Yoruldum kizlar

Kızlar olay şu eşimle para konusunda bir türlü anlaşamıyoruz bana asla harçlık vermiyor kendime bi şeyler almak istiyorum kavga ediyoruz kabul edip veriyor sonra elimde o paranın olduğunu bildiği için diğer gün bi şey uydurup alıyor. Eşim memur düşük bir maaş almıyor ama yetmiyor diyip beni oturduğum daireden müstakil bi eve taşınmaya ikna etti evin her yeri küflü (tasindiktan sonra kış gelince küflendi) ve eşyalarımda küf oldu bu yüzden çıkmak istiyorum bu evden ama o yükseklisans yapmak istiyorum diyor başka bi şehirde yüksekllisansi kazandı ayda 6 bin sadece oraya gidip geliyor cocugum 3 yaşında onu kreşe göndermek istiyorum ama para yok diyip evde kavga çıkarıyor evlenirken eşya almadık o yüzden eşyalarımı tamamlamak istiyorum ona da yok diyor kendine gelince sınava giriyor her türlü parayı yatırıyor okula gidiyor para harcıyor benim elime 5 kuruş para vermiyor sadece onun parası gibi davraniyor güzel bi eve kiraya çıkalım dedim onuda kabul etmiyor her şeyi kendine göre ayarlamış ve öyle yaşıyor ben en ufak bi masa istemiştim hemen annemi arayıp beni şikayet ediyor evde terör estiriyor benim param yok beğenmiyorsan sen bilirsin diyor artık dayanamıyorum. Kpssye çalışıyorum kendi paramı kazanmak istiyorum ama atanamadım hala 😐
Dişini sık kpss ye çalış atanınca vur tekmeyi bu adama ne hali varsa görsün

@kubra98 kızıl goncalardaki Naim Efendi'nin bayan versiyonudur.
Ayni zamanda kendi aile bireylerimi oluşturan kadınların coguyla da aynı düşünür.
Benden dinleyin bu tipleri çünkü ciğerlerini bilirim.
Aslinda maksatları arasinda çalışmak vardır ama izin veren yoktur öncelikle onu belirteyim
Yaz ayları kocalarının annelerinde genel olarak tarlada sabana koşulan hayvanin nasıl ki ağzı vardır dili yoktur o işi yapmakla mukelleftir hah işte böyle bu hanımların is yükümlülükleri de belli olduğundan mütevelli ev işleriyle hemhal olup, bir aile etrafını doyuracak sofra geleneğinin baş organizatörüdür.
Şaşmaz bu durum.
Eşlerinin verdiği parayı ya harcamaz, ya da az harcayıp birikim yaparak yine eslerine takdim ederler kötü gün parası diyerek.
Cefakar anne modelini üstlenirler, çünkü genel olarak takdim edileceği bir sahne önü rolü yoktur.
Şunu diyeyim kıskançlık aslında hat safhadadir ama calisan kadını savununca 7 büyük günah işleyeceği kendisine dayatildigindan ötürü (gencligimizde evimize sohbet vermeye gelen kadın hocalardan da bol bol dinlemiştir benim gibi yemin edebilirim ama ispatlayamam )
Aldigi 4 bjn lira ile yüceler yücesi gibi davranıp her ne hikmetse eş ailesiyle de arasına mesafe koyacagina inanarak yazar çizer.
Fırsatını bulsa çalışır, 4 bin lirayi kendi esinin eline verir ki sözü geçsin de es ailesine katlanmak zorunda kalmasın.
Ama iste bu kültürde iyi bilirim parayı veren düdüğü çalar.
Yani demem o ki @kubra98 herkesi inandirabilirsin belki ama beni asla.
Cok iyi tanıyorum sizleri cunku içinizden gelmeyim
Her yaz neden çalıştığımin, ne denli kocamın hakkina girdigimin sorgusu yapılır hic şaşmaz.
Ama şunu diyeyim hepsinin de eşi ayni senin kocan
Evet beni de kandıramaz. Benim ailemde yok ama konu komşuda çok vardı. Bu yüzden ilk sayfalarda yazdığım cevapta “hocanız şeyhiniz” lafını bilerek kullandım. O sohbetlerde neler anlatıldığını youtube’da malum şarlatanları dinleyen herkes bilir. Çalışan kadına o… diye hakaret bile ederler. Zaten ilk mesajımda da çalışmasına izin vermeyen kocasına itaat ettiğini, çalışmak istediğini ama çalışamadığı için çalışan kadınları kıskandığını, onları aşağılayarak savunma mekanizması geliştirdiğini söylemiştim bu kişinin.
Sizin gibi düşünüyorum ben de. Çok fazla ataerkiye ve sohbete maruz kalmış bu kişi. Yazık, üzüldüm ama insan şu teknoloji çağında kabuğunu biraz sıyırıp kendini geliştirir be kardeşim. Teknoloji insana hiç mi bir şey katmaz ya? Nenem dedem gibi konuşuyor. Bir damla ileri gitme yok. İyi ki tüm insanlık böyle değil. Yemin ederim tekerlek bile icat edilmezdi herkes böyle muhafazakar(korumacı anlamında kullanıyorum, dindar anlamında değil) olsaydı. Üfff, içim daraldı yaaaa! Resmen bize biçtikleri hayat zifiri karanlık bir çukurun dibi🤮

