Yöneticinin beni azarlaması?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

idontcareelo

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2022
130
219
Arkadaşlar merhaba. Birkaç ay önce yeni ev alarak bu binaya geldik. Diğer binamız daha nezih muhit olarakta biraz daha üst seviye yaşam alanı olan bir muhitti. Evler 4 5 milyon civarında olan bir semtti. O apartmandaki insanlarla asla sorun yaşamadım, otomatik kapıyı sürekli hayvanlara açardık, girişte 3 adet oda 2 adet depo bulunuyordu bu depolardan birisini hayvanlara ayırmıştık yemek kum kapları su vs duruyordu ve düzenli olarakta beslediğimiz kediler vardı. Bazıları doğurmuştu. Bina aidat toplarken bu hayvanların yem ve gerektiği zaman aşı/ kısırlaştırma tarzı ücretlerini de topladığımız ve asla 40 daireden 1 dairenin bile rahatsız olmadığı bir durumdu.
Gel gelelim bu apartmana, kapıya arabalar park ediyor kediler üstüne çıkıyor ister istemez sıcak motorları diye. Araba sahipleri kovuyor. Bu apartman girişinde de 3 4 adet oda var. Yöneticiye ısrarla tüm temizliği ve masrafı üstlsnme ile o odayı açtırdık eşimle. Yeniden kediler için yemek su bıraktık otomatik kapıya da yazı yapıştırdık izin alarak. İçeride kedilerin beslendiğini, kedi gördükleri zaman açmalarını rica ettik. Bu birkaç hafta böyle devam etti sorun yok kediler alıştı. Oda dış kapının hemen yanında ve kediler inanın gece zaten girmiyor. Acıktıklarında geliyorlar. Yemeklerini yiyip gidiyorlar çokta değil 3 4 adet kedi var sadece yavru falan da yok.

Yönetici birkaç gün önce eşimi arayıp o odayı kapatacağını söylemiş .ki orası için ilave elektrik ödüyoruz. Ben düzenli inip temizliğini yapıyorum hiç bi daireden destek ücret mama talebinde bulunmuyorum. Kapıya koysam çocuklar tekmeliyor. Daire sahipleri kapıya dadanmasın diye atıyor. Ve özellikle araba sahipleri arabamızı tırmalıyor diye bahane uyduruyorlar ki bizimde arabamızın üstüne çıkıyolar bu çok normal sıcak hissettikleri için. Eşimde yöneticiye öncesinde sorun yoktu kediler alıştı o halde otopark girişine yapalım bunu diye öneride bulunmuş.( Otoparkımız kapalı kapıları çalışmıyor 6 ay sonra yaptırılacak ) yönetici birşey dememiş beni aradı öncelikle hakkını yiyemem güzellikle o odayı boşaltmamı rica etti. Bende yöneticiye o oda için aidatıma ilave olarak bir ücret zaten ödediğimi belirttim. Sonrasında ben kabul etmeyince işler çirkinleşti istemeyenler var tarzı şeyler söylendi. Bende kiracı iseler çıkıp gitmelerini, daire sahibi olduğumu beslemek için izin aldığımı bir oda kurduğumu asla boşaltmayacağımı söyledim. Sonrasında da şikayeti olan daire aracılığınız ile değil bizzat benimle görüşsün o hayvanlar onlara ne zarar vermiş diyerek savundum. Tabiki iş çirkinleşiyor daha da. Akşam üzeri eşim görüyor ki tüm mama kapları kapıya çıkarılmış mamalar yerlere dökülmüş. Tekrar indim iş inada bindi sonuçta. Sinirle odanın kilidini aldım tamamen çıkarttım artık her ne için kullanacaklarsa kilitsiz kullanmak zorundalar hiçte umrumda değil. Belediyeyi arayıp kedileri burdan toplatacaklarını söylüyorlar. Bu yönetici burda kiracı tamda alt katımda. Şeytan diyor ki sende çirkinleş iyice inada binsin iş. Artık iyice kafamın tası attı o kedileri asla binaya sokmuyorlar. Birbirimize girmemiz an meselesi. Toplatabilirler mi bu kedileri gerçekten ? Ve tekrar söylüyorum o odayı kedilere ayırmak için yönetici herkesle konuştu kimse bir sorun çıkartmadı birazda arabalarını koruma amacıyla arabadan uzak olsunlar nerde olursa olsunlar niyetiyle başta kabul etmişlerdi. Şimdi soğuk kapıya dadanınca kapıları kapattılar kedilere resmen. İçim cız ediyor inip içeri alsam yöneticiyle tekrar kavga edeceğimizi biliyorum

Ben bu hayvanseverlerin zorla herkesi hayvan sevmeye zorlamasını anlayamıyorum kusura bakmayın.
Yaşayan her canlıyı severim ancak aşırı korkarım. Kapıda bir kaç tane kedi olsa gitmelerini beklerim içeri girebilmek için.
Yemek koyarken özellikle etrafta olmadıkları zamanı kollarım. Bırakır kaçarım hemen, onlar sonrasında bulup yerler yemeği.
Apartman girişinde bir odada bir sürü kedi olduğunu bilsem geçemem mesela ordan.
Kiracı diye küçümseyip konuştunuz ya, orası onların da yaşam alanı biliyorsunuz değil mi?
Orası diye diretmektense acaba farklı bir çözüm mü bulmaya çalışsanız?
Kedi evleri var mesela, apartmana yakın yerlere onlardan yerleştirseniz, oralarda besleseniz?

