Yüksek Ense Kalınlığı

Allah güç versin size öncelikle
Sizin bebeğinizin engeli nedir ?
Bana da turner olma ihtimali var dediler amniyosentez bekliyorum
Bizim fetal dna be amniyosentez temiz çıktı ama delesyon sendromu oldu. Bazı genleri yok ne olduğunu bilmiyoruz. Gelişim geriliği var. Amniyosentez sonrası belli olur sizin durumda o zaman. Allah kolaylık versin

Bizim fetal dna be amniyosentez temiz çıktı ama delesyon sendromu oldu. Bazı genleri yok ne olduğunu bilmiyoruz. Gelişim geriliği var. Amniyosentez sonrası belli olur sizin durumda o zaman. Allah kolaylık versin
Nasıl ya :KK43: amniyosentez kesin tanı değil mi nasıl temiz çıktı ?
Sonra bu durum olabiliyor mu ?
Ben amniyosenteze güveniyordum :KK43:

Umarım süreciniz güzel ilerler. Ayrıntılı ultrasonda her şey belli oluyor genelde. Bizim kalpte delik olduğu anlaşıldı. Kistik higroma da kalp hastalığı belirtisi olabiliyormuş. Kistik higroma bir tür ödemdir ve ödemin içinde dokular vardır. Siz lütfen stres olmamaya çalışın detaylı ultrasonu iyi birine yaptırın. Alanında başarılı bir perinatoloğa gidin. Eğer bebekte kalpte sorun varsa fetal eko ile takip ediliyorsunuz. Bebek ilk nefesini aldığında belli oluyor hemen mi kalp ameliyatı olacak yoksa daha sonrası için mi ameliyat planlanacak. Şükür kuzum iyi. Ama ameliyat süreci de sabır istiyor. Bebeğimin ameliyat olacağını bilerek gebelik geçirdim. Bu bir sınav . Hayatta her şey olur. Kimsenin garantisi yok. Dua edin bolca lütfen
Salı günü İyi bir doktora randevum vardi. Maalesef şuan hastanede yatış yaptım bebeğimin kalbi durmuş. Bu ihtimali söylemişti doktorum 15inci haftamizdaydik. Rabbimden hep hayırlısını istedim hayırlısı böyleymiş demek.

Salı günü İyi bir doktora randevum vardi. Maalesef şuan hastanede yatış yaptım bebeğimin kalbi durmuş. Bu ihtimali söylemişti doktorum 15inci haftamizdaydik. Rabbimden hep hayırlısını istedim hayırlısı böyleymiş demek.
Geçmiş olsun rabbim size istediğiniz zaman sağlıklı evlat nasip etsin

Nasıl ya :KK43: amniyosentez kesin tanı değil mi nasıl temiz çıktı ?
Sonra bu durum olabiliyor mu ?
Ben amniyosenteze güveniyordum :KK43:
Delesyon yani kayıp gen hepimizde var ama seviyeleri Farklı. Örneğin kimisi resim yapamaz ya da çok dengede duramaz ya da çok kolludur gibi gibi. X in ucunda kırık çıkmış o bölgede olan genler kızımda yok.

Kistik higroma ne demek yani neresinde ne var ? Benim fetal dna sıkıntılı çıktı ama ultrason normal
Benim fetal dna temiz çıktı ama şimdi farklı anomali teşhisleri kondu bu bebek yaşar mı yaşamaz mı bilmiyorum yaşarsa nasıl yaşar onu da bilmiyorum amniyosentez yaptırmayı düşünüyorum sizde son durum nasıl?

Benim fetal dna temiz çıktı ama şimdi farklı anomali teşhisleri kondu bu bebek yaşar mı yaşamaz mı bilmiyorum yaşarsa nasıl yaşar onu da bilmiyorum amniyosentez yaptırmayı düşünüyorum sizde son durum nasıl?
11inde amniyosentez yapacağım :KK43: Allah hepimizin yardımcısı olsun 🤲🏻

