zekai tahir burak'a gitmeyin ne olur...

Artemss

Guru
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2013
132
65
38
Merhaba anneler...Yaklaşık 40 gün önce doğum yaptım; gebeyken hep başkalarının doğum hikayelerini okur özenir benim de doğum hikayem olacak diye sevinirdim.Ancak bu yazacağım mutlu bir doğum hikayesi değil!
Bilen bilir, Zekai Tahir Burak Hastanesi Ankara'nın en köklü, en donanımlı doğum hastanesidir.Ben de bu nedenle doğumumu orada yapmak istemiştim.
Sancılarım sıklaştığında henüz suyum gelmeden bu hastanenin başarılı hocalarından birinin özel hastası olarak acilden giriş yaptım.Acilde vajina açıklığına baktılar nasıl canım yandı anlatamam, her tarafım kan revan içinde kaldı; ilk gebeliğim olduğundan panik oldum.Açıklama yapmadan, düzgünce konuşup anlatmadan, telaşlı biçimde "kalk, soyun, önlüğü giy" gibi emir kipinde, soğuk ve ters bir tavırla yaklaştılar.Tüm eşyalarım annemle birlikte dışarda kaldı.Doğum sancısı çekiyorken hızlı bir şekilde soyunup önlüğü mü giyeyim, sürekli akan kanları mı silmeye çalışayım, sordukları soruları mı cevaplayım bilemedim.Çok moralim bozuldu çok çaresiz hissettim kendimi..
Servise çıktığımda da farklı değildi.Bi kere her gelen doktor, ebe, hemşire "vajina açıklığına" bakıyor; her gelen parmaklıyor diyebilirim... Çok can yakan ve tam kanama durmuşken yeniden kanamayı başlatan bir muayene. Kanamalı bir şekilde ultrason çekimi için başka odaya gönderdiler; orada da çekim bitince yine aceleyle kalkmamı istediler.Karnım kocaman zaten, önlük bol toplaması bi dert, kanamam var, sancım var, ben nasıl bu kadar hızlı hareket edeyim? Çekimden sonra odada yatırıp NST ye bağladılar, bir süre sonra ilk kez gördüğüm asistanlardan biri gelip su kesesini patlatacağını doğumun daha çabuk ilerleyeceğini söyledi.Ben o yatakta kaç saat öyle kanın suyun içinde, sancılarla yattım NST çekimi diye bilmiyorum. Bir ara nöbet değişimi yaptılar; değişen tüm ekibin de elinden geçtikten sonra, uzman doktor beni doğum odasına gönderdi orada çatı muayenesi yaptı.Doğum odası normal bacakları kaldırıp yattığımız jinekolog koltuğu; işte ben o halde o koltuğa tek başıma çıktım ve muayeneden sonra hepsi beni orda bırakıp gitti; güç bela kalkıp toplanıp odama döndüm. İnsan bi elinden tutup kaldıramaz mıydı?? Psikolojim çok bozuldu, ailemden kimse gelip beni göremedi, doğum çantam, telefonum, hasta bezim vs hiç bir eşyam yanımda değildi...yattığım yerde çok susadım bir su getiren olmadı, işin kötüsü kantin arabası geçiyor yanımda para olmadığı için oradan da su alamadım, hiç ilgilenen olmadı...
Kızlar, doğum sancılarım sabah 06:00 da başlamıştı; lavman yapılmasın diye birşey yemeden gittim hastaneye. Hastaneye saat 10:00 da yattım, akşam 22:00 ye kadar da yatmaya devam ettim.16 saat sancı çektim, 12 saat hastanede tuhaf psikolojiyle aç kaldım, gittikçe dayanılması zor sancıları çektim, eşim, annem, babam, kayınvalidem, arkadaşlarım hepsinin aşağıda bekliyor olduğunu öğrendiğim halde hiç birini görüp güç alamadım..
Böylece geçen onca vakitte her ay 350 TL verdiğim doktorum hiçbir şey yapmadı..O gece nöbetçi uzman doktor daha fazla beklemek istemedi ve beni saat 22:30 da 7 cm lik vajina açıklığım olmasına rağmen sezaryene aldı.İnsan bekler 3-4 saat daha 10 cm olmaya ne kalmış? Üstelik açıklama da yapmadılar; kendi aralarında konuşmuşlar sezaryenle alalım diye pat diye hadi gidiyoruz dediler...Nasıl ağladım anlatamam..Ben o kadar saat o sancıları oğlum için çektim; normal doğum yapmaya elverişli olmama rağmen bu kadar az kalmasına rağmen apar topar ameliyata alınmak sinirlerimi çok bozdu, hayalkırıklığına uğradım..
Doğum zor bir olay mı derseniz, hiç zor değil...Doğum sancısı gerçekten çok kuvvetli bir sancı dayanması zor olabiliyor; ama nasıl desem o sancı daha bir anne hissettiriyor insanı.İnanın o sancıları yine olsa yine çekerim. Doğumu zorlaştıran çevre faktörleri...Hastane ortamı, doktorlar...Bilseydim, suyum gelip bebeğin aşağıya kaydığını hissedene kadar hastaneye gitmez evimde beklerdim...Oğlumu sonunda kucağıma aldım ama ne doğum öncesi, ne doğum sonrası hizmetten hiç memnun kalmadım.Güzel bir doğum hikayem olamadığı için, her anlatışımda gözlerim dolduğu için çok üzülüyorum.
Arkadaşlar benim çevremdekilerin çoğu o hastanede doğum yaptığı için tavsiye üstüne gitmiştim. Hiçbir güzel yönünü göremedim, lütfen ya bunları bilerek gidin, ya da gitmeyin...Sevgiler...

