yuva yıkanın yuvası olurmu?

Canım sen hiç üzülme Allah doğrunun yanındadır.emin ol ki onların şimdi yaşadıkları mutluluk felan değil .sadece zaman canım.sen o güzel canını üzme Allah sana ve kızına sabır versin.Tüm içtenliğimle söylüyorumki Allah herkeze hak ettiğini verecek

Çok üzülüyorum sana, kendi halime, kızına ve oğluma... Bence bir psikiyatriste gitmelisin. En azından bu süreci daha az hasarlı atlatman için. Ben ilaç kullanıyorum. Sakinleştim, en azından eskisi kadar öfke saçmıyorum etrafa.
Bana söylenen şuydu: yukarı çıkabilmek için önce dibi boylamak gerekiyor, yani dibine kadar yaşamalısın acını ama kızın için de ayakta durmalısın. İnan böylelerinin sonu hep aynı oluyor, yani ben hep öyle gördüm: ya o kadın başkası ile beraber olup eşini aldatacak (genel de öyle oluyor) ya da eşin bütün malvarlığını kaybedip beş parasız kalacak ve kapına gelecek. Susmak en güzel intikam. Bırak benim gibi belli etmeden içinden yaşa acını, kimse görmeden sessizce ağla, boşalt içindeki zehri. O şimdi çok mutlu ya, bir gün gelecek senin en mutlu olduğun anda ve tüm bunları artık aklına bile getirmediğin bir anda karşına çıkacak perişan bir halde ve af dileyecek. Ama sen çoktaaan onu unutmuş olacaksın o zaman.

Bana söylenen şuydu: onunla tamamen iletişimini kesmelisin. Hatta mümkünse şehir değiştirmelisin. Onu hatırlatacak resimlere bakmamalısın, onunla beraber gittiğiniz yerlere gitmemelisin. Unutmak için herşeyi yapmalısın. Kızın senin güçlü olduğunu görürse o da çabuk atlatır , o yüzden ona güçlü görünmelisin. Bu bir sınav ve bu sınavı geçmek için herşeyi yapmalısın. Yapacağın en büyük hata eşinin senin üzüldüğünü görmesi ve onsuz yaşayamacağın mesajını vermen.

O kisiden uzakta olup bu süre icinde kendine yonelmenin faydalari olacaktir. Hobi edin mesela, kitap oku, kızınla kısa yürüyüşler yap,spor yap, bu güne kadar yapmak isteyip de ertelediğin şeyleri yap, arkadaşlarını ziyarete git. Tum dusuncelerini eşinden cekersen ve üzülmeyi bir tarafa birakir guclenirsen kendine olan guvenin geldigi zaman herşey çok farklı olacak. Belki yeniden de sevebilirsin başkasını, kimbilir.

Biz zavallı değiliz. Onlarsız da yaşarız tıpkı daha önceden yaptığımız gibi. Şanslıyız ki çocuklarımız var, elbet atlatacağız, çocuklarımıza sarılıp onlar için ayakta durup bugünleri atlatacağız. Bol bol dua et. İnan bana çok faydası oluyor. Ve en önemlisi kendine iyi bak, sakın salma kendini. süslen püslen, saç modelini değiştir, makyaj yap, güzel giyin. Bunlar seni motive eder, sana moral verir. Kendini daha güzel hissettiğinde de daha mutlu olursun. şimdilik aklıma gelenler bunlar. Yine yazarım zaman zaman. Kendine iyi bak...

Son düzenleme:
Çok üzülüyorum sana, kendi halime, kızına ve oğluma... Bence bir psikiyatriste gitmelisin. En azından bu süreci daha az hasarlı atlatman için. Ben ilaç kullanıyorum. Sakinleştim, en azından eskisi kadar öfke saçmıyorum etrafa.
Bana söylenen şuydu: yukarı çıkabilmek için önce dibi boylamak gerekiyor, yani dibine kadar yaşamalısın acını ama kızın için de ayakta durmalısın. İnan böylelerinin sonu hep aynı oluyor, yani ben hep öyle gördüm: ya o kadın başkası ile beraber olup eşini aldatacak (genel de öyle oluyor) ya da eşin bütün malvarlığını kaybedip beş parasız kalacak ve kapına gelecek. Susmak en güzel intikam. Bırak benim gibi belli etmeden içinden yaşa acını, kimse görmeden sessizce ağla, boşalt içindeki zehri. O şimdi çok mutlu ya, bir gün gelecek senin en mutlu olduğun anda ve tüm bunları artık aklına bile getirmediğin bir anda karşına çıkacak perişan bir halde ve af dileyecek. Ama sen çoktaaan onu unutmuş olacaksın o zaman.

