Yöneticinin beni azarlaması?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Günlerdir apartman içi kedi besleme konusuna denk geliyorum. İlk kez konu sahibinin haksız bulunduğunu gördüm. Elf gözlerim neler görüyor gerçekten şaşkınım. Her konuya yazdığımı yazayım apartman bir toplu yaşam alanıdır. Evinizin içinde veya apartmanın dışında bakabilirsiniz istiyorsanız ama apartmanın içinde evcil hayvan bakamazsınız. Hayır bir de ne haddinizeyse kiracılarsa çıkıp gitsinler demişsiniz. Bu ne şımarıklıktır

Kiracılar demeseydi sayfalarca destek vardı😂
Aynen öyleydi aslında.
Ben kedilerin rahatça girip çıktığı dairelerin önünde yemek,su olduğu apartmanda yaşadım üç sene.
Bizle asansöre falan binerlerdi çok tatlişlerdi.
Ne koku duydum ne işeme gördüm mesela.
Herkes onları dış kapıyı açarken herkesin onları sevdiğini hissederken doğalarına uymayan şeyleri yapmıyorlar bence.
Değişik hayvanlar kedigiller.
Şimdi o apartmanı girerken çıkarken gördüğüm o minnoşları çok özlüyorum.
Bazen girdiğimde asansörün önünde öylece biri gelse de şunu açsa diye beklemelerini falan özlüyorum.
İnsanın gününü güzelleştiriyorlar.
İki tanesi hatta ev kedisiydi ama yüzde doksan dışarıda idi onlar farklı alemdi zaten.
Konu sahibi ev fiyatlarından girip eski ve yeri karşılaştırmaya çalışmış ya orası da yanlış mesela.
Fiyatla alakası da yok bu durumun.
Herkes seviyorsa insanların üç-beş yaşındaki çocuğundan daha uyumlu yaşıyor kedicikler apartmanda. Olay o yani.
Şimdi üst katımızdakinin torunu bu saatte bile koşturuyor mesela ona normal geliyor ki hala koşabiliyor o çocuk.
Ama ben kedimi salsam dışarı abov neler der.
Ev sahibim ordan biliyorum.
İnsanların algısı çok değişik işte.

Ben kedileri, hayvanları çok çok severim. Beslerim, annemler de öyle hatta hayvanlar bizim balkonu takip ederler akşamları ama hiçbirini apartman boşluğunda veya merdiven altında bakmaya çalışmadık. Bu arada evimiz gayet iyi bir semtte, oturduğumuz yerde kiracı da değildik.
Herkesin evde beslediği hayvanı da var.
Sokakta beslemeye karışsalar neyse de apartmanda ortak alan orası, o zaman kendi evinize alın o kadar istiyorsanız. Apartmanda isterseniz fazladan elektrik parası verin, siz ortak alanda hayvan bakamazsınız.

Bir de haksız olduğunuz bir konuda kirada oturuyorlar diye birine “çıksınlar”. Prensesim, hünkarım tamam derler.

Daha önceki oturduğunuz yer daha pahalı bir yerdi insanlar daha nezihti demek istediniz herhalde. Üstten üstten tavırlarınız var gibi yazdıklarınızdan anlaşılan o. Eğer böyle günlük hayatta devam ederseniz daha da sıkıntı yaşarsınız.

Sokakta beslemeye karışsalar neyse de apartmanda ortak alan orası, o zaman kendi evinize alın o kadar istiyorsanız. Apartmanda isterseniz fazladan elektrik parası verin, siz ortak alanda hayvan bakamazsınız.

Ben kedileri, hayvanları çok çok severim. Beslerim, annemler de öyle hatta hayvanlar bizim balkonu takip ederler akşamları ama hiçbirini apartman boşluğunda veya merdiven altında bakmaya çalışmadık.

Bir de haksız olduğunuz bir konuda kirada oturuyorlar diye birine “çıksınlar”. Prensesim, hünkarım tamam derler.