Nitelikli ya da iş bilen kişiler özelde gayet iyi kazanabilir, ben özelde çalışıyorum eşim devlette. Çoğunlukla prim vs derken daha fazla maaş alıyorum.Yemeğim çayım kahvem şirketten, şirket aracım var tüm masrafları şirketten.Emekli oldum aynı işyerinde çalışmaya devam ediyorum, bunlar avantajlı kısımları ama eşim çok rahat çalışıyor Cumartesi evde yıllık vs izinleri fazla, ben bayram seyran demeden cumartesi dahil ölümüne çalışıyorum :) yine de şükür ediyorum işsiz olmak daha zor olurdu muhtemelen.
Çalışamazlar demiyorum zaten. Sadece memurlar sanki çok para alıyormuş ve hatta zenginmiş gibi genel bir kanı var ya, onun yanlış olduğunu söylemeye çalıştım. Güle güle harcayın👏 Çalışan herkes ülke ekonomisine öyle ya da böyle katkı sağlıyor, daha fazlası da hakkıdır çalışanların. Umarım emeğimizin karşılığını alırız hepimiz🙏🙏🙏

Çalışamazlar demiyorum zaten. Sadece memurlar sanki çok para alıyormuş ve hatta zenginmiş gibi genel bir kanı var ya, onun yanlış olduğunu söylemeye çalıştım. Güle güle harcayın👏 Çalışan herkes ülke ekonomisine öyle ya da böyle katkı sağlıyor, daha fazlası da hakkıdır çalışanların. Umarım emeğimizin karşılığını alırız hepimiz🙏🙏🙏
Haklısınız , eskiden memurlar fakir görülürdü (Türk filmlerinde özellikle) şimdi zengin gibi görülüyor. Siz de mutlulukla sağlıkla harcayın, Allah bereketini artırsın tüm çalışanların. Hepimiz emekçiyiz aynı gemideyiz. Sevgiler.🌷

İşte her ev böyle değil. Biz eşimle beraber gireriz mutfağa. Eli yatkındır, fırın ve et yemeklerini güzel yapar çünkü Antepli. Bazen ben yemeği yaparken çocuklarla ilgilenmek ona daha zor geldiği için (çok yoruyorlar malum) gel sen bak çocuklara, ben halledeyim der. Büyük temizliğe yardımcı abla gelir ayda bir, beraber yaptığımız da olur. Tabii yine de oransal olarak çoğunlukla bendedir. Ama ev için yapılan bilumum alışveriş, getir götür hepsi de eşimdedir, ben elimi sürmem. Oğlumu en son ne zaman banyo yaptırdığımı hatırlamam, yine oğlumu okula bırakma-alma işi vs. bunlar hep eşimde. Şimdi siz eşim bunları yapıyor diye dersiniz ki erkekler kadınlaştı ama görseniz overdose maskülen bir tip. Bunun kadınlaşmayla ilgisi yok, adam sadece merhametli ve adil.
ya benim evlenme gibi bir planım yok o ayrı da
benimki de Mardinli, biz ne zaman birlikte kalsak yemekleri o yapıyor. ben anca o gelmeden bir zeytinyağlı yaptıysam ya da annemden geliyorsam sarma filan sararız. böyle şeyler yaparım, nadiren de fırında hamur işi filan yaparım. e güzel yapıyor yani yalan yok, et-balık, meze filan... adamın elinden geliyor severek de yapıyor. kahvaltıları birlikte hazırlıyoruz. kebap yapınca nasıl kadınlasıyormuş yavv erkek, bütün kebap ustaları kıllı göbekli emmiler, neredeyse:KK70: onu diyen halt etmiş. bu kadınsılaşma dişil enerji vırt zırt lakırdılarından ikrah geldi artık.

