yuva yıkanın yuvası olurmu?

Yüreğim parçalandı. Yaşadıklarım aklıma geldi. Eşim evi ter ettikten sonra o da bizi hiç aramamıştı. Bir hafta sonra ben aradım. Çünkü oğlum evde oda oda babasını arıyordu. Her kapı çalındığında babam geldi diye koşuyordu. Ertesi gün geldiğinde 2 saat zor durup gitti. Önceleri oğlum kötü dediğinde nesi var ki deyip beni ciddiye almıyordu. Benim onu görmek için oğlumu kullandığımı düşünüyordu herhalde. Sonra oğlumun okuldaki dersleri kötüye gitmeye başlayınca öğretmeni çağırıp konuşmuş. O günden sonra hafta sonları görüşüyorlar. Tabi oğlumu bana bırakırken yüzüme bile bakmıyor. Bilmem bakacak yüzü mü yok yaptıklarından yoksa görmek mi istemiyor. Ama mutlu. Öyle görünüyor. Ben ailemin yanına taşındım, geçici bir süreliğine. Oğlum için. Çünkü kalabalık, dede ve anneanne sevgisi ona iyi geldi. Eski haline geldi. Hatta evimize dönmek istemiyor artık, sadece biraz şımardı, zor ders çalışıyor. Babası kendi vicdan azabını onu şımartarak çıkarıyor herhalde.
Hande Sultan sana çok üzüldüm. Yaşadıkların korkunç birşey. Kızın için ayakta durmalısın, onun varlığı sana güç verir. Benim öyle oldu. oğlum olmasaydı belki ben çoktan kendimi kapıp koyvermiştim ama onun için yaşamalı, ayakta durmalıyım dedim. Bir nefes bile insana güç veriyor bazen. Şu an kızının yaşadıkları seni yıpratıyor biliyorum ama hepsi geçecek. Bence bir çocuk psikoloğuna götür onu.

bu sitede dertleşmek bana çok iyi geldi.sakın yanlış anlamayın keşke kimsenin başına böyle bişey gelmese ama bu konuda yanlız olmadığımı anlamak beni rahatlattı.Allah seninde yardımcın olsun.İnşallah sonunda gülen biz oluruz.çok şükür senin çocuğunun düzeni birazda olsun oturmuş.ne olursa olsun baba şevkati görmeli bir çocuk.bende yaşadım bunu çok iyi biliyorum.baba sevgisine muhtaç büyüdüm çünki.inşallah kızıma gerçekten değer veren bir baba olamasada bir abi diyebileceği iyi bir insan çıkar ve bize bütün bunları unutturur.dua edin bizim için lütfen...

arkadaşım ortada karakteri bozuk kişiliksiz iki insan var. bunların birlikteliğinden hayır gelir mi? ilahi adaletin tecelli etmesine bile gerek yok, başlarına şer gelmesine de gerek yok. gözü olan görür. onların yapacağı birliktelik zaten ölü doğmuş. mutlu olmayacakları besbelli. ama bence siz onları düşüneceğinize kendinize dönün, kendinizi mutlu etmeye bakın. dua edin ki aileniz yanınızda. benim ailem de yanımda, iyi ki varlar...

Yuva yıkanın yuvası olmaz.
İlginçtir, böylesine pislik bir kadın sana henüz boşanmadan durumu neden anlattı acaba..
Bence bu hikayenin kazananı sen olacaksın.
Emin ol kitabın son sayfasında iyiler hep kazanacak, sen ve kızın mutlu olacak,
o adamın parasının bir kısmını çocuğun için almalısın. Kalanı ise ziyan olup ortalarda kalacaklar...

