yeni evliyim, hamileyim mutsuzum yardım edin ablalarım

Yalnız başka kelime kullanmak istemiyorum ama eşin bir daha senle istemediğin zaman birlikte olmasın bunu ona sen bunu yapamazsın şeklinde de söyleme sakın daha ters olursa aen üzülürsün mesela farklı bir muhabette bunun ne kadar kötü yanlış ve suç olduğunu anlat
alıp karşıma güzellikle konuşmuştum bir daha da olmadı çol şükür

Bacım öyle bir yazmışsın ki sen meleksin sanki.
Korunma meselesi tek taraflı değil, çift sorumluluğunda olan bir şeydir.
Madem bebek düşünmüyordun o işi riske atmayacaktın.
Evlenmeye hazır olmak gelinlikle, çeyizle olmuyor işte.

Kaldı ki borç var, nasıl olacak demişsin adam da sen düşünme gerekirse bir bilezik bozdururuz demiş.
Organımı satarım mı deseydi?

Sanki çalışmıyor da sokağa saçıyor parayı gibi tepki vermişsin.

Aman yeni gelin bilezikleri boğazına kadar geçirip gezer pardon unutmuşum.
Her şeyi bildiğiniz kadar korunmayı da bilseniz iyiydi.

Yeni meni bilmeden eskidim ona yanarım:KK14:

yazdıklarınızı okuyup okuyup çok düşündüm siz bu cevabı verene kadar. haklısınız, belkide benim bi yerden başlamam gerekiyor. ben çoğu zaman somurtuyorum sıcak davranmıyorum belkide o da bundan rahatsız. bakış açımı değiştirdiniz. sabah uyandığımızda güler yüzle günaydın diyip uygun bi zamanda gerekşrse altınları bozdurabileceğimizi söyleyeceğim ona. birde böyle deneyelim bakalım dediğiniz gibi yavaş yavaş. çok teşekkürler. yorumunuzun üzerine söz yok. esen kalın.
Bence güven oturuna kadar verme altın falan heleki boşanmak istiyorsan. Ama evliliginiz çok Yeni zamanla bazı şeyler oturur. Öyle surat asıp arkandan gelmesini falan bekleme. Mümkün olduğunca da kavgaları uzatma. Içinde varsa yapar bazı şeyleri. Bunlara şunu öğretemedim demen de çok yanlış

okudukça şok oluyorum midem bulanıyor..
adam tecavüz etmiş üstünde durma bence diyen var yahu..
birde dini alet etmiş bu mantığına..
boşanma sebebi değilmiş bunlar..

bu kadar mı mecbursunuz bu erkeklere anlamadım ki..

+++++
Zorla birlikte olmak değil onun adı tecavüz ve tecavüz bir suçtur
Kimse keşke olmasaymış ama olmuş ehhh işte tadında yazıp bu suçu yumuşatmasın rica ederim toplulumuzdan iğrenmene sebep oluyor

Ben olsam çocuğu dünyaya getirmezdim

Boşanıp boşanmama konu sahibine kalmış ama bu evlilik de adam da konu sahibesi de çocuk büyütmeye maddi manevi hazır değil

Ben boşanırdım, tokat küfür vb bir noktaya kadar affedilebilir ama ben tecavüzü sindiremezdim

Bu evlilik baştan aşağı yanlış adam da ailesi de berbat, böyle bir ortama bir de çocuk katıp o masumun günahına girmezdim

Yok arkadas ben anlamiyorum boyle kadinlari. Evlenmeye gelince atli kovalar gibi evlenirler islerine gelmeyince herkes hata yapar cahildim bilmem ne. Evliligin sorunlulugunu alamayacaksaniz evlenmeyin bu da kamu spotu olsun. Konu sonunda beklenen oldu yine koca kisisinin iyi(!) huylari sayildi kapanis yapilabilir. Tecavuz eden suclu degil bunu dillendiren biz suclu cikariz. Korunmanin ne oldugunu bilmeden iliskiye girilir vebali bebege kalir. Adam bildigin tecavuz etmis vurdu kirdi bir tip degilmis. Yav he he.

