Yöneticinin beni azarlaması?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende şu kedileri apartmana sokup zorla herkese kabullendirmeye çalışanları anlamıyorum. Bende bahçemde besliyorum tabi müstakil rahatım ama dairede olsam içeri sokup insanlarla gereksiz tartışmalara girmek yerine dairenin dışında müsait bir yer elbet vardır oraya battaniyeleriyle birlikte sımsıcak bir yuva hazırlarım. Hatta son zamanda gördüğüm en güzel yuva naylondan çadır yapmışlar girip çıkarkende çok rahat kediler. Ben çok seviyorum kedileri her zamanda elimden geldiğince beslerim korkmamda lakin son zamanlarda apartmana kedileri alıştıranları çok sık okuyorum burada ve yanlış buluyorum. Ortak bir alan orası illa ki size ait bir arsa olmasına gerek yok benim diyebilmeniz için. Herkesin saygı duyması gerek bir kişi bile istemiyorsa kiracı da olsa bunu zorlamamalısınız. Birde apartmana sokup kedi nereye dışkısını yapacak diye düşünmeyen e doğal olarak bulduğu yere yaptığı için bunun kavgasını edenlerde var valla komşuluk ilişkileri çok tuhaf bir hal almaya başlıyor hadi hayırlısı :)

Ben biraz simarikca buldum tavrinizi,apartmanın ortak kullanıma açık bölgelerinde (koridor,kapı önü,merdiven,park alanı,depo vs) kedi besleyemezsiniz.
Bu tutumunuzu hayvan sevginizle bagdastiramazsiniz.
Kendi meskeninizde,insanları rahatsız etmeyecek düzeyde besliyebilirsiniz.
Ayrıca kiracı olduklari için söz hakkı olmasın mı insanların ?
4-5 milyonluk semtlerden gelince neden hor goruyorsunuz kiradaki vatandaşları.
Hem siz kedi seviyorsunuz diye insanlar sizin kapıya yapistirdiginiz yazıyı görmeye mecbur mu ?
Kedileri çok severim ama sizin durumunuz biraz şova kaçmış bence.

İşte sorun orda başlıyor zaten. Sokağımız çıkmaz sokak ve araba sahipleri sokakta asla o kedileri istemiyor. O kediler ben bu eve gelmeden öncede sokaktalardı zaten. Ben bina içinde beslemiyorum ve söylüyorum gece zaten bina içinde değiller gün içinde birkaç defa girip çıkıyorlar sokaklarda dolanıp geri geliyorlar. Derdi olan baştan hayır diyerek karşı çıkardı. Baştan herkes tamam diye kabul etti bu durumu zaten
Tamam işte demek ki siz de vadettiğiniz gibi hijyeni huzuru sağlayamamışsınız vadettiklerinixe bakarak bi sorun olmaz heralde diye düşünmüşler baktılar olmuyor sizden kibarca rica etmişler neye diretiyorsunuz hala ortak alan için? İki dam çatınca marketten mama koyunca kedilere yuva olmuyorsunuz ayrıca, kısırlaştırdınız mı onları? Çiplediniz mi? Benim de evde iki kedim var ama kimseye sevmeyi bile dayatmıyorum biraz haktan hukuktan haberdar olmanız lazım orası ortak alan herkesin malikliğine bağlı tasarruf yetkisi de. Size uymak zorunda değiller

Toplu yaşanilan alanlarda illa sorun cikaran insanlar olur, bit kadar kediden ödü kopan turlu sacma şeyler olabilir. 🤷 Yapacak bir şey yok.

Ailemin evi mustakil ve bahçeli ona rağmen 3-4 kedi millete dert oluyordu neymiş onlarin bahçesine de giriyorlarmiş. Kedi girince bahceyi yiyor çunku çok önemli olay.

Yani bu tarz insanlardan kurtulmak için bir adada bir başinda yalniz yaşamak gerekir galiba.
Umarim şöyle biyere taşinirin yanima da 3-5 hayvan alirim. 😁

Eklentiler

• images (5).jpeg
    images (5).jpeg
    48,3 KB · Görüntüleme: 37
Dışarıda yuva yap bak demekle olmuyor o iş. O yuvalar yağmurda ıslanıyor, densizin biri gelip yuvayı parçalıyor, mama su kabını döküyor. Hatta zehir bile koyanları okumadık mı?

Bu işin ortası bulunmak zorundayız arkadaşlar. Bu sokak hayvanları, insanları onları sokağa bırakması sonucu bu kadar kontrolsüz şekilde üremediler mi? Herkes sorumluluk almak zorunda.

