Popüler Konu Yumurtalık Rezervinde Azalma Olupta Tüp Bebekte Başarılı Olanlar

merhaba imoje hoşgeldin fsh dan yakınanlardan biride benim ama 3 aydır yükseldi benim moral gerçekten önemli moralinin iyi olmasına sevindim ilaçlarında kürlerinde çok iyi gelir inşallah soğan kürünü hiç kullanmadım ben bilmiyorum o yüzden birkaç kez bal çörekotu tarçın karışımı kullanmıştım her seferinde kist yapmıştı hayıt suyuda kist yaptı bana yaramıyor yani inşallah sana yararda bebişlerin gelirler canım

Canim benim insallah dualarin kabul olur... dr. yi aradim simdi. karnim surekli regl olacakmisim gibi agriyor ama yaklasik 19-20 gundur dogum kontrol hapi kullaniyorum. lekelenmeler oldu. ivf koordinatoru bana bunlar normal dedi. bir hafta daha kullanacakmisim. sonra ultrasyon yapacaklarmis hersey normal cikarsa kan testide. ozaman baslicakmisiz.. hayirlisi artik. bu ay olmazsada saglik olsun diger ay da olabilir. saglikli olalimda...
benim takvimi mi cikartip mail atmislar biraz once. ilaclarimda geldi. ama kafami ciddi karistiran bisi var.. eger kullanan arkadaslar varsa lutfen cevap yazsin MENOPUR ve LUVERIS kullanan arkadaslar var mi? menopur degilde sanki lupron olsa daha iyi gibi geldi kafam karisti. dr. miz menopur u onerdi. yani yumurta gelistirmiyecekdiye endise ediyorum cunku burada ivf ler ates pahasi inanilmaz rakamlar.. bilgisi olan varsa lutfen cevap yazsin...

merhaba hcy fsh ın bayağı yüksek herzaman yüksek mi yoksa ilk defa bu kadar yüksek mi çıktı inşallah düşer canım ve pozitif sonuçlar alırsın bende fsh dan çekenlerdenim ama benim 25 çıkmıştı 3 kere tüp bebek yaptırdım ama önceden yüksek değildi 3. tüp bebek öncesi ay 25 çıktı sonra 6.5 çıktı sonra yumurtalarım çok iyi oldu çok iyi döllendi yine olmadı negatif sonuç sonrası bu ay baktırdım 15 çıktı
farklı zamanlarda değerler değişebiliyor stres üzüntü de çok etkiliyor buna inanıyorum hayıt suyuda düşürüyor kaç yaşındasın canım sen inşallah fsh ın düşer ve herşey yolunda gider de bebeğine kavuşursun

Evet bayagi yüksekti sanirim gecen ramazanda sonuc bu idi suandada zannetmiyorum cok iyiye gittigini ama dr eskisinden biraz iyi demisti fakat yumurta alinana kadar hersey yolundaydi ve en ypksek dozda ilac ve igne verdiler ama bos cikti inanamadim okadar umutluydumki nasip iste..24 yasinda ve 5 yillik evliyim bilemiyorum yabanci drlar biraz daha bekle kendi akisina birak dediler bazen iste hormon düzeliyormus falan ama tr de bütün drlar menepozda olan genc bayanlarin 1 saniye bile beklemesinden yana degiller allah hepimizin yardimcisi olsun ins..ama biara cok korktum adetim zaten düzensizdi ama kesilmeye baslamisti simdi 7 gün devam ediyor ama sanirim tedavinin etkisi var biraz duzene girdi...wallahi bilemiyorum cok dua etmemiz gerek mübarek günlerde yaklasti 41 yasin okuyacagim allahin izniyle ve dogal ürünler hayit suyu gibi seyler tüketmeye calisacagim ha ayni zamanda akapunktur tedaviside yatti kafama insallah artik takmiyacagim..yumurta alindiktan sonra dr ugrasmayin artik dedi ve gönderdi sabahtan neredeyse aksama dek bisey yemedim restauranta gittik esimle yolculuga cikacaktik restaurantta hüngür hüngür agladim garsonlar falan umrumda degildi allah kimseye yasatmasin her tedavi sonrasi yikildim simdi toparlanmam gerek basaricaz insallah.:)))