eşim mahkemeye iki gün kala çocuk için gelmişti.o arada kadın devamlı arıyodu.oda başkası diye konuşuyodu.kadın büyük ihtimalle eşimin beni terketmeyi beceremeyeceğini düşündü.ve kendisi müdahale etmek istedi.ve kendi açılarından herşeyi mahvetti.yoksa ben çoktan boşanacaktım.çünki problemim yanlızca eşimleydi.ama kadının benimle konuşmasını hazmedemedim.ve fikrimi son anda değiştirdim.bence aslında bunların hepsi bahane.çünki ben Allaha çok dua ettim onların bana gerçek yüzlerini göster, ben onların fikirlerini, düşüncelerini bilemem bana yardım et dedim ve Yüce Mevla herşeyi benim önüme serdi.ben araştırma yapmadan herşeyi kendi ağızlarıyla söylediler.bence İlahi adalet.

bu sitede dertleşmek bana çok iyi geldi.sakın yanlış anlamayın keşke kimsenin başına böyle bişey gelmese ama bu konuda yanlız olmadığımı anlamak beni rahatlattı.Allah seninde yardımcın olsun.İnşallah sonunda gülen biz oluruz.çok şükür senin çocuğunun düzeni birazda olsun oturmuş.ne olursa olsun baba şevkati görmeli bir çocuk.bende yaşadım bunu çok iyi biliyorum.baba sevgisine muhtaç büyüdüm çünki.inşallah kızıma gerçekten değer veren bir baba olamasada bir abi diyebileceği iyi bir insan çıkar ve bize bütün bunları unutturur.dua edin bizim için lütfen...

amin canim dualarimiz sizinle zaten...tabiki sonunda gülen siz olacaksiniz insallah cünkü mevlam bunu onlarin yanina birakirmi...o masumlarin yavrularin vebali boyunlarinda varken bide...rabbim hepimizi hayirli insanlarla karsilastirir insallah aeo

E evli bir adamla birlikte olan bir kadının vicdanı var mıdır edanaz?[/QUOTslm arkadaslar ayni seylere yakin birsey yasadim bende.esim beni aldatigini ögrenince dava actim birtürlü bosanamiyordum yalvarip duruyordu yok artik biti gitmem falan v.s uzatmayayim bende olabilir hata diyordum bidaha yapmaz belki diye düsünüyordum cocuklarda büyklerdi onlarin piskolojosonone bozmayin deim afetim ,aradan zaman gecti hala devam etigini ögrendim gitimkadina ben ayrilacahgim mahkemeye gelip yardim et ayrilalaim güle güle kilan dedim beni nekadar mutlu etiyse senide okadar eder dedim, piskin piskin ban ane diyor biliyormusun ben cok mutluyum ben cok seviyorum onu diyor hergün güllerle hediyelerle geliyr cocuklarima asil basindan iyi davraniyor cocuklarimbile baba diyor dedi basladi gecelerini özelerini anlatmaya ben da allahtan büyük bir sabir güc vardi nasil dayandim dinledim bilmiyorum komsusu vardi kapatin konuyu dedi bir birinize eziyet etmeyin dedi konu kapandi geldim eve durmadan ariyor ayrdinizmi diyor, ayrilmasanda olur sanada banada yeter diyor böyleleri insan degil asla mutlu olmazlar........

dün gece yine aklıma geldi.ağlamaktan kendimi alıkoyamadım.kızımın babası mahkemeden önce son geldiğinde sadece birgün gördü sabahtan akşama kadar tabiki doyamadı.akşam sekiz gibi ben gidicem demeye başladı.bu arada telefonları sürekli aranıyo.size yemin ediyorum sekizden onbire kadar çocuğu ikna edemedi.kızım babasının bacaklarını kollarının arasına aldı ve gitme baba ,gidersen biliyorum gelmeyeceksin diye çok yalvardı.çok ağladı.üzüntüsü midesine vurdu.istifra etmekten babasının kucağında bayıldı kaldı.aynı şekilde bende sinir krizi geçirdim.yeter artık bizi bırakma diye feryat ettim.çocuk sonunda ağlamaktan uyuyup kaldı.son kez konuştuk eşimle söz verdi onbeş gün içinde herşeyi bitirip gelicem dedi.çocuğu o halde bırakıp gitti.ben gece dua ettim cocuk uyanmasın diye.ama tedirgin yattığı için uyandı.ve okadar ağladıki sadece Allaha dua ediyorum benim o anda yüreğimdeki sızıyı bir an olsun yaşasın diye. ve gittikten onbeşgün sonra beni beklemeyin diye aradı.