Cnm cok gecmis olsun bunlarin hepsini sen vip odadami yasadin ve nasil olurda vip odadaysan esini yanina almazlar cok buyuk talihsizlik gercekten neyseki oglunu saglikli bi sekilde kucagina almissinn cnm

çok teşekkür ederim canım umarım gebeliğin çok güzel geçer ve bebeğine mutlu mesut kavuşursun...insan hamileyken gün sayıyor bebeğini özlüyor ama inan bana zaman çok çabuk geçiyor :)

Bende bi ebe tanıdık sayesinde oraya yönlendirildim ama dehşete kapıldım şuan. En büyük korkum doğumda yalnız kalmak tramva yaşamak.

Çok üzüldüm ve ilk doğum olduğu için senin için çok zor olmuştur bunu hisetim..

Bebeğin sağlıklı ve kucağında güzel günleri düşün..

Merhaba anneler...Yaklaşık 40 gün önce doğum yaptım; gebeyken hep başkalarının doğum hikayelerini okur özenir benim de doğum hikayem olacak diye sevinirdim.Ancak bu yazacağım mutlu bir doğum hikayesi değil!
Bilen bilir, Zekai Tahir Burak Hastanesi Ankara'nın en köklü, en donanımlı doğum hastanesidir.Ben de bu nedenle doğumumu orada yapmak istemiştim.
Sancılarım sıklaştığında henüz suyum gelmeden bu hastanenin başarılı hocalarından birinin özel hastası olarak acilden giriş yaptım.Acilde vajina açıklığına baktılar nasıl canım yandı anlatamam, her tarafım kan revan içinde kaldı; ilk gebeliğim olduğundan panik oldum.Açıklama yapmadan, düzgünce konuşup anlatmadan, telaşlı biçimde "kalk, soyun, önlüğü giy" gibi emir kipinde, soğuk ve ters bir tavırla yaklaştılar.Tüm eşyalarım annemle birlikte dışarda kaldı.Doğum sancısı çekiyorken hızlı bir şekilde soyunup önlüğü mü giyeyim, sürekli akan kanları mı silmeye çalışayım, sordukları soruları mı cevaplayım bilemedim.Çok moralim bozuldu çok çaresiz hissettim kendimi..
Servise çıktığımda da farklı değildi.Bi kere her gelen doktor, ebe, hemşire "vajina açıklığına" bakıyor; her gelen parmaklıyor diyebilirim... Çok can yakan ve tam kanama durmuşken yeniden kanamayı başlatan bir muayene. Kanamalı bir şekilde ultrason çekimi için başka odaya gönderdiler; orada da çekim bitince yine aceleyle kalkmamı istediler.Karnım kocaman zaten, önlük bol toplaması bi dert, kanamam var, sancım var, ben nasıl bu kadar hızlı hareket edeyim? Çekimden sonra odada yatırıp NST ye bağladılar, bir süre sonra ilk kez gördüğüm asistanlardan biri gelip su kesesini patlatacağını doğumun daha çabuk ilerleyeceğini söyledi.Ben o yatakta kaç saat öyle kanın suyun içinde, sancılarla yattım NST çekimi diye bilmiyorum. Bir ara nöbet değişimi yaptılar; değişen tüm ekibin de elinden geçtikten sonra, uzman doktor beni doğum odasına gönderdi orada çatı muayenesi yaptı.Doğum odası normal bacakları kaldırıp yattığımız jinekolog koltuğu; işte ben o halde o koltuğa tek başıma çıktım ve muayeneden sonra hepsi beni orda bırakıp gitti; güç bela kalkıp toplanıp odama döndüm. İnsan bi elinden tutup kaldıramaz mıydı?? Psikolojim çok bozuldu, ailemden kimse gelip beni göremedi, doğum çantam, telefonum, hasta bezim vs hiç bir eşyam yanımda değildi...yattığım yerde çok susadım bir su getiren olmadı, işin kötüsü kantin arabası geçiyor yanımda para olmadığı için oradan da su alamadım, hiç ilgilenen olmadı...