imoje canım inşallah herşey yolunda giderde başlarsın tedavine bende aşılma ve 2 tüp bebek öncesi kullanmıştım doğum kontrol hapı tabi kullandığım bitkisel kürler kist yapmıştı o yüzdende kullanmış oldum ama 3. tedavimde doğum k. hapı kullanmadım fsh düşünce hemen başladık yumurta sayım az ama olgun yumurtam çok çıkmıştı acaba yumurta kalitesini etkiliyormu haplar yoksa tesadüfmüydü bilmiyorum
kullandığın ilaçları bilmiyorum canım ama bilen mutlaka vardır ben puregon 375 doz kullanmıştım bu arada sanırım sende yurt dışındasın

hcy canım yaşın daha çok gençmiş aramızda kocamaaaaan bir 11 yaş var:)) ama bazen genç yaşlarda da fsh yüksekliği olabiliyor işte burda arkadaşların paylaşımlarından anladığım kadarıyle yurtdışında tr yedeki gibi ilgili değller keşke tr yeye gelebilsende burda yaptırsan tedavini akupunkturunda çok iyi geldiğini söylüyorlar benim imkanım yok buna burası küçük bir yer ve akupunktur yok bende haziran başı ilk fsh yüksekliğini öğrenince restoranda ağlamıştım tüp bebek merkezinin alt katındaydı restoran eşim yola çıkmadan yemek yiğelim dedi ben menapoza giriyorum diğe nasıl ağlamıştım ve yol boyu arabada hüngür hüngür ağladım
ama sonra fsh ım düştü tekrar tüp bebek yaptırdık sonuç negatif bu aya fsh yine yüksek
eğer varsa kaderimizde yaşayacağız ve inşallah sağlıklı hayırlı evlat sahibi olacağız inşallah

Son düzenleme:
Evet yas farki var ama konu fsh olunca daahada bi zor.ya 2 tedaviimi ankalifeda yaptirdim ama cok ilgililerdi problem bendeydi..buarada esimin yabanci arkadaslari birisini tavsiye etmis adam avusturyali ve tedavisi elini deymedenmis hani kötü enerjileri yok eden masaj terapi diyolarya öle biseymis iste cogu farkli nedenden hasta olanlari iyilestirmis.saati 100 euro yani 200 milyon kadar yapio sizce denesem islami yönden bi seyi varmi yada nebilim faydasi olurmuki allah dert verdimi sacmada olsa denemekte yarar var diye düsünüyr insan..büyücü falan degil ama

Arkadaslar bidaha bisey duydum arkadaslarimdan yumurta rezervi olmayan yani bizim durumumuzdaki kadinlara bir cinli tedavi uyguluyormus bitki caylariyla akapunktur vs..birisinin tedavisi ama 4 yil kadar sürmüs..bende biyerde duymustum bi dr FSH si yüksek arkadaslarin uzun süreli tedaviye ihtiyaclari var diye bunu denemeyi pde planliyorum benim zaten bundan sonrasi bitkisel tedaviler olacak ins bakalim nasip kismet

merhaba arkadaşlar bende yüksek fsh problemi yaşıyorum.
geçen ay 25 di bu ay 41 çıktı.
yaklaşık beş aydır bitkisel kürler kullanıyorum ve doktora gitmiyorum.neden derseniz zaten doktorlar bizleri fsh 15 in altına düşmeden tedaviye bile almıyorlar.o yüzden 15 in altına düşünce inşallah gidicem.
rabbim dularımızı kabul buyursun...

hcy sana katılıyorum bende.nasıl olsa doktorlar bize bişey yapamadan evimize gönderiyolar.bizde hiç olmazsa bitkiler konusunda bi uzmanla yola çıkıp tedavimizi olalım.boş durup ahvah etmekten iyidir.