Benim gibi gençsinn aramızda 1 yaş var... Benzer şeyler yaşamışız ben şu an 10 buçuk aylık evliyim. Bizim de çok borcumuz oldu 40 bine yakın borcumuz vardı. Gerçi borç kısmı bizde biraz farklı oldu kayınbaba yüz çevirdi düğün arefesi. Hem bize erkenden düğün yaptırttı öderim diyerek hem de yüz çevirdi borçlar üstümüze kaldı. 3 aylık evliyken hamile kaldım mucizevi şekilde benimki de planlı değildi rahatsızlığımdan ötürü olmaz deniyordu oldu. Çok şükür eşim tırnağıyla kazıdı çalıştı çabaladı borcumuz şu an minimum çok rahatız sıkıntılı günler geride kaldı tabii ben de yeni gelin olmama aldırmadan kendi rızamla alyansıma kadar sattım birbirimize böyle destek olduk. Dünya malı geri gelir yerine geri konur inan...
Lakin! hamile olmana doğru düzgün sevinmemiş, pasif, iletişimden uzak, öz temizliğine titiz değil diyorsun, senin hislerine önem vermemiş afedersin işine bakmış bu çok çirkin, yani sende ona karşı sevgi kalmamış doğal olarak. Birazcık sevgin kalmış olsaydı eşinden bu şekilde bahsetmezdin zaten. O yüzden boşan diyorum. Eğer bebeği istemiyorsan onu da geç olmadan aldır ''geç olmadan.'' O insanla ufacık bir bağın bile kalmasın istiyorsan bebekten vazgeçmen gerek. Bu senin tercihine kalmış. Ama bence boşanmalısın. Ben yaşadığımız maddi sıkıntıların üstüne bunları yaşasaydım %100 boşanmıştım şimdiye. Çok şükür bizim sevgimiz ilk günkü gibi hala derdimiz sıkıntımız da yok.

+++++
Zorla birlikte olmak değil onun adı tecavüz ve tecavüz bir suçtur
Kimse keşke olmasaymış ama olmuş ehhh işte tadında yazıp bu suçu yumuşatmasın rica ederim toplulumuzdan iğrenmene sebep oluyor

ya hala bunun için boşanılır mı?
altınlarını verme tabi şeklinde yorumlar yapılıyor..
kadınların kendini değersizleştirmesine aklım basmıyor..

vurdu kırdı bi adamda değil giydiğime makyajıma asla karışmaz saygı duyar aşırı kıskanç değildir arladaşlarımla rahatlıkla buluşabilirim. giderken söylediğimde bana söylemene gerek yok sen bi bireysin bana söylemedende gidebilirsin canım der.
Çok iyi bence iyi yönlerine odaklan düzelmeyecek bir evlilik değil bunlar geçiyor sen can sıkıntısı yapma yalnız ben bir şeyi anlamadım cevaplarsan sevinirim cevaplamazsan canın saolsun eşin için pis derken nasıl yani pis evimi toplamaz kendine mi bakmaz

Çok iyi bence iyi yönlerine odaklan düzelmeyecek bir evlilik değil bunlar geçiyor sen can sıkıntısı yapma yalnız ben bir şeyi anlamadım cevaplarsan sevinirim cevaplamazsan canın saolsun eşin için pis derken nasıl yani pis evimi toplamaz kendine mi bakmaz
kendine pek bakmıyor sürekli aynı şeyleri giyiyor iç çamaşırında da öyle duş alma sıklığı yoktu bi çoğunu çözdüm mesela görgüsüz gibi yemek yerdi höpürdetirdi falan çözdük bunu çok şükür ama dün affedersiniz büyük tuvaletini yapmış sifonu cekmemiş böyle huyları var klozet kapağını indirmemiş yazmadan önce olmuştu işte onu da yazayım dedim hamileyim haliyle midem kaldırmıyor..