Bana söylenen şuydu: onunla tamamen iletişimini kesmelisin. Hatta mümkünse şehir değiştirmelisin. Onu hatırlatacak resimlere bakmamalısın, onunla beraber gittiğiniz yerlere gitmemelisin. Unutmak için herşeyi yapmalısın. Kızın senin güçlü olduğunu görürse o da çabuk atlatır , o yüzden ona güçlü görünmelisin. Bu bir sınav ve bu sınavı geçmek için herşeyi yapmalısın. Yapacağın en büyük hata eşinin senin üzüldüğünü görmesi ve onsuz yaşayamacağın mesajını vermen.

O kisiden uzakta olup bu süre icinde kendine yonelmenin faydalari olacaktir. Hobi edin mesela, kitap oku, kızınla kısa yürüyüşler yap,spor yap, bu güne kadar yapmak isteyip de ertelediğin şeyleri yap, arkadaşlarını ziyarete git. Tum dusuncelerini eşinden cekersen ve üzülmeyi bir tarafa birakir guclenirsen kendine olan guvenin geldigi zaman herşey çok farklı olacak. Belki yeniden de sevebilirsin başkasını, kimbilir.

Biz zavallı değiliz. Onlarsız da yaşarız tıpkı daha önceden yaptığımız gibi. Şanslıyız ki çocuklarımız var, elbet atlatacağız, çocuklarımıza sarılıp onlar için ayakta durup bugünleri atlatacağız. Bol bol dua et. İnan bana çok faydası oluyor. Ve en önemlisi kendine iyi bak, sakın salma kendini. süslen püslen, saç modelini değiştir, makyaj yap, güzel giyin. Bunlar seni motive eder, sana moral verir. Kendini daha güzel hissettiğinde de daha mutlu olursun. şimdilik aklıma gelenler bunlar. Yine yazarım zaman zaman. Kendine iyi bak...

çok saol yorumun için.evet biliyorum bu bir süreç.elbette geçecek.ama zaman zaman kaldıramıyorum.çocuğun durumu beni çok üzüyor.geçen hafta sokakta oynarken düştü.dudağı patladı.çok korktu ,ağladı.babasının bundan haberi bile yok.
çok dua ediyorum.dilimden duayı düşürmüyorum.Allaha sığınıyorum.gözyaşlarımı kimselere göstermiyorum.yeri geliyo başka şeyleri bahane ederek ağlıyorum.bazen çok düşünerek uyuduğum için rüyalarımda görüyorum.pişman oluyo.Allah büyüktür.inşallah bigün tamamen unutucam.

çok saol yorumun için.evet biliyorum bu bir süreç.elbette geçecek.ama zaman zaman kaldıramıyorum.çocuğun durumu beni çok üzüyor.geçen hafta sokakta oynarken düştü.dudağı patladı.çok korktu ,ağladı.babasının bundan haberi bile yok.
çok dua ediyorum.dilimden duayı düşürmüyorum.Allaha sığınıyorum.gözyaşlarımı kimselere göstermiyorum.yeri geliyo başka şeyleri bahane ederek ağlıyorum.bazen çok düşünerek uyuduğum için rüyalarımda görüyorum.pişman oluyo.Allah büyüktür.inşallah bigün tamamen unutucam.

bitanem Allah yardımcın olsun. gözlerim dolu okuyorum inan. ama çocuğun için de olsa üzülme... o kalitesiz hıyar evde çocuğun başında olsa ne olmasa ne...eminim sen onsuz çook daha güzel yetiştirmektesin yavrunu

