bir eşten iyidir
Kendimi geçtim artık korkuyorum bebeğimin psikolojisi bozulacak diye normalde kızımızı sevip ilgi gösteriyor.

Evet ünv mezunuyum
Bence bebeğin biraz büyüyünce çalışmaya başla. Çalışan, kendi ayakları üzerinde duran kadın bu tip erkekler için her zaman korkutucudur. Ona kendi başına da kızınla var olabileceğini, onsuz yaşayabileceğini hissettir bence davranışları düzelecektir. Düzelmezse de boşan gitsin emin ol kızın o şekilde daha mutlu olur. Senin ailen de sıkıntılıymış, küçükken hiç “keşke annem boşandaydı da bunları yaşamasaydık” dedin mi?
Aynı şeyleri kızına yaşatma. Ama umarım eşin düzelir 🫶🏻

Böyle olaylarda hep çocuğa üzülüyorum. Gerçekten ya şuan çok üzüldüm o çocuk için. Huzursuz şiddet uygulayan babamın elinde büyüyen bir çocuk olarak 29 yaşındayım ve bazı geceler bile yaşadığım şeyler gözümün önüne geliyor. Travmalarım yaş aldıkça daha da artıyor. Bunun için destek alıyorum. Gerçekten çok üzücü diyecek birşey bulamıyorum

X