Bıktım şiddet

Sevgiliyken kendini göstermiş zaten babanızdan kaçmak için evlenmek yerine kendi ayaklarınız üstünde durabilseydiniz öyle kurtulsaydınız keşke. Olan olmuş. Ya boşanacaksınız ya biraz para biriktirip boşanacaksınız ya da böyle devam seçim sizin
İşe girmeyi düşünüyorum

Tartışmanın bi boyutu olur maalesef eşimde yok .Ama burda eleştiri mi var anlayamadım.Maalesef böyle şeyler siz yaşamamış olsanız da var herkesin ailesi sahip çıkmıyor maalesef kızlar babalardan kurtulmak için kaçıyor.
Kaçıyor tabii ki ama eskiye göre çok azaldı önce kendilerine güvenip kendilerini kurtarmak istiyorlar diye düşünüyordum ben.

Bu sefer de hergun tartisma olacak huzur olmadıktan sonra evli olmanın da bir anlami yok kızının pisikoljisi nasıl olacak gözünün önünde hep tartışma kavga güzel kardesim illa ayrıl demiyorum ama yola böyle de devam etme
Bende bıktım bu durumdan ama nasıl bi cıkıs yolu izlerim bilmiyorum ailemin evine gitsem huzur asla vermezler neden geldin neden yaptın milet ne der sana mı bakcaz bu cümleleri duyacağıma o kadar eminim ki.

Kaçıyor tabii ki ama eskiye göre çok azaldı önce kendilerine güvenip kendilerini kurtarmak istiyorlar diye düşünüyordum ben.
Mesela kurtulmak nasıl olurdu sizin için ? Ayrı yaşasam asla izin vermezlerdi ayrıca çalışma hayatımda oldu ailemin yanında kaldım hiç bisey değişmedi maalesef.

Mesela kurtulmak nasıl olurdu sizin için ? Ayrı yaşasam asla izin vermezlerdi ayrıca çalışma hayatımda oldu ailemin yanında kaldım hiç bisey değişmedi maalesef.
Sanırım kendi şehrinizde üniversite okuyarak olurdu.
Sonrasında sınavla bir yere girebileceğiniz bir bölüm.

Aynı şeyi yaşayacağımı sanmıyorum, yaşamda yaptığım tüm davranışların sorumluluğunu alıp kendimi kandırmam. Hele böyle bir adama değil çocuk vermek ancak günahımı veririm.
Uzaktan davulun sesi nasıl hoş gelir size anlatamam taki 6 yaşınızdan beri şiddet görüp. Annenizin dayaklarına şahit olup psikolojiniz zaten bozulmuş olana kadar.Kusura bakmayın bazıları sizin kadar şanslı değil.Ailelerini seçemiyorlar.

İnsanlar herkesin çok rahat yaşamı var falan mı sanıyor anlamıyorum?
Tahmin edemeyeceğiniz hayatlar yaşanıyor ve belki siz de o hayatlardan birini yaşadınız ama herkesin şansı çok da yaver gitmiyor, önüne fırsatlar çıkmıyor, çıkan fırsatı bir şekilde kaçırmış olabiliyor. Böyle durumlarda çok üzülüyorum.
Benim de çocukluğum güzel geçmedi, geçmişi hatırlamak bile istemiyorum ki hatırlamıyorum da bazen unutuyorum o kadar kötü şeyler.
Bazıları böyle durumda evliliği kurtuluş olarak görüyor, zaten ekonomik olarak da ileri bir ülke değiliz. Üniversiteden mezun olur olmaz iş bulunmuyor. Başka iş yapsan aldığın maaş seni o evden kurtarmıyor.
Ya da tutup insan 2 güzel söze kanabiliyor, sevgiye aç olduğu için. Yargılamak kimseye düşmez, kimse sınanmadığı günahın masumu değildir diye bir söz var. Aynı o şekil bu işlerde.
Ben sizi anlıyorum ama sizin yapmanız gereken şey de bundan sonra kızınızı biraz daha büyütüp iş bakmak, çalışmak. O zamana kadar da eşinize çok cevap vermeyin he deyip geçin duymazlığa verin bence. Baba evine dönünce her şey çok güzel olmuyor çünkü. Hele ki çocukla.
Kendi hayatınızı kazanmaya, kendinizi ve kızınızı kurtarmaya çalışın bu saatten sonra.

En azından 2. çocuğu yapmayın. 2 çocuk boşanmak asla bir tane çocukla boşanmaya benzemez. Tamamen kendinizi çıkışsız bir yola sokarsınız
Yok zaten eşime suan çok kızgınım ve diyorum sen bu çocuğu sevmiyorsun sevsen çocuğum yanında böyle davranmasın aslında bir miktar param var ama bu para nereye kadar yeter yetmez.

X