Biliyorum çok zor. Ben de seninle aynı durumdayım. En kötüsü de onun çok mutlu olduğunu görerek yaşamak. Benim içim yanıyor, kavruluyor. İnsanın kalbi acır mı? Benim acıyor. Ciğerim paramparça. Ağzımda sürekli dualarla yaşıyorum. En kötüsü de içim yanıyor ama kimseye belli etmemeye çalışıyorum. AMA HEPSİ GEÇECEK, biliyorum. Geçmek zorunda zaten. Hangi acı sonsuza kadar yaşamış ki? Herşeyin bir sonu var.
Bir de kendimi hep şöyle teskin ediyorum. Oğlum bana Allah'ın bir hediyesi, en güzel hediye. Ben o kocam olacak olan adamla doğmadım, onsuz da yaşarım. Hem de en güzel şekilde. Yaşayacağız arkadaşım. İnan buna, hem de çok mutlu olacağız. O günler de gelecek ve yeniden seveceğiz belki de, kimbilir. Hayat onlar üzerine kurulmadı. Biz de değerliyiz. Bizim de bir hayatımız var, bir kere daha bu dünyaya gelmeyeceğiz. O zaman neden en güzel şekilde yaşamayalım. Kızını ve kendini teskin et. Düşüp dudağını yaralamasını, başka şeyleri babasına bağlama. Onsuz da yaşayabileceğini anladığın an en güçlü olduğun andır. Sen artık onun sana gelmesini beklemediğinde o sana gelecek inan bana. Sen onsuz da dimdik ayaklarının üstünde durabildiğin an, özgüvenini yeniden kazandığın an, o sana geri gelecek ama bu kez sen istemeyeceksin. Bu hep böyle olmuştur. Şimdi üzülüp ağlamanın sana bir faydası yok. Silkelenme zamanı. Hayat devam ediyor. Bir sürü güzel şeyler oluyor. Sen hep aynı şeyleri düşünüp, aynı pencereden baktığın sürece bu girdaptan kurtulamazsın. Kabuğundan çıkmak zorundasın. Tek başına dimdik olmalısın. O yüzden lütfen dediklerimi yap. Müzik kursuna ya da resim kursuna gidebilirsin mesela, kitap oku, hobi edin, gezi yap, pikniğe git, bahçeyle uğraş, ne biliyim yap birşeyler. Hadi kendin için yaşamaya başla. Sen mutlu olmaya başladığında kızın da mutlu olacak. çünkü şu an negatif enerjini kızına da yansıtıyorsun. Çekim yasası bu. kızın senin mutlu olduğunu gördüğün de o da mutlu olacak. İnan bana kendimize güvenimizi kaybettiğimiz için biz onları kaybettik. Çünkü erkekler güçlü kadınları seviyorlar. Bakımlı olmayı unutma, kendini salma lütfen. Bakımlı olursan bu ruhuna da yansır, gülümsemeye başlarsın. Saçına fön çek mesela, süslen. Kendine yönel. İnan çok faydasını göreceksin.
Arkadaşlar ben şunu anladım: eşlerimizi ya da partnerlerimizi kaybetmekten korkmaya başladığımız an kaybediyoruz. Lütfen unutmayın erkekler avcıdır ve her zaman kaçan kovalanır. burda evli olan arkadaşlar, benim yaşadıklarımı yaşamayın diye söylüyorum bunları. Lütfen eşlerinizi bir opsiyon olarak görün, yani hayatınızın bir parçası olarak görün ama asla hayatınızın merkezi olarak değil. Sizin de kendinize ait bir yaşamınız, hobileriniz olsun. Kendinize güveninizi asla yitirmeyin. Göreceksiniz o zaman osizi kaybetmekten korkacak Siz değil... Lütfen şimdi herkes, hafta da bir gün de olabilir bu, kendine zaman ayırsın. Çok daha mutlu olduğunuzu ve artık eşlerinizi o kadar da düşünmeyip üstlerine okadar düşmediğinizi göreceksiniz. Onlar korkacak bu kez, ne oluyor diye? Hepimiz bu hayata bir defa geliyoruz, tıpkı eşlerimiz gibi. Nasıl onlar kendi hayatlarını ihmal etmeyip günün 24 saatini sizi düşünerek geçirmiyorsa siz de yapın arkadaşlar. Kendinize yönelin.
Sevgilerimle...

Son düzenleme:
Hande Sultan lütfen beni yanlış anlama. Sadece sana yardım etmek istiyorum.Yanında olduğumu bilmeni istiyorum.
Canım arkadaşım kendimize saygımızı yeniden kazanmalıyız. Biz kendimize saygı duymazsak başkaları da bize saygı göstermez.
Bana kızma ne olur, sana çok üzülüyorum. Başına gelenler içimi acıtıyor. Kendi yaşadıklarımdan bir parça gibi. Ben şu an çocukluğumu geçirdiğim baba evindeyim, kendi evim boş. Evim bile yok artık. Evime gidemiyorum anılar yüzünden. Ben de acı çekiyorum, ağlamak için herkesin uyumasını bekliyorum. Ama kurtulacağız arkadaşım. Bu günler de geçecek. Ben hep yanındayım. İnan şu dediklerimi yap, göreceksin, o gelecek ama sen çok farklı bir sen olacaksın. Çünkü bakış açın değişecek.
Ben deniyorum, çok faydasını gördüm. Yürürken bile farklı yürüyorum artık inan. Ezik hissetme kendini...Sen öyle hissedersen insanlar daha çok üstüne gelir. Güçlü ve gizemli ol.

canım gözlerim dolu dolu okudum baştan sona...özelden mesaj atamıyorum keşke aynı şehirlerde olsak çok isterdim görüşmeyi açıkçası..bende aynı şeyleri yaşadım tek fark benim eşim yalvar yakar geri döndü bize,boşanmayı isteyen onu evden gönderen bendim,diğer kadın kocama evden gönderir göndermez beraber ev tutup yaşama planları yapmaya başlamıştı duyduğuma göre ama eşim arkadaşının yanında kaldı ayrı kaldığımız dönemde..tabi ki çok ah ettim kızım 2 aylıktı sütüm kesilmişti üzüntüden...eşimin dediğine göre o dönem herşeyi ters gitmiş neye el atsa kurumuş,neyseki çabuk anladı hatasını..sanma ki kocanın yanına kalacak yaptıkları..allah o çocuğun gözyaşlarını yerde tabi ki bırakmayacak kalbini ferah tut lütfen...

