Yeşil mercimek haşlanır mı haşlanmaz mı?

haşlamadan yapılırsa rengi kötü olur..
önce bir kara suyunu atmak lazım
çok fazla haşlamamak gerekiyor dağılıyor yoksa,
ve çok çabuk haşlanan bişeydir yeşil mercimek..

mercimekli pilav yapacaksak haşlıyoruz. piecek zaman bulgur atıyoruz. gerci ben hiç yapmadım. annem yapardı.
patlıcanlı türlü tarzı bir yemek var ondada haşlamıyoruz. soğuk suda 1 - 2 saat bekletiyoruz. ve kara suyu zaten çıkıyor. haşlanmıyor yani.

aynı soruyu ben sorucaktım düdüklüden yapan varmı haslayarakmı yapıyosunuz yemegını?? sıcak suda bekletsek olurmu arkdaslarr

akşamdan soguk suya koyarım sabaha kocaman olurlar:)
pılava katacaksam yıne aynı işlemı yapar haşladıktan sonrada suyunu yapacagım yemege ılave ederım.

aynı soruyu ben sorucaktım düdüklüden yapan varmı haslayarakmı yapıyosunuz yemegını?? sıcak suda bekletsek olurmu arkdaslarr

düdüklüde haşlamadan yapıyorlar sanırım buharla piştiğinden yumuşaması kolay oluyor.ama siyah suyunu atmak için en azından bi sıcak suda az beklett bence

ben mesala yogurt corbasi yapacaksam diger malzemelerle beraber mercimegi haslamadan katiyorum cok guzelde pisiyor

haslanır o şiyah suyunu atmak ğerekiyor atmadan kötü bir renk oluyor yemekte

düdüklüde haşlamadan yapıyorlar sanırım buharla piştiğinden yumuşaması kolay oluyor.ama siyah suyunu atmak için en azından bi sıcak suda az beklett bence

düdüklü de de olsa haşlanmadan yapılmaz ben haşlayıpta yapıyorum....

bende haşlıyarak yapıyorum ve bıraktığı kara suyu süzüp tekrar pişiriyorum daha güzel oluyo

ben önca haşlıyorum bıraktığı kara suyu süzüp tekrar pişirmeye devam ediyorum daha güzel oluyor

haşlayıp kara suyunu döküyorum.annem ,teyzem hep öyle yaparlar.bende onlardan öğrendim :)

düdüklü de de olsa haşlanmadan yapılmaz ben haşlayıpta yapıyorum....

cnm ben düdüklüye hiç yapmadım.O YÜZDEN BİLEMİYORUM.DUYDUM SADECE ÖYLE YAPILDIĞINI BEN HEP HAŞLIYORUM.

Sudan geçiriyorum sadece.. bir kere haşlayıp suyunu süseyim dedim fakat sonuç beni memnun etmedi koyu tadı ve besin değerinin kaybolduğunu lezzetinden anlıyorsunuz

ben haşlamıyorum bir kere denedim mercimeklerin şekli kayboldu gitti bende soğanını kavurup salçasını baharatını koyup düdüklüyü kapatıyorum 25 dk da hazır

mercimek çorbası kırmızı mercimekten yapılmıyor mu?

kırmızıdan mercimek çorbası, yeşilden mercimek yemeği olmuyor mu?

ben haşlamadan yapıyorum, bence cok da lezzetlı oluyo, hem wıtamın degerlerı de dırek yemegın ıcınde kalıyo..

mercimek pilavı hariç çorbalarda kullanırken haşlıyorum.ayrıca pişirmeden soğuk suda bekletiyorum.

X