Üzülürsün elbet ama güçlü dur.öyle bi insanla çocuğun için bile olsa birlikte olma bence.
insanlar çocukları için evliliklerini devam ettiriyolar ama o çocuklar hayata hep problemli bireyler olarak devam ediyolar.
Geri dönse özür dilese ayaklarına bile kapansa ona bidaha nasıl güvenebilirsin ki?öür boyu yara olarak kalır hep içinde.
en azından bu şekilde hayata sıfırdan başlayabilirsin.Küllerinden doğduğunu düşün.
Sen zaten ona hem ana hem baba olursun.Ben eminimki çocuğun ilerde çok karakterli ve çok daha güçlü biri olucak.
Umarım bundan sonra hayat hep yüzünü güldürür.

" Kadınlar zayıftır ama analar kuvvetlidir." victor hugo.

Bu da geçecek. Kendine ve kızına sımsıkı sarıl. Dimdik dur. Ben sen gibi çook kadın gördüm, hepsi şuan dimdik ayakta. Biraz zaman sadece. Ben nerde güçlü, ayakları yere sağlam basan bir kadın gördüysem geçmişinde büyük acılar çekmiş olduğunu görüyorum.

Allah sabır versin arkadaşımm..yaşadıkların çok zorr..ama unutma bu günler de geçecek..son gülen iyi gülerrr merak etmee sen..
gün gelecek onlar ağlarken sen güleceksin buna eminimmm..Allaha emanet olunn

KUrban oldugum Rabbim onlara hidayet versin ki ne gunah islediklerini anlayip senden af dilesinler. Tevafuk olacakki dun kucuk kiyamet diye bir dizi var samanyolu tvde. Birinci bolumu izleyin bakin neler oluyor.

Rabbim senden af dilemesini nasib etsin. Her ikisininde.