Daha önceki oturduğunuz yer daha pahalı bir yerdi insanlar daha nezihti demek istediniz herhalde. Üstten üstten tavırlarınız var gibi yazdıklarınızdan anlaşılan o. Eğer böyle günlük hayatta devam ederseniz daha da sıkıntı yaşarsınız.
Bence o ustten tavir rahatsiz etti insanlari, bastan kabul etmisler cunku

Oha korku filmi gibi, hayvan mezarliginhdbdbbd
Ilk isyerimde cok zengin bir kadin vardi. Zemin katta ev almis, pencerelere demir taktirmisti. Camlari acik birakiyordu kediler eve girsin diye. Altinlarini ve parasini surekli cantasinda tasirdi, cantayida yanindan ayirmazdi. Siyah rengi cok severdi, üstü basi kedi tuyu icindeydi, siyah olunca tuyler kabak gibi meydanda zaten ve gercekten cok kotu kokuyordu. Serviste kimse yanina oturmak istemezdi. Kadin 8 yasindayken trafik kazasinda anne babasini ve ikiz kardesini kaybetmis, sadece kendisi sag cikmis ve birsuru ameliyat olmus. Evlenmemis, cocugu yok. Tum sevgisini bu sekilde hayvanlarla paylastigini farketmistim.
Kedi mezari yapan kadininda hayati kötüydü.
Uç noktada kedi sevgisi yasayan insanlarin hayatinda hep bir travma var sanirim. Iclerindeki sevgiyi onlara yoneltiyorlar.
Kapi onunde kedi beslemekten bahsetmiyorum arkadaslar, linclemeyin beni

Ilk isyerimde cok zengin bir kadin vardi. Zemin katta ev almis, pencerelere demir taktirmisti. Camlari acik birakiyordu kediler eve girsin diye. Altinlarini ve parasini surekli cantasinda tasirdi, cantayida yanindan ayirmazdi. Siyah rengi cok severdi, üstü basi kedi tuyu icindeydi, siyah olunca tuyler kabak gibi meydanda zaten ve gercekten cok kotu kokuyordu. Serviste kimse yanina oturmak istemezdi. Kadin 8 yasindayken trafik kazasinda anne babasini ve ikiz kardesini kaybetmis, sadece kendisi sag cikmis ve birsuru ameliyat olmus. Evlenmemis, cocugu yok. Tum sevgisini bu sekilde hayvanlarla paylastigini farketmistim.
Kedi mezari yapan kadininda hayati kötüydü.
Uç noktada kedi sevgisi yasayan insanlarin hayatinda hep bir travma var sanirim. Iclerindeki sevgiyi onlara yoneltiyorlar.
Kapi onunde kedi beslemekten bahsetmiyorum arkadaslar, linclemeyin beni
Evet dogru bu. Benim de var cocukluktan kalan ciddi travmalarim, hayvanlardan hic zarar gormedim, dostlar canlar, insan gibi degiller anacim. Sevgi anlaminda hayvanlara daha kolay yasliyorum sirtimi. Bi de cok minciriklar, cok melekler, kucuk bebek gibi geliyo hayvanlar bana, kiyamiyorum

Evet dogru bu. Benim de var cocukluktan kalan ciddi travmalarim, hayvanlardan hic zarar gormedim, dostlar canlar, insan gibi degiller anacim. Sevgi anlaminda hayvanlara daha kolay yasliyorum sirtimi. Bi de cok minciriklar, cok melekler, kucuk bebek gibi geliyo hayvanlar bana, kiyamiyorum
Cocukken annemden gizli camdan asagi kalip kalip peynir atardim yesinler diye. Cocuk akli iste. Gercekten cok masumlar, insanlardan da daha iyiler. En azindan kalp kirip, zarar vermiyorlar. Kendi hallerinde yasamaya calisiyorlar.
Ama sunu kaciriyor buradaki arkadaslar. Hayatta ölçülü olmak lazim. Her konuda. Kimi kedi sever kimi sevmez kimi köpek sever. Kiracilar gitsin demek ayip yani

Sorun sizde…
Kiracı olunca ne oluyor bi anlatırmısınız!!!!
Kirayı veren evin sahibi odur, siz ne iseniz kiracılarda o!!!
3-4 kedi bakacaksınız diye aileleri apartmandan mı kovacaksınız!!!