Isi cirkinlestiren siz gibisiniz. Kiraci ise cikip gitsinler, ben ev sahibiyim demek yersiz. Siz ev alabiliyorsunuz diye begenmediginiz kiracilar yok olup gitsin mi? O insanlarda ucreti mukabilinde bariniyor orada. Kedi sever, sevmez bisey diyemem ama kirip dokmeniz anlamsiz. Hayvanlarinda yasam hakki var bunu kabul ediyorum ama apartmana kadar sokmaya, diger insanlarin bunu kabullenmesini beklemeye, kabullenmeyen ceksin gitsin demeye hakkiniz yok. Hava cok soguk olmadigi muddetce apartmana kedi sokmanin mantigini anlayamayacagim. Oldu olacak zemin kattan daire kiralayin, acin cami pencereyi, kombiyide sonuna kadar yakin evde yasasin hayvanlar.

Ben bu hayvanseverlerin zorla herkesi hayvan sevmeye zorlamasını anlayamıyorum kusura bakmayın.
Yaşayan her canlıyı severim ancak aşırı korkarım. Kapıda bir kaç tane kedi olsa gitmelerini beklerim içeri girebilmek için.
Yemek koyarken özellikle etrafta olmadıkları zamanı kollarım. Bırakır kaçarım hemen, onlar sonrasında bulup yerler yemeği.
Apartman girişinde bir odada bir sürü kedi olduğunu bilsem geçemem mesela ordan.
Kiracı diye küçümseyip konuştunuz ya, orası onların da yaşam alanı biliyorsunuz değil mi?
Orası diye diretmektense acaba farklı bir çözüm mü bulmaya çalışsanız?
Kedi evleri var mesela, apartmana yakın yerlere onlardan yerleştirseniz, oralarda besleseniz?
İşte sorun orda başlıyor zaten. Sokağımız çıkmaz sokak ve araba sahipleri sokakta asla o kedileri istemiyor. O kediler ben bu eve gelmeden öncede sokaktalardı zaten. Ben bina içinde beslemiyorum ve söylüyorum gece zaten bina içinde değiller gün içinde birkaç defa girip çıkıyorlar sokaklarda dolanıp geri geliyorlar. Derdi olan baştan hayır diyerek karşı çıkardı. Baştan herkes tamam diye kabul etti bu durumu zaten

Isi cirkinlestiren siz gibisiniz. Kiraci ise cikip gitsinler, ben ev sahibiyim demek yersiz. Siz ev alabiliyorsunuz diye begenmediginiz kiracilar yok olup gitsin mi? O insanlarda ucreti mukabilinde bariniyor orada. Kedi sever, sevmez bisey diyemem ama kirip dokmeniz anlamsiz. Hayvanlarinda yasam hakki var bunu kabul ediyorum ama apartmana kadar sokmaya, diger insanlarin bunu kabullenmesini beklemeye, kabullenmeyen ceksin gitsin demeye hakkiniz yok. Hava cok soguk olmadigi muddetce apartmana kedi sokmanin mantigini anlayamayacagim. Oldu olacak zemin kattan daire kiralayin, acin cami pencereyi, kombiyide sonuna kadar yakin evde yasasin hayvanlar.
Tam olarak okuduğunuza emin misiniz ? O kediler zaten bina çevresinde arabaların tepesinde geziyor. Ve evet hali hazırda o odaya para ödüyorum. Baştan kabul edip o hayvanlar alıştıktan sonra istemiyorum gitsinler diye bişey yok napayım hayvanları karşıma alıp hadi gidin sizi istemiyorlar mı diyeyim bunu algılayacak mı hayvanlar

Aslında sizi haklı buluyordum ki şikayetçi olanlar kiracı ise çıkıp gitsinler dediğiniz an üstüne bu yönetici burda kiracı dediğiniz ana kadar.
Bir “ev” sahibi olarak yönetici siz olun bence hem kim neyi şikayet ediyormuş ilk elden öğrenirsiniz.
Bana da o laf cok sacma geldi, benim kadar kedi delisi yoktur ama sen kiracisin haddini bil demek de hoş degil.