diğer kadına gelince o da huzurlu değil alıyorum haberlerini...sevgililieri 3-5 ay kullanıp bırakıyorlar,gençliği bu şekilde geçiyor..allah sana yuva kurmak ,çocuk sahibi olmak nasip etmesin,huzur yüzü göstermesin demiştim bi mesajımda çok şükür benim yaşadıklarımı fazlasıyla yaşıyor şimdi

Hande Sultan, Ben Türkiye’nin en iyi üniversitesinden şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Eşimse ortaokul terk. Ben bir de doktora yaptım. Ama ben onu çok sevdim o kadar ki bunları hiç sorun etmedim.Onunla ailem izin vermediği halde evlenmek için nelere katlandım, anlatsan kitap olur. Şimdi o beni beğenmiyor. Beni terk etti. İlişki öyle bir duruma gelmişti ki bizde ben kendimi onun yanında ezik hissetmeye başlamıştım ve kaybettim. O çok kendine güveniyordu, beni kaybetmekten korkmuyordu. Çünkü onu ne kadar çok sevdiğimi biliyordu, hala da seviyorum. Onu kaybetmekten korkan bendim, kaybettim de…
Neden mi, anlatayım. Tıpkı annem gibi olmuştum. Sabah kalk, oğlanı giydir, çantasını beslenmesini hazırla okula gönder, işe git, bütün gün işte çalış, akşam koştur koştur oğlanı okuldan al, alışveriş yap, yemek yap, ev topla, ütü, çamaşır, bulaşık, temizlik…. Altımda bir pijama ya da eşofman, saçlarım arkada devamlı toplu. Evim devamlı temiz. Ama hiç takdir görmedim. Aksine hep eleştirildim, beğenilmedim. Kendimi beğendirmek için daha çok uğraştım, daha güzel yemekler yapmaya, evime daha çok özen göstermeye çalıştım. Evim, yuvam, eşim için çabaladım. Kendimi unuttum. Hiç kendimi yaşamadım. Vakit yok diyordum çünkü (ama bu bir mazeret değil).
Ama o benden bunları beklemiyordu belki de. Belki de diyordu ki varsın ev pis olsun ama o bakımlı olsun diyordu.
Eşim dedim, sırdaşım dedim her şeyi paylaştım ama biraz gizemli kalmalıymışım. Çünkü paylaştıkça, verdikçe daha çok istiyordu. Bir süre sonra anlattıklarımı bana karşı kullanmaya başladı. Kopmaya başladık. Kaybediyordum biliyordum ama toparlayamıyordum. Panik olmuştum. Beni hiç aramamaya başlamıştı, bense daha çok üstüne düşmeye, sürekli aramaya. Ve Bitti. En son fotoğraf olayı ile bitti, gitti.
Şimdi kendimi yaşıyorum. Kendimi yeniden tanımaya çalışıyorum. Varsın onu yeniden kazanamayım, önemli değil, ben kendimi kaybetmeyim yeter.

O yüzden sana bunları söylüyorum. Seni birinin motive etmesi gerek. Ayağa kalkıp silkelenmen lazım. Çünkü biz anneyiz. Evlatlarımız var bizim. Eşlerimizi kaybettik, hatta kendimizi, şimdi de evlatlarımızı kaybetmemeliyiz. Anladın mı? Önce kendimizi yeniden keşfetmeliyiz. O zaman evlatlarımız da mutlu olacak, yeniden kazanacağız her şeyi, hayata daha sıkı bağlanacağız. Unutma uçaklarda bile oksijen maskesini önce anne takar, sonra çocuğuna verir. Önce kendimizi kurtarmalıyız. Umarım kendimi daha iyi ifade edebilmişimdir.

Son düzenleme:
Davul bile dengi dengine gerçekten.sizden daha alt bir gelir ve eğitim seviyesindeki erkek sizi aşağıya çeker her zaman.ama çocuklarımız bizim boynumuzu eğdiriyor biraz.ama saygı duyulmayan bir eşe çocuklarda anne olarak saygı duymaz sevmez.

sonanda hikayen o kadar tanıdıkki acı gülümsememi eksik edemedim,şu an senin adına sevindim.

Son düzenleme:
Lakin zaman zaman herşeyde bir hayır vardır diyorum. Gitmesinde de bir hayır vardır kimbilir. Kendimi keşfediyorum yeniden. Yeniden "ben" olmayı öğreniyorum. En önemlisi "kimsenin vazgeçilmez olmadığını" öğrendim ve kimse için değmediğini. Benim üzülmemle o bana dönmeyecek. Baktım ki hayat bitiyor, bense ağlayarak geçiriyordum hayatı. Toparlanmalıyım dedim. Epey yol katettim. Hala yürüyeceğim yol var ama. Ben en tepeye çıkacağım birgün, biliyorum ve ben yükseldikçe o suyun dibini bulacak.

