Yoruldum kizlar

Eknc11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2020
76
19
25
Kızlar olay şu eşimle para konusunda bir türlü anlaşamıyoruz bana asla harçlık vermiyor kendime bi şeyler almak istiyorum kavga ediyoruz kabul edip veriyor sonra elimde o paranın olduğunu bildiği için diğer gün bi şey uydurup alıyor. Eşim memur düşük bir maaş almıyor ama yetmiyor diyip beni oturduğum daireden müstakil bi eve taşınmaya ikna etti evin her yeri küflü (tasindiktan sonra kış gelince küflendi) ve eşyalarımda küf oldu bu yüzden çıkmak istiyorum bu evden ama o yükseklisans yapmak istiyorum diyor başka bi şehirde yüksekllisansi kazandı ayda 6 bin sadece oraya gidip geliyor cocugum 3 yaşında onu kreşe göndermek istiyorum ama para yok diyip evde kavga çıkarıyor evlenirken eşya almadık o yüzden eşyalarımı tamamlamak istiyorum ona da yok diyor kendine gelince sınava giriyor her türlü parayı yatırıyor okula gidiyor para harcıyor benim elime 5 kuruş para vermiyor sadece onun parası gibi davraniyor güzel bi eve kiraya çıkalım dedim onuda kabul etmiyor her şeyi kendine göre ayarlamış ve öyle yaşıyor ben en ufak bi masa istemiştim hemen annemi arayıp beni şikayet ediyor evde terör estiriyor benim param yok beğenmiyorsan sen bilirsin diyor artık dayanamıyorum. Kpssye çalışıyorum kendi paramı kazanmak istiyorum ama atanamadım hala 😐

Ben KPSS kazanamayınca çalışmayanı ilk kez bu sitede gördüm. Ailemde ben hariç kimse devlet memuru değil. Girip bir işe çalıştılar. Çoğu da benden daha fazla kazanıyor. Kocanız cimri ötesi belli sizi geçtim kendi öz çocuğundan bile kısıyor. Bu adamı ya boşayacaksınız ya da iş başa düştü diyip KPSS kazanamasanız da çalışacaksınız maalesef 3. Bir çıkış yolu görünmüyor

Kızlar olay şu eşimle para konusunda bir türlü anlaşamıyoruz bana asla harçlık vermiyor kendime bi şeyler almak istiyorum kavga ediyoruz kabul edip veriyor sonra elimde o paranın olduğunu bildiği için diğer gün bi şey uydurup alıyor. Eşim memur düşük bir maaş almıyor ama yetmiyor diyip beni oturduğum daireden müstakil bi eve taşınmaya ikna etti evin her yeri küflü (tasindiktan sonra kış gelince küflendi) ve eşyalarımda küf oldu bu yüzden çıkmak istiyorum bu evden ama o yükseklisans yapmak istiyorum diyor başka bi şehirde yüksekllisansi kazandı ayda 6 bin sadece oraya gidip geliyor cocugum 3 yaşında onu kreşe göndermek istiyorum ama para yok diyip evde kavga çıkarıyor evlenirken eşya almadık o yüzden eşyalarımı tamamlamak istiyorum ona da yok diyor kendine gelince sınava giriyor her türlü parayı yatırıyor okula gidiyor para harcıyor benim elime 5 kuruş para vermiyor sadece onun parası gibi davraniyor güzel bi eve kiraya çıkalım dedim onuda kabul etmiyor her şeyi kendine göre ayarlamış ve öyle yaşıyor ben en ufak bi masa istemiştim hemen annemi arayıp beni şikayet ediyor evde terör estiriyor benim param yok beğenmiyorsan sen bilirsin diyor artık dayanamıyorum. Kpssye çalışıyorum kendi paramı kazanmak istiyorum ama atanamadım hala 😐
Bu adama emek vermeyin gidin bir köpeği, kediyi besleyin emin olun daha fazla karşılığını alırsınız, bu adamla ömür çürütmeyin, mümkünse bir daha çocuk yapmayın, atanıp tekmeyi basın...

O küflü evde çocuğun sağlığını düşünmüyor musunuz? Benim kardeşim astım hastası oldu böyle evde yaşadığımız için. KPSS nedeniyle çalışmak yasaklandı mı ülkede? Çalışmayan kim konu açsa kpss hazırlanıyorum diyor.

Harçlık için bir kere kavga ederim ondan sonra açlıktan ölsem bir daha para istemem. Gider kasiyerlik yaparım avm de yer silerim yine de sana para yok diyen adama ağız eğmem. Önce iş atama sonra çocuk yapılacağına hemen çocuk yapılıyor. Sürüneceksek çoluk çocuk beraber sürünelim daha mantıklı geliyor heralde. Siz buna evlilik mi diyorsunuz? Kreş için param yok deyince o çocuk kreşe gitmeyecek mi? Siz çalışıyor olsaydınız adama yol verir kendi yağınızda kavrulurdunuz ama böyle olunca çocuktan kısılmasına susup oturuyorsunuz.

Ailemde herkes memur sadece ben özel sektördeyim allahın her kulu devlet memuru olacak ordan kazanacak değil özel sektörde çalışssanız .erkeklerin canını al parasını alma emin olun ayda 6 bin vermek onada zor geliyordur ama adam kendi geleceğine yatırım yapıyor yüksek lisansla siz daha iş hayatına başlamamışsınız biraz paçayı doğrultsun an meselesi kapı önüne koyulmanız

Yaptığı şey tam anlamıyla ekonomik şiddet. Hem size hem de çocuğu kreşe bile göndermeyerek evladınıza. Bence bir an önce iş bulup çocuğunuzu kreşe başlatın. Atanmanızın garantisi yok. Yazık etmeyin kendinize ve yavrunuza. Bu adamdan bağımsız olmanız lazım.

bence annesi calismayan 3 yasindaki cocugun krese gonderilmemesi abuse degil. 3 yas cocugunun zaten annesine ihtiyacı var. Sosyallesmeyi de anne saglayabilir.