Tam olarak okuduğunuza emin misiniz ? O kediler zaten bina çevresinde arabaların tepesinde geziyor. Ve evet hali hazırda o odaya para ödüyorum. Baştan kabul edip o hayvanlar alıştıktan sonra istemiyorum gitsinler diye bişey yok napayım hayvanları karşıma alıp hadi gidin sizi istemiyorlar mı diyeyim bunu algılayacak mı hayvanlar
Evet tam okudum. Kiracilar ciksin demissiniz. Araba ile ilgili kisma zaten yorum yapmadim. Odaya para ödüyor olmaniz sizi odanin sahibi yapmıyor. Bundan sonra oda icin para odemeyeceksiniz anlamina geliyor. Mamalarini siz verdiginiz icin kediler sizi taniyordur. 2 gun elinizde mamayla kapiya cikip, bir sokak öteye kadar kedileri gotururseniz yeni bir yere alistirirsiniz. Bu kadar dramatize edip, sinir krizleri gecirmeye gerek yok

İşte sorun orda başlıyor zaten. Sokağımız çıkmaz sokak ve araba sahipleri sokakta asla o kedileri istemiyor. O kediler ben bu eve gelmeden öncede sokaktalardı zaten. Ben bina içinde beslemiyorum ve söylüyorum gece zaten bina içinde değiller gün içinde birkaç defa girip çıkıyorlar sokaklarda dolanıp geri geliyorlar. Derdi olan baştan hayır diyerek karşı çıkardı. Baştan herkes tamam diye kabul etti bu durumu zaten

Sokakta besleme yapmayı denediniz mi ?

Bana da o laf cok sacma geldi, benim kadar kedi delisi yoktur ama sen kiracisin haddini bil demek de hoş degil.
Aynen. Bir de kendisi de kedilerin odası için ücret ödüyormuş sahibi değilmiş.
Apartmanın ortak yeri belli.
O zaman onlar da siz o odanın kiracısısınız çıkın o odadan madem diyebilir. Bu mantıkla

Kiracılar çıksın gitsin demeniz saçma ve yersiz olmuş farkındasınız değil mi? Kırıp dökmek de keza.

Bu yaptığınızın yaptırımı olacaktır ama banane diyorsunuz anladığım kadarıyla. Şu saatten sonra muhtemelen size inat almaz o yönetici kedileri haberiniz olsun. Çok yanlış tutum izlemişsiniz, tahminimce tek derdi biraz daha para koparmaktı kendisinin, suyuna gidip orta yol bulabilirdiniz.

Gerçekten kiracı çıksın ne demektir çok saçmalamışsınız.

Peki itiraz sebepleri ne? Gerçekten iyi niyetle kabul edip , belki yaşadıkları sorun vardır. Bilemem yani , aklıma bı sürü şey geliyor. Ben kedi manyağıyim çok severim ama apartmanda kedi istemem mesela. Aniden karşıma çıkan herşeyden çok ama çok korkarım. Kedi üstüme kossa mama için , bilirim ki zararı yok amageri çekilirim. Üstelik ben kedileri alıp mıncık mıncık seven biri olmama rağmen. Ayrıca bir kedim annemin dikiş makinesine isemisti yıllarca kokusu gitmemişti. Yani ne oldu da vazgeçtiler. Bı sorun yaşamışlar demek ki, sorunlarını öğrenip saygı mi duysak acaba

Bu arada herkes zaten söylemiş soyleyecegini ancak , ailemle yaşarken kiraciliktan çok sıkıntı çekmiş , sadece huzur aramış bı yerde yıllarca sabit yaşamak istemiş bir aile olarak da ben de kayıtsız kalamicam. Lafiniz çok itici . Siz satın evinizi çıkın. Nasılsa paraniz var .

Bazı durumları istemeyeceğimizi yaşamadan bilemiyoruz işte. Baştan evet diyip sonrasında yaşanan durumdan memnun olmayabilirler.
Araba sahiplerine de hak vermiyor değilim. Kediler bir bölgeye özellikle alıştığı zaman ordan ayrılmıyorlar. Hayat zaten pahalı, bir de araçları için endişe duymak istemeyebilir insanlar.
Bence siz de biraz karşı taraf açısından bakabilirsiniz.
Kendi sokağınız olmasa da yakın yerlerde hiç boş alan yok mu kedi evi koyabileceğiniz? Sokağın başı bile bina içinden daha uygun olabilir sanki.

Sokakta besleme yapmayı denediniz mi ?
Ya kendimi bildim bileli sokakta kedi bakarim, kedileri hic apartmana almadim, bu cok saygisizca, herkes kabul etmeyebilir, bunun kavgasini stresini de yasamak istemedim. Kedi klubeleri yaptim, son evim mustakildi, isi pompasinin odasini, kileri kisin soguklarda kedilere tahsis ettim, doguran orda dogurdu, ama herkesi rahatsiz etmeye cekinirim ben. Ortak alana girip cikiyo cunku hayvan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X