Biliyorum çok zor. Ben de seninle aynı durumdayım. En kötüsü de onun çok mutlu olduğunu görerek yaşamak. Benim içim yanıyor, kavruluyor. İnsanın kalbi acır mı? Benim acıyor. Ciğerim paramparça. Ağzımda sürekli dualarla yaşıyorum. En kötüsü de içim yanıyor ama kimseye belli etmemeye çalışıyorum. AMA HEPSİ GEÇECEK, biliyorum. Geçmek zorunda zaten. Hangi acı sonsuza kadar yaşamış ki? Herşeyin bir sonu var.
Bir de kendimi hep şöyle teskin ediyorum. Oğlum bana Allah'ın bir hediyesi, en güzel hediye. Ben o kocam olacak olan adamla doğmadım, onsuz da yaşarım. Hem de en güzel şekilde. Yaşayacağız arkadaşım. İnan buna, hem de çok mutlu olacağız. O günler de gelecek ve yeniden seveceğiz belki de, kimbilir. Hayat onlar üzerine kurulmadı. Biz de değerliyiz. Bizim de bir hayatımız var, bir kere daha bu dünyaya gelmeyeceğiz. O zaman neden en güzel şekilde yaşamayalım. Kızını ve kendini teskin et. Düşüp dudağını yaralamasını, başka şeyleri babasına bağlama. Onsuz da yaşayabileceğini anladığın an en güçlü olduğun andır. Sen artık onun sana gelmesini beklemediğinde o sana gelecek inan bana. Sen onsuz da dimdik ayaklarının üstünde durabildiğin an, özgüvenini yeniden kazandığın an, o sana geri gelecek ama bu kez sen istemeyeceksin. Bu hep böyle olmuştur. Şimdi üzülüp ağlamanın sana bir faydası yok. Silkelenme zamanı. Hayat devam ediyor. Bir sürü güzel şeyler oluyor. Sen hep aynı şeyleri düşünüp, aynı pencereden baktığın sürece bu girdaptan kurtulamazsın. Kabuğundan çıkmak zorundasın. Tek başına dimdik olmalısın. O yüzden lütfen dediklerimi yap. Müzik kursuna ya da resim kursuna gidebilirsin mesela, kitap oku, hobi edin, gezi yap, pikniğe git, bahçeyle uğraş, ne biliyim yap birşeyler. Hadi kendin için yaşamaya başla. Sen mutlu olmaya başladığında kızın da mutlu olacak. çünkü şu an negatif enerjini kızına da yansıtıyorsun. Çekim yasası bu. kızın senin mutlu olduğunu gördüğün de o da mutlu olacak. İnan bana kendimize güvenimizi kaybettiğimiz için biz onları kaybettik. Çünkü erkekler güçlü kadınları seviyorlar. Bakımlı olmayı unutma, kendini salma lütfen. Bakımlı olursan bu ruhuna da yansır, gülümsemeye başlarsın. Saçına fön çek mesela, sen. Kendine yönel. İnan çok faydasını göreceksin.
Arkadaşlar ben şunu anladım: eşlerimizi ya da partnerlerimizi kaybetmekten korkmaya başladığımız an kaybediyoruz. Lütfen unutmayın erkekler avcıdır ve her zaman kaçan kovalanır. burda evli olan arkadaşlar, benim yaşadıklarımı yaşamayın diye söylüyorum bunları. Lütfen eşlerinizi bir opsiyon olarak görün, yani hayatınızın bir parçası olarak görün ama asla hayatınızın merkezi olarak değil. Sizin de kendinize ait bir yaşamınız, hobileriniz olsun. Kendinize güveninizi asla yitirmeyin. Göreceksiniz o zaman osizi kaybetmekten korkacak Siz değil... Lütfen şimdi herkes, hafta da bir gün de olabilir bu, kendine zaman ayırsın. Çok daha mutlu olduğunuzu ve artık eşlerinizi o kadar da düşünmeyip üstlerine okadar düşmediğinizi göreceksiniz. Onlar korkacak bu kez, ne oluyor diye? Hepimiz bu hayata bir defa geliyoruz, tıpkı eşlerimiz gibi. Nasıl onlar kendi hayatlarını ihmal etmeyip günün 24 saatini sizi düşünerek geçirmiyorsa siz de yapın arkadaşlar. Kendinize yönelin.
Sevgilerimle...

öncelikle bana bu kadar önem verip vakit ayırdığın için Allah razı olsun.iyiki varsın.diğer arkadaşlarda aynı şekilde.birbirimize destek vererek atlatacağız inşallah bu yaşadıklarımızı.seni asla yanlış anlamıyorum.aksine kendime olan güvenimi yeniden kazanıyorum.benimde eşim ilkokul mezunuydu.ben hala açıköğretim önlisans olarak eğitimime devam ediyorum."fazla değer adamın başını yere eğer" diye boşuna dememişler.küçük gördüğümden asla değil.ama haketmeyene asla hakettiğinden fazlasını vermeyeceksin.bunu çok iyi öğrendim.evet farkındayım kendime yeterince vakit ayıramıyorum.çevre faktörü çok önemli.aman fazla gülmeyeyim.aman ona buna sık gitmeyeyim.arkamdan laf etmesinler.ailem,çevrem benden çok eminler ama ben kendimi rahat hissetmiyorum.