Siyah beyaz ben yeni üye olduğum için mesaj yazamıyorum. Soruna buradan cevap vereyim. Biraz uzun eğer okursan. Eşimin ailece görüştüğü bir arkadaşı vardı. Ben karısını hiç sevmemiştim. Biraz dominant bir tipti kadın. Ev hanımı ama altında arabası, sınırsız para harcayan dominant biri, eşi de bir o kadar karısından korkan birisi. Her şeye kadın karar veriyordu. Beraber bir yere gitmek istesek nereye gideceğimize, tatile gitsek hangi otelde kalacağımıza hep kadın karar veriyordu. Neyse. Bir gün biz bunlarla tatile gittik. Kadın durup dururken bana tatilde tavırlar aldı. Benim oturduğum masaya oturmadı, benimle yemek bile yemedi, benimle hiç konuşmadı. Tatil boyunca eşimin, oğlumun fotoğraflarını çekti. Fotoğraf çekerken de bir şey diyemedim çünkü kocası normal karşılarken ben kıskanç kadın triplerine girmek istemedim. Tatilden sonra ben eşime bu kadınla görüşmek istemediğimi söyledim. Bir süre görüşmedik. Sonra kadın beni aradı. Hiç bir şey olmamış gibi davrandı akşam çaya davet etti. Eşim de gitmezsek ayıp olur dedi. Gittik. Ondan önce bir yere gideceğimizde hep eşimi arayan kadın bu olaydan sonra beni aramaya, benimle plan yapmaya başladı. Ben de hatasını anlamış zannettim. Ama bir süre sonra kadın eşimi aramaya başladı. Bu arada kocası işi gereği sürekli şehir dışına çıkıyordu. Bazen 3 ay bile gelmediği oluyordu. Kocası şehir dışında olduğunda bir işi olduğu zaman kadın eşimi arıyor: Arabasının tekerini değiştirmek için, vs. Ben de kadından şüphelenmeye başladım ama eşim “ne yapıyım, arkadaşım yok, rica etti, olmaz şimdi” diyordu. Nereye beraber gitsek kadın eşimin fotoğraflarını çekiyor. Bir gün eşim fotoğrafları istedi kadından. Aradan bir zaman geçti, kadının bu arada kocası şehir dışındaydı, eşim facebook’taki profiline kadının çektiği fotoğrafı koymuş. Kadın da beğenmiş. Birkaç gün önce de kadın onlarda çay içerken eşime “sana face’den özel mesaj attım, gördün mü?” demişti kocasının yanında. Kocası şüphelenmeyince ben de o sırada bir şey diyemedim tabiki. Sonra ben eşime “neden bu fotoğrafı koydun” dedim. Ben o özel mesajı görmek istiyorum dedim. Önce göstermek istemedi. Sonra bana kadının attığı bir mesajı gösterdi. Mesajda “bu fotoğrafta hiç güzel çıkmamışsın, ben sana daha güzellerini veriyim:))” yazıyordu. Ben başka mesajlarda olabilir onları da görmek istiyorum dedim. Göstermedi, kavga çıkardı, beni evden kovdu, hakaretler, küfürler etti. Ben “bu kadını face’den silmeni istiyorum ben sildim sen de sil” dedim. “Silmeyeceğim” dedi. “Ben bu kadınla görüşmek istemiyorum. Sen arkadaşınla görüşebilirsin ama beni bu kadınla görüştürme” dedim. “Yapamam” dedi. “Ne gebeliğin var onlara” dedim. Bir şey demedi. Bu kavgadan iki gün sonra da, kendine ev tutmuş, evi terk etti. 4 ay oldu. Bana önce orda burada kalıyorum dedi ama ev tutmuş sonradan öğrendim. İşte böyle.
Eşim evi terk ettikten birkaç gün sonra ben bu kadını aradım. ‘seninle artık görüşmek istemiyorum. Çünkü hareketlerin hiç hoşuma gitmiyor. Evli bir kadına hiç yakışmıyor yaptıkların” dedim. Kadın “sen zavallısın” deyip suratıma telefonu kapattı. Sonra ağlayarak kocasını aramış. Kocası beni aradı. Karısından korkan adam bana gelince “gelirsem yanına” dedi. “Ne varmış eşinin fotoğraflarını çektiyse, sen de nenim fotoğraflarımı çek” dedi. “Sen bunların ikisini bir arada gözünle beraberken gördün mü de böyle şeyler yakıştırıyorsun” dedi. Karısının eşimin fotoğraflarını çekmesi, araması normalmiş. Ben ruh hastası, kıskançlık hastasıymışım. Tedavi olmalıymışım…
Eşim şimdi çok mutlu. Ben annemlerin yanındayım. Eve de dönmüyor. Kendi tuttuğu evde kalıyor. Geri dönmeye de pek niyeti yok. Bir şeye ihtiyacınız var mı diye bile sormuyor. Gittikten 2 ay sonra sadece bir kez bana konuşalım diye aradı ben çok geç artık dedim. Beni başkasının eşine tercih edeni ben ne yapıyım. Olan oğlumla bana oldu. Herkes kendi hayatını yaşıyor. Bo olaydan sonra dost sandığım bir sürü insanın gerçek yüzünü de görmüş oldum.

İnanamadım okurken nasıl sinir bozucu bir hikaye bu :KK43:( Kadına bak ..İnsanlar nasıl bu kadar yüzsüzler anlayamıyorum..Demek sen kıskanc oldun ..Yuh yaa..Çocugun kac yasındaydı :KK43:(Olan bebegıne oldu yanı..PEkı net kanıt bulabıldın mı yoksa o hala onlarla görusuyor mu 3lü olarak?

