Yeni evli aile özlemi

Ailemden 26 saat uzaktayım. Türkiye'nin bir ucundan diğer ucu yani. Sadece ailemi geride bırakmadım. Arkadaşlarımı, komşularımı, her gün konuştuğum bakkalı, kasabı, denizin kokusunu, ormanın huzurunu... Ama nerde rahatım dersen, evimde, çocuklarımla, eşimle rahatım. Daha aynı şehirde böyle karalar bağlayacaksanız cidden evlenmeyin. Her gün anasının evinde olan kadınlar bence ya eşini sevmiyor ya da evinde düzeni, yemeği yok.

Bana bu tarz şeyler aşırı abartı geliyor. Çocuklarımı kendime bağımlı bireyler olarak yetiştirmeyeceğim.
Evlendiniz yuva kurdunuz artık kabullenin. Kabullenin ki çocuklarınızı da kendiniz gibi yetiştirmeyin yoksa hayatın her alanında çok zorlanırlar.
Çok haklısınız aileler çocuklarını kendilerine bağımlı olacak şekilde yetiştirmemeli ancak benim ailemle aramda böyle bir bağımlılık yoktu. Çünkü kendi paramı kazanıyordum kendi işlerimi hallediyordum. Evlilik basit bir şey değil ve bunu bence öğrenmeli aslında kişiler. Ben öğrenmediğim için zorlanıyorum. İnsan evlense de evinin kızı sonuçta değişen sadece kızın da başka bir ailesi olması. Kendi ailesine alışma süreci zorlu. Bunu da deneyimli kişilerden öğrenmek istiyorum.

Birey olamamak nedir deseler sizi gösterirdim. Yaşınız küçük mü küçük yaşta mı evlendiniz diye baktım 28 yazıyor. Özlem illaki olur ama bu kadarı abartı değil mi ? Artık kendi sorumluluklarınızı alacak vizyonda olmanız gerekir. 6 ay da az uz bir zaman deği

Birey olamamak nedir deseler sizi gösterirdim. Yaşınız küçük mü küçük yaşta mı evlendiniz diye baktım 28 yazıyor. Özlem illaki olur ama bu kadarı abartı değil mi ? Artık kendi sorumluluklarınızı alacak vizyonda olmanız gerekir. 6 ay da az uz bir zaman değil.
Birey olmak sizin gibi öyle kafadan tespit yapabilmekse birey olmamayı (sizin sözlüğünüzdeki anlamıyla) tercih ederim. Bir yazı yazılmışsa buraya kişi yoğun olarak hissettiği için yazmayı tercih etmiştir. Ve hislerin yaş ya da birey olamamakla uzaktan yakından alakası yok. Siz de sanıyorum bunu bilmeyecek kadar çocuksunuz

Birey olmak sizin gibi öyle kafadan tespit yapabilmekse birey olmamayı (sizin sözlüğünüzdeki anlamıyla) tercih ederim. Bir yazı yazılmışsa buraya kişi yoğun olarak hissettiği için yazmayı tercih etmiştir. Ve hislerin yaş ya da birey olamamakla uzaktan yakından alakası yok. Siz de sanıyorum bunu bilmeyecek kadar çocuksunuz
Üzgünüm aynı yaştayız. Burada sizin gibi olan erkeklerin konusu açıldığında ne ana kuzuluğu kalıyor ne boşan demesi kalıyor. Kadın olunca farklı mı sanki? Kocasına psikolojik anlamda yük olan ana kuzusu birey olamamış bir insan var karşımızda şuan. İster beğen ister beğenme. Gram umrumda değil. Bazı doğrular vardır. Evlenmeseydin ananın dizinin dibinde otursaydın elin adamına niye yük oluyorsun o zaman derler adama.

Tamam en çok siz ailesine bağlı evlatsınız
Aaa abartıyorsun diyenlere yok öyle yok böyle diyorsunuz.
Abartıyorsunuz ya, hiç mi üni için yurtta vs kalmadınız.
Lise neyse de üniversite kesinlikle dışarıda okunmalı yahu. İnsanı hayat anlamında iyi yontuyor.

Üzgünüm aynı yaştayız. Burada sizin gibi olan erkeklerin konusu açıldığında ne ana kuzuluğu kalıyor ne boşan demesi kalıyor. Kadın olunca farklı mı sanki? Kocasına psikolojik anlamda yük olan ana kuzusu birey olamamış bir insan var karşımızda şuan. İster beğen ister beğenme. Gram umrumda değil. Bazı doğrular vardır. Evlenmeseydin ananın dizinin dibinde otursaydın elin adamına niye yük oluyorsun o zaman derler adama.
Bence siz ne yapın biliyor musunuz bu platformda insanlar fikir sahibi olmak için yazıyor sorular soruyor ya. Mesela ben o yüzden yazdım. Siz de fikriniz yani gerçekten verilecek kayda değer bir fikriniz olduğunda yazın. Yazmak için ya da kendinizce duygu ya da beyninizin yettiğince konuşmak için yazmayın rica ediyorum. Sanırım bu platformda amaç tam olarak bu.