Eşim beni 4 yıldır aldatmış.ben bunu çok geç öğrendim.bana işlerinde sıkıntı olduğunu ve biran evvel anlaşmalı olarak boşanmamız gerektiğini söyleyip anlaşmalı olarak dava açtırdı.ve mahkemeye dava açmaya gittiğimizde o da varmış.ve benim ağladığımı görmüş.mahkeme gününden kısa süre önce kadın bana kendi ağzı ile itirafta bulundu.eşim ile 4 yıldır birlikte olduğunu.ve bütün herşeyi itiraf etti.bunun üzerine eşimde açıkladı.ve onunla olmak istediğini söyledi.onu tercih etti beni ve 8 yaşındaki kız çocuğumuzu terk edip gitti.onun üzerine bende anlaşmalı boşanmayı çekişmeliye çevirdim.mahkeme hala devam ediyor.bu arada çok yıprandım.ailem çok destek oldu.onların birlikte olduklarını düşündükçe çıldırıyorum.yedi aydır çocuğunu bile aramıyor.biz eşimle ilk görüşte aşık olup evlenmiştik.nasıl bu hale geldi.anlam veremiyorum.hala onu unutamıyorum.çok ızdırap çekiyorum.biliyorumki boşandığımız anda evlenecekler.ve ben bunu hazmedemiyorum.evlenseler bile bir kadın ve bir çocuğun ahını aldıkları için sizce mutlu olabilirlermi.çevresinde bunun gibi olay yaşayanlar yazabilirmi.

Söyle söyleyim benim çevremde bi tanıdıgımız buna benzer bi olay yaşadı.Adam evli ve 2 çocugu varmış.Benim tanıdıgım komşumuz deyim yada akraba kan bagı olmasada yıllardır tanıyoruz gider geliriz.Kızı kandırmış bekar oldugunu söyleyerek.Karşı taraf belki 20-25 yıl boşanmadı ve onalr evlenemedi.Benim anlattıgım olayda tanıdıgımız olan kadın çok istedi bırakmak ama adam bırakmadı.Sonunda evlendiler ama olan önce 2 çocuga sonrada o 2 kadına oldu.Evlendiler ama kadın gene mutlu olamadı.Erkekler bencil.Hatta bi tanıdıgımızında kızının başına gelen olay sizinkine benizyodu.Onlar boşandılar 2 tanede kızları vardı ama adam sonra yaptıgından pişmanlık duydu ve döndü bi kaç yıl sonra.Kolau bi durum değil ALLAH yardımcınız olsun ve inşallah hayata daha güçlü kaldıgınız yerden devam edersiniz.Destek almayı ihmal etmeyi.

Bir de kendimi hep şöyle teskin ediyorum. Oğlum bana Allah'ın bir hediyesi, en güzel hediye. Ben o kocam olacak olan adamla doğmadım, onsuz da yaşarım. Hem de en güzel şekilde. Yaşayacağız arkadaşım. İnan buna, hem de çok mutlu olacağız. O günler de gelecek ve yeniden seveceğiz belki de, kimbilir. Hayat onlar üzerine kurulmadı. Biz de değerliyiz. Bizim de bir hayatımız var, bir kere daha bu dünyaya gelmeyeceğiz. O zaman neden en güzel şekilde yaşamayalım. Kızını ve kendini teskin et. Düşüp dudağını yaralamasını, başka şeyleri babasına bağlama. Onsuz da yaşayabileceğini anladığın an en güçlü olduğun andır. Sen artık onun sana gelmesini beklemediğinde o sana gelecek inan bana. Sen onsuz da dimdik ayaklarının üstünde durabildiğin an, özgüvenini yeniden kazandığın an, o sana geri gelecek ama bu kez sen istemeyeceksin. Bu hep böyle olmuştur. Şimdi üzülüp ağlamanın sana bir faydası yok. Silkelenme zamanı. Hayat devam ediyor. Bir sürü güzel şeyler oluyor. Sen hep aynı şeyleri düşünüp, aynı pencereden baktığın sürece bu girdaptan kurtulamazsın. Kabuğundan çıkmak zorundasın. Tek başına dimdik olmalısın. O yüzden lütfen dediklerimi yap. Müzik kursuna ya da resim kursuna gidebilirsin mesela, kitap oku, hobi edin, gezi yap, pikniğe git, bahçeyle uğraş, ne biliyim yap birşeyler. Hadi kendin için yaşamaya başla. Sen mutlu olmaya başladığında kızın da mutlu olacak. çünkü şu an negatif enerjini kızına da yansıtıyorsun. Çekim yasası bu. kızın senin mutlu olduğunu gördüğün de o da mutlu olacak. İnan bana kendimize güvenimizi kaybettiğimiz için biz onları kaybettik. Çünkü erkekler güçlü kadınları seviyorlar. Bakımlı olmayı unutma, kendini salma lütfen. Bakımlı olursan bu ruhuna da yansır, gülümsemeye başlarsın. Saçına fön çek mesela, süslen. Kendine yönel. İnan çok faydasını göreceksin.
Sevgilerimle...