Kısa bir süre önce aldatılan biri olarak yazıyorum evet yuva yıkanın yuvası olmuyor, oluyor ama hep sallantılı, mutsuz, Benim eşim beni, kaynımın üvey kızıyla aldattı ve ben delillerle yakaladıktan sonrada bıraktı, bendeki izleri silinmedi, silineceği de yok ama hem benim hemde 2 çocuğumun çok ahını aldılar. Eltim olacak kadında her ne kadar resmi nikahlı olmasada kaynımın 15 yıl birlikte yaşadığı bayandan ayırıp kendisi evlendi. Kadın hem kaynımın yuvasını yıktı, hemde benimkini yıkmak üzereydi. Mutlu mu ASLA sadece göstermelik. Benimle görüştüğü zamanlarda, kocasıyla bir sorun yaşasa hemen derdiki ben çok ah aldım, o kadının ahını aldım derdi. Ben birgün yuva yıkanın yuvası olmaz dediğimde, ortada bir yuva yoktu ki derdi. Böyle insanların vicdanı kör ve sağır oluyor ne yazık ki. İnanın sizinde kızınızında çektikleri onların yanına kalmayacak.

burda merak ettiğim ilk şey şu; böyle kişiliksiz boş adamları hangi analar doğuruyor,hangi pislik bablardan doğuyorlar? bunu merak ediyorum cidden.işte o ana ve çocuklardan Allahım esirgesin bizi.
önce boşamayın.sürüm sürüm süründürün o...tövbe tövbeee.her psliği yaparak alabileceğiniz en yüksek nafakayı alın sonunda da.sonra da baktınız adam olmuyor bırakın gitsin.ha o nafakayla adam tutup arada bir dövdürün gece.ohhh missss.

İnanamadım okurken nasıl sinir bozucu bir hikaye bu :KK43:( Kadına bak ..İnsanlar nasıl bu kadar yüzsüzler anlayamıyorum..Demek sen kıskanc oldun ..Yuh yaa..Çocugun kac yasındaydı :KK43:(Olan bebegıne oldu yanı..PEkı net kanıt bulabıldın mı yoksa o hala onlarla görusuyor mu 3lü olarak?

Siyah beyaz oğlum 8 yaşında. Bu arada ben üniversite mezunuyum. Doktoramı bitirdim. Kadın evhanımı. Eşim muhtemelen onunla beraber ama ben ispatlayamadım. Eşim zaten çok tedbirlidir. Ben çalıştığım için onu takip etmem mümkün değil.

Kadını görmüyorum, görmek de istemiyorum. Kadının eşi bile kadına inandı, bana sen git tedavi ol dedi. Zaman beni haklı çıkaracak. Bana tedavi ol diyen adam eşinin marifetlerini görecek, biliyorum. Ben zamana bıraktım.

Bu arada siyah beyaz eşin seni terk ettiği zamanlarda benim eşim de beni ter etmişti. Senin hikayenin hepsini okudum. Acını seninle beraber yaşadım ama sana yazamadım, ruh sağlığım çok kötüydü, kimseyle konuşmak istemiyordum o zamanlar. Sana yazmak istediğimde de sen konunu kapatmıştın.Birkaç kez sana özel mesaj gönderdim ama 100 mesaj olmadığı için mesajlarım gitmedi. Mail adresin olsa idi sana mail atacaktım. Senin için hep dua ettim. Senin kızgın, öfkeli olduğunda insanlar sana kızıyordu. Ben de öyleydim ilk zamanlar. Çok fevri davranıyordum. Bunlar normalmiş. Tüm terk edilenlerde bunlar oluyormuş. Şimdi ilaç kullanıyorum. Sen nasılsın? Kızın nasıl? Eşin döndü mü? İş arıyordun o sıralar, iş bulabildin mi? Ben özel mesaj gönderemiyorum.

Şunu öğrendim ki çok fedakar olmakla eşler sizi daha çok sevmiyor, daha da sömürüyor. Ben eğer süslenip püslenip evimi pis bırakıp sadece kendime odaklansaydım kıymetim olacaktı. Kadın benim yapamadığım ego şişirme işini çok iyi yapıyordu eşimin fotoğraflarını şişirerek, onu överek… Ben hem çalışıp hem yemek, ütü, çamaşır, ev, çocuk, çocuğun ödevleriyle uğraşmaktan onun egosunu şişirememiştim. O da gitti. Şimdi şişen egosuyla mutlu mutlu geziyor.