Eger para kisitliysa yeni masa alinmasi da anlamsiz.

Kuflu evde yasamak kanserojen. Bunun arastirmalarini atin esinize, yuksek lisans yapan adam bilimsel calismalara hak verir diye dusunuyorum.

Yani yuksek lisans bir yatirim, simdi para harciyor olabilir ama bildiğim kadarıyla devlette yuksek lisansi olanlar daha fazla prim aliyorlar.

Dogrusu ben yazdiklarinizda adamin cimriligini cok hissedemedim. Hersey pahali. Kendi halinde cabaliyor iste. Elinden gelen ve yapmadigi varsa siz bilirsiniz ama yazdiklariniz bana cimrilik dusundurmedi.

Kendi isini yapan cok zengin tanidigim esi calismiyor diye cocugu ana okuluna hic gondermedi mesela. Benim icin cimrilik budur. Ama anne evdeyken cocugun full time bir krese gitmemesine hak veriyorum ben.

Üzücü durumlar, çözüm belli aslında ama hayat.. En önemli konu küf, sizi hasta eder çok büyük bir problem ve iyileşmesi vs epey sizi ve çocuğu yıpratır.
İkinci husus evladını kreşe göndermeyen "eğitimli" dediğimiz kişi ise bencillik ve cimrilik diye düşünüyorum eşinizin adına.
Eşiniz yatmadaaaan yatmaya eve geliyor, evin diğer problemleri ilgi alanına girmiyor. Yüksek Lisans ortamı yeme içme giyinme vs temel odağında o var şu an iş güç çevre.. Eşinizin maddi planlaması üzerinden şöyledir böyledir yorumu yapamam ama çocuk ve size de belli bir bütçe ayırması gerekiyor, siz niye varsınız bu evlilikte cinsel ihtiyacı karşılamak elaleme de evlendim demek için mi sorusu geliyor akla..
Yaşınızı bilmiyorum, çalışarak kpss ihtimaliniz yok ise direk normal bir işe başlayın kazandığınıza da sahip çıkıp bu sosyal dengesizliği eşlemeye bakın. Gidip para kazandım ay eve koltuk alayım diye borca girmeyin, evladınızı güvendiğiniz bir kreşe yollamaya bakın, siz de sosyal bir çevre edinin, giyinin yiyin için.. çünkü bu ortam sizin psikolojinizi de yıpratır..
Umarım güzel bir şekilde atlatırsınız ve eşiniz de akıllanır , akıllanmaz ise B planı hazırlasanız iyi olur🌸

Açık açık söylemiş zaten beğenmezsen sen bilirsin demiş.Burda nokta demiş.Yani konu kapanmış onun gözünde.Bundan sonrası restlesmeye ayrılmaya kadar gider Az daha sabredip çalışmanız gerekli.İlerisi içinde bana güven vermedi tutumu.Anneyi aramalar falan gereksiz hareketleri

Kkda kadınlar aklını kpss ile bozmuş bence. Sanki başka iş yok,sanki ülke kpssden ibaretmiş gibi. 17 senelik özel sektör çalışanıyım,çalışana her yerde ekmek var. Hele ki karşınızda böyle bir koca varsa ben olsam şimdiye çoktan asgari ücretli düz işçiliğe bile koşarak gitmiştim.

Kendi paranızı kazansanız da onu da elinizden alacak ki 🤷‍♀️

Kpss çalışmak istemeyen, çalışma dötü olmayan kadınların kaçış aracı oldu bence artık. Kpss kasan insan evlenmez, çocuk yapmaz sınava odaklanır.

Konuya yapacak yorum bulamadım. Kendi düşen ağlamaz diyorum.
Devletin bu saçmalığı kaldırması lazım artık. Kolay maaş,eller ensede yatalım diyenlerin %80i memur. Her meslekte yatan var ama artık bu devlete sırt yaslamaya çalışmak da komik olmaya başladı. Evli çoluklu çocuklu insanların ne işi var kpssde? Madem öyle yapacaktın okuldan mezun olur olmaz gideydin bilgiler tazeyken kazansaydın. Kocam hayırsız ben bi memur olup da geleyim. Anam hayırsız memur olayım,babam hayırsız memur olayım,oğluma memur kız bakayım da evlenince oğluma baksın bebe bakar gibi,evlenicem ailem memur koca istiyor,ailem sevdiğim çocuk memur değil diye beni vermiyor,otu çıktı artık.

Herkes memur olmaya çalışıyorken geçen gün zanaat insanı yetişmediğinden bahsediyorlardı bir de şaka gibi. Usta yetişsin,herkes okumak zorunda değil diyen kadınlarla kpss için birbirine girenler aynı kadınlar nasıl olabiliyor şaşkınım.

Bizim buralarda bir laf var kasaba minnet edeceğime kesip bir yerlerimi yerim.kpss yapamadım girdim işe çalıştım. Sonra kadro geldi. Şimdi kamuda okuduğum iki bölümle de alakası olmayan bir işteyim. Eşim Allah razı olsun parama karışmaz ama yeri gelince şunu almayalım bunu almayalım der. Ama ben almak istiyorsam alırım karışmaz. Çalışmaya imkanı olup erkeğin eline bakan ama isteği bitmeyen kadınlar çok itici.

X