Popüler Konu Yumurtalık Rezervinde Azalma Olupta Tüp Bebekte Başarılı Olanlar

tesekkur ederim arkadasimin adina...
fsh 10 mus iyi cok kotu degil ki.. ilac tedavisine baslandiginda dozu genelde yuksek tutuyorlar yumurta rezervi az olanlarda.. sizin bu 2-3 yumurtaniz 5-6 olabilir ozaman... ben o arkadasima hala inanamiyorum.. 20 fsh sini uc ay bitisel kampa girerek 3 e dusurdu.. gerci akupunktur + bitkisel + ozellikle karin bolgesine ozel masaj yaptirdi... ben sunu anladim tup bebek tedavisi baslamadan once kesinlikle on hazirlik sart bence... yumurtalarin kalitesi acisindan.. ben suanda kamptayim mesela :) kismetse agustos eylul gibi basliyacagim tedavime tabi kismetse.. sizin ertelense bile pes etmeyin.. okadar cok hikayeler varki.. basarili olmus... insallah bizde basaririz...

kamp şart:)
bizim tedavi bu ay hatta şusıralar başlayacaktı ama olmadı dr erteleme kararı aldı.,
ilk gün dibe vurdum ama şimdi ilk şoku atlattım pes etmeyecegim tabi..
eylül e kaldı tedavi tatil dönüşü:)
bende bu 2 ay süreyi güzel geçöirmeye karar verdim.
başaracagız...

bence kimse pes etmesin daha cumartesi bir arkadas geldi bizi ziyarete.. ilk denemesinde bir yumurtasi olustu aldirdi ici bos cikti.. ve 3 ay bitkisel kampa girdi akupunktur masaj ve japon bitkiseller denemis. fsh`si 20 den 3 e inmis. 40 yasinda ve 8 yumurtasi olusmus 5 i alinmis ikisi guzel dollenmis ve transfer oldu.. cok umutlu ve hala dedigi sey ben pes etmiyecegim.. bence bu cok onemli. ustelik baska dr de ona cocugun olamaz demis. simdi gun sayiyor.. Allahim insallah tutunurlar.. bir gorseniz elleri hep karninda cok sirindi :) umutla sonucu bekliyorum... fsh yi gercekten hayit suyu hapi yada tohumu dusuruyor. fsh zaten yumurta rezervini gosteriyor. resmen 3 e dusurmus.. dr si bu sefer farkli demis.. umutlular,,, kimse umudunu yitirmesin arkadaslar...
Merhaba arkadasim,
FSH Menopoz degerini
AMH yumurta rezervini gösteriyor. Düzeltmek istedim
Tabiiki kimse umudunu yitirmesin. Allah herkesin gönlündekini versin.

tesekkur ederim arkadasim...fsh ayni zamanda yumurta rezervinide gostermiyor muydu? okadar cok yazi okudum ki. fsh yukselip alcalan bir hormon yani menapoz bir geliyor bir gidiyor mu :) vallahi kafamiz allak bullak oldu :) bazi dr ler de buradaki bazi arkadaslarimiza kesin konusarak fsh bir defa yukseldimmi birdaha dusmez demis? halbuki dusuyor.. bunu hepimiz goruyoruz oyle degil mi? amh yumurta rezervini gosteriyor ve bazi dr ler de amh dogustan belli oluyor diyormus.. o anlattigim arkadas fsh si yuksekken sadece bir yumurta uretebiliyordu yani tedavisiz zaten her kadinin yaptigi gibi. ama fsh sini 3 e dusurunce 8 tane yumurtasi olusmus. fsh dustukce yumurta sayisi cogalmis. ona istinaden demistim. ama dr ler de zaten fsh yuksekse tedaviye baslamiyor. bu ne celiskidir yarrabim.. Allah hepimize kolaylik versin.