Eşim beni 4 yıldır aldatmış.ben bunu çok geç öğrendim.bana işlerinde sıkıntı olduğunu ve biran evvel anlaşmalı olarak boşanmamız gerektiğini söyleyip anlaşmalı olarak dava açtırdı.ve mahkemeye dava açmaya gittiğimizde o da varmış.ve benim ağladığımı görmüş.mahkeme gününden kısa süre önce kadın bana kendi ağzı ile itirafta bulundu.eşim ile 4 yıldır birlikte olduğunu.ve bütün herşeyi itiraf etti.bunun üzerine eşimde açıkladı.ve onunla olmak istediğini söyledi.onu tercih etti beni ve 8 yaşındaki kız çocuğumuzu terk edip gitti.onun üzerine bende anlaşmalı boşanmayı çekişmeliye çevirdim.mahkeme hala devam ediyor.bu arada çok yıprandım.ailem çok destek oldu.onların birlikte olduklarını düşündükçe çıldırıyorum.yedi aydır çocuğunu bile aramıyor.biz eşimle ilk görüşte aşık olup evlenmiştik.nasıl bu hale geldi.anlam veremiyorum.hala onu unutamıyorum.çok ızdırap çekiyorum.biliyorumki boşandığımız anda evlenecekler.ve ben bunu hazmedemiyorum.evlenseler bile bir kadın ve bir çocuğun ahını aldıkları için sizce mutlu olabilirlermi.çevresinde bunun gibi olay yaşayanlar yazabilirmi.

SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM
YAŞADINMI DERSEN?
--HAYIR!
Çok özel derin bir mavzu ama o insan can bile zor vericekler bak sana emin olarak söylüyorum bunu yuva yıkanın yuvası olurmu oldu diyelim evladları çektiricek yada sürünücekler...ben bunu 7 yasınhdan 23 yasına kadar suan gözlerimle görüyorum perisanlar teyzemin ev sahibiydi bu kadın halen is yerime yakın "para içinde yüzen insanların evlerinde suan koltuk yok"ve sürekli dayak var....için acıyor ama insan insafsızsa ne yapıcaksınki???ya hastayken yada daha kötüyken bunlar basına gelseydi..allaha sükret bazen o toz pembe dünyamız biranda tam tersine dönüyor asıl sınav bu iste..sabret istersin 50 yasında ol ama HAYATA KÜSME
Hüzünlü sarkıları dinleme
resimleri at
düğün vs gitme
kızına sarıl
bir uğras bul....sıkmacanını evet çok zor ama su konuda için müsterii olsun HİÇ YÜZLERİ GÜLMİCEK BAŞLARINI YİCEKLER

arkadaşlar son aldığım bilgiye göre çocuğumun babası o kadına ikinci bir evi almış.önceki aldığı evede babasını oturtmuş.ama canımı eskisi kadar acıtmıyor.sadece Ya Sabır diyorum...

arkadaşlar son aldığım bilgiye göre çocuğumun babası o kadına ikinci bir evi almış.önceki aldığı evede babasını oturtmuş.ama canımı eskisi kadar acıtmıyor.sadece Ya Sabır diyorum...

ne hayır gelirki böyle bir aileden aman bırak ilk olmazsın son hiç olmazsın vakit harçaması olmus bence yolda bulduğunu yolda kaybedicek

ne hayır gelirki böyle bir aileden aman bırak ilk olmazsın son hiç olmazsın vakit harçaması olmus bence yolda bulduğunu yolda kaybedicek

Allah razı olsun canım.teselliye okadar çok ihtiyacım varki anlatamam.zaman zaman yine kötü oluyorum.boşluğa düşüyorum.toparlanmakta zorluk çekiyorum.bazen çekip gidesim geliyor.bazende gözümü yumup açtığımda herşey bitmiş olsun istiyorum.savaşamıyorum artık.beni okadar çok kandırmışki.yıllarca güvenip sırtını yasla gün gelsin seni sırtından vursun.kızım cüzdanına bizim küçük düğün resmimizi koymuş okulda arkadaşlarına gösteriyomuş.öne kendi resmini koymuş evde kimse görmesin diye.öğretmeni anlatıyo.

X