kendine pek bakmıyor sürekli aynı şeyleri giyiyor iç çamaşırında da öyle duş alma sıklığı yoktu bi çoğunu çözdüm mesela görgüsüz gibi yemek yerdi höpürdetirdi falan çözdük bunu çok şükür ama dün affedersiniz büyük tuvaletini yapmış sifonu cekmemiş böyle huyları var klozet kapağını indirmemiş yazmadan önce olmuştu işte onu da yazayım dedim hamileyim haliyle midem kaldırmıyor..
Annesi bunu evlenene kadar kendi yıkamış sanırım. Bunlar biraz zor ama üstesinden gelebilirsin sanırım o kadar da güçsüz değilsin biz kadınlar erkeklerden daha güçlüyüzdür. Bebek hazırlığı yap bari kafan dağılsın

Annesi bunu evlenene kadar kendi yıkamış sanırım. Bunlar biraz zor ama üstesinden gelebilirsin sanırım o kadar da güçsüz değilsin biz kadınlar erkeklerden daha güçlüyüzdür. Bebek hazırlığı yap bari kafan dağılsın
gerçekten çok sağolun içimi rahatlattınız şu an daha sağlıklı düşünebiliyorum sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır üstesinden gelebileceğime inanıyorum sadece zaman gerekiyor daha yeniyiz belkide bundan dolayı. hakkınızı helal edin ya valla çok sağolun tekrardan

gerçekten çok sağolun içimi rahatlattınız şu an daha sağlıklı düşünebiliyorum sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır üstesinden gelebileceğime inanıyorum sadece zaman gerekiyor daha yeniyiz belkide bundan dolayı. hakkınızı helal edin ya valla çok sağolun tekrardan
Ama herşeyden önemlisi sen kalbinden önce aklından ne geçerse onu yap olur mu kimsenin etkisinde kalma sevmiyorsan eğer sakın bir an bile düşünme ayrıl hele bir şeyleri sindiremediysen. Ama eğer kendinde de hatalar bulduysan ve benimde bir şeyler yapmam lazım diyorsan kendini ezdirmeden devam et inşalllah mutlu olursun.

Sen istemeden çamaşırını indirip birlikte olmak tecavüz demek biliyorsun değil mi? Bu eşinde olsa farketmez gerçekten çok kötü bir durum. Allah kolylık versin

Ben yapıcı yorumlar yapmıştım. Böyle yapma sebebim o bebeğin geleceğini , babasız büyüme durumunu düşünmem, bebek için üzülmem, konu sahibinin baba evine döndüğünde bebeğiyle daha zor günler yaşayacağına inanmamdi. Eger meslek sahibi oldugunu yazsa idi bosan bebeginle mutlu bir hayat sur yazardim. Bazı arkadaslar benim gibi olumlu yonde yorum yazanlara kizdilar. Onları çok iyi anlıyorum. Hak da veriyorum aslinda dusununce. Benim düşündüğüm noktalardan bosanmama dusuncesi bana daha ağır bastığı için ilk yorumumda boşanmak yanlış vs yazdım.

Bir arkadaş bebeği aldirirsin yazmış. Bu hiç aklima gelmemişti. Allahın verdiği canı allah alır doğru ama bu durumda ben düşünür muydum onu da bilmiyorum . Zor bir durum tamam ama dışarıdan bakıldığında o bebek eğer bosanildiginda çok acı cekecekse bunu ona yaşatmak da hata diye dusunmekteyim. Bebek olmasa idi ortada boşan yazabilirdim. Çünkü son yazdığın şeyi okudum adamin çekilmez huyu da var. Tecavüz olayı affedilir bir şey değil. Bir daha yapmamış ama cok buyuk travma gibi bir sey. Cok buyuk hata. şu pis yaşama şeklini kesinlikle duzeltmeli. Eğer böyle devam ederse sabırlı ol devam et diye yorum yapmazdim asla.

Ne olursa olsun bebek var diye de evlilik sürmez tabiiki de. Böyle devam ederse nereye kadar sabırlı olursun ki. Karsi tarafın da kendine çeki düzen vermesi lazım sonuçta. Bakarsın olmuyor boşanma mantıklı görünüyor. Ömür boyu mutsuzluga mahkum olacak da değilsin sonuçta.

Hakkinda hayırlısı olsun inşallah.

X