Kızlar, doğum sancılarım sabah 06:00 da başlamıştı; lavman yapılmasın diye birşey yemeden gittim hastaneye. Hastaneye saat 10:00 da yattım, akşam 22:00 ye kadar da yatmaya devam ettim.16 saat sancı çektim, 12 saat hastanede tuhaf psikolojiyle aç kaldım, gittikçe dayanılması zor sancıları çektim, eşim, annem, babam, kayınvalidem, arkadaşlarım hepsinin aşağıda bekliyor olduğunu öğrendiğim halde hiç birini görüp güç alamadım..
Böylece geçen onca vakitte her ay 350 TL verdiğim doktorum hiçbir şey yapmadı..O gece nöbetçi uzman doktor daha fazla beklemek istemedi ve beni saat 22:30 da 7 cm lik vajina açıklığım olmasına rağmen sezaryene aldı.İnsan bekler 3-4 saat daha 10 cm olmaya ne kalmış? Üstelik açıklama da yapmadılar; kendi aralarında konuşmuşlar sezaryenle alalım diye pat diye hadi gidiyoruz dediler...Nasıl ağladım anlatamam..Ben o kadar saat o sancıları oğlum için çektim; normal doğum yapmaya elverişli olmama rağmen bu kadar az kalmasına rağmen apar topar ameliyata alınmak sinirlerimi çok bozdu, hayalkırıklığına uğradım..
Doğum zor bir olay mı derseniz, hiç zor değil...Doğum sancısı gerçekten çok kuvvetli bir sancı dayanması zor olabiliyor; ama nasıl desem o sancı daha bir anne hissettiriyor insanı.İnanın o sancıları yine olsa yine çekerim. Doğumu zorlaştıran çevre faktörleri...Hastane ortamı, doktorlar...Bilseydim, suyum gelip bebeğin aşağıya kaydığını hissedene kadar hastaneye gitmez evimde beklerdim...Oğlumu sonunda kucağıma aldım ama ne doğum öncesi, ne doğum sonrası hizmetten hiç memnun kalmadım.Güzel bir doğum hikayem olamadığı için, her anlatışımda gözlerim dolduğu için çok üzülüyorum.
Arkadaşlar benim çevremdekilerin çoğu o hastanede doğum yaptığı için tavsiye üstüne gitmiştim. Hiçbir güzel yönünü göremedim, lütfen ya bunları bilerek gidin, ya da gitmeyin...Sevgiler...

allah belalarını versin o doktorların. helede 7 cm açıkla sezaryana alan doktorun bin türlü belasını versin allah inşş çıkarsın biyerlerinden... o hastanenin ününü bilirim arkadaşım kaç tane bebek ölümü oldu ihmalkarsızlıktan. ve hala açık. allahtan özele gidiyorum diyerek dua ediyorum. devlet hastaneleri hep böyle. allah yardımcın olsun arkadaşım umarım çektiğin bu çilenin sonunda seni ve bebişini hep güzel şeyler bulur... beddua etmeyim diyorum ama içim acıdı şu an yaaa allah doğumunda sana bunu yaşatan tüm insanları hakettiği şekilde yargılasın inşşşşş...