Öyle güzel ve doğru yazmışsınızki.Benimde bi zamanlar hayatımın merkezinde olan bir sevgilim vardı.Delice sevdiğim,kıskandıgım,paylaşamadıgım ugruna canımı bile verecegim.Dünyam onun üzerine kuruluydu.Başkası için bıraktı ve gitti.Evlendi hatta o kızla ve ben çok uzun bi süre vazgeçemedim.Hayata döndüm kendime daha çok baktım.Mesleğimle ilğili kurslara gittim fakat kalbimde çok derin bi yara kanadı durdu.Hemde o kadar çok acıyarak kanadıki.Rahat bi nefes alamadım.O yük üzerimden kalkmadı.Herkesin begendiği bayıldıgı(erkek,kadın) bi kızdım fakat kimseye sölemediğim kalbimde bi yara vardı.Ayrıldıgımızda tüm çevrem onla oldugu için yanlızda kaldım tabi ama ben kendime bir dünya yarattım yeniden.Dönüp arkama bakmadım bile.Bir kere olsun aramadım ne onu nede onu tanıyan birini.Merak edip bakmadım bile ne yapıyo diye ama birgün facede bir yazı.Başka biri adına face açmış ve bana yazıyo.Evlenmiş ve aradan 7-8 ay geçmiş.O kadar pişmandıki anlatamam.Rüyalarında hep beni görüyormuş.Aradan 3 yıl geçmişti ve zamanla azalsada hergün aklıma gelirdi.Hep dualar ettim Allahım hayatındaki en büyük keşke ben olayım diye.Bana öyle bir mesaj çekmişki keşke keşke keşke her lafında bir keşke.ALLAH'ı varlıgına birliğine ve adaletine hep inanadım ama bunu görmek bambaşka birşeydi.İnşallah sizlerede nasip olur.Ben bunu yaşadım ÇOK ŞÜKÜR.Üzerimdeki yükten ben o gün kurtuldum.İçimdeki yara benim ilk sevdiğim ve aşık oldugum adam oldugu için hiç geçmiyecek sanırım.Hep bi yanım buruk ama kuyrugumda ona karşı hep dik oldu.Beni çok seven bir nişanlım var ve çok şükür kendimi yanında mutlu huzurlu hissediyorum.Onun kadar kalbim atmadı heycan duymadım belki ama aşkdan ziyade sevgi herşey aslında bunu anladım.Onu çok seviyorum.Bana şimdi bi tercih sunsalar geçmişe döndürelim seni kaldıgı yerden yada şimdide kal deseler nişanlınla kesinlikle nişanlımı tercih ederim.Çünkü hayatta herşeyde bir hayır var.İnanın...O adamla evlenseydim evlendiği kızın yerine ben mutsuz olacaktım çünkü.Nişanlım bana bağlı ama onun gözü dışarda.Hem eden bulur her zaman.İkiside buldu vee benle sınanıyolar.Ben sadece Allaha havale ettim.
Şu yazdıgınızda doğru kaybetmekten korktugumuz şeyi kaybediyoruz.

sizin durumunuzu okuyunca beterin beteri varmış dedim ve halime şükrettim. şimdi ne söylenirse söylensin içinizi soğutmayacağından eminim. sadece Allah `a sığının bol bol dua edin ve şükredin yaşınız epey geçtiğinde ve hayata yeniden başlamanızın daha zor olduğu bir zamanda olmadığı için. hem tutunacağınız çok güzel ve kuvvetli bir dalınız var o da kızınız. allah ikinize çok güzel bir ömür nasip etsin inşallah. şundan da emin olun ki bir başkasının mutsuzluğu üzerine mutluluk kurulmaz.

olamazlar tatlım

adamın biri karısını ve 3 kız çocuğunu ve çocuklardan biri bebek bırakıyo 3 ay içinde boşanıolar ve adam diğer kadınla evleniyor apar topar boşandığı karısı ve çocuklar ne olduğunu anlamıyo bile şehirden evden nasıl gittiklerini bile bilmiolar hatta herşey o kadar hızlı oluyoki okulların kapanmasını bile bekleyemiolar ve çocuklar okula 1.5 ay önce veda ediyolar o sene..... derken adam o eve diğer kadını gewtiriyo evleniolar