merhaba arkadaşlar bende yüksek fsh problemi yaşıyorum.
geçen ay 25 di bu ay 41 çıktı.
yaklaşık beş aydır bitkisel kürler kullanıyorum ve doktora gitmiyorum.neden derseniz zaten doktorlar bizleri fsh 15 in altına düşmeden tedaviye bile almıyorlar.o yüzden 15 in altına düşünce inşallah gidicem.
rabbim dularımızı kabul buyursun...

canim Hayit suyunu yada hapini yada cayini tavsiye ediyorum hemen 2 ayda kendini gosteriyor.. dong quai suyu hapi yada cayi da hormonlari tonore ediyor tavsiye ediyorum..

imoje cnm hoşgeldin ara ara bakıyorum ama yazacak vakit bulamadım.
tedavinin başarı ile sonuçlanmasını bizim içinde umut olmanı diliyorum.
kamp hayatım altüst oldu diyebilirim.ben tatildeyim eylüle kadar:))
uyku düzeni,yeme alışkanlıgım herşey yer degiştirdi.
çaylarımı içiyorum hayıt suyunu unutuyorum buara.
hala umudum var biliyomusun ?adete bir hafta kaldı acaba mı ?ya olursa, diye düşünür buluyorum kendimi.
rabbim bilir..
sen tedaviyi usa da mı olacaksın.
yabancı forum takip ediyorum senin de takip etigin tavsiye edebilecegim siteler varsa çook sevinirim..
araştır araştır bitiremeim de:))

Merhaba canimmm :)
Caylarinida hayiti da unutma cok faydali gercekten.. gerci benimde atladigim cok oldu tatilde :))))
ama genelde suyunu icemesemde hapini icmeye calistim.. folic asidi unutmadim omega -3 umude
tesekkur ederim iyi dileklerin icin.. yabanci site yazacagim takip ettigim. hatta orada herkes imza niyetine kendi tahlil sonuclarini tedavilerini surekli yazilarinin altinda yayinliyorlar.. burada site onermek istemedim yanlismi yasakmi bilmiyorum o nedenle sana ozelden gondericegim tatlim..
Bende regl mi beklicem 22 gundur dogum kontrol hapi kullaniyorum. 4 gundur regl im gelmeye calisiyor ama dogum kontrol hapi ignore ediyor regl imi.. :) kismetse haftaya regl gunum.. artik ilk ultrasyona bagli tedavim. Herseyin hayirlisi olsun.. eger ultrasyonda olmaz derse diger ay derse de yapacak bisi yok zaten :)) ben incir kurunu bitirmistim ya bir ay once... simdide her sabah 2 tane ac karina ve aksam ac karina incir yiyorum.. :) sanki incir mucize yaratacakmis gibi :) hayirlisi artik... dun yine basladim acupunckture superdi :)) tavsiye ederim...

canım hayırlısı olsun sonuçta bu yola girdk bir kere 1 ay geç başlarsın en kötüsü.eter ki sonuç olumlu olsun.beklemeye alıştık:))
bende nisandan beri bekliyorum araya yaz tatilim girince eylül e kaldı.tabii ben o zaman çoook aceleciydim.şimdi dr un neden acele etmedigini ilaçlarla beni tedaviye hazırladıgını saglamcı oldugunu anladım..
evet yabancı sitelerde en altta herkesin kısa özgeçmişi var.hayat hikayelerini okumaya bayılıyorum.canada dan bir forum var. ivf.ca onu takip ediyorum birde avusturulyadan var.bub hub.
sanki orda bu konu ile ilgili daha çok ugraşan var.
herneyse acu konusunda çok istekliyim hatta burda bi uzman buldum ama çook yogunmuş başka birine yönlendirdi ve kaldı:KK43:
istanbula döner dönmez başlamayı düşünüyorum...
şu ünlü kitap infertility cure onu alıp okumak lazım.
başka bir forumda çook bahsedilmiş.
acu noktalarından da bahsediyormuş.