Eğer bu şekilde kontrollü bir ortam yaratılmış ise, buna karşı çıkmak neden? Konu sahibinin gereksiz yüksek çıkışını da, verilen tepkiye karşı olduğunu düşünüyorum açıkçası

Kiracıysa defolup gitsin kendine uygun biryere. Sonuna kadar hayvanların hakkını koruyun sakın sinmeyin bu hayvan düşmanlarının karşısında . Yeter be insanoğlunun heryere çöktüğü .
Mizantropi sizinki hayvanseverlik değil. Mümkünse tarzan gibi ormanda yaşayın

İşte sorun orda başlıyor zaten. Sokağımız çıkmaz sokak ve araba sahipleri sokakta asla o kedileri istemiyor. O kediler ben bu eve gelmeden öncede sokaktalardı zaten. Ben bina içinde beslemiyorum ve söylüyorum gece zaten bina içinde değiller gün içinde birkaç defa girip çıkıyorlar sokaklarda dolanıp geri geliyorlar. Derdi olan baştan hayır diyerek karşı çıkardı. Baştan herkes tamam diye kabul etti bu durumu zaten
Olayı bu derece büyüyeceğinizi düşünmedikleri için ilk etapta bu şiddette duruma karşı çıkmamışlar desek daha doğru olur.

Bu kadar kedi seviyorsanız evinize alın? Sokak hayvanları için de gidin bir barınakları falan anlasın oraya götürün bu hayvanları ve bakımını yapın.

Apartmanın kuralları var gittiğiniz her yere kendi kuralınızı götürme hakkını asıl siz nerden buluyorsunuz? Madem eski apartman sahipleri ile aynı kafadaydiniz ki hiç sanmıyorum, o apartmandan ev sahibi olsaymissiniz.

Sizin bu yaptığınızı kedi değil köpek için yapan olsa cinnet geçirirdim ben mesela. Köpek korkum var, sahibi degilken durduk yere pahalı sitem içinde neden rahatsız olayım?

E aynısı düz mantık diğer insanlar için de geçerli. Apartmanın dışında bu hayvanların dolanması ile sizin icerde dolanmalarina izin vermeniz aynı şey mi canım? Bu nasıl bir narsistliktir? Dünya sizin etrafınızda mi dönüyor? Tüm apartman sizin mi sanıyorsunuz da ağa gibi davranıyorsunuz şu anda?

Çok istiyorsanız bunu yapmayı biraz daha para verin müstakil ev alın kendinize napiyorsaniz yapın orda. Aa ama pardon şu anda eziklediginiz kiracılar gibi yoksa sizin de müstakil eve mi yeterli paranız yok?? Madem yok, siz de ses etmeyin.

Kiracıysa defolup gitsin kendine uygun biryere. Sonuna kadar hayvanların hakkını koruyun sakın sinmeyin bu hayvan düşmanlarının karşısında . Yeter be insanoğlunun heryere çöktüğü .
Sizin gibilerden normal insanları ve onların hakkını kim koruyacak acaba? Defolup gideceklermiş kiracılar. İnsanı zorla hayvan düşmanı yapar bu zorba tavırlarınız. İnsanlar yaşadıkları apartmanda söz hakkına sahiptir.
Nasıl kafalar yaşıyorsunuz cidden, pes.

Hayvanlara karşı hassasiyetinizi anlarım da herkesten aynı şeyi bekleyemezsiniz.

Sizin kediler için kullandığınız oda Kat Mülkiyeti Kanununa göre ortak alan sayılıyor, kafanıza göre kullanamazsınız, para ile de halledilecek bir şey değil, yazılı bir şey yoksa ödemeseydiniz der geçerler,

Komşular başta kabul etmiş sonradan pişman olmuş olabilirler, toplantı yapıp, karar defterine yazıp tüm dairelere tek tek imzalatmadan kullanamazsınız, bir kişi bile hayır oyu kullansa yine hakkınız kaybolur,