Cnm cok gecmis olsun bunlarin hepsini sen vip odadami yasadin ve nasil olurda vip odadaysan esini yanina almazlar cok buyuk talihsizlik gercekten neyseki oglunu saglikli bi sekilde kucagina almissinn cnm

zekai tahir böyle arkadaşım. daha öncede benim bi arkadaşım doğum yapmıştı orda rezil ettiler kadını. allahtan o arkadaşın yaşadıklarını gördüm yoksa bilmeden bende gidebilirdim o hastaneye. ebeler testere filminden fırlamış gibi. orda bu kadar yaşanan duruma devlet neden önlem almıyor anlamıyorum.

zekai tahir böyle arkadaşım. daha öncede benim bi arkadaşım doğum yapmıştı orda rezil ettiler kadını. allahtan o arkadaşın yaşadıklarını gördüm yoksa bilmeden bende gidebilirdim o hastaneye. ebeler testere filminden fırlamış gibi. orda bu kadar yaşanan duruma devlet neden önlem almıyor anlamıyorum.
Merhaba cnm bu benim 2. Bebegim ilkini zubeyde hanimda yapmistim inanki oraninda farki yok dogumum kisa surmesine ragmen gelen dr dovecekmis gibi davraniyodu hasta bakici bile azarliodu ki suni sanci almama ragmen gikim cikmadi hic ona ragmen hasta bakicidan surgu istiyodum getirmilardi dra soleyincede kiziolardi simdi bi arkadasim sana vip odada dogum ayarlicam esin yaninda olucak tek basina dogum yapicaksin sonrada ozel odada refaketcinle okucaksin dedi die zekai tahir buraki istemistim ama yazilanlar korkutmaya basladi beni

Merhaba cnm bu benim 2. Bebegim ilkini zubeyde hanimda yapmistim inanki oraninda farki yok dogumum kisa surmesine ragmen gelen dr dovecekmis gibi davraniyodu hasta bakici bile azarliodu ki suni sanci almama ragmen gikim cikmadi hic ona ragmen hasta bakicidan surgu istiyodum getirmilardi dra soleyincede kiziolardi simdi bi arkadasim sana vip odada dogum ayarlicam esin yaninda olucak tek basina dogum yapicaksin sonrada ozel odada refaketcinle okucaksin dedi die zekai tahir buraki istemistim ama yazilanlar korkutmaya basladi beni

arkadaşım sakın..... eğer biraz maddi durumun varsa özele git. mesela turgut özal baya bi uygun bende buraya gidiyorum. içinde devlet hastanesi ve doğum geçen her yerde çok çirkin davranıyorlar. hatta bende yenimahalle devlet hastanesinde ilk kontrollerimi olmuştum. bir dövmedikleri kaldı. şikayet ettim heryere. ama hiç bir şey yapmadılar kişilerle ve hastaneyle ilgili. bu yüzden özele geçtim.

arkadaşım sakın..... eğer biraz maddi durumun varsa özele git. mesela turgut özal baya bi uygun bende buraya gidiyorum. içinde devlet hastanesi ve doğum geçen her yerde çok çirkin davranıyorlar. hatta bende yenimahalle devlet hastanesinde ilk kontrollerimi olmuştum. bir dövmedikleri kaldı. şikayet ettim heryere. ama hiç bir şey yapmadılar kişilerle ve hastaneyle ilgili. bu yüzden özele geçtim.
Cnm orda dogum fiyati muayene ucreti fln ne kadar cok da fazla mevlakar vermek istemiyorum.ben suanda zekai tahir buragin cayyolu subesine gidiyorum. Kalabalikta olmuyor drumda cok iyi riskli durumlarim bar her defasinda rahatlatmak icin elinden geleni yapiyor ama gel gor ki doguma girmiyor ins uygun bi hastane bulurimda ozele giderim

Cnm orda dogum fiyati muayene ucreti fln ne kadar cok da fazla mevlakar vermek istemiyorum.ben suanda zekai tahir buragin cayyolu subesine gidiyorum. Kalabalikta olmuyor drumda cok iyi riskli durumlarim bar her defasinda rahatlatmak icin elinden geleni yapiyor ama gel gor ki doguma girmiyor ins uygun bi hastane bulurimda ozele giderim

cnm doğum için en uygun fiyatı turgut özal hastanesi veriyor. doğum normal sezaryan farketmez 1200-1600 arası.

Ya bende oraya gidiyorum kalabalık bi hastane ama doktorlar iyi davranıyor en azından şimdilik, sadece hsg çektirirken fena bi doktora denk geldim onun haricinde ilgililer , tabi doğum nasıl olur bilemiyorum yazdıklarını okuyunca çok korktum sanki bana yapılmış gibi nolcak şimdi ama ya

Oncelikle hayirli olsun. Allah anali babali buutsun.

Dogum hikayesi okumamaya kendime soz verdim ama yine duramadim.

Bennde ank unv cebeci tip fak. Hst gidiyorum. Ben de bir doc un ozel hastasiyim...