Herkese merhaba;
Bu konuyu açmak için doğum yapmayı bekledim ve şimdi oğlum 9 aylık yanımda uyuyor.
Benim yumurtalıklarımda teratom vardı bebeğimiz olmadı tüp bebekler bi kızım oldu. Sonrasında da hiç ikinci çocuk istemedik. Sonrasında ise kızım 5 yaşındayken sürpriz bi şekilde hamile kaldım. İstemedim çok ağladım bi ay depresyonda gezdim falan… sonrasında tam kabullendim eşimle doktora gittiğimizde yüksek ense kalınlığı çıktı. Doktor turner sendromuna benziyo ölme ihtimali de yüksek tarzında konuştuk. Başta eşimle umursamadık böyle duyup çok sağlıklı doğan bebek var dedik. Fakat doktor sizin durumunuz öyle değil gözle gözüküyor dedi. Hemen İzmir’e gittik. Orada bi profesöre gittik o da gördü kistik higroma dedi bizi güvendiği bi perinatoloğa yönlendirdi. O da doğrulayıp durumun ciddiyetinden bahsetti. Ben kabullenmek istemedikçe “ senin durumunda olup sağlıklı doğuran yok. Bi tane testi iyi çıkan var o da henüz doğurmadı.” dedi. Ağlayarak ordanda çıktık. Sonra Edremit’te bi perinatolog duydum oraya gittim o da görüp ihtimalin yüksek dedi . Aldırmıycamı kabul ettiğimi söyledim doğarsa sıkıntısı çok olur dedi. Ense kalınlığı çok yüksekti , burnu basık, alnı çıkıktı ve karnımın içi genetik bozukluk belirtisi kitlelerle doluydu. Kabul ettik. Sonra bi kadın doğumcu ( Müberra Koçak) ile devam ettik. Amniyosentez istemedim minik bi ihtimal de olsa düşüğe sebep olmasına cesaret edemedim. Fetal dna verdik. Sonuç down olmadığı çıktı fakat bize amniyosentez önerdilet riskim çok büyüktü ense kalınlığından. O kadar ama o kadar dua ettim ki ense kalınlığı aniden düştü. Normale döndü. Doktorum sen bi mucizesin dedi😃
Bu arada perinatolog zamanımız geldi gittiğimde “eğer ense kalınlığından bahsetmeseydin asla anlamazdım bu bebek sağlıklı dedi. Sonra Çanakkalede doktora gitmek zorunda kaldım. Oradaki doktor ense kalınlığını duyunca çok kızdı. Kesinlikle ama kesinlikle bu bebek sıkıntılı dedi!
Sonra noldu biliyo musunuz? Çok ama çok dua ettik. Beni tanıyan herkes etti. Çok ağladım çok üzüldüm. Down bi çocuğum olucak bana bişey olursa ona kim bakar, ona bişey olsa ben dayanamam…
7,5 aylıkken rahmimdeki incelmeden kaynaklı erken doğdu. Aman Allah’ım bi görün nasıl güzel nasıl yakışıklı🥰 13 gün kuvözde kaldı şimdi 9 aylık yaşıtlarını yakaladı geçti. Kocaman gözleri var pamuk gibi teni, damakları bile yakışıklı biliyo musunuz😊 her gören bayılıyo o da herkese gülücük saçıyo.
Ben o günlerde burayı çok okudum bi tane olumlu sonuç çıksa bel bağladım o yüzden sizde böyle bi durumun içindeyseniz lütfen Allah’a sığının inanın. O isterse olmuycak hiçbişey yok… bebeğinizdense asla vazgeçmeyin Allah onu size nasip ettiyse mutlaka bi bildiği vardır🥰
Okurken ağladım. Bugün kendimi bu konularda buluyorum benimde bebeğime down sendromu ve bağırsak dışarda gelişmiş dediler şuan dünyam durdu. Böyle güzel yorumlar okuyunca kendimi iyi hissediyorum.

Okurken ağladım. Bugün kendimi bu konularda buluyorum benimde bebeğime down sendromu ve bağırsak dışarda gelişmiş dediler şuan dünyam durdu. Böyle güzel yorumlar okuyunca kendimi iyi hissediyorum.
Kendinizi iyi hissedin çok dua edin benzer durumu yaşadım bu kadar değil ama ikili testim yüksek çıkmıştı gebe olduğumu bilmeden önce röntgen MR yüksek doz antibiyotik kullanımı ağrı kesici iğneler kullanmıştım bebeğimde bacak boyu kısalığı vardı içime attım stresli bir hamilelik geçirdim her gün ağladım ama çok dua ettim her an her saniye Yasin süresi Meryem süresi fetih süresi okudum çok tesbih çektim tevekkül ettim bebeğim şuan 3 aylık hamd olsun Rabbime sağlıklı bebek

Kendinizi iyi hissedin çok dua edin benzer durumu yaşadım bu kadar değil ama ikili testim yüksek çıkmıştı gebe olduğumu bilmeden önce röntgen MR yüksek doz antibiyotik kullanımı ağrı kesici iğneler kullanmıştım bebeğimde bacak boyu kısalığı vardı içime attım stresli bir hamilelik geçirdim her gün ağladım ama çok dua ettim her an her saniye Yasin süresi Meryem süresi fetih süresi okudum çok tesbih çektim tevekkül ettim bebeğim şuan 3 aylık hamd olsun Rabbime sağlıklı bebek
Ne güzel maşallah Allah bağışlasın inşallah bende böyle yorumlar yazabilirim

X