bir şey lazımsa erinmez gider çörekotu için markete gider, ben üşenirim. ben bir de kendi kendime sinir olurum migren yeni alışveriş yaptın nasıl atlarsın unutursun diye ve modum düşer (kendimle ettiğim kavgayı kimseyle etmiyorum zaten)- böyle de kıl bir tipim, evet. o gider alır, (ev çarşı merkezinde tüm marketler yürüme mesafesi apartmanın altı da market bu arada) eziyet etmiyorum yani adama.

ben temizlik konusunda hassasım. düzenimi çok severim ev de ortak evimiz değil, birlikte dip köşe temizlik yapmayız çünkü o kadar çok birlikte kalamıyoruz. ama günlük bi temizliğe girişince ben ne yapayım diye yerinden kalkıp ortak olmaya çalışıyor, benim için bu kadar yeterli, duruma göre ne lazımsa şunu yapabilirsin diyorum. yok sadece süpürge çekip bırakacaksam lazım değil de derim. bence kafi. çocuk olmayan pet olmayan evde ev işi ölecek bitecek bir şey değil zaten.

ha ama etrafımda bu kadar paylaşan çift var mı konusunda gelince. arkdaş çevremde erkekler kadınlardan fazla ev işi yapıyor. ama aile çevremde öyle bir dünya, genelde, yok mesela. bu ne demek, toplumda her türlüsü var. kafana uygun olana göre bulmak seçmek ve sınırlarını, kendi huyunu suyunu bilmek ve konuşup anlaşıp öyle bir düzen kurmak bence bunlar en önemlisi.

Bölgeye göre değişiyor heralde 😂 biz Ege'nin bulgar göçmenlerindeniz. Evde calismasa bile kadının lafı geçer. Kartlar maaş vs hep kadına verilir 😂 her macira öyle demeyin lütfen 🥲
benim bildiğim bursanın muhacirleri muhafazakar -bursa 1 sakarya 2 düzce 3.

ama mesela izmirin ve egenin diğer kısımlarının muhacirlerinde öyle bir dinci anlamda muhafazakarlık yok (belki kendi gelenekleri anlamında muhafazakardırlar, ben onu değil, türkiyedeki geleneksel milliyetçi/dinci muhafazarlığı kast ediyorum), egede zaten cüzdanın kadında olması yaygın bir durum.

mesela avcılarda muhacir mahallesinde senelerdir kuzenim oturuyor, onlarla bursanın muhacirlerinin bir alakası yok.
bulgar muhacirlerinde genel olarak bir cimrilik durumu görüyorum ama :KK70: pilot damadımız var bulgar muhaciri, hukuk ve tıp okuyan kızları var adamcağızın aklı gidiyor okulda bir çay içecekler diye...

Ya zaten kadın çalışsın çalışmasın kredi/ banka kartı olmalı bir kere. Koca adamlar eşlerini kendilerinden para isteyecek duruma sokmamali. Hesabına parasını atsın kadın gereken harcamaları yapsın. Gelmişiz kaç yılına hâlâ ele harçlık sayıp ihtiyacım var, kartını ver demek olmaz. Acil durumu var, bir sürü şeyi var ya. Hadi kadın kanaat ediyor da kocalar da az eşşek değil ama nerdee...
Ortaokula giden kızımın harçlığı 4.000 tl’den fazla.her hafta sonu dışarı çıkarız,sineması,yemeği,kahvesi,alışverişi olur,onlar için ek kartı var,istediği gibi harcar,babası ayrıca nakit verir yanında bulunsun diye.14 yaşındaki çocuğun bile daha fazla özgürlüğü var istediğini alabiliyoken,bunu ayrıcalık sanması komik

Benim babam 50 küsur yaşında köyde doğmuş bir adam ona rağmen havalandırma, evi gırgırlama,sofra toplama,kahve yapma işlerini o yapıyor. Annem evde olmadığında ben hiç anne,babamın yatağını topladığımı hatırlamam babam kendisi odalarını toplar. Eve robot süpürge aldık babam hâlâ evi gırgırlıyor hoşuna gidiyor herhalde 😂
Benim ki 73 yaşında gırgır olayı onda da var.ben de yok diye bana da almıştı pazardan 🤣 birgün kullanmadım ,çekmecede yerimi biliyp bana gelince bemim halımı da gırgırlıyo sağolsun🥰 her sabah kahvaltıyı hazırlar,ekmeğimi,gazetesini alır,çayı demler,annemi uyandırr.çöpleri atma,tüm dışardaki angarya işler ondadır ve yapmaktan hiç gocunmaz sağolsun