Bence siz ne yapın biliyor musunuz bu platformda insanlar fikir sahibi olmak için yazıyor sorular soruyor ya. Mesela ben o yüzden yazdım. Siz de fikriniz yani gerçekten verilecek kayda değer bir fikriniz olduğunda yazın. Yazmak için ya da kendinizce duygu ya da beyninizin yettiğince konuşmak için yazmayın rica ediyorum. Sanırım bu platformda amaç tam olarak bu.
E gayet güzel fikirler vermişim baksana. Hoşunuza gitmeyen her yorumda saldırmak zorunda değilsiniz. Zira buraya konu açıyorsanız hakaret olmadığı takdirde her yoruma, eleştiriye açık olmalısınız. Herkes sizin istediğiniz ölçüde yorumlar yapamaz. Binlerce insan binlerce fikir demek. Ve bence arkadaşlar da katılacak bana bu konuda. Ne o öyle ? Senin beynin bayağı yetkin baksana 😂 Eksilerde bence 😁

Son düzenleme:
Merhaba ben 6 aylık evliyim. Severek evlendik. Çok çabaladık. Eşimi çok ama çok seviyorum. Evlendiğimizde ailemi özleyeceğimi hiç düşünmezdim hatta hiç gelmem onlara diye düşünüyordum. Ama 6 ayın sonunda çok fazla özlemeye başladım. Oraya gidince çok mutluyum ama kendi evime döneceğimi düşününce yine üzülüyorum ve huzursuz oluyorum. Elimde olsa eşimi iç güveysi olarak alır aileme giderim. Nasıl alışacağımı bilmiyorum. Eşimi de çok üzüyorum. Ve bu da beni yıpratıyor. Ağlamamak için zor tutuyorum kendimi. Bu durumu yaşamış olanlar nasıl alıştı neler yaptınız?
Bende 2 yıllık evliyim evlendiğim ilk günden beridir eşim gidelim demese gitmek bile istemiyorum kendi aileme belki vefasızlık gibi görünüyor bende onlardan çektiğim için soğumuşum baba evinde bnde diyorum keşke ailesine özlem duyan gitmek için can atan biri olsaydım ama yok evimdeki rahatı orda bulamıyorum

Yok hayır aynı şehirlerde yaşıyoruz şu an için. Belki şımarıklık diye düşünülebilir ama herkesin acısı kendine göre büyük ya da küçük. Ben çok kalabalık bir ailede büyüdüm. İlk defa bu kadar yalnız kalıyorum. Ve nasıl alışılır fikrim yok.
Ay bı de bayilin isterseniz.Ayni şehirde kolayca gidip gelebilecegin mesafede ailene özlem duyuyor ,bunu 6 aydır aşamiyor ve kocayı darliyorsun.Buyumeden evlenmek,üstelik bencillikte nirvana .Siz kendinizi toparlamaz,bu kafada giderseniz çok yakında bu adam dayanamaz bosar sizde rahat rahat ailenizle yaşar rahata erersiniz.
Not: ananiz , babanız bu tavrınızı görüp kizmiyor mu? Kızım yapma!!! diye akıl vermiyor mu??!???

Ay bı de bayilin isterseniz.Ayni şehirde kolayca gidip gelebilecegin mesafede ailene özlem duyuyor ,bunu 6 aydır aşamiyor ve kocayı darliyorsun.Buyumeden evlenmek,üstelik bencillikte nirvana .Siz kendinizi toparlamaz,bu kafada giderseniz çok yakında bu adam dayanamaz bosar sizde rahat rahat ailenizle yaşar rahata erersiniz.
Not: ananiz , babanız bu tavrınızı görüp kizmiyor mu? Kızım yapma!!! diye akıl vermiyor mu??!???
Kesinlikle bencillik başka birşey değil . Hazır hissetmeden neden evleniyosun yani .

Artık ortalama 18 yaşında evden ayrıldığımız için belki de sizi anlamakta güçlük çekiyoruz. Bı yorumunuzda evlilik kolay değil dediniz mutsuz musunuz ? İstediginizi bulamadiginiz için mi aile özlemi olarak ortaya çıkıyor

X