kamp şart:)
bizim tedavi bu ay hatta şusıralar başlayacaktı ama olmadı dr erteleme kararı aldı.,
ilk gün dibe vurdum ama şimdi ilk şoku atlattım pes etmeyecegim tabi..
eylül e kaldı tedavi tatil dönüşü:)
bende bu 2 ay süreyi güzel geçöirmeye karar verdim.
başaracagız...

saglik olsun ertelensede bu sefer daha da hazirlanmis gireceksiniz tedaviye..
hayit suyu, otu, yada hapi (vitex) bu bitkiseli kullandiniz mi? yani zarari yoksa size denemenizde fayda var.. yan etkisi yok deniyor ama tabi herkes kendi bunyesini daha iyi bilir. bende incir kurunun ikinci yarisindayim 1 temmuzda biticek. bugun reglimin ikinci gunu bal, corek otu, tarcin, karanfil, keten tohumu, macun yapip her sabah yemeye basliyacagim kismetse... icerisinde bir cok bitkilerin bulundugu bir cay buldum burada yasayan arkadaslar bilir adi pregnancy tea, hamilelik cayi. icinde isirgan otu bile var.
Allah insallah bizleride mukafatlandirir... amin...

saglik olsun ertelensede bu sefer daha da hazirlanmis gireceksiniz tedaviye..
hayit suyu, otu, yada hapi (vitex) bu bitkiseli kullandiniz mi? yani zarari yoksa size denemenizde fayda var.. yan etkisi yok deniyor ama tabi herkes kendi bunyesini daha iyi bilir. bende incir kurunun ikinci yarisindayim 1 temmuzda biticek. bugun reglimin ikinci gunu bal, corek otu, tarcin, karanfil, keten tohumu, macun yapip her sabah yemeye basliyacagim kismetse... icerisinde bir cok bitkilerin bulundugu bir cay buldum burada yasayan arkadaslar bilir adi pregnancy tea, hamilelik cayi. icinde isirgan otu bile var.
Allah insallah bizleride mukafatlandirir... amin...

evet tabii hayırlısı olsun...
bakım üzülmek aglamak işe yaramıyor.toparlanmaya ve savaşmaya karar verdim.
bu önümdeki 2 içinde Dhea +vitaminler(birsürü var)) divina kullanacagım bunlar dr tarafından verilenler...
aslolan şu ki...bu bizim problemimiz ve bunu bizden başka kimse çözemez.
1.stres sıkıntı üzüntüye artık yer yok.
2.akşamları hayıt suyu içiyorum sulandırıp.
3.bitki çayları içiyorum ama belli bir düzenim yok henüz.adaçayı
civanperçemi ,çoban çantası melisa,sarı kantaron....v.b
4.sabahları aç karnına arı sütü bal polen karışımı.2 aydır düzenli yiyorum.
5.keçiboynuzu nektarı buldum..pekmez degil nektar.1 tk ondandan yiyorum.
6.incir kürü ilk 21 yaptım yarın 2. 21 güne başlıyorum.
7.bol bol dua ediyorum.Allaha daha da yakınlaştım .

buarada cemre vitex diye bir şey buldum araştırıyorum.
buarada kuruyemişleri unutmayalım ceviz,badem ,fındık dönüşümlü olarak yiyorum ...
En ÖNEMLSİ 2,5 aydır sigara içmiyorum.
Rabbim emeklerimizi boşa çıkartmasın...

arkadaşlar acil bir şey sormak istiyorum. yumurtalık rezervi az olan arkadaşlar tedaviye başlarken mi incir kürüne başlıyosunuz yoksa 1 önceki ay mı bu kürlere başlıyosunuz lütfen bilgisi olan cevap verebilir mi?