Elimde imkanim var ozele gitmek icin ama ben tam tesekkullu bir unv hastanesi olsun diye ve o dr u cok ovdukleri icin ona gidiyorum 4 aydir.

Cok yogun bir dr. Her gittigimde ilgisizliginden bikmis halde dondum eve. Ama belki bugun oyledir. Obur muayeneye gidince daha iyi olur belki,belki ben buyutmusumdur falan diye kebdi kendime kondurdum hep.

Bugun beni aglatarak eve gonderdi. Dr a en son haziran sonu gittim. Bana dedi ki sana simdi ultrasonla bakmiycam. Detayli ultrason cektireceksin zaten,onu getirrsin ona bakariz. Temmuzda gelme,agustos da detayli ultrasonunla gel dedi.1 dk bile surmedi gorusme,hoop kapi disari. 122 liram bosa gitti.

Bugun de ayrİntili ultrason sonucumu goturdum. Sadece sonuca bakti. Yine 1 dk bile konusma olmadi. 2 ay once sana kan ilaci basliycaz birdahaki gelisinde diyen adam hicbirsey hatirlamiyor. Gozlerini devirerek konusuyor.

Ayaklarim kutuk gibi sis. Nolur 1 gun rapor verin, ayaklarim cok agriyor. 1 gun dinleneyim dedim. Ayaklarimi dunyanin en insafsiz insani gorse dayanamaz. Zaten isyerinde surekli ayaktayim,masam yok biseyim yok. Yolum uzun. Anlattim ama rapor vermedi.

Hocam muayene etmeyecek misiniz dedim,ayrintili ultrasona girmissin gerek yok dedi. Kasiklarimda adet agriai gibi agri oluyor bazen dedim,olur oyle bazen dedi. Hoop yine kapi disari... Yine 122 liram bosa gitti.

Yahu ben senin hastanim, 1 aydir beni gormuyosun muayene etmiyoaun,nsan bi bakmazmi ya. Bu bebek ne durumda suyum yeterli mi,bebek yasiyo mu,agrim oluyo diyorum bari ona bak.

Kan ilacini da hatirlattigim halde sonra yazariz diyerek basdan savdi. Rapor vermedi. E sen ne ise yararsin...

Yok karar verdim. Baslarim dogum hastanesine de tam tesekkullusune de . balgat koru ya gidicem. Karar verdim.

Arkadasim senin adina cok uzuldum.. o alttan muayeneler insani hayattan sogutmaya yetiyor..

Ben.turgut ozal da yaptim dogumumu.. yazilanlari okuyunca bir kez daha iyi ki dedim yani iyi ki turgut ozala gitmisim..

Aylik kontrollerde olsun dogumda olsun cok ilgili davrandilar..

Ben.ucretinden dolayi ilk aylar asistana gittim daha uygun oldugundan.. asistanlarda zaten cok ilgili oluyo ve daha baslarda olduklarindan mi nedir cok heyecanli oluyorlar :)

Son aylarlarda da yardimci docent e gittim ve kadin muthis ilgili..

Oyle para pesinde fln degiller. Ben 35. Haftamda bi sebepten 3 gun hastanede yatmak.zorunda kaldim ve tahmin edersiniz ki yuklu bi.miktar odemis olduk. Sonrasinda bu bayana ilk kez gittik yatirmasi gerektigini soyledi. Bizde daha gecen hafta yattigimizi soyleyince tmm o zaman yatirmicam ama yakin takibe alcam 2 gunde bir gelmelisiniz dedi ve kendi.telf numarasini verdi bisey olursa mutlaka arayin beni gece gunduz demeyin arayin dedi..

simdi bile arayip biseyler soruyorum.

Ve bir farkettigim sey de para icin hemen sezaryen yapma derdinde degiller.. sonuna kadar normal doguma zorluyorlar hatta sen istesen bile seni.normale ikna etmeye calisiyorlar..

Valla ben.cok memnun kalmistim zaten. Su duyduklarimdan sonra bikez daha iyi ki dedim oraya gitmisiz..

