zekai tahir burak'a gitmeyin ne olur...

Benim bebegin kafasi 3 4 hafta onde gidiyor haftama gore doktor normal doga aliriz aculma olmazaa duruma gore sezeryana aliriz dedi. Senun bu ikinci gebelik degil mi?
Evet Can'ım 2. Gebeliğim inşallah hayırlısıyla normale alırlar seni 1 haftada ayağa kalkarsın bide benden tavsiye doğumdan sonra eve gelince bagırsaklarının düzenlenmesi için kayısı ve kuru üzüm hoşafı yaptır kendine yoksa bu kez hemoroid problemi yaşarsın Allah korusun btanem

doğumumu ankara tıpta yaptım zaten takiplerimi orda gerçekleştiriodum ... gece yarısı sancı ile gittim iki tane asistan doktor vardı kimsecikler yoktu çok ağladım sancı çektim canım yandı ama insancıl olmayan bir muamele görmedim tektim bence insan sancısını tek başına çekmemeli ailesi yanında olmalı gerçekten zor 7 saat geçirdim sonra kendi rızamla sezeryan oldum benimde bebeğiminde dayanacak fazla gücümüz kalmamıştı... 7 -8 saat sancıdan sonra sezeryanla doğum yaptım korktuğum gibi olmadı Rabbime şükür normal doğum die ısrar etmeyin herşeyin hayırlısı neyse onu isteyin...

doğumumu ankara tıpta yaptım zaten takiplerimi orda gerçekleştiriodum ... gece yarısı sancı ile gittim iki tane asistan doktor vardı kimsecikler yoktu çok ağladım sancı çektim canım yandı ama insancıl olmayan bir muamele görmedim tektim bence insan sancısını tek başına çekmemeli ailesi yanında olmalı gerçekten zor 7 saat geçirdim sonra kendi rızamla sezeryan oldum benimde bebeğiminde dayanacak fazla gücümüz kalmamıştı... 7 -8 saat sancıdan sonra sezeryanla doğum yaptım korktuğum gibi olmadı Rabbime şükür normal doğum die ısrar etmeyin herşeyin hayırlısı neyse onu isteyin...
Gecmıs olsun Can'ım tabiki ısrar etmemek gerekiyor ama Allah kadına bu gücü vermiş mümkün olduğunca kadınlar normal dogumu tercih etmeli bence

doğum salonuna girince tercihinizin önemi kalmıo ... sizin için hayırlı olanı isteyin vajinal ya da sezeryan doğumun sağlıklı gerçekleşmesi esastır...

sanırım anlatamıyorsunuz çünkü tercih etmeliyiz gücümüz var die bişi olmuo herşey ani gelişio bir tercih hakkınız kalmıo bundan bahsediorum...

sanırım anlatamıyorsunuz çünkü tercih etmeliyiz gücümüz var die bişi olmuo herşey ani gelişio bir tercih hakkınız kalmıo bundan bahsediorum...
Bakın bazı anneler ben kesinlikle normal dogum istemem yada sezeryanı istemem diye tutturuyorlar ben bunu kastediyorum tabiki Allah neyi Nasıl nasip etti ise öyle olacaktır ama benim söylemek istediğim Allah kadını yaratıp kadının fıtratına normal dogum yapabilme özelliği vermiştir ama bebeğin ve annenin hayatını tehlikeye sokmamak için tabiki sezeryanda olunabilir bunu böle düşünürseniz eğer doğrusu diye düşünüyorum...

aksini söylemiyorum zaten kesnlik die bişi yok diorum herşey o an oluşuo sorun yok hayorlı doğumlar...

Evet Can'ım 2. Gebeliğim inşallah hayırlısıyla normale alırlar seni 1 haftada ayağa kalkarsın bide benden tavsiye doğumdan sonra eve gelince bagırsaklarının düzenlenmesi için kayısı ve kuru üzüm hoşafı yaptır kendine yoksa bu kez hemoroid problemi yaşarsın Allah korusun btanem
Canim sagol aklimda o teyzem dun memleketten kuruttugu katisi kurusundan getirmis sag olsun yapicam hosaf

Valla kuzum ben normal yaptım Üç buçuk saat sürdü doğumum İyi davrandılar yani ben de birden doğuma girdim dosyam için bilgilerimi sorduklarında gayet moral verici şekilde davrandılar canım bazı kadınlar varki yani doğum yapacaklarını o sancıyo cekecekleri halde bunu abartıyolar doktorlar ne yapsın doktorların istediklerini yapmıyolar ve doğum gecikiyor hem annenin hayatı hem bebeğin hayatı tehlikeye giriyor ben doğumhanedeyken Bir tane kadın bağırıyordu bırakın beni doğurmaktan vazgeçtim istemiyorum bu bebeği diye doktorda ona karşılık olarak da ki kızım bebeğin kafası gözüküyor senin sıkıntın ne birkaç dakika daha dayansan doğum yapacaksın zaten diye bağırıyordu kadın haklı yani günde kaç tane insan öyle o şekilde doğumhaneye alıyorlar doktora yardımcı olman gerekiyor onların söylediklerini yaptığın sürece bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ha bir de tabi doktoruna bağlı doktoruna denk gelmen gerekiyor Allah yardımcınız olsun ben sıkıntı yaşamadım yani o konuda çokŞükür
canım sen 3 saat çekmişsin benim sancım sabah 6 da başladı, saat 9 da hastaneye gittim, 13 saat bu sancıyı çektim ve inanır mısın gıkım çıkmadı. hatta doğum rahat olsun diye son dakikaya kadar nts den kalkıp koridorda yürümeye devam ettim. yani ben senin bahsettiğin o cadoloz kadınlarden değildim. evet senin dediklerden de vardı haksız sayılmazsın ama ben öyle şeyler yapmadım. belki de yapmadığım için iyi muamele görmemişimdir, kimbilir...

canım sen 3 saat çekmişsin benim sancım sabah 6 da başladı, saat 9 da hastaneye gittim, 13 saat bu sancıyı çektim ve inanır mısın gıkım çıkmadı. hatta doğum rahat olsun diye son dakikaya kadar nts den kalkıp koridorda yürümeye devam ettim. yani ben senin bahsettiğin o cadoloz kadınlarden değildim. evet senin dediklerden de vardı haksız sayılmazsın ama ben öyle şeyler yapmadım. belki de yapmadığım için iyi muamele görmemişimdir, kimbilir...
Allah bir daha karsılastırmasın Can'ım allahım yardımcımız olsun hepimizin :KK19:

zekai tahirdemi yapmistiniz siz dogumu

X