çocukları oluyo erkek , adamın takıntısıda varmış erkek çocuklarına erkek olsun diye 3 tane çocuk yapmış ama her ne hikmetse hep kız olmuş yeni karısındanda erkek çocuğu olmuş 9 ay herşey süper gitmiş yeni kadın bi doğurmuş çocuğu çocuk sakat böbrekler sakat spastik özürlü vücut gelişimi geri vs vs.....

eski kadın ve 3 kız çocuğu uzuuuuuuuuuuuunca zman haber alamşamışlar bu adamdan 12 yıl kadar sonra 12 yılın özetini öğrenmişler bi yerden

ilk 3 sene herşey normal görünmüş sonra adam bu kadınıda aldatmaya başlamış ve admaın babası ölmüş yüklüce miras kalmış bu parayla aldatmaları hızlanmış çocuğun durumu kötülemiş paranın çoğunu borasada olmak üzere karıyla kızla yemiş şu an borç içinde yüzüolarmış ve adam epilepsi hastası olmuş....... beter olsun

not: ben o kızlardan en büyüğüğüm:) sana temiz ederim mutlu olamaz sadece sabredip bekle

olamazlar tatlım

adamın biri karısını ve 3 kız çocuğunu ve çocuklardan biri bebek bırakıyo 3 ay içinde boşanıolar ve adam diğer kadınla evleniyor apar topar boşandığı karısı ve çocuklar ne olduğunu anlamıyo bile şehirden evden nasıl gittiklerini bile bilmiolar hatta herşey o kadar hızlı oluyoki okulların kapanmasını bile bekleyemiolar ve çocuklar okula 1.5 ay önce veda ediyolar o sene..... derken adam o eve diğer kadını gewtiriyo evleniolar

çocukları oluyo erkek , adamın takıntısıda varmış erkek çocuklarına erkek olsun diye 3 tane çocuk yapmış ama her ne hikmetse hep kız olmuş yeni karısındanda erkek çocuğu olmuş 9 ay herşey süper gitmiş yeni kadın bi doğurmuş çocuğu çocuk sakat böbrekler sakat spastik özürlü vücut gelişimi geri vs vs.....

eski kadın ve 3 kız çocuğu uzuuuuuuuuuuuunca zman haber alamşamışlar bu adamdan 12 yıl kadar sonra 12 yılın özetini öğrenmişler bi yerden

ilk 3 sene herşey normal görünmüş sonra adam bu kadınıda aldatmaya başlamış ve admaın babası ölmüş yüklüce miras kalmış bu parayla aldatmaları hızlanmış çocuğun durumu kötülemiş paranın çoğunu borasada olmak üzere karıyla kızla yemiş şu an borç içinde yüzüolarmış ve adam epilepsi hastası olmuş....... beter olsun

not: ben o kızlardan en büyüğüğüm:) sana temiz ederim mutlu olamaz sadece sabredip bekle

canım inanamıyorum.şuan yazının sonunu okuyunca tüylerim diken diken oldu.çok üzüldüm anlattıklarına.belki yıllar sonra bu hikayenin benzerini benim kızımda anlatacak başkalarını teselli için.paylaştığın için çok saol canım.yolun hep açık olsun.inşallah hep mutlu olursun.bebeğinide hayırlısıyla inşallah kucağına alırsın.

Son düzenleme:
Lakin zaman zaman herşeyde bir hayır vardır diyorum. Gitmesinde de bir hayır vardır kimbilir. Kendimi keşfediyorum yeniden. Yeniden "ben" olmayı öğreniyorum. En önemlisi "kimsenin vazgeçilmez olmadığını" öğrendim ve kimse için değmediğini. Benim üzülmemle o bana dönmeyecek. Baktım ki hayat bitiyor, bense ağlayarak geçiriyordum hayatı. Toparlanmalıyım dedim. Epey yol katettim. Hala yürüyeceğim yol var ama. Ben en tepeye çıkacağım birgün, biliyorum ve ben yükseldikçe o suyun dibini bulacak.

bende zaman zaman senin gibi düşünüyorum.gittiği belkide benim için daha hayırlıdır.inşallah da öyledir.bazen kendimi çok mutlu hissediyorum.hiçbirşey umurumda olmuyo.bazende bütün mutluluklarım yerle bir oluyo.bana bunu nasıl yaptı diyorum.ama pişmanlıklar içinde kavrulacağı günleri düşündükçe içime bir su serpiliyor.İnşallah Mevlam bana o günleri gösterecek.

:KK50::KK50::KK50::KK50: en çokta şuna üzülüyorum bir kadın bunu nasıl bir kadına yapıyor:KK50::KK50::KK50: ALLAH aşkına dünyada başka erkekmi kalmadı..
sen annesin.. bilemiyorum insanların böyle merhametsiz olması üzüyor bni..
dua et kardeşim. bugunde kandil.. senin ve çocugunun başı dik olsun herzaman

olamazlar tatlım

:KK53::KK53::KK53::KK53: selin ne güzel güçlü olup iyi yerlere geldin sen. inş bu kız çocuguda öyle olcak

X