tedaviye adetle başlıyorsun zaten bence bir önceki adette başla ki hazırlık olsun
birde bal poalen tarçın çötek otu yaptım sol yumurtalığım kistten ameliyat olduğum için yumurta üretmiyordu tüp ebbekte soldan yumurta toplanmadı ama sonraki tedavilerimde solda yumuurta oluştu inciri ve bal karışımını yaptım..
bence faydası var 2000 liralık iğnelerle solda yumurtam oluşmamıştı am aşılamada oluştu
bende şok olmuştum
allah hayırlısını versin

tedaviye adetle başlıyorsun zaten bence bir önceki adette başla ki hazırlık olsun
birde bal poalen tarçın çötek otu yaptım sol yumurtalığım kistten ameliyat olduğum için yumurta üretmiyordu tüp ebbekte soldan yumurta toplanmadı ama sonraki tedavilerimde solda yumuurta oluştu inciri ve bal karışımını yaptım..
bence faydası var 2000 liralık iğnelerle solda yumurtam oluşmamıştı am aşılamada oluştu
bende şok olmuştum
allah hayırlısını versin

amiin çok sağol bilgilerin için

bende şok olmuştum
allah hayırlısını versin

incir bal ve pekmez yiyorum inşallah güzel yumurtalarımız olur.

kızlat hayıt tohumu hapının adı nedir. artık hayıt suyu içmek istemiyorum midem kalkıyor

ben vitex diye aldim hapini. ama suyu yada cayi daha etkili diye biliyorum...

evet tabii hayırlısı olsun...
bakım üzülmek aglamak işe yaramıyor.toparlanmaya ve savaşmaya karar verdim.
bu önümdeki 2 içinde Dhea +vitaminler(birsürü var)) divina kullanacagım bunlar dr tarafından verilenler...
aslolan şu ki...bu bizim problemimiz ve bunu bizden başka kimse çözemez.
1.stres sıkıntı üzüntüye artık yer yok.
2.akşamları hayıt suyu içiyorum sulandırıp.
3.bitki çayları içiyorum ama belli bir düzenim yok henüz.adaçayı
civanperçemi ,çoban çantası melisa,sarı kantaron....v.b
4.sabahları aç karnına arı sütü bal polen karışımı.2 aydır düzenli yiyorum.
5.keçiboynuzu nektarı buldum..pekmez degil nektar.1 tk ondandan yiyorum.
6.incir kürü ilk 21 yaptım yarın 2. 21 güne başlıyorum.
7.bol bol dua ediyorum.Allaha daha da yakınlaştım .

buarada cemre vitex diye bir şey buldum araştırıyorum.
buarada kuruyemişleri unutmayalım ceviz,badem ,fındık dönüşümlü olarak yiyorum ...
En ÖNEMLSİ 2,5 aydır sigara içmiyorum.
Rabbim emeklerimizi boşa çıkartmasın...

Canım ben ceviz, badem,, fındık, balık,kümes hayvanları,dana eti,kabak,patlıcan,yaban mersini,kıvırcık marul,kuru incir,bal gibi gıdaları günlük hayatta daha sık yemeye özen gösteriyorum.Hamilelik öncesi bu besinlerin iyi olduğunu,kanal d doktorum proğramında
anlatılmıştı.Ayrıca keten tohumu,zencefil,zerdacal,biberye gibi baharatlrı yemeklerde daha sık kullanmaya başladım.Özellikle ekmekçide ekmek yaparken çörek otu ile 1 çay kaşığı zerdacal da koyarak pişiriyorum.Çok güzel oluyor dene.

Canım ben ceviz, badem,, fındık, balık,kümes hayvanları,dana eti,kabak,patlıcan,yaban mersini,kıvırcık marul,kuru incir,bal gibi gıdaları günlük hayatta daha sık yemeye özen gösteriyorum.Hamilelik öncesi bu besinlerin iyi olduğunu,kanal d doktorum proğramında
anlatılmıştı.Ayrıca keten tohumu,zencefil,zerdacal,biberye gibi baharatlrı yemeklerde daha sık kullanmaya başladım.Özellikle ekmekçide ekmek yaparken çörek otu ile 1 çay kaşığı zerdacal da koyarak pişiriyorum.Çok güzel oluyor dene.