Çok geçmiş olsun çok şükür ki bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almışsınız
Bundan 3 yıl önce zübeyde hanımın aciline hamilelikte şiddetli mide bulantısı kusma şikayetiyle gittim bankoda kaydı alanlar suratsız ilgisizler zaten eşimde muayeneye gelmek istedi terbiyesizce kapı dışarı ettiler, muayene odasına geçtim doktor sedyeye yat dedi sedyeye baktım kan revan içinde burayamı dedim görüp temizlediler hemen ultrasonla 8 haftalık keseyi göremediler ki ondan 2 gün önce özel hastanede kese ve kalp atışı görülmüştü , alttan bakıcaz dediler bende baktırmam mide bulantım için iğne yapın gideyim dedim yapmadılar ağlayarak çıktım eşim hemen internette kadındoğumcusu olan bir özel hastane araştırdı hrs yi bulduk gittik hemen ultrasona aldılar ve keseyi gördüler serum taktılar kendime geldim çok şükür ve o güne dek devlet hastanesinde doğurmayı düşünen ben lanet ettim üç kuruşun varsa verin gidin özele devlet hastanelerinde can güvenliği yok malesef
Hrs yi çok beğendik bu arada şans eseri sonradan gittiğim doktorumun hrs ile anlaşması varmış doğumu da orda yaptım sezeryan oldum çok ama çok memnun kaldım ilgi alaka mükemmel tavsiye ederim

doğumda önemli olan psikoloji arkadaşlar. gerçekten ve üzülerek söylüyorum maddi durum elveriyorsa özel hastaneye gidin derim.

merhaba, ben istanbulda tuzla içmeler devlet hastanesinin en mükemmel doktoru kenan beye gittim. dokuz ay boyunca benimle öyle ilgilendiki özelde bu ilgi yoktur. her seferinde eşimde i.eriye girip yavruşumuzu gördü. akloma gelen tüm sacma soruları bile ciddi bir tavırla cevap verdi. hiç alttan muane yapmadı. ben sorduğumda buna gerek yok dedi. bir cok arkadasımın ilk haftalardan sonra 20 haftalarda alttan muane yapıldığını duymuştum. bu iyi bir sey degilmiş. rahimde acılmaya neden olabiliyormuş. neyse onun önerisi ile marmara eğitim ve araştırmada doğum yaptım. hastanede sadece doğum sonrası iki kişilik odalarda servis katına cıkana kadar yalnız olduğum için sorun yaşadım. ilk cocugumdu ve altını bağlamayı bile bilmiyordum. onun dışında iki profoser, üç uzman doktor, yaklaşık altı hemşire, üç çocuk doktoru ile kalabalık bir doğum odam vardı. beni soyan ve giydirende hasta bakıcılarıydı öyle sert de değillerdi. zaten ilk doğumum deyince beni teselli etmeye calıştılar. ben ya cok sanslıydım yada orası hep öyleydi. zaten gelenlerin sadece yüzde otuzu orada doğum yapabiliyor. tek kötü tarafı bebekler için küvez yok. bu nedenle bu durumdaki hastaları ya kabul etmiyorlar yada anlaşmalı bi devlet hastanesine doğumdan sonra sevk ediyorlar. saygılar

Ay yarısını okuyabildim ancak korkunç ya o hastanenin önünden bile geçmem geçmiş olsun allah sağlık mutluluk versin

Geçenlerde Zekai Tahir'de hemşire bir bayanla tanışma fırsatı buldum. Her şeyi yolunda giden gebeliklerin beceriksiz asistan doktorların elinde mahvolduğu, zamanında doğmasına rağmen rahim kanalında sıkıştıklarından yoğun bakımlık olduklarını söylemişti. Allah oraya gitmek zorunda kalanların yardımcısı olsun. Ben de başlarda çok tereddüt ettim, özele mi gitsem devlete mi diye...Bir önceki düşükle sonuçlanan gebeliğimde Zekai Tahir'in Ümitköy polikliniğine gittim :KK43: Orası nispeten daha iyi. Kanamam vardı, hergün kan vermeye gidiyordum Beta HCG düşüyordu, sıfırlanmasını bekliyorduk yani kısaca. Doktorum her gördüğünde aaa tebrikler hamilesiniz diyordu. Her seferinde evet ama düşüyor diye açıklama yapmaktan daral gelmişti. Üstelik eşini de almıyorlar, anlamadığım bi şekilde. Doktorla ben vardım odada eşim gelince doktorun namusu mu kaçıyor? Gerçekten hiçbir zaman anlamadım ve anlayamayacağım bu saçma davranışı. Bu gebeliğimde hiç kendimi riske atmadım. Özel hastaneleri araştırdım. Balgat Koru'ya gidiyorum çok da memnunum. Parayı ne için kazanıyoruz, benden ve bebeğimden kıymetli değil. Eğer sizlerin de durumu varsa, hiç düşünmeyin derim...

X