incir konusunda sana katılıyorum bende hergün mutlaka 1 2 incir yiyorum.şekil olaraktra bakarsan içindeki çekirdekleri yumurtalar gibi degilmi?
her yedigimde diyorum ki''Allahım bu kadar çook yumurta olsun,kaliteli olsun:))))

canim benim insallah cok yumurtalarimiz olur.. busefer daha bilincliyiz bence... bodozlama girmiyecegiz ivf`e :))) zaman lazimmis demekki.. bende senin gibi aceleciyim hemen olsun bitsin istemistim. ama oyle olmuyormus bu isler :)) kafamiza dank etti :) gerci cok kurde yapsak Guzel Allahim isterse olacak... hayirlisiysa olacak yada olmayacak... kismet artik.. saglikli olalimda... bu arada gonderdim sana msj.
ozaman sen eylulde donup hemen mi baslayacaksin nasil ayarliyacaksin tedavini?

Eylül adet öncesi bi muayeneye giderim.sonrada artık ultrason görüntüsü tahliller dr karar verir.
ben hep eylül diyorum bakalım bu konuda yumurtalar ne diyecek:)))
son sözü onlar söylüyor..
benim ultrasonda 2 3 folikül gözüküyor:KK43:((
şans çook mu az bilmiyorum.!!!!belki çogalmıştır.dhea ya güveniyorum çok başarı hikayesi okuyorum.

incir konusunda sana katılıyorum bende hergün mutlaka 1 2 incir yiyorum.şekil olaraktra bakarsan içindeki çekirdekleri yumurtalar gibi degilmi?
her yedigimde diyorum ki''Allahım bu kadar çook yumurta olsun,kaliteli olsun:))))

amin insallah allah gönlüne göre versin

Eylül adet öncesi bi muayeneye giderim.sonrada artık ultrason görüntüsü tahliller dr karar verir.
şans çook mu az bilmiyorum.!!!!belki çogalmıştır.dhea ya güveniyorum çok başarı hikayesi okuyorum.

Vallahi bende deha ile ilgili cok sey okudum.. basari oranlari uzun sure kullananlarda daha cok.. iyikide aylar oncesinden basladin canim...
ben cok karistirmayayim diye almadim. hayit, incir ,dong quai, total fertility, omega-3, folic asid, bitki caylari, dogum kontrol hapi derken dunde bana bebek asprinine baslattilar :)) unutmadan acu.cunun verdigi ba zhen tang sivisi var birde :)) hapci olduk vallahi :))))) bunlari alirken deha ya cesaret edemedim.. hayirlisi olsun. zaten onemli olan yumurta kalitesi... yeter ki guzel guzel hucrelere bolunsun kaliteli olsunlar da biz hap icmeye devam edelim :)))) icimden sanki bu sefer cok ama cok degisik olacak mis gibi geliyor.. neden oyle oldugunu bilmiyorum ama umut etmek istiyorum... Allahim bize yardim et...

canım merhaba benim çok yakın arkadaşım 3 kere aşılama yaptı tutmadı,sonra mikroenjeksiyona karar verdiler. doktoru 3 yumurta var 2 si iyi durumda dedi. arkadaşım yıkıldı hatta doktoru tüp bebek tedavisini ertelemeyi bile teklif etti. fakat arkadaşımda eşide morallerini bozmadı eğer nasipse o 2 yumurtadan biride döllenebilir rahmime tutunur diye hep iyi düşündü. herneyse arkadaşıma transfer yapıldı ve transferden itibaren arkadaşım hep yattı dinlendi ve heran karnını okşadı bebeğiyle konuşup bebeğinin kendisine tutunması için hem bebeğine hemde Allaha dua etti.ve şimdi maşallah çok tatlı bir kızı:nazar: var. darısı sizlere inşallah.tedavi süresince hep olumlu olun hep iyi düşünün hayırlı zamanda hayırlı evlatlara sahip olmanızı rabbimden dilerim. Allahım hepinizin yardımcısı olsun.

Canım MERHABA moralimizi bozmak yok inşallah olacak .Allahın izniyle 2-3 folikülde yeterli gelecek.Hiç yoktan iyidir.Sen kaç aydır Dhea kullanıyorsun?Kısmet olursa 2-3 güne kadar adet olunca dr gideceğim inşallah olumlu gider .Selamlar.

X