güselim bunları yemekten 4 kilo aldım..2,5 aydır sigaraya da bırakınca yediklerim daha bir yarar oldu:KK43:(
bu kadar emek boşa gitmesinde 4 kilonun lafımı olur degil mİ:)))

çörek otunu peynirlerin üstüne serpiyorum kahvaltıda..zencefilli kurabiye yapıyorum.)
en önemlisi stresle baş etmek sanırım.
onun yolunu bulamıyorum işte.
KAMP hayatı devam ediyor:))

güselim bunları yemekten 4 kilo aldım..2,5 aydır sigaraya da bırakınca yediklerim daha bir yarar oldu:KK43:(
bu kadar emek boşa gitmesinde 4 kilonun lafımı olur degil mİ:)))

çörek otunu peynirlerin üstüne serpiyorum kahvaltıda..zencefilli kurabiye yapıyorum.)
en önemlisi stresle baş etmek sanırım.
onun yolunu bulamıyorum işte.
KAMP hayatı devam ediyor:))

Canım 2.5 yıl önce bende siğarayı bıraktım.bOL BOL YEMEYE DEVAM EDELİM.ALLAHIN İZNİYLE BAŞARACAĞIZ:))

sigarayı bırakınca olumlu etkisi olur yumoşlarımıza degil mi?
BAŞARACAGIZ TABİKİİİ.
kamp a devam:))

Canım bir söz var akıllıya kırk kez deli dersen deli olup çıkarmış.Önemli olan dilden ve gönülden olacağına inanmak .İnancımızı sürdürmek.Zor süreçlerden geçiyoruz zamana ve morale ihyiyacımız var İNŞALLAH YÜCE RABBİMİN İZNİ İLE OLACAK:))
ZAMAN,MORAL VE EN ÖNEMLİSİ DULARIMIZLA İNŞALLAH OLACAK:KK43:(

Canım bir söz var akıllıya kırk kez deli dersen deli olup çıkarmış.Önemli olan dilden ve gönülden olacağına inanmak .İnancımızı sürdürmek.Zor süreçlerden geçiyoruz zamana ve morale ihyiyacımız var İNŞALLAH YÜCE RABBİMİN İZNİ İLE OLACAK:))
ZAMAN,MORAL VE EN ÖNEMLİSİ DULARIMIZLA İNŞALLAH OLACAK:KK43:(

selam kızlar benimde fsh 12 KADEMİ SENİN GİBİ YARIM KALAN BİR TÜP BEBEK DENEMEM VAR ŞU AN BENDE DHEA KULLANIYORUM RABBİMDEN HİÇ ÜMİDİMİ KESMEDİM İNŞALLAH MELEKLERİMİZ GELECEK HAYIRLISIYLA RABBİM ŞU MÜBAREK GÜNÜN HÜRMETİNE DUALARIMIZI KABUL ETSİN İNŞALLAH BENDE MERSİNE TAŞINIYORUM KADEMİ SEN TEDEVİYE NEREDE DEVAM EDECEKSİN İNŞALLAH KENDİLİĞİNDEN GELİRDE SÜPRİZ YAPAR BEBEKLERİMİZ ALLAHIM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN

merhabalar benimdebaşarısız bir tüp bebek denemem var daha doğrusu transfer edilemedi
5 tane yumurtam oluştu 3 tanesi döllendi blastosis aşamasında transfer edilecekti 5. gün arayıp transfer için çağırdılar ama gittiğimizde gelişimleri durmuştu
üç gün oldu ne düşüneceğimi bilmiyorum tsh bir ay önce yüksekti troid tevasine başladık tsh fshve lh ne kadar etkiliyordur bilmiyorum ama sanki tüp bebek için erkendi diye hissediyorum yada kendime öyle moral veriyorum eylülde tekrar denicez ama ben en zından tsh ım düşmeden denemeyi düşünmüyorum bende üç ay kendimi kampa almayı planlıyorum allah herkezin gönlüne göre versin

X