Ayrıca kiracı gitsin ne demek, öyle bilmiş bilmiş kiracı gitsin ev sahibinin her şeye hakkı var muhabbetine de girmeyin, hukuken neresinden tutsanız elinizde kalır, binadakiler ortak karar alırlar da konuyu yargıya taşıtlarsa, düzeni ve huzuru bozmaktan, başınızı ağrıtırlar, Efeleneceksiniz madem iki tarafın da haklarını bilin öyle efelenin.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. Birkaç ay önce yeni ev alarak bu binaya geldik. Diğer binamız daha nezih muhit olarakta biraz daha üst seviye yaşam alanı olan bir muhitti. Evler 4 5 milyon civarında olan bir semtti. O apartmandaki insanlarla asla sorun yaşamadım, otomatik kapıyı sürekli hayvanlara açardık, girişte 3 adet oda 2 adet depo bulunuyordu bu depolardan birisini hayvanlara ayırmıştık yemek kum kapları su vs duruyordu ve düzenli olarakta beslediğimiz kediler vardı. Bazıları doğurmuştu. Bina aidat toplarken bu hayvanların yem ve gerektiği zaman aşı/ kısırlaştırma tarzı ücretlerini de topladığımız ve asla 40 daireden 1 dairenin bile rahatsız olmadığı bir durumdu.
Gel gelelim bu apartmana, kapıya arabalar park ediyor kediler üstüne çıkıyor ister istemez sıcak motorları diye. Araba sahipleri kovuyor. Bu apartman girişinde de 3 4 adet oda var. Yöneticiye ısrarla tüm temizliği ve masrafı üstlsnme ile o odayı açtırdık eşimle. Yeniden kediler için yemek su bıraktık otomatik kapıya da yazı yapıştırdık izin alarak. İçeride kedilerin beslendiğini, kedi gördükleri zaman açmalarını rica ettik. Bu birkaç hafta böyle devam etti sorun yok kediler alıştı. Oda dış kapının hemen yanında ve kediler inanın gece zaten girmiyor. Acıktıklarında geliyorlar. Yemeklerini yiyip gidiyorlar çokta değil 3 4 adet kedi var sadece yavru falan da yok.

Yönetici birkaç gün önce eşimi arayıp o odayı kapatacağını söylemiş .ki orası için ilave elektrik ödüyoruz. Ben düzenli inip temizliğini yapıyorum hiç bi daireden destek ücret mama talebinde bulunmuyorum. Kapıya koysam çocuklar tekmeliyor. Daire sahipleri kapıya dadanmasın diye atıyor. Ve özellikle araba sahipleri arabamızı tırmalıyor diye bahane uyduruyorlar ki bizimde arabamızın üstüne çıkıyolar bu çok normal sıcak hissettikleri için. Eşimde yöneticiye öncesinde sorun yoktu kediler alıştı o halde otopark girişine yapalım bunu diye öneride bulunmuş.( Otoparkımız kapalı kapıları çalışmıyor 6 ay sonra yaptırılacak ) yönetici birşey dememiş beni aradı öncelikle hakkını yiyemem güzellikle o odayı boşaltmamı rica etti. Bende yöneticiye o oda için aidatıma ilave olarak bir ücret zaten ödediğimi belirttim. Sonrasında ben kabul etmeyince işler çirkinleşti istemeyenler var tarzı şeyler söylendi. Bende kiracı iseler çıkıp gitmelerini, daire sahibi olduğumu beslemek için izin aldığımı bir oda kurduğumu asla boşaltmayacağımı söyledim. Sonrasında da şikayeti olan daire aracılığınız ile değil bizzat benimle görüşsün o hayvanlar onlara ne zarar vermiş diyerek savundum. Tabiki iş çirkinleşiyor daha da. Akşam üzeri eşim görüyor ki tüm mama kapları kapıya çıkarılmış mamalar yerlere dökülmüş. Tekrar indim iş inada bindi sonuçta. Sinirle odanın kilidini aldım tamamen çıkarttım artık her ne için kullanacaklarsa kilitsiz kullanmak zorundalar hiçte umrumda değil. Belediyeyi arayıp kedileri burdan toplatacaklarını söylüyorlar. Bu yönetici burda kiracı tamda alt katımda. Şeytan diyor ki sende çirkinleş iyice inada binsin iş. Artık iyice kafamın tası attı o kedileri asla binaya sokmuyorlar. Birbirimize girmemiz an meselesi. Toplatabilirler mi bu kedileri gerçekten ? Ve tekrar söylüyorum o odayı kedilere ayırmak için yönetici herkesle konuştu kimse bir sorun çıkartmadı birazda arabalarını koruma amacıyla arabadan uzak olsunlar nerde olursa olsunlar niyetiyle başta kabul etmişlerdi. Şimdi soğuk kapıya dadanınca kapıları kapattılar kedilere resmen. İçim cız ediyor inip içeri alsam yöneticiyle tekrar kavga edeceğimizi biliyorum
Sizin üslubunuz iyiymiş gibi karşı tarafı kötü üsluptan vurmayın bence. Ne demek kiracılarsa çıksınlar. O sırada izin vermiş olmaları fikirlerinin degismeyecegi anlamına gelmez. Ben de kedileri besliyorum sokakta. Ama apartmanda beslesem ve başkaları rahatsız olsa sizin gibi cirkeflesmem. Apartman sizin malınız değil sonuçta. Kedilere iyilik yapmak istiyorsanız evinize alın. 10 kedi değil sonuçta 4 kediye evde bakabilirsiniz.

Kendine uygun yer orası zaten. Çoğunluk onu desteklemese yönetici konuşmaz. Sıkıntılı olan sizin gibi üslup bilmeyen hadsiz insanlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X