Benim ki 73 yaşında gırgır olayı onda da var.ben de yok diye bana da almıştı pazardan 🤣 birgün kullanmadım ,çekmecede yerimi biliyp bana gelince bemim halımı da gırgırlıyo sağolsun🥰 her sabah kahvaltıyı hazırlar,ekmeğimi,gazetesini alır,çayı demler,annemi uyandırr.çöpleri atma,tüm dışardaki angarya işler ondadır ve yapmaktan hiç gocunmaz sağolsun
Bizimki de gırgırı yerinden kaldırdığımız an hemen fark ediyor ve kızıyor. Her gün aynı yerden alıyor ve kullanıyor. Demek ki eski kuşakların bir gırgır takıntısı var😂

benim bildiğim bursanın muhacirleri muhafazakar -bursa 1 sakarya 2 düzce 3.

ama mesela izmirin ve egenin diğer kısımlarının muhacirlerinde öyle bir dinci anlamda muhafazakarlık yok (belki kendi gelenekleri anlamında muhafazakardırlar, ben onu değil, türkiyedeki geleneksel milliyetçi/dinci muhafazarlığı kast ediyorum), egede zaten cüzdanın kadında olması yaygın bir durum.

mesela avcılarda muhacir mahallesinde senelerdir kuzenim oturuyor, onlarla bursanın muhacirlerinin bir alakası yok.
bulgar muhacirlerinde genel olarak bir cimrilik durumu görüyorum ama :KK70: pilot damadımız var bulgar muhaciri, hukuk ve tıp okuyan kızları var adamcağızın aklı gidiyor okulda bir çay içecekler diye...
Evet bu doğru biz biraz Ege'nin rahatlığına asimile olmuşuz heralde 😂 Trakya macirlarinin bi tık altiyiz diyelim bizden rahatı gevsektir 🤣

S Suluka bakın cimri koca diye böylelerine diyoruz.
Bu kişi cimri değil basbaya bencil bi adam karısını sevmeyen değer vermeyen bir insan. İşine gelince kendine para harcıyor ama. Benim eşim kendine de para harcamaz. Ama buradaki bayan çalışmıyormus eminim bende çalışmasam böyle bir duruma düşerdim yani. Ben de evlendigimiz ilk zamanlar çocuk gibi eşimden harçlık alıyordum bana da bisey aldırmadı. Kendi paramı harcayamazdim. Ama ben böyle devam edemem yeter artık dedim. Ayrilcam diyince tamam diye hesaplar ayrıldı zaten.

Kızlar olay şu eşimle para konusunda bir türlü anlaşamıyoruz bana asla harçlık vermiyor kendime bi şeyler almak istiyorum kavga ediyoruz kabul edip veriyor sonra elimde o paranın olduğunu bildiği için diğer gün bi şey uydurup alıyor. Eşim memur düşük bir maaş almıyor ama yetmiyor diyip beni oturduğum daireden müstakil bi eve taşınmaya ikna etti evin her yeri küflü (tasindiktan sonra kış gelince küflendi) ve eşyalarımda küf oldu bu yüzden çıkmak istiyorum bu evden ama o yükseklisans yapmak istiyorum diyor başka bi şehirde yüksekllisansi kazandı ayda 6 bin sadece oraya gidip geliyor cocugum 3 yaşında onu kreşe göndermek istiyorum ama para yok diyip evde kavga çıkarıyor evlenirken eşya almadık o yüzden eşyalarımı tamamlamak istiyorum ona da yok diyor kendine gelince sınava giriyor her türlü parayı yatırıyor okula gidiyor para harcıyor benim elime 5 kuruş para vermiyor sadece onun parası gibi davraniyor güzel bi eve kiraya çıkalım dedim onuda kabul etmiyor her şeyi kendine göre ayarlamış ve öyle yaşıyor ben en ufak bi masa istemiştim hemen annemi arayıp beni şikayet ediyor evde terör estiriyor benim param yok beğenmiyorsan sen bilirsin diyor artık dayanamıyorum. Kpssye çalışıyorum kendi paramı kazanmak istiyorum ama atanamadım hala 😐
O size para yok diyorsa siz de ona yemek yol diyin. Girin bir işe çalışın bu erkekler iyice kendini bir b*k zannetmeye başladılar artık sustukça sonu gelmez inanın. Etsin kavga siz de edin

X