Zaten bi aşşalamayla başlamışsınız konuya insanları beğenmeme medeniyet seviyeleri siz ulvi kişiliğe uygun olmayan daireleri 4-5 milyon etmeyen fakir komşular ne anlar kediden köpekten…

Kendimden örnek vereyim evim bahsettiginiz miktardan daha yüksek, gayet medeni, ileri görüşlü bi insanım fakat asla bina icinde hayvan istemiyoruz / mem. Site girisinde hayvanlara mama, su koyuluyor.
Bina içine soksunlar ilk baş ben istemem.

Ayrıca insanlara bu kadar aşşalama, beğenmeme, maddi olarak küçümseyip hayvanlara aşırı ilgi bana o insanların doktora gidip tedavi olmalara gerektiğini düşündürür..

Siz seviyorsunuz diye bir başka kişi hayvan sevmek zorundamı?
Hayvanlara zulüm eziyet etmedikten sonra bir kisinin hayvan istememesi asla sorun değildir.

Havalar soğuk dış kapının açık olması giriş katta oturanlara ne kadar zordur.

Siz çok hassas iseniz büyük bi kedi evi yaptırın marangoza binanın uzağında bakın. Ya da az kedi diyorsunuz 3-4 kediyi alın evinizde bakın…

Sanırsın ki apartman almışsınız…

Eskiden oturduğumuz apartmanda kedileri besleyen bir kadın vardı. Kediler istediği gibi girer çıkardı. Ben de çok severdim ama dış kapıdan girince buram buram idrar kokardı. Alt katlarda oturmadığımız ve kedilere kıyamadığımız için ses etmedik hiç. Şimdi bahçeli müstakil bir evim var ama yine de evde kedi besleyemem. Bahçemde bakıyorum birine. Yuvası da var ama içeri alamam. İstemeyen ınsanlara baskı kurmaya hakkınız olmadığını düşünüyorum.
Bence Hindistan cogzel sokaklarda maymunlar, ,mutfaklarda fareler, caddelerde danalar, hayallerimin ulkesi
Bizden ne farkı var? Bizimkilerin 2 bacağı eksik sadece :)

Eskiden oturduğumuz apartmanda kedileri besleyen bir kadın vardı. Kediler istediği gibi girer çıkardı. Ben de çok severdim ama dış kapıdan girince buram buram idrar kokardı. Alt katlarda oturmadığımız ve kedilere kıyamadığımız için ses etmedik hiç. Şimdi bahçeli müstakil bir evim var ama yine de evde kedi besleyemem. Bahçemde bakıyorum birine. Yuvası da var ama içeri alamam. İstemeyen ınsanlara baskı kurmaya hakkınız olmadığını düşünüyorum.

Bizden ne farkı var? Bizimkilerin 2 bacağı eksik sadece :)
Farki yok, zaten fare kismi haric Hindistan o anlamda benim icin doğru ülke. Hayvanların insanlardan daha az yasam hakki olduguna, ya da bizim onlardan daha üstün oldugumuza, zerre inanmiyorum. Hepimiz evrenin esdeger parcalariyiz. Esitiz. Biriz. Doganin tum elemanlari icin gecerli bu bence, agacta, denizde. Fare senden cok özür diliyorum, bi seni sevemiyorum elimde degil. Ayrica kocami kandirsam gidip Hindistan'da bi sure kalmak yasamak isterdim. Adam nuh diyor peygamber demiyor, cunku neden pislermis. Basak burcu adamla evlenirsen Hindistana anca rüyanda gidersin

Apartmanın bahçesi varsa yada uygun bir bölümü oraya güzelce bol yalıtımlı bir kulübe yapın . Mama ve suyu da hemen yanına yerleştirin .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X