Yeni Gelin Evi Çılgınlığı

Evlilik ve gelin evi tarzı programlara ben de gıcığım. Bazen merak edip izliyorum biraz, millet sırf birbirini eleştirmek, ezmek adına boş boş konuşuyor sadece. Hiç bir faydaları olmadığı gibi çokta zararlı programlar aslında, bu tür programların tümünün yasaklanması gerekiyor bence. Olmayanı özendirip insanların kendini kötü hissetmesine de yol açıyorlar. Giyim programları da aynı şekilde. Olanınki olmayanın gözüne gözüne sokuluyor, fesatlık, kin, dedikodu ne ararsan bol bol serpiştiriliyor. Kendimiz izlemeyelim izleyen sevdiklerimizi de uyaralım hahaha :rolleyes:

+1

Ben de bu ve benzer konularda hep bunu söyleyince evim pembiş gelin evi zannediliyor ama öğrenci evinden hallice bizimki :KK70:

Kime ne milletin evinin içinden? bir de bir saat düşünmüş yazmış , pembiş gelin ev sahipleri o arada kaç sunum hazırlamıştır :KK70:

Bizim de öyle valla.
Evlenirken en uyguna kaçtık hep, ama doğrusu bu demiyorum isteyen kredi çeker 100 bine ev döşer isteyen nakit 10 bine. napayım şimdi. Parası benden mi çıkıyor :KK70:

Bu arada sunuma özen gösterilmesini severim. Eskiden ben de az buçuk yapardım. Şimdi halim yok ama bana yapan olursa öff ezik demem :KK70:

İnsanlar nasıl mutluysa öyle yaşasın ya. Valla bak. İsteyen kocasına da taksın sunum ıvır zıvırlarını. Beni ırgalamıyor.

Konu sahibi pembe takımları vs yerden yere vurmamis. İnsanlara bu programlarla ve sosyal medya ile dayatılan bir klasizmden dem vurmuş.Sanki birbirimizin açığını aramalı,birbirimize tahammül etmemeli,sevmedigimiz şeyi mutlak güzel kabul edip kadsimizdakinden de beklemeli,ayni renkte,ayni dekorasyonda evlerimiz olmalı,benzer düğünler,benzer gelinlikler,benzer meblagda ve şekilde takılar takılmış olmalı,benzer disiysa yerden yere vurulmalıdır mesajının veriliyor ve bunu kaniksatiliyor olmasini eleştiriyor.Derdi evinizin pembeligi değil :)Farklılıklara karşı kapalı ve tahammülsüz bir eleştiri içinde olup "aynı"nin içinde olmamızın beklenmesi.

Düğün sevmem gırgır şamata insanı değilim,nişan kına düğün safsatalarına hiçbir şekilde girmeyeceğim lakin bunu istediği şekilde yapan insanlara da neden yapıyorsunuz demem,bizi de sizi de ilgilendirmez.
Oldukça saçma bir kamu spotu.

Ay o degil de bu patates kasasi seklindeki seylerde efendime soylim oyuncak sandalye gibi garip seylerde sunum yapan kadinlarin beyinlerini incelemek istiyorum. Gercekten asiri komik ya bi de milyon tane hastag yaziyolar altina. Yahu alti ustu iki biskuvi yiyecen diye neden o bulasik? Bi de kesfetime surekli pembe mavi evler dusuyo. bi bakiyorum bunu gormustum diyorum ama yok herkes ayni yapar olmus zaten. Ya tamam bunlardan bana ne ama cok komik. Neyse burdan english homea selam olsun bu hanimlarin en ugrak mekani zira:halay:

Ya hep aynı yalan ama ya :KK70:
Keşfetime düşüyor. E bakmasan ya da o hesapları takip etmesen düşmüyor :KK70:

Mesela ben sunumcuları da takip ediyorum ama daha çok bebe doğum vs baktığımdan keşfete girdim mi kan revan sezaryen eciş bücüş bebe

İzlemezseniz görmezsiniz.
Amma da abarttınız. Birbirinden etkilenen kendi malligina doymasın zaten.
Bir ara Omo reklamı için yazılar yaziliyodu. Aklıma o geldi.
"Kirlenmek güzeldir" diye reklam sloganı vardı. Bazı her şeyden etkilenmeye müsait insanlar bu reklamın toplumu ahlaki olarak kirlenmeye ittiğini,alt mesajında bu olduğunu yazıyorlardı. Muhahhahaha...
Çocuklar etkileniyor ama.Ben öğretmenim ve çocuklar yarışma programında gibiler.birbirlerine karşı tahammülsüz,aciklarini arayan,bulunca herkese göstermek için fırsat kollayan,hazimsiz,kiskanc,arkadasinin mutluluğuyla mutsuz,mutsuzluguyla mutlu olan bir nesil yetiştirdi bu tüm yarisma programları.Kime sorsam izlemiyor da reytingleri niye tavanda bu programların?

Zaten karmakarisik bir dunyada tutunmaya calisan insanlariz hepimiz kendi hallerinde mutlu olmanin yolunu bulmuslar iste ne guzel :işsiz:

Kişi internette neyi ararsa onu bulurmuş. Benim akışıma hiç düşmüyor pembik gelinler. Hem bu kadar rahatsız olup hem bu kadar takip etmek neyin kafası acaba?

Tüm bunların sebebi insanların kendilerini oyalayacak meşgalesi olmaması. Başka işi yok ne yapsın başkalarının hayatını eleştiriyor ya da karışıyor.

Beni hiç ilgilendirmedi kimin ne yaptığı, kendime de karıştırmıyorum zaten kim ne isterse öyle yapsın.

bunlardan size ne peki onu anlayamadık.
Uzman astrolog kendisi.
Bakınız şöyle demiş: Uzman astrolog , hastrolog , pestrolog ve bizim de gerisini pek anlayamadığımız toprak_kara , aylık burçları yorumluyor! Eğer haftalık pakete geçmek istiyorsanız ektra 5 TL , günlük yorumlara ulaşmak istiyorsanız da ömür boyu premium üyelik gerekmektedir.
Maksat reklamım olsun namım yürüsün